zmiana organizacji ruchu

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Juma

zmiana organizacji ruchu

Post autor: Juma » piątek, 24 maja 2013, 19:16

A cóż to się stało, że dzisiaj kompletnie zmieniono organizację ruchu drogowego w mieście?
J

Prusti

Re: zmiana organizacji ruchu

Post autor: Prusti » piątek, 24 maja 2013, 19:37

Zmiana była szykowana już od dłuższego czasu. Zdaje się, że dotyczy tylko obszaru obejmującego port, północną część od ul. Słowiańskiej, przez Kosynierów, Marynarki Polskiej i te wszystkie boczne uliczki. Tyle udało mi się stwierdzić, jadąc dziś tamtędy. Swoją drogą przez pół godziny stałem na Marynarki Polskiej i nie mogłem napatrzeć się na tych, którzy jeżdżą na pamieć... :) Istny kabaret. Niestety bardzo prawdopodobne, że dojdzie tam (lub już doszło) do stłuczki. Straż miejska będzie miała połów.

gaja

Post autor: gaja » sobota, 25 maja 2013, 23:35

Co za geniusz wprowadził tę zmianę,istny obłęd.Ta zmiana wprowadza miejscowych w obłęd a co będzie z wczasowiczami,aż strach myśleć.Miało być ułatwienie a jest jak zwykle do dupy.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 26 maja 2013, 11:43

Dużo mówiłem na ten temat, ale uważam to rozwiązanie za co najmniej ryzykowne i nie funkcjonalne, choć u podstawy była większa dostępność ul. Marynarki Polskiej. Otóż, dotychczasowe rozwiązanie, związane z rewitalizacja starego miasta ( 2005 r.) opierało się na założeniu, że pozwalało łatwo szeroką ulicą Mar. Pol. opróźniać centrum miasta i uliczki, którymi zmotoryzowani docierali do plaży i portu. Teraz zwiększony ruch letni kierowany jest na małe uliczki centrum miasta i będą trudności w opuszczaniu tej strefy. Trochę niebezpieczeństwa widzę, gdy wjedzie ulica większy ciężarowy zestaw, nie mając gdzie zawrócić w okolicach portu i małych uliczek.
Nie decydowałem jednak w tej sprawie, jestem zaskoczony, decyzje podejmowane były gdzie indziej, chyba w gabinecie burmistrza. Komisja gospodarcza wypowiedziała się negatywnie o pomyśle. Prawie jednogłośnie nie zyskał akceptacji komisji.
Pozostaje poczekać na skutki, jeden sezon pokaże, czy rozwiązanie jest dobre.
Prusti pisze:Swoją drogą przez pół godziny stałem na Marynarki Polskiej i nie mogłem napatrzeć się na tych, którzy jeżdżą na pamieć...
Tu akurat zgodzę się z przedmówcą, niezależnie bowiem od decyzji odgórnych powinniśmy stosować się do znaków drogowych i nie jeździć na pamięć. Wczoraj wielokrotnie widziałem jadących pod prąd. Bardzo to niebezpieczne, gdy na rowerze zmierzałem w kierunku portu. Poza tym karygodnie rozpędzone pojazdy do portu używały sygnału dźwiękowego, zapominając o tym że jest tu strefa ruchu. Do tej pory naturalnym spowolnieniem na ulicy była konieczność wjazdu na małe uliczki starego miasta (Kosynierów), teraz tej bariery nie ma. Czekać na wypadki!? Istny "kocioł".

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 26 maja 2013, 13:30

Ciekawe jaka koncepcja wygra teraz?
Była taka aby utrudnić dojazd do morza.Teraz skłaniają się ku utrudnieniu wyjazdu z miasta.W konsekwencji wygrywa ta aby utrudnić życie mieszkańcom całorocznie.Wszystkie koncepcje mają wspólny mianownik "utrudnić".Parkingów jak nie przybyło tak nie przybyło.Z tych niewielu co pozostało porobiono płatne , dlatego w sezonie są puste.Uczciwiej by było postawić szyld na rogatkach informujący o braku możliwości parkowania w mieście a tym samym profilaktycznie odciążyć ulice z samochodów jeżdżących bez sensu w kółko.
Chciałbym się jednak mylić , choć nie ma podstaw do tego. :|
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

barmanik

Post autor: barmanik » poniedziałek, 27 maja 2013, 08:38

Topilzin pisze:..Uczciwiej by było postawić szyld na rogatkach informujący o braku możliwości parkowania w mieście a tym samym profilaktycznie odciążyć ulice z samochodów jeżdżących bez sensu w kółko...
Tablice, znaki, zakazy i nakazy nic nie dadzą, bo:

1. Ludzie i tak nie zwracają na nie uwagi,

2. Ci co zauważą znaki bez krępacji używają takiego przycisku:

Obrazek

3. A jak im się zwróci uwagę...

Obrazek
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 27 maja 2013, 08:40

Zastanawia mnie na co naciapano tyle znaków, droga jenokierunkowa i nakaz jazdy prosto tuż za...a za 20 m z Kosynierów trzeba skręcic albo w lewo albo w prawo...
Poza tym rzutuje to na okoliczną architekturę. Wioska rybacka i tęczowe zastępy znaków średnio co 15-20 m
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Prusti

Post autor: Prusti » poniedziałek, 27 maja 2013, 11:18

elveez pisze:Zastanawia mnie na co naciapano tyle znaków, droga jenokierunkowa i nakaz jazdy prosto tuż za...a za 20 m z Kosynierów trzeba skręcic albo w lewo albo w prawo...
Szczególnie kiedy ruszyła akcja ograniczania ilości znaków... Przecież przy dużym nasileniu ruchu zbyt duża ilość znaków powoduje, że nie są one zauważane. Tym bardziej, że w strefie zamieszkania, w sezonie, trzeba się bardziej skupić na pieszych.
Co do przepustowości, to przynajmniej według mnie, argument nieco chybiony, ponieważ większość samochodów i tak będzie się tłoczyć w bocznych uliczkach i szukać miejsca parkingowego (których jest jak na lekarstwo, i to jest problem).
Biorąc pod uwagę to wszystko, widok samochodów wymuszających pierwszeństwo, albo stojących, mimo, że je mają lub jadących pod prąd, nim zrozumieją, że minęły zakaz wjazdu, będzie niestety bardzo częsty.
Jeśli poruszać temat skrzyżowań to równorzędność też nie jest szczytem bezpieczeństwa, ani przepustowości. Trzeba na nich bardzo uważać i myśleć nie tylko za siebie, bo często zdarzają się kierowcy (o zgrozo również na naszych rejestracjach), którzy potrafią śmignąć przed maską nawet nie odwracając głowy w prawo. Przykład - wylot Kosynierów na Marynarki Polskiej - jadący Marynarki w stronę portu nie ustępują pojazdom wyjeżdżającym z niej - w końcu dojdzie do kolizji. Może lepiej ustawić tam znak A-7? I to na Kosynierów, bo według mnie logiczniej jest to zrobić dla wylotu drogi jednokierunkowej.
Jeśli z jakichś powodów nie można wprowadzić na nich ustalonego pierwszeństwa to może chociaż postawić znaki A5 - do tej pory widziałem go tylko i wyłącznie przy Aptece na Żeromskiego.
Zgadzam się w 100%, że przepisy należy znać i respektować - sam to robię, ale może lepiej raz a porządnie przemyśleć sprawę i wydać pieniądze raz. Wyjdzie to na dobre wszystkim.

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » poniedziałek, 27 maja 2013, 14:34

Pomijajac sprawe sensownosci takich zmian, dlaczego dokonano ich tuz przes samym sezonem wakacyjnym? Wielu kierwocow korzysta z nawigacji, ktore nie sa aktualizowane codziennie. Teraz na pewno juz zadna firma nie zdazy z jej wydaniem. A gdyby tak zmian dokonac jesienia, kiedy ruch mniejszy i nawet nam latwiej byloby sie przystosowac do nowych zasad, no i wspomniane nawigacje mialyby prawie caly rok na uaktualnienie...

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 28 maja 2013, 21:09

Trochę z innej beczki. W ramach przebudowy ul. Żeromskiego firma tam pracująca całkowicie zablokowała i zamknęła skrzyżowanie Żeromskiego z Kilińskiego. W ten sposób ul. Wyszyńskiego od skrzyżowania ze Sprzymierzeńców do Piłsudskiego i cała Piłsudskiego stały się ulicami ślepymi. Powinien być tymczasowo ustawiony znak D4a - droga bez przejazdu. No ale odpowiedzialni za to mają to głęboko w d... W ciągu ok. 10 minut naliczyłem kilkanaście aut, których kierowcy ze zdziwieniem zawracali dojeżdżając do zablokowanego skrzyżowania od strony cmentarza.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » wtorek, 28 maja 2013, 22:14

Ale jest znak zaraz za skrzyżowaniem z ul.Slowianska...

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 31 maja 2013, 07:29

Piotr A. pisze:Ale jest znak zaraz za skrzyżowaniem z ul.Slowianska...
Tak na Sprzymierzeńców przy dojeździe do cmentarza też się pojawił znak, że w lewo droga bez przejazdu. Tylko mogli postawić te znaki od razu w momencie zamknięcia skrzyżowania, o którym pisałem.

morze47

Zmiana organizacji ruchu

Post autor: morze47 » piątek, 31 maja 2013, 13:06

Totalnym nieporozumieniem jest wytyczenie ulicy Beniowskiego jako jedynej wyprowadzającej samochody z ulicy Chopina i Zaruskiego w kierunku miasta. Beniowskiego jest teraz "autostradą nieszczęścia".Zdesperowani kierowcy szczególnie autokarów tworzą korki na ul.Beniowskiego już teraz. A co się będzie działo w sezonie, nie chcę nawet myśleć?!
Wyjściem z takiego niedorzecznego rozwiązania byłoby utworzenie ul. Chopina, na odcinku od Beniowskiego do Kopernika, ulicą dwukierunkową. Albo zmianę ulicy Zaruskiego dwukierunkową i umożliwienie wyjazdu z nad morza ulicą Kosynierów. Dzięki temu wyjeżdżający z nad morza mięliby o wiele łatwiej. Poza tym ulica Beniowskiego odzyskałaby wcześniejszą opinię uliczki spokojnej.
Władze Miasta muszą niezwłocznie coś z tym zrobić. Sezon za pasem!
Zaskoczony nieprzemyślaną zmianą organizacji ruchu mieszkaniec Ustki -morze47

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » sobota, 1 czerwca 2013, 12:02

Wczoraj był przypadek zatoru, jakieś autobusy miały jechać do koszar, ale nikt kierowcom nie powiedział, że mają skręcić na skrzyżowaniu Grunwaldzka Marynarki Polskiej i Ci parli na Marynarki Polskiej. Żeby było lepiej, żandarmeria się ustawiła pod kinem i wyłapywała te autobusy i zawracała je pod kinem (zamiast puścić je ciut dalej, żeby swobodnie mogły sobie zawrócić na pętli). Policjanci już wcześniej ustawili się na skrzyżowaniu Grunwaldzka Marynarki i jeden nawet zaczął kierować ruchem, ale przez 10 minut wprowadził takich chaos, że się zawinęli i została tylko żandarmeria pod kinem. Chciałem wyrwać się z tego korka, ale jedyne skrzyżowanie umożliwiające opuszczenie tej strefy jest remontowane. Efekt zablokowania skrzyżowania Żeromskiego jest taki, że jak wjedziesz na Marynatki Polskiej to nijak nie przejedziesz w kierunku placu Dąbrowskiego, żeby opuścić miasto przez Wróblewskiego. Jedyna możliwość jaka mi przychodzi do głowy to Marynarki Polskiej, potem w Prostaka, w prawo na Kosynierów, Kilińskiego, Sprzymierzeńców i Mickiewicza, ale jak tam teraz znaki stoją to nie wiem.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » wtorek, 18 czerwca 2013, 16:20

tak byłoby najlepiej...
http://virus.urbancloud.pl/
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 20 czerwca 2013, 12:19

?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 20 czerwca 2013, 14:10

Rozsądne kierowanie ruchem ? w Polsce ...a to dobre.... ostatnio widzialem reakcje na odkorkowanie zwane "jazdą na suwak". Nikt nie wpuszczał z lewego pasa, mimo że podstawowa zasada ruchu mowi "pomóż włączyć się do ruchu"
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 1 sierpnia 2014, 08:12

Niezly numer ze zmiana oznakowania pasow ruchu w kierunku "Grunwaldzka-Wiadukt" wczoraj kilka osob "przytarlo"
Obrazek

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 1 sierpnia 2014, 08:22

wszystkie gsle daja po staremu i jeszcze trabia oburzeni jak ktos obcy pojedzie prawidlowo
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 1 sierpnia 2014, 21:54

Faktycznie nastąpiła zmiana oznakowania poziomego. Do tej pory środkowy pas służył do skrętu w lewo lub jazdy na wprost a prawy tylko do skrętu w prawo, a teraz środkowy pas służy wyłącznie do skrętu w lewo a prawy do jazdy na wprost lub skrętu w prawo. Wiadomo, że nikt nie powinien jeździć na pamięć, ale ponieważ to zmiana tylko oznakowania poziomego to można było choć tymczasowo np. przed wjazdem do stacji benzynowej postawić znak ostrzegawczy o zmianie organizacji ruchu.Tak podpowiadałby rozsądek.

ODPOWIEDZ