Cenzura z relacji z sesji.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Cenzura z relacji z sesji.

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 7 października 2013, 09:38

....Od razu przypomina się dowcip o Żydzie, którego komisja poborowa chciała na wojnę wysłać...

Jak to idzie z tym zydem bo chyba nie znam. :?:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 7 października 2013, 10:00

Topilzin pisze:....Od razu przypomina się dowcip o Żydzie, którego komisja poborowa chciała na wojnę wysłać...

Jak to idzie z tym zydem bo chyba nie znam. :?:
Żyd stawia się przed komisje wojskową:
- Wyobraź sobie taką sytuacje poborowy: znaleźliście się na polu walki, a przed wami stoi Niemiec, zabilibyście go?
- Zabiłbym.
- Dobrze, druga sytuacja: To samo pole walki, ale przed wami pojawia się dwóch Niemców...
- Zabiłbym!
- Dobrze, trzecia sytuacja, ale teraz macie Niemców z prawej , z lewej i przed sobą. Co robicie?
- Pozabijałbym wszystkich!
- Dobrze! A teraz. Niemcy otoczyli was żołnierzu ze wszystkich stron i chcą zabić.
- Mnie?! A mnie za co?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 7 października 2013, 11:24

maj pisze: 1. Próby manipulacji nagraniami oryginalnymi, które Ratusz ma obowiązek przechowywać, byłyby od razu wychwycone i podpadałyby pod prokuraturę. Są środki techniczne umożliwiające wykrycie manipulacji w plikach cyfrowych.
Zgoda tu masz rację.
maj pisze: 2. Zakładanie z góry, że Ratusz "coś będzie kombinował" to tak, jakbyś miał mieszkać na otwartym polu, bo dom ci się na głowę może zawalić... potencjalnie.
Myślę, że ustczanie nie mają doświadczeń z walącymi się na głowę domami, a z kombinacjami ratuszaków wręcz odwrotnie. Tak więc Twoje twierdzenie jest poprawne tylko i wyłącznie w teorii czyli pozornie. :)
maj pisze: 3. Nagrywanie "na użytek własny" - jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Jednak upublicznienie materiałów przez osobę prywatną wchodzi już w obszar Ustawy i podlega rygorom w niej zawartych (uzyskanie jednoznacznej zgody na publikację danych osobowych osoby niepublicznej, przechowywanie oryginalnego nagrania w przypadkach obróbki cyfrowej materiału przekazanego do publikacji)
Tyle, że w takim przypadku ratusz nie jest stroną i nie może niczego ani zakazywać ani nakazywać ani nadzorować. Może tylko informować o aspektach prawnych i dlatego pisałem o informowaniu ewentualnych nagrywających przed sesją.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 7 października 2013, 11:29

Nieco zmodyfikowałem dowcip aby był śmieszniejszy (realistyczny).

Niemiec stawia się przed komisje wojskową:
- Wyobraź sobie taką sytuacje poborowy: znaleźliście się na polu walki, a przed wami stoi Żyd, zabilibyście go?
- Zabiłbym.
- Dobrze, druga sytuacja: To samo pole walki, ale przed wami pojawia się dwóch Żydów...
- Zabiłbym!
- Dobrze, trzecia sytuacja, ale teraz macie Żydów z prawej , z lewej , przed sobą dzieci , kobiety i starcy. Co robicie?
- Pozabijałbym wszystkich!
- Dobrze! A teraz. Żydzi otoczyli was żołnierzu ze wszystkich stron i chcą zabić.
- Mnie?! A mnie za co?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 7 października 2013, 11:38

@Celestyn
...Tyle, że w takim przypadku ratusz nie jest stroną i nie może niczego ani zakazywać ani nakazywać ani nadzorować. Może tylko informować o aspektach prawnych i dlatego pisałem o informowaniu ewentualnych nagrywających przed sesją.,...

i wszystko w temacie .Reszta to próba cenzury , której zabrania ustawa zasadnicza.
Wystarczy kartka A4 na drzwiach z odpowiednią informacją i delikatna pupa boormiszcza chroniona.
O swój tyłek musi smerf już zadbać sam.
Uffff.Powyższym odwaliliśmy kupę roboty umysłowej odciążając ratusz. :lol: :lol: :lol:
I to bez drogiej pomocy kancelarii prawniczej z Wrocławia.Jak tak dalej pójdzie widzę duże bezrobocie wśród "jajogłowych". :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 października 2013, 11:43 przez Topilzin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 7 października 2013, 11:40

Czy Ty Topilzin się już nie za bardzo zgermanizowałeś? :) Uważaj bo ktoś Cię oskarży o szerzenie antysemityzmu. :mrgreen:
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 7 października 2013, 11:45

celestyn pisze:Czy Ty Topilzin się już nie za bardzo zgermanizowałeś? :) Uważaj bo ktoś Cię oskarży o szerzenie antysemityzmu. :mrgreen:
Pomyliłeś chyba wersję maja z moją.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 7 października 2013, 14:08

Moja wersja jest antygermańska :twisted:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

ODPOWIEDZ