Mozna?

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Mozna?

Post autor: Mirek » sobota, 28 września 2013, 16:01

http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/ok ... onie/ff792" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Artur Mazur

Re: Mozna?

Post autor: Artur Mazur » sobota, 28 września 2013, 21:55

Oczywiście , że Twoja ulubiona Unia Socjalistycznych Republik Rad,
jest w stanie wyrzućić forsę na każdą bzdurę i góówno,
jak mała miejscowość Reda utrzyma ten basen?

Ty nie masz dzieci ,
to i one nie będą musiały spłacać tych bzdur prze następne 30 lat. :evil:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 28 września 2013, 22:51

Ty nie masz dzieci
Mam.

:mrgreen:

Ps.Jeżeli miałbym decydowac o takiej kasie -to chetnie Ci wyjaśnie co bym zrobił.

Wziął pozyczke na 30 lat-spłacał co rok ok 1,5 mln z budzetu Ustki i wydłuzył sezon o 3-4 miesiące zimowe.

Samo by sie spłaciło.
Ale zapytał bym jeszcze mieszkanców Ustki o zdanie.
Tyle.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Juma

Post autor: Juma » niedziela, 29 września 2013, 08:14

Sorki, że się wtrącam w dyskusję ustczan w ich wewnętrzne sprawy (a dokładniej mówiąc w budżet). Wydaje mi się, że sprawa nie jest taka oczywista jak przedstawiają to panowie. Z jednej strony koszt utrzymania takiej inwestycji to ogromne pieniądze. I niestety są takie miejsca w Polsce, gdzie samorząd dokłada spore pieniądze do utrzymania aquaparku.Na przykłąd Polkowice - ale to bogata gmina i z kasą nie ma problemu. We Wrocławiu aquapark wychodzi chyba na zero, ale to duże miasto i chętnych jest więcej niż w Redzie czy Ustce. Ale w Kudowie samorząd nie dokłada do interesu. A miejscowośc jest mniejsza niż Wasza. Co prawda sezon tam trwa trochę dłużej niż nad morzem, ale nie wydaje mi się, by z tych basenów masowo korzystali przyjezdni. Więc się da.
Ale szereg przykładów ukazuje, że można utopić w interes sporo pieniędzy i latami przeznaczać pieniądze na coś co może stać się kulą u nogi:).
Jeśli jednak będziecie mieli pomysł na frekwencję pozwalającą nie dokładać do interesu - to kto wie, może warto?
J
Ps. gdzieś niedaleko od was jest cos podobnego - można zapytać jak im się żyje.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » niedziela, 29 września 2013, 09:44

Mirek pisze:
Ty nie masz dzieci
Wziął pozyczke na 30 lat-spłacał co rok ok 1,5 mln z budzetu Ustki i wydłuzył sezon o 3-4 miesiące zimowe.

Samo by sie spłaciło.
Ale zapytał bym jeszcze mieszkanców Ustki o zdanie.
Tyle.
Czyli ustaliłbyś uchwałą rady miasta wydłużenie sezonu, tylko czy wczasowicze dotarliby w BIP ie do tego dokumentu i wiedzieliby , że sezon jest przedłużony ?
To nie takie proste, już jedna osoba kupując za unijne pieniądze dmuchane zabawki "wydłużyła nam sezon", tylko zapomniała turystów powiadomić , bo wszyscy uciekli pod koniec sierpnia.

Może jakby szkoły miały wakacje , jak ferie w różnych terminach ?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 29 września 2013, 13:49

To nie takie proste, już jedna osoba kupując za unijne pieniądze dmuchane zabawki "wydłużyła nam sezon",
To sa potologie o czym piszesz.

Wymyśl coś.

Tylko narzekasz i szukasz wszędzie zmowy,łapówki,kolesiostwa,niekompetencji urzędników.

Jedz do Kołobrzegu a wylukasz o co chodzi w tym nadmorskim biznesie.

Trzeba ludzi z jajami do rządzenia.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » niedziela, 29 września 2013, 16:30

Mirek pisze: Tylko narzekasz i szukasz wszędzie zmowy,łapówki,kolesiostwa,niekompetencji urzędników.

Jedz do Kołobrzegu a wylukasz o co chodzi w tym nadmorskim biznesie.

Trzeba ludzi z jajami do rządzenia.
Zgadzam się z Tobą

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 1 października 2013, 11:22

Burmistrz Olech nie zrobił jednej najważniejszej rzeczy dla miasta. Nie dał się wpuścić w budowę akwaparku, tak jak np. Słupsk. I dla mnie jest to największy sukces jego burmistrzowania. Pomnik mu powinni postawić. Serio. Udało się znaleźć prywatnego inwestora, który buduje centrum wypoczynkowo-uzdrowiskowe przy Wczasowej z prawdziwego zdarzenia. Koszt budowy i póżniejsze utrzymanie będą jego problemem. Wszystkie ryzyka obciążają inwestora a żadne z nich nie obciąża miasta, a zobaczcie co się wyrabia w Słupsku. Patrząc chociażby na Dolinę Charlotty widać jaka jest różnica gdy angażuje się prywatny inwestor, a co się dzieje gdy urzędnicy nie mający żadnego doświadczenia w biznesie.

Jedyna powinność burmistrza i rady w tej sytuacji to uchwalenie planu miejscowego "Wczasowa" którego gotowy projekt wygląda w mojej ocenie świetnie, a także przebudowa ulicy Wczasowej.

W tym roku spędzałem urlop w Karpaczu gdzie powstał nowy hotel "Gołębiewski", ogromny obiekt - jak sam się przekonałem o światowym standardzie - i jak rozmawiałem z miejscowymi przyniósł ogromne ożywienie w tej miejscowości i wzrost liczby turystów, znacznie podniósł popularność i prestiż tego kurortu.
Oby Ustkę czekało to samo.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
reja14

Post autor: reja14 » środa, 2 października 2013, 15:45

Bardzo duży.
Załączniki
Karpacz2011.JPG

ODPOWIEDZ