nazwa kładki

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Nocny Kowboj

Re: nazwa kładki

Post autor: Nocny Kowboj » sobota, 1 lutego 2014, 16:32

Faktycznie nie ma godzin otwarcia kładki na oficjalnej stronie miasta, ani nawet na jakiejś tabliczce przy kładce. Poważne niedopatrzenie moim zdaniem. Co do tej kładki to już się taka nazwa przyjęła i znacznie prościej ją zapamiętać i wymówić niż "przeprawa portowa" tak już jest, że ludziom niektóre nazwy, nawet niepoprawne bardziej podpasują. Tak np: zamiast silnik o zapłonie samoczynny bądź silnik wysokoprężny wszyscy mówią silnik diesla, zamiast na silnik o zapłonie iskrowym kierowcy mówią benzynowy itd. Co by nie robić i tak większość będzie mówić kładka i w zasadzie dla mnie to nie problem.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 1 lutego 2014, 17:06

Zebyśmy się dobrze zrozumieli.Nie chodzi mi o to jak my będziemy mówić na kładkę.Na to nie mamy specjalnie wpływu.
Dla mnie bez nazwy własnej , rozpoznawalnej i definitywnie kojarzonej z Ustką pozbawiamy się pewnej wartości promocyjnej.
Kładka to nie Harbour Bridge czy Golden Gate ale przy odrobinie wysiłku i dobrej woli a nóż coś ciekawego mogłoby powstać.Warto pomyśleć.
Chyba że znowu wyskoczy jakiś ratuszowy osioł i nazwie generałem lub papieżem.Przymiarki były. :shock: :evil: :roll: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Juma

Post autor: Juma » sobota, 1 lutego 2014, 18:13

Nocny Kowboj pisze:Faktycznie nie ma godzin otwarcia kładki na oficjalnej stronie miasta, ani nawet na jakiejś tabliczce przy kładce. Poważne niedopatrzenie moim zdaniem. Co do tej kładki to już się taka nazwa przyjęła i znacznie prościej ją zapamiętać i wymówić niż "przeprawa portowa" tak już jest, że ludziom niektóre nazwy, nawet niepoprawne bardziej podpasują. Tak np: zamiast silnik o zapłonie samoczynny bądź silnik wysokoprężny wszyscy mówią silnik diesla, zamiast na silnik o zapłonie iskrowym kierowcy mówią benzynowy itd. Co by nie robić i tak większość będzie mówić kładka i w zasadzie dla mnie to nie problem.
Dziękuję :)
Y

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 1 lutego 2014, 19:08

Nocny Kowboj pisze: tak już jest, że ludziom niektóre nazwy, nawet niepoprawne bardziej podpasują.
Ależ nazwa kładka jest jak najbardziej poprawna bo służy do ruchu pieszego. Most to nie jest bo do ruchu kołowego służyć nie będzie (poza ewentualnymi wyjątkowymi wypadkami dla ambulansu). A że znajduje się w porcie więc określenie kładka portowa jest bardzo adekwatne bo dokładnie oddaje i funkcję i lokalizację. Gdyby kładka miała otrzymać jakieś inne określenie niż portowa żeby nazwa była ciekawsza, to ze względu na to, że znajduje się przy latarni morskiej, ja bym ją nazwał np. kładką latarników.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 1 lutego 2014, 19:41

Kladka latarników.W dobrym kierunku ale to jeszcze nie to.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » sobota, 1 lutego 2014, 21:59

Nocny Kowboj pisze:Faktycznie nie ma godzin otwarcia kładki na oficjalnej stronie miasta, ani nawet na jakiejś tabliczce przy kładce.
Nasza forumowa mądrala lżę 263 raz , rekord
biorąc pod uwagę tak krótką bytność na forach Ustki i GP24.

Pierwsza tablica była już w grudniu przed świętami.

Obrazek

Awatar użytkownika
Nocny Kowboj

Post autor: Nocny Kowboj » niedziela, 2 lutego 2014, 20:50

Co nie zmienia faktu, że na oficjalnej stronie miasta takich informacji nie ma. Poza tym jak byłem wieczorkiem, kiedy było ciemno, to tej tablicy nie widziałem. Mogłaby być przynajmniej podświetlona. Przeszedłem i jej nie zauważyłem, więc jak ja jej nie zuważyłem, kiedy zapadł zmrok to tym bardziej wczasowicze. Co innego w dzień, pewnie bym ją dojrzał, a tak przeszedłem sobie nieświadomy jej fizycznego istnienia. Nie kłamałem, w tym ty jesteś specjalistą w szczególności jeżeli chodzi o pewną chamską plotkę o gruncie pod lidla, której do dziś nie odszczekałeś, ja zwyczajnie tej tablicy nie widziałem, ani nie byłem świadomy jej istnienia.

Awatar użytkownika
Nocny Kowboj

Post autor: Nocny Kowboj » niedziela, 2 lutego 2014, 21:38

Edit:
Rozumiem, że ta tablica jest tylko po wschodniej stronie? Czy po zachodniej też jest? Nie ma mnie teraz w Ustce, to nie mam możliwości fizycznie przejść się tam i sprawdzić. Tutaj uwaga do radnego W.Siudka. Godziny otwarcia powinny być w jakiś sposób wyróżnione. Nie tak, że pierwsza oczojebna i rzucająca się tablica to dofinansowanie z programu rybackiego czy innego tego typu bzdety, a najważniejsze informacje dla turystów i mieszkańców są dopiero pod nią i to nie na całej powierzchni tablicy, tylko w jej środku. Tak nie powinno być. Teraz rozumiem, czemu tej tablicy nie dojrzałem. Przechodziłem z zachodu na wschód przez kanał i dojrzałem tablicę o dofinansowaniu i tego typu bzdurach i automatycznie skierowałem wzrok w inną stronę, bo jakoś po raz miliardowy czytać kto, co i z jakiego programu unijnego dofinansował to mi się nie chce.

Zróbcie to chociaż na zasadzie kontrastów, niech jedna tablica o dofinansowaniu będzie biała z czarnym drukiem, a druga o godzinach otwarcia, no nie wiem, może być np: żółta z czarnym nadrukiem (o ile to nie koliduje z czymś i może być w takim kolorze), albo chociaż niech godziny otwarcia będą miały inny kolor czcionki, będą bardziej wytłuszczone itd. Bo inaczej wiele osób widząc takie same białe tablice, gdzie u tej na górze jest dofinansowanie, a u tej pod spodem też jakiś tam czarny tekst zwyczajnie przestaje to czytać. Wnioskuje o to panie radny, żeby te dwie tablice się od siebie odróżniały i żeby ta, gdzie są najpotrzebniejsze informacje dla ludzi, czyli godziny otwarcia pierwsze rzucały się w oczy, a nie, że najpierw mamy o dofinansowaniu i to pierwsze rzuca się w oczy, a informacji o godzinach otwarcia trzeba się doszukiwać drobnym druczkiem po spodem. Po to jest cała powierzchnia tablicy, żeby oczojebny drukiem na całej jej powierzchni wyraźnie napisać Godziny Otwarcia - itd. To chyba nie jest takie trudne i takie skomplikowane i nie będziemy musieli na to czekać kilka miesięcy? Bo na moim przykładzie ewidentnie widać, że ludzie zwyczajnie tej informacji nie doczytają i nie znajdą, a automatycznie odwrócą wzrok jak zaczną czytać o dofinansowaniu itd. Na większej części powierzchni drugiej tablicy powinny być dużą wytłuszczoną czcionką GODZINY OTWARCIA, a dopiero pod spodem mniejszą czcionką, że funkcjonuje jak wiatr nie przekracza itd. No kiego grzyba komu to wiedzieć, ludzie chcą wiedzieć kiedy ona będzie otwarta, a nie to kto ją dofinansował i w jakich warunkach pogodowych nie może działać.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » niedziela, 2 lutego 2014, 23:03

Nocny Kowboj pisze:Edit:
Rozumiem, że ta tablica jest tylko po wschodniej stronie? Czy po zachodniej też jest? Nie ma mnie teraz w Ustce, to nie mam możliwości fizycznie przejść się tam i sprawdzić. Tutaj uwaga do radnego W.Siudka. Godziny otwarcia powinny być w jakiś sposób wyróżnione. Nie tak, że pierwsza oczojebna i rzucająca się tablica to dofinansowanie z programu rybackiego czy innego tego typu bzdety, a najważniejsze informacje dla turystów i mieszkańców są dopiero pod nią i to nie na całej powierzchni tablicy, tylko w jej środku. Tak nie powinno być. Teraz rozumiem, czemu tej tablicy nie dojrzałem. Przechodziłem z zachodu na wschód przez kanał i dojrzałem tablicę o dofinansowaniu i tego typu bzdurach i automatycznie skierowałem wzrok w inną stronę, bo jakoś po raz miliardowy czytać kto, co i z jakiego programu unijnego dofinansował to mi się nie chce.

Zróbcie to chociaż na zasadzie kontrastów, niech jedna tablica o dofinansowaniu będzie biała z czarnym drukiem, a druga o godzinach otwarcia, no nie wiem, może być np: żółta z czarnym nadrukiem (o ile to nie koliduje z czymś i może być w takim kolorze), albo chociaż niech godziny otwarcia będą miały inny kolor czcionki, będą bardziej wytłuszczone itd. Bo inaczej wiele osób widząc takie same białe tablice, gdzie u tej na górze jest dofinansowanie, a u tej pod spodem też jakiś tam czarny tekst zwyczajnie przestaje to czytać. Wnioskuje o to panie radny, żeby te dwie tablice się od siebie odróżniały i żeby ta, gdzie są najpotrzebniejsze informacje dla ludzi, czyli godziny otwarcia pierwsze rzucały się w oczy, a nie, że najpierw mamy o dofinansowaniu i to pierwsze rzuca się w oczy, a informacji o godzinach otwarcia trzeba się doszukiwać drobnym druczkiem po spodem. Po to jest cała powierzchnia tablicy, żeby oczojebny drukiem na całej jej powierzchni wyraźnie napisać Godziny Otwarcia - itd. To chyba nie jest takie trudne i takie skomplikowane i nie będziemy musieli na to czekać kilka miesięcy? Bo na moim przykładzie ewidentnie widać, że ludzie zwyczajnie tej informacji nie doczytają i nie znajdą, a automatycznie odwrócą wzrok jak zaczną czytać o dofinansowaniu itd. Na większej części powierzchni drugiej tablicy powinny być dużą wytłuszczoną czcionką GODZINY OTWARCIA, a dopiero pod spodem mniejszą czcionką, że funkcjonuje jak wiatr nie przekracza itd. No kiego grzyba komu to wiedzieć, ludzie chcą wiedzieć kiedy ona będzie otwarta, a nie to kto ją dofinansował i w jakich warunkach pogodowych nie może działać.
Nowe przejrzyste tablice są po obu stronach kanału,
zabawne , że kowboj prosi o to Siudka , kolejnego wodolejca i propagatora sraczkowatego logo Ustki.
Jesteście do siebie bardzo podobni.

PS: Czemu na tablicy kłamią, że kładka jest otwarta przez 15 minut , skoro w praktyce jest to 8-10 minut, ostatnio byłem świadkiem , jak po komunikacie , że za 2 min kładka będzie zamknięta , po minucie już włączono mechanizm,
spanikowany kuracjusz , wskoczył pod szlaban i biegiem zaliczył drugi brzeg, wskoczył na barierki w trakcie ruchu kładki i dopiero wtedy dyżurny kładkowy zatrzymał mechanizm, spał wczesnej ???

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 3 lutego 2014, 16:27

Topilzin pisze:Kladka latarników.W dobrym kierunku ale to jeszcze nie to.
To tylko przykład propozycji, która wpadła mi "na bieżąco" w trakcie pisania postu. Może ktoś zaproponuje coś lepszego. Myślę jednak, że ogólnie siła tkwi w prostocie i skojarzeniach i nie ma co szukać jakichś wydumanej, wymyślnej nazwy bo się nie przyjmie i pozostanie martwa. Prosty przykład, mieliśmy już wymyślne a raczej wydumane logo miasta i... no właśnie. :mrgreen: Dla ogromnej większości to i tak będzie po prostu kładka portowa tudzież kładka bo innych znaczących kładek w odróżnieniu od tej Ustce nie ma.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 3 lutego 2014, 16:36

Kładka północna.Kładka portowa.Trakt Mariny, kładka rybacka.Nazwa musi stać w folderach reklamowych i na znakach ulicznych.

Awatar użytkownika
Nocny Kowboj

Post autor: Nocny Kowboj » poniedziałek, 3 lutego 2014, 17:53

White (seagull guano) Gate. Most Obrotowy Grzegorza Brzęczyszczykiewicza - to ukłon w stronę zagranicznych turystów. Kołalski Polish Susage Gate, Ustka's Gator. For Fiter Bridge. Seagull Shit Harbour Brigde.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 3 lutego 2014, 19:51

Topilzin pisze:Kładka północna.Kładka portowa.Trakt Mariny, kładka rybacka.Nazwa musi stać w folderach reklamowych i na znakach ulicznych.
Kładka wschodnia, bo to zachód ma bliżej na wschód. Chyba że chodzi o ekspansje spółki promenada to kładka zachodnia ;) wiadomo
nie ma lipy...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 3 lutego 2014, 20:31

Tak mi się wyrwało.Dlatego że kładka jest po zachodniej stronie.Zbudowana została aby udostępnić zachodnią stronę.Słońce zachodzi też tam.III molo można przemianować na molo zachodzącego słońca.Trakt też jako Esplanada zachodzącego słońca.Esplanada nawet pasuje zważywszy że będzie przebiegać przed byłą artylerią nadbrzeżną.
Eldorado też ma w Ustce historię.Co prawda to nie po polsku ale jest pojęciem międzynarodowym.Wieczorem ten kierunek mieni się w kolorze złota.Itd. itp.
Na wschodzie miasta promenada a na zachodzie esplanada.Ogólne pojęcie dla przyszłej promki jak i kładki.Krótko , jasno i zrozumiałe nawet dla eskimosa jak wyląduje w naszych tropikach.
Mnie się podoba i jak ratusz przejmie , to należy mi się symbolicznie 5 zł.Bez kitu .Jeśli o forsę idzie to nie znam litości. :wink:

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 3 lutego 2014, 20:46

Artur Mazur pisze: zabawne , że kowboj prosi o to Siudka , kolejnego wodolejca i propagatora sraczkowatego logo Ustki.
Jesteście do siebie bardzo podobni.
P. Arturze. Dziękuję za nieustające dowody uznania mojej pracy. Gdyby nie Pan, wybitny dziennikarz, redaktor, podróżnik i kronikarz ustecki w ogóle nie byłoby mnie w mediach...:) Zamierzam zaproponowac Panu pokierownie moim komitetem wyborczym!
Nocny Kowboj pisze:żeby te dwie tablice się od siebie odróżniały i żeby ta, gdzie są najpotrzebniejsze informacje dla ludzi, czyli godziny otwarcia pierwsze rzucały się w oczy
Na sesji zlożylem wniosek o szerszym zakresie, by w ramach projektu oświetlenia kręcimostu uwzględnić rozwiązanie informowania mieszkańcow i turystow o stanie dostępności mostu. Wyobrażam sobie, że mogło by to być np. rozmieszczenie w kilku ważnych węzłach komunikacyjnych miasta ekranow LED informacyjnych. Związane jest to z dużą zmiennością stanu otwarcia mostu uzależnioną od ruchu statków, stanu sily wiatru oraz zaplanowanych czasow otwracia zaleznych od pory roku i liczby korzystajacych. pzdr.

Z kolei z nazwa podążam za kolegami np. "Northern Bridge"

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 3 lutego 2014, 21:33

Myślę że Northern Bridge to jednak trochę overdressed szanowny radny.Choć pewno lepiej jak kręcimost bo ten kojarzy się z chorobą.
Bez fałszywej skromności muszę stwierdzić że mój pomysł lepszy.
Wiem że szkoda wam tych 5 zł. ale przecież zawsze możecie się potargować.Nawet nie próbowaliście.Sam od siebie nie spuszczę z ceny. :lol: :wink: 8)

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 3 lutego 2014, 21:53

Nic nam nie wychodzi tak dobrze jak wszelkiej maści nomenklatura... Czynność, do której nie potrzeba specjalnych kompetencji, a pozwala ujrzeć swoje nazwisko (jako inicjatora) we wszelkiej maści komunikatorach.
Zainteresowanym przypominam, że nieochrzczone są starsze tego typu budowle: wiadukty na Dworcowej i Westerplatte, 2 szt. mostów nad Słupią... Do dzieła! Jak pomysłów będzie nadto, to w mieście jest gros latarni ulicznych... a co tam! Niech każda ma swojego patrona... No może przynajmniej te z rewitalizowanych ulic. 8)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 3 lutego 2014, 21:58

maj pisze:Nic nam nie wychodzi tak dobrze jak wszelkiej maści nomenklatura... Czynność, do której nie potrzeba specjalnych kompetencji, a pozwala ujrzeć swoje nazwisko (jako inicjatora) we wszelkiej maści komunikatorach.
Zainteresowanym przypominam, że nieochrzczone są starsze tego typu budowle: wiadukty na Dworcowej i Westerplatte, 2 szt. mostów nad Słupią... Do dzieła! Jak pomysłów będzie nadto, to w mieście jest gros latarni ulicznych... a co tam! Niech każda ma swojego patrona... No może przynajmniej te z rewitalizowanych ulic. 8)
Można iść sarkastycznie w drugą stronę i zrezygnować z nazw ulic.Po prostu je ponumerować.

Awatar użytkownika
Nocny Kowboj

Post autor: Nocny Kowboj » poniedziałek, 3 lutego 2014, 21:59

To mi przypomina dyskusję, czy szklanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta. Kładka otwiera się z zachodu na wschód, więc ja bym obstawiał, że łaczy zachód ze wschodem, ale od głębszego zastanawiania się nad tym to człowieka może głowa rozboleć.
Myślę że Northern Bridge to jednak trochę overdressed szanowny radny.Choć pewno lepiej jak kręcimost bo ten kojarzy się z chorobą.
Bez fałszywej skromności muszę stwierdzić że mój pomysł lepszy
Sorry, ale mi ta nazwa od razu przynosi na myśl skojarzenia z północą i mroźną Skandynawią. Jakoś tak za bardzo w skandynawskim stylu mi to brzmi, ja bym wolał coś naszego swojskiego, słowiańskiego. Coś, co by się kojarzyło z wakacjami, plażą, morzem, wypoczynkiem, a nie z mroźną Skandynawią i zimnem oraz stwierdzeniem "winter is coming" bo to mi pierwsze na myśl przychodzi jak słyszę takie nazwy. Zamiast takich zachodnich nazw, nie można coś po słowiańsku? Tak jakoś strasznie mnie mierzi te nazywanie wszystkiego po angielsku. Bus na lotnisku dojeżdżający do samolotu to Shuttle itd. Bardzo dobrze mówię po angielsku mam certyfikaty językowe, ale jakoś mi to strasznie działa na nerwy, nawet polskie firmy przyjmują angielskie nazwy. Może być most wakacyjny, most plażowy, czy coś w ten deseń, jakoś specjalnie dobrego pomysłu nie mam, ale ja bym wolała coś w tym kierunku, słowiańskiego i po naszemu dodatkowo kojarzącego z walorami Ustki, plażą, morzem, odpoczynkiem itd.
Na sesji zlożylem wniosek o szerszym zakresie, by w ramach projektu oświetlenia kręcimostu uwzględnić rozwiązanie informowania mieszkańcow i turystow o stanie dostępności mostu. Wyobrażam sobie, że mogło by to być np. rozmieszczenie w kilku ważnych węzłach komunikacyjnych miasta ekranow LED informacyjnych. Związane jest to z dużą zmiennością stanu otwarcia mostu uzależnioną od ruchu statków, stanu sily wiatru oraz zaplanowanych czasow otwracia zaleznych od pory roku i liczby korzystajacych. pzdr.
To jest wcale dobry pomysł, tylko ważne, żeby takie monitory zamontować wysoko, żeby czasami komuś nie przyszła w przypływie upojenia alkoholowego chęć na brutalne potraktowanie takiego wyświetlacza. Na początek dobrze byłoby jakby taka informacja ukazał się na stronie miasta, to chyba dużo nie kosztuje, a znacząco ułatwia życie.
Można iść sarkastycznie w drugą stronę i zrezygnować z nazw ulic.Po prostu je ponumerować.
Tak jest w USA i bardzo dobrze się to sprawdza, nie ma kłótni i łatwo się połapać, gdzie się jest, bo numery idą logicznie rosnąco, na Manhattanie szczególnie jest to pożyteczne, bo są numery ulic logicznie poukładane i krzyżują się pod kątem prostym, fajna sprawa, na prawdę trzeba się starać, żeby się zgubić. W Polsce pewnie zamiast logicznego porządku byłaby wolna Amerykanka tak jak z numeracjami domów. Sam diabeł by się nie zorientował, gdzie jest po tej numeracji, więc może lepiej zostańmy przy nazwach ulic.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 lutego 2014, 22:07 przez Nocny Kowboj, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 3 lutego 2014, 22:01

@Topilzin
Miód chociaż słodki, nadmiarem słodyczy tłumi apetyt i sprowadza mdłości...(Shakespeare)
:wink:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

ODPOWIEDZ