Jerzy Malek wygrał z Ustką

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: celestyn » niedziela, 17 sierpnia 2014, 15:11

Włodzimierz Siudek pisze:Dawno nie wypowiadałem się na forum, ale może warto powiedzieć parę rzeczy. Przede wszystkim, że los Ustki jest mu obojętny - Ustka jest mu potrzebna do realizacji swoich celów biznesowych. Poprzez kupowanie działek, zmianę ich zagospodarowania zwiększa ich wartość, teren jest bardziej atrakcyjny, Prezes jest bogatszy i to wszystko. Ataki na radnych i burmistrza personalne, przekraczające prywatność mają na celu podporządkowanie ich sobie, by ściśle realizowali jego politykę.
To oczywistość dla każdego inteligentnego człowieka, że Malek do tej pory nigdy nie był żadnym altruistą ani zbawcą Ustki i pewnie nigdy nim nie zostanie w taki sposób jak niektórzy sobie to wyobrażają. Nie zmienia to jednak trafności jego oceny co do działań burmistrza, urzędników i radnych wszystkich razem i każdego z osobna z imienia i nazwiska. Nieudolność, niekompetencja, zwyczajna bierność i mierność, wyglądanie tylko za własnym interesem i skupienie na sobie oraz stojące w rażącej sprzeczności z efektami działań poczucie własnej domniemanej wartości i elitarności, to znaki rozpoznawcze zarówno urzędników z Olechem jak i radnych. W tym względzie Malek wyraził tylko głośno publicznie to, co powszechnie myślą mieszkańcy. Ja przynajmniej z odmiennymi opiniami się nie spotkałem.
Włodzimierz Siudek pisze: Ale miasto i samorząd to nie jest pryw. folwark, a radni parobami na usługach
No szkoda, że radni w tym Siudek, doszli do tego skądinąd słusznego wniosku tak późno, a nie przykładowo za czasów sprawy syrenki.
Włodzimierz Siudek pisze:Miasto musi uwzględniać wolę mieszkańców, a prezes interes firmy. I tu jest pole do działania.
Miasto w sensie obecnie rządzącej ekipy nigdy nie uwzględniało woli mieszkańców więc nie ma co teraz prawić komunałów. Obecna skompromitowana rada wraz z burmistrzem i urzędnikami na istotnych stanowiskach nie ma już żadnego pola do działania. Napiszę wprost, jedynym działaniem jakie pozostało panie radny w stosunku do was wszystkich jest pełne i adekwatne rozliczenie was z tego, że doprowadziliście wszyscy razem i każdy z osobna miasto na skraj przepaści m.in. dzięki własnemu zadufaniu.
Włodzimierz Siudek pisze:Ponieważ nie można usunąć Prezesa z miasta, a jego kontakty z miastem są rozliczne należy szukać kanału porozumienia. Może to będą mediacje przy pomocy specjalistów, może jak pisze kolega, wykorzysta się potencjał innych przedsiębiorców.
Jak napisałem wyżej, obecna ekipa ratuszowa nie ma już żadnych możliwości działania, w tym na porozumienia z Malkiem.
Włodzimierz Siudek pisze:Co do wyroku. Dla mnie cały czas jest niejasne, dlaczego nabywający nie zapoznał się z planami; nie mamy uzasadnienia wyroku. Sąd przyjął, że jeśliby nabywający znał te zapisy, to by nie kupił działki. Sąd uznał pewnie, że burmistrz wprowadził w błąd nabywającego. A niestety to kosztuje.
Nie ma znaczenia jakimi pobudkami kierował się nabywca, choć są one oczywiste - kierował się własnym interesem. Istotne jest to, dlaczego władze miasta pozwoliły na doprowadzenie do aktualnej sytuacji.
Włodzimierz Siudek pisze:Błędy powstały w ratuszu i tu należy szukać odpowiedzialności.
W tym się zgadzamy, dlatego uważam, że należy was wszystkich rozliczyć z odpowiedzialności, zarówno burmistrza z urzędnikami, jak i radnych. Bo jeśli radni byli bezwolnym narzędziem w ręku Olecha i urzędu (a wszyscy wiemy, że tak było) to tylko i wyłącznie na własne życzenie.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 7650
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:39
Lokalizacja: HB 13

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: Mirek » poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 08:52

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60 ... 58915.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: maj » poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 11:46

Jest takie stare powiedzenie... Sukces ma wielu ojców - porażka jest sierotą.

Analogie... dla mnie są oczywiste...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Bakłarzan
Posty: 1039
Rejestracja: piątek, 31 sierpnia 2007, 09:14
Lokalizacja: Ustka-Słupsk

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 19 sierpnia 2014, 21:51

Dalej jestem za zorganizowaniem pozwu zbiorowego przeciwko władzom miasta !

Sami do tego doprowadzili sami niech za to odpowiedzą!

KOMORNIK powinien już dawno zająć ich majątki,zablokować wypłaty !
Parę ładnych milionów by się znalazło

A i koszyk z biedry też zarekwirować!
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: Topilzin » wtorek, 19 sierpnia 2014, 23:08

Niech Małek uważa .Bo jeśli za głupotę czy uczynność byłych czy dzisiejszych władz + bezhołowie prawne + dobry papuga ma bulić zwykły Ustczanin a to w konsekwencji nieuniknione (k'Olech i spółka ze swojej kieszeni nie zapłaci)to możliwe że spacer po mieście i okolicach może być "nieciekawy". :mrgreen:
Wdzięczna społeczność może pokazać brzydką twarz a potencjał jest rozwojowy.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Adi
Posty: 1806
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 23:16
Lokalizacja: Zaświaty

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: Adi » środa, 20 sierpnia 2014, 09:42

Oj tam, oj tam. Nowa sytuacja to nowe ciekawe wnioski, może pokrótce wypunktuję:

1. Koszty frywolnego podejścia Jaśnie Panującego do należytej staranności przy przetargach to około 1000 złotych na twarz dla każdego Ustczanina, wliczając oseski i staruszków, dzieci poczęte i nie narodzone, jak również poczęte w najbliższej siedmiolatce;
2. Pan Malek postawił sobie za cel zostanie kadrowym w ratuszu;
3. Nigdzie nie zarabia się na nieruchomościach tak jak w Ustce, Jan Olech dba jak nikt o portfele inwestorów, szczególnie tych wrogo do niego nastawionych;
4. W ratuszu można przewalić dowolnie duże kwoty i NIKT (!) nie poniesie za to odpowiedzialności.

I śmieszno i straszno...
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 7650
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:39
Lokalizacja: HB 13

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: Mirek » środa, 20 sierpnia 2014, 20:35

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: celestyn » środa, 20 sierpnia 2014, 22:18

Rozmowa z anonimowym urzędnikiem ratusza, którą w materiale przytoczył Błądkowski, obrazuje całe zdegenerowane ratuszowe myślenie będące jednym z głównych powodów nieszczęścia Ustki. Każdy urzędnik, którym myśli w taki sposób, że publiczne pieniądze można marnotrawić bo spadają jak manna z nieba i się nie płaci z własnej kieszeni oraz że nie ma co z tego robić wielkiego halo nawet przy wielomilionowych kwotach, powinien zostać natychmiastowo wyrzucony z pracy jako pospolity miejski szkodnik.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: celestyn » czwartek, 21 sierpnia 2014, 19:49

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140829987" onclick="window.open(this.href);return false;
Wspólniczka Jerzego Malka ? prezes MK Technology Jadwiga Kasprzak oświadczyła przed notariuszem, że spółka kieruje się interesem miasta, na którego terenie prowadzi działalność. Jednak jest przekonana, że aktualne władze działają na szkodę miasta i przeszkadzają jego rozwojowi. Spółka odstąpi od roszczeń, wynikających z wyroku sądu i zwolni Ustkę z pięciu milionów złotych należności ? to prawie cztery miliony odsetek, ponad trzysta tysięcy kosztów sądowych i ponad siedemset tysięcy należności głównej. Ale: do końca sierpnia burmistrz Jan Olech publicznie oświadczy, że nie będzie kandydował na stanowisko burmistrza ani na stanowisko w innych organach samorządowych.
Pięć milionów przepadnie, jeśli burmistrz złoży przyrzeczenie, ale je złamie. Albo w sytuacji, gdy w tym czasie Ustka zapłaci spółce całą wierzytelność, czyli 11, a nie sześć milionów złotych.
Zastanawiam się czy umorzenie tych 5 milionów złotych to propozycja łapówki podlegająca zgłoszeniu do prokuratury. Tak w komentarzach na gp24 twierdzi/twierdzą zestrachani urzędnicy albo poplecznicy burmistrza. Tylko tak na zdrowy chłopski rozum, trudno mówić tu chyba o wręczeniu i przyjęciu korzyści majątkowej, skoro przekazanie tych 5 milionów polegałoby na umorzeniu długu nie konkretnej osobie albo należącej do niej firmie tylko miastu. W końcu nikt osobiście nie odniósłby korzyści majątkowej a tylko ogół społeczności usteckiej. Można oczywiście próbować twierdzić, że to próba niszczenia demokracji przy pomocy pieniędzy, ale realnie sprawa wygląda tak, że Olech ze swoją świtą narobił już tyle złego, że i bez tej pięciomilionowej propozycji powinien zrezygnować i oświadczyć, że nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Tak przynajmniej na jego miejscu zrobiłby każdy człowiek posiadający odrobinę honoru. Szanse na kolejną kadencję po dotychczasowych wyczynach też ma raczej niewielkie. Tak więc te 5 milionów powinno być traktowane przez Olecha jako dodatkowy powód do rezygnacji i oferowana przez Malka szansa na odkupienie choć części. W tej chwili piłeczka jest po stronie burmistrza, to dla niego swoisty test czy zwycięży w nim chęć trwania za wszelką cenę do końca dla kasy, mimo dramatycznie złych efektów jego rządów, czy też odejście dla dobra ogółu po to by uratować choć częściowo finanse miasta.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 7650
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:39
Lokalizacja: HB 13

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: Mirek » piątek, 22 sierpnia 2014, 06:19

że Olech ze swoją świtą narobił już tyle złego
Ale On jest święcie przekonany ,że to ONI są winni.
ONI.
Nie ON.
OFF
:mrgreen:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: Topilzin » piątek, 22 sierpnia 2014, 09:26

W tej chwili piłeczka jest po stronie burmistrza, to dla niego swoisty test czy zwycięży w nim chęć trwania za wszelką cenę do końca dla kasy, mimo dramatycznie złych efektów jego rządów, czy też odejście dla dobra ogółu po to by uratować choć częściowo finanse miasta.
Ten ma to akurat głęboko w "poważaniu" i możecie go cmoknąć w przysłowiową pompkę.Całe życie robi to co robi ( życiorys pokazuje co robił) i jest w tym naprawdę dobry. :lol: :shock: Nie zna nic innego.Nic z tego że jest najdroższym boormiszczem na zachód od Bugu. :lol: :evil: Jeżeli z jego punktu siedzenia wynika (a wynika) że jest mu dobrze to będzie ciągnął.
Nie pieprzyć (marzyć) mi tu o honorze , interesie miasta itp.bla ,bla ,bla.

Jedyne co mu może zagrozić to prokurator lub poważny kontrkandydat a tego nie ma.
Trzecia możliwość to "marchewka" czyli zaprosić go na wódkę i powiedzieć mu:
Janek daj se spokój , po co ci to wszystko. :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: maj » piątek, 22 sierpnia 2014, 09:56

celestyn pisze:...Można oczywiście próbować twierdzić, że to próba niszczenia demokracji przy pomocy pieniędzy,
A za chwilę zjawi się jakiś inny "biznesmen" i zaproponuje 50 baniek za ustąpienie kolejnego burmistrza i obsadzenie swoimi ludźmi.
Do jakich my czasów wracamy? Przecież Malek wprost powiedział:
Tyle jest warte odsunięcie od władzy Kurowskiego, Wszółkowskiego i Cegły, bo dla nich nie jest ważne dobro miasta. Burmistrz to marionetka w rękach tych osób. Oczywiście, naciskają go, aby kandydował, bo nie chcą, bym ja był na górze.http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140829987

Jakie masz gwarancję - poza słowami Prezesa - że nie zacznie za pomocą swoich ludzi zawłaszczać kolejnych obszarów Ustki?
Przecież nawet jakby doszło do wykupienia władzy tymi 5 milionami, to wejście, na miejsce obecnej ekipy, ekipy Prezesa równałoby się szybkiemu zwrotowi tych pieniędzy do kasy Malka... poprzez korzystne transakcje na nieruchomościach, dopasowanie planów zagospodarowania. To nie jest kaprys Prezesa z tymi 5 bankami. To czysta kalkulacja. Nieraz pisaliście, że Prezes nie jest altruistą. W tym temacie - według mojego odczucia - też.

Niech proces demokratyczny zamknie się w pełnym cyklu, a wszyscy pomstujący na obecne władze wreszcie ruszą swoje 4 litery z domów i świadomie zagłosują w normalnych demokratycznych wyborach, zamiast udawać, że brak oddanego głosu to również głos... Owszem to głos na osobę, którą wybiorą ci, którym zależy na demokracji i mają honor i odwagę aby z niej skorzystać.

Adi słusznie napisał
3. Nigdzie nie zarabia się na nieruchomościach tak jak w Ustce, Jan Olech dba jak nikt o portfele inwestorów, szczególnie tych wrogo do niego nastawionych;
4. W ratuszu można przewalić dowolnie duże kwoty i NIKT (!) nie poniesie za to odpowiedzialności.
Ad. 3. Prezes wykorzystał lukę w naszym systemie sądowym do odbicia sobie niekorzystnego trendu na nieruchomościach.
Ad. 4. W ratuszu nadal nie wyciągnięte zostały konsekwencje wobec osób, które doprowadziły do tego typu błędów w przetargu... Tudzież uniemożliwiały zawarcie rozsądnej - zadowalającej obie strony - ugody z inwestorem... Czy wśród tych osób jest Burmistrz (obecny i/lub poprzedni)? Co do zasady tak. W końcu to on jest "szefem wszystkich szefów" w Ratuszu. Ale... Czy jest jedynym winnym?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: celestyn » sobota, 23 sierpnia 2014, 07:52

Topilzin pisze: Ten ma to akurat głęboko w "poważaniu" i możecie go cmoknąć w przysłowiową pompkę.Całe życie robi to co robi ( życiorys pokazuje co robił) i jest w tym naprawdę dobry. :lol: :shock: Nie zna nic innego.Nic z tego że jest najdroższym boormiszczem na zachód od Bugu. :lol: :evil: Jeżeli z jego punktu siedzenia wynika (a wynika) że jest mu dobrze to będzie ciągnął.
Nie pieprzyć (marzyć) mi tu o honorze , interesie miasta itp.bla ,bla ,bla.
Cóż, rzeczywiście wygląda na to, że burmistrzowi zupełnie obce są niektóre ogólnie uznane wartości wyższe.
maj pisze: A za chwilę zjawi się jakiś inny "biznesmen" i zaproponuje 50 baniek za ustąpienie kolejnego burmistrza i obsadzenie swoimi ludźmi.
Gdyby propozycja Malka była jedynym powodem do odejścia Olecha bo burmistrz zarządzałby miastem mądrze, dobrze i w interesie mieszkańców, to również byłbym absolutnie przeciw. Jednak Olech powinien odejść przede wszystkim dlatego, że w bardzo wielu aspektach nie radzi sobie jako burmistrz co doprowadziło miasto na skraj upadku finansowego i pogorszenia sytuacji życiowej mieszkańców. Te 5 milionów od Malka to tylko dodatkowy powód do odejścia Olecha, który może nieco zminimalizować katastrofalne skutki rządów burmistrza. Występuje tu być może czasowa, ale jednak zbieżność interesu mieszkańców z interesem Malka. I tak moim zdaniem należy to traktować. Tym bardziej, że odejście Olecha nie oznacza od razu, że kolejne wybory wygra kandydat Malka, o ile takiego w ogóle Malek wysunie. Nie można stawiać znaku równości między tymi dwoma sprawami - odejściem Olecha i objęciem fotela burmistrza przez człowieka podsuniętego przez Malka, a niektórzy błędnie próbują uznać to za równoznaczne.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: maj » sobota, 23 sierpnia 2014, 09:27

celestyn pisze:skraj upadku finansowego i pogorszenia sytuacji życiowej mieszkańców.
Bardzo lubię jak jedna osoba wypowiada opinie w imieniu np. 16-tu tysięcy innych mieszkańców swojego miasta. :roll:

Kwestia niekandydowania obecnego burmistrza na kolejną kadencję to jedna strona medalu i chyba nawet była poważnie rozpatrywana (według mojego odczucia i tylko mojego a nie mitycznych mieszkańców :wink:). Wymuszenie takiej deklaracji to nieco inny aspekt tego samego zagadnienia. Kto wie czy skutek tego szantażu nie będzie dokładnie ten sam jak kampanii banerowo-gazetkowej sprzed 4-ch lat.

Poza tym rozejrzyj się dookoła. Ilu oczywistych kandydatów na burmistrza widzisz w naszym środowisku? Poza obecnym i tym wystawionym przez "grupę z kasą"... no i może jeszcze ...?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: celestyn » sobota, 23 sierpnia 2014, 09:55

maj pisze: Bardzo lubię jak jedna osoba wypowiada opinie w imieniu np. 16-tu tysięcy innych mieszkańców swojego miasta. :roll:
A wg. Ciebie moja opinia jest odosobniona? Spotkałeś się z innymi opiniami na temat burmistrza? Oczywiście wyłączając ratuszaków bezpośrednio zainteresowanych pozostaniem Olecha ze względu na sielankę polegającą na braku realnego nadzoru i jakiejkolwiek odpowiedzialności oraz nielicznych osób spoza ratusza mogących pod jego rządami ssać z budżetu miasta kasę.
maj pisze:Kwestia niekandydowania obecnego burmistrza na kolejną kadencję to jedna strona medalu i chyba nawet była poważnie rozpatrywana (według mojego odczucia i tylko mojego a nie mitycznych mieszkańców :wink:). Wymuszenie takiej deklaracji to nieco inny aspekt tego samego zagadnienia. Kto wie czy skutek tego szantażu nie będzie dokładnie ten sam jak kampanii banerowo-gazetkowej sprzed 4-ch lat.
Myślę, że Olech po tych wszystkich wpadkach w ciągu 8 lat jest już za bardzo "spalony" na mieście, ale oczywiście mogę się mylić, bo nie można zakładać, że każdy mieszkaniec śledzi sprawy miasta ani nawet, że każdy myśli.
maj pisze:Poza tym rozejrzyj się dookoła. Ilu oczywistych kandydatów na burmistrza widzisz w naszym środowisku? Poza obecnym i tym wystawionym przez "grupę z kasą"... no i może jeszcze ...?
Tu masz rację, kandydatów jak na lekarstwo, ale każdy kandydat będzie lepszy niż Olech, a już na pewno ten "wystawiony przez grupę z kasą" mimo, że idealny nie jest. Gdyby jednak zamiast obecnych biernych i miernych dietetyków dołożyć do tego wybór mądrych a przy tym aktywnych ludzi do rady miasta, którzy stanowiliby zdrową przeciwwagę dla burmistrza (kto by nim nie był) to mogłoby być całkiem dobrze.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: maj » sobota, 23 sierpnia 2014, 10:19

celestyn pisze:A wg. Ciebie moja opinia jest odosobniona?
Nie jest odosobniona, ale i nie jest też reprezentatywna dla całego przekroju społeczności Ustki.

Irytują mnie takie pompatyczne uogólnienia - nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością... Paskudna cecha pisania wprowadzona przez współczesne media.

Ale może jestem przewrażliwiony...
A może Ty - jako aktywny reprezentant całej społeczności usteckiej - zawalczysz o fotel burmistrza, tudzież radnego?

Ja na obecnej scenie politycznej miasta nie widzę ludzi, którzy byliby - jak ty to nazywasz - przeciwwagą dla obecnych władz... Tzn. kilka osób bym może widział, ale nie czas i miejsce na ich wskazywanie...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Jerzy Malek wygrał z Ustką

Post autor: celestyn » sobota, 23 sierpnia 2014, 11:03

maj pisze: Nie jest odosobniona, ale i nie jest też reprezentatywna dla całego przekroju społeczności Ustki.
Tego nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć w dyskusji, okaże się zapewne w wyborach.
maj pisze:Ja na obecnej scenie politycznej miasta nie widzę ludzi, którzy byliby - jak ty to nazywasz - przeciwwagą dla obecnych władz... Tzn. kilka osób bym może widział, ale nie czas i miejsce na ich wskazywanie...
A jednak, to już coś. :mrgreen: Trzeba coś zmienić bo to co jest, a raczej ci którzy są zupełnie się nie sprawdzili z różnych powodów. A czas i miejsce rzeczywiście być może nie ku temu by wskazywać następców.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

ODPOWIEDZ