Urzędnicza patologia w Ustce i Gminie Ustka

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Urzędnicza patologia w Ustce i Gminie Ustka

Post autor: GRABARZ » wtorek, 5 sierpnia 2014, 14:00

Byłem świadkiem pewnego spotkania w Gminie Ustka, z którego dysponuję materiałem wideo. Na początek pytanie?
Obrazek
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Urzędnicza patologia w Ustce i Gminie Ustka

Post autor: Mirek » środa, 6 sierpnia 2014, 06:01

NIe wiem o co chodzi.

Wrzuć plik audio.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 9 sierpnia 2014, 01:01

Więcej informacji już niebawem. Dodam tylko, że poziom urzędniczego skundlenia w usteckiej gminie sięga totalnego dna. Sposób sprawowania polityki przez obecną "wójtową"* to zaprzeczenie wszelkich norm zaufania publicznego jakim powinna być obdarzona osoba piastująca to stanowisko. To moje (nieodosobnione) zdanie. W niedługim czasie opowiem jak majstruje się przy gminnych MPZP, aby ktoś mógł uniknąć zapłacenia podatku VAT, jednocześnie nie bacząc na inne osoby wpycha się je w ogromne tarapaty finansowe. Jak tylko znajdę chwilę to zamieszczę wideo, z którego będziemy mogli się dowiedzieć kto i ile chce uniknąć zapłacenia podatku VAT, jak "wójtowa"* odnosi się do jednej radnej z gminy Ustka, kto w gminie Ustka używa, cytuję: "skrótów myślowych" wprowadzających petentów w błąd. To historia o tym jak w gminie dwoją się i troją, aby nagiąć prawo scaleń i podziału gruntów i z jakich pobudek to czynią, które to są istną kpiną z prawa. Alfred Hitchcock nie powstydził by się takiego scenariusza - na początek dostajesz w mordę, a później akcja tylko wzrasta...

*"wójtowa" piszę w cudzysłowie - dlaczego? Wyjaśnię niezwłocznie.

Artur Grabarczyk - Legalnie Żyjący Obywatel

Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 24 sierpnia 2014, 01:03

Według zapewnień redaktora naczelnego Głosu Pomorza Krzysztofa Nałęcza w poniedziałek, najpóźniej we wtorek powinien ukazać się artykuł o sprawie, którą będę się starał w najbliższym czasie Wam przybliżyć. Będziecie świadkami jak ludzi można przymusić do scalenia gruntów na które nałożona jest hipoteka, po to tylko, aby znajomy Anny Sobczuk - Jodłowskiej, niejaki Bernard Lipczyński uniknął zapłaty podatku VAT w wysokości ponad 100 000 złotych. Zapewniam, że nazwanie tego co się dzieje patologią to za mało. To są wręcz kryminalne działania w których udział biorą również gminni radcy prawni stojąc na straży bezprawia uprawianego przez Annę Sobczuk-Jodłowską. Dysponuję dokumentami, które unaocznią Wam skalę degrengolady zalewającej Urząd Gminy Ustka.

Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 24 sierpnia 2014, 23:32

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 00:52

Spotkanie informacyjne w dniu 4.08.2014 na temat scalenia i podziału obszaru w Przewłoce - cz.I. W scaleniu i podziale uczestniczą 3 strony: Gmina Ustka, Pan B.L i Bartłomiej Markiewicz.
Najciekawsze fragmenty:
Do 15 minuty nuda, można pominąć.
18:46 A dlaczego Pan B.L ma płacić podatek VAT, bo zmieniły się przepisy (więc robimy przekręt i wciągamy w to osoby trzecie)
24:12 - Pani Wójt o wadzie prawnej działek - same kłamstwa, aby zachować pozory potrzeby tej uchwały. Wadę prawną spowodowała Pani Wójt, o czym dalej.
25:13 Pani Wójt - nie poniesiecie Państwo żadnej straty! Kłamstwo. Straty dla nas mogą być dużo większe niż tylko odsetki od zaciągniętego kredytu.
27:42 - Pan Lipczyński: kogo ty reprezentujesz, obcych ludzi jakiś! - do radnej Kalety

Pan Lipczyński powiedział, najlepszy jest kawałek
- ja się tutaj urodziłem i tutaj place podatki,
a celem tego pana jest unikniecie zapłaty podatku, co możemy usłyszeć w 21 mincie 35 sekundzie poniższego filmu :lol:

y

02:05 Pan Drogosz: pani chce się rozwijać i też nie może (bo Wójt wycofała podział działki nr 128)
10:35 - Pan Lipczyński: a co mnie obchodzi wasz kredyt, ja swoich interesów pilnuję
10:42 - Pan Lipczyński: ale tu jest uchwała i będzie realizowana i możecie się sądzić
14:20 - Pani Dagmara A. -skrót myślowy o opłatach adiacenckich
21:35 NAJLEPSZE! Pan Lipczyński: Ja tu się urodziłem, ja tutaj płace podatki (to czemu nie VAT???)
25:09 - Pytanie do Wójt: dlaczego Pani wycofała się z podziału działki 128 (to klucz do podziału dalszych działek)
Pani D. A. potwierdza wycofanie podziału 128.
26:35 Pani Wójt o wycofaniu podziału 128: To nie ma znaczenia (ma i to ogromne, bo jest pretekstem do całej uchwały)

Mało tego - na samym początku pierwszego filmu Anna Sobczuk-Jodłowska, wójt Gminy Ustka zarzuca osobom najbardziej zainteresowanym w sprawie, że nie ma wpływu na Pocztę Polską, na to jak działa i na to czy państwo odbierają korespondencję. Chodzi o pismo zawiadamiające o spotkaniu w Urzędzie Gminy Ustka, na które powinny się stawić osoby zamieszkałe na stałe we Wrocławiu. Zastanawia mnie tylko fakt, jak osoba z Wrocławia ma się stawić na spotkanie w Urzędzie Gminy Ustka w poniedziałek o godzinie 10:00 rano, kiedy pismo zostało nadane trzy dni wcześniej, czyli w piątek o godzinie 15:00. Biorąc pod uwagę, że Poczta Polska nie pracuje w soboty i niedziele to można wywnioskować tylko jedno. Sobczuk-Jodłowska Anna ma ludzi za idiotów i w dupie ma Kodeks Postępowania Administracyjnego. Dodam tylko, że pismo do Wrocławia dotarło we wtorek. Wyjaśnienie "o co w tym wszystkim chodzi?" już niebawem. A chodzi o uniknięcie podatku VAT kosztem Gminy Ustka i ludzi wciągniętych na siłę w tą brudną grę.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 11:34

Wyjaśnienie "o co w tym wszystkim chodzi?" już niebawem.
Moze narysuj jakis szkic abym wiedział o co chodzi.
Mieszkam blisko a nie mam pojęcia o co biega.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 23:03

Mirek pisze:
Wyjaśnienie "o co w tym wszystkim chodzi?" już niebawem.
Moze narysuj jakis szkic abym wiedział o co chodzi.
Mieszkam blisko a nie mam pojęcia o co biega.
Wszystko na ten temat znajdziesz tu:

http://forum.gp24.pl/patologia-wladzy-g ... ch-t94976/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ