Strona 1 z 2

Konsultacje społeczne

: środa, 6 sierpnia 2014, 17:20
autor: celestyn
Temat konsultacji społecznych przy okazji różnych spraw przewijał się na tym forum wiele razy. Obecnie na stronie miasta można znaleźć takie "serdeczne zaproszenie" na "otwarte" konsultacje
http://www.ustka.pl/new/pliki/promocja/ ... 082014.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Wszystko byłoby cacy gdyby nie fakt, że rzeczone konsultacje mają się odbyć dwukrotnie w sierpniu o godzinie 14:00. Nie będę się zastanawiał czy kolejny raz zwyciężyła urzędnicza głupota, czy też może po raz kolejny jakiś urzędnik chce zrobić w swoim przekonaniu w cwany sposób wała z mieszkańców i z premedytacją ustalił zbyt wczesną godzinę by przypadkiem nie pojawiło się zbyt wielu ustczan. Przecież to oczywiste, że nikt kto normalnie pracuje nie pojawi się o tej porze w ratuszu. No i co? Jak zwykle konsultacje odbędą się na głównie papierze, na sali realnie pojawi się garstka mieszkańców albo nikt. Ale potem gdyby coś poszło nie tak, to dla urzędasów podkładka będzie - przecież konsultacje społeczne się odbyły tylko mieszkańcy nie byli zainteresowani. I tak od lat w bardzo klasyczny i jednocześnie chamski w stosunku do mieszkańców sposób załatwiane są w tym mieście konsultacje społeczne. Ech... jadąc klasykiem - żebym miał Pershinga to bym się co najwyżej o jedno biurko pomylił. :evil:

Re: Konsultacje społeczne

: środa, 20 sierpnia 2014, 17:20
autor: celestyn
http://www.ustka.pl/new/index.php?fm=re ... ul&id=1939" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolejne konsultacje na papierze.
Burmistrz Miasta Ustka zaprasza na otwarte spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców gmin - partnerów projektu pn.:?Diagnoza ? strategia ? inwestycja ? rozwój miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska?, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013. Spotkanie odbędzie się 29 sierpnia 2014r o godzinie 14 w sali narad (nr 102) usteckiego ratusza.

Pracujący mieszkańcy na pewno pojawią się w ratuszu o 14stej i się wypowiedzą. Po prostu żałosne.

Re: Konsultacje społeczne

: wtorek, 2 września 2014, 00:22
autor: J Jędrzychowska
Moim zdaniem jest działanie celowe urzędników aby wyeliminować aktywność obywatelską.
W tym temacie nie protestują nawet nasi Radni, a opracowywana "strategia rozwoju obszaru funkcjonalnego m. Słupsk" będzie miała podstawowe znaczenie przy pozyskiwaniu środków UE na lata 2014-2020.
Można takie działanie "zrozumieć" po zapoznaniu się z trybem powstawania tego dokumentu. Otóż dokument ten jest sporządzany przez ekspertów (wyłonionych w przetargu) i przedstawicieli poszczególnych samorządów lokalnych z obszaru funkcjonalnego m. Słupska. Przedstawicielami naszego miasta nie są lokalni politycy (Radni) przedstawiciele podmiotów gospodarczych czy też lokalnego biznesu ani też przedstawiciele organizacji pozarządowych. Przedstawicielami naszej wspólnoty miejskiej są wyłącznie urzędnicy (władza wykonawcza).
Komu zatem będzie zależało na prowadzeniu konsultacji?
Ponieważ dysponuję czasem wolnym byłam obecna na wyznaczonych spotkaniach.
W spotkaniach nie było żadnego Radnego!!!
W dniu 29 sierpnia br były aż 4 osoby :3 urzędników i moja osoba.
Wyznaczono termin składania uwag. - dla kogo?
Wystarczyłoby aby przy komunikacie na stronie głównej zamieszczony został prezentowany do konsultacji projekt dokumentu w wersji elektronicznej - wówczas każdy kto byłby tym zainteresowany mógłby złożyć w oznaczonym terminie uwagi.
Uważam że to minimum powinno być zrobione. Czy Radni są tym zainteresowani.

Re: Konsultacje społeczne

: środa, 3 września 2014, 21:49
autor: celestyn
Właśnie dlatego założyłem ten wątek, by zwrócić uwagę na tworzoną od lat z premedytacją przez ratuszaków fikcję odnośnie konsultacji społecznych.

Re: Konsultacje społeczne

: środa, 3 września 2014, 22:22
autor: Topilzin
Pizda z dziobem. :oops:
Dopóki nie będzie zabronione , będzie stosowane.Grafik to jedno a struktura drugie.Najlepiej w gminie gdzie 8 stołków raptem dla publiki.No i bywają jeszcze wolne. :shock: :lol:

Re: Konsultacje społeczne

: środa, 3 września 2014, 23:00
autor: GRABARZ
Przecież któregoś pięknego dnia to wszystko będzie musiało pierdolnąć... A z kijem bejsbolowym nie pomogą żadne konsultacje.

Re: Konsultacje społeczne

: środa, 3 września 2014, 23:38
autor: Topilzin
GRABARZ pisze:Przecież któregoś pięknego dnia to wszystko będzie musiało pierdolnąć... A z kijem bejsbolowym nie pomogą żadne konsultacje.

Nic nie pierdolnie i nawet nie powinno.Lepsze powino grawitacyjnie wypierać gorsze.Kij bejsbolowy nie jest rozwiązaniem a ten kto go trzyma może mieć różne pobudki.
Mnie przekonuje teoria wspólnej łodzi , gdzie każdy ma interes ,reguły i nawet rytm i wszyscy zyskują.Owszem , podstawą jest uznanie autorytetów jak i liczenie się z podwładnymi.Wielu ma z tym problem.

Re: Konsultacje społeczne

: środa, 18 listopada 2015, 11:09
autor: celestyn
1 grudnia mają się odbyć w ratuszu konsultacje w sprawie zagospodarowania terenu OSiR
http://www.ustka.pl/pl/news/content/1303" onclick="window.open(this.href);return false;
Projekty są dwa (dostępne w linku), Jantara i samego OSiRu i moim zdaniem oba mają sporo mankamentów choć ten drugi zdecydowanie mniej.

poprawiłem miesiąc w dacie :0
moderator elveez

Re: Konsultacje społeczne

: niedziela, 22 listopada 2015, 09:53
autor: celestyn
poprawiłem miesiąc w dacie :0
moderator elveez
Dziękuję za poprawkę.
Przejrzałem uważnie projekty zmiany OSiRu i zachwycony nie jestem. Wbrew szumnym zapowiedziom nie dostrzegam żadnej rewolucji, raczej w nieco zmienionej formie utrzymanie dotychczasowego niekoniecznie najlepszego status quo. Myślę, że warto żeby na zapowiedzianych konsultacjach pojawiło się jak najwięcej osób zainteresowanych czynnym wypoczynkiem i sportem.

Re: Konsultacje społeczne

: środa, 25 listopada 2015, 00:47
autor: Smerf Maruda
Czy Ustka jest za przyjęciem muzułmańskich imigrantów?
Czas na referendum.


Re: Konsultacje społeczne

: niedziela, 29 listopada 2015, 14:18
autor: Smerf Maruda
Ponieważ nie będę już prowadził relacji ze spotkań i konsultacji, proponuję Ustce zakup takiego systemu,jaki ma Słupsk, który od niedawna jest wykorzystywany również do prowadzenia relacji z konsultacji społecznych i innych spotkań

http://fms.hdsystem.pl/index.php?streamName=umslupsk" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Konsultacje społeczne

: sobota, 10 września 2016, 15:30
autor: celestyn
W poniedziałek w ratuszu konsultacje w sprawie szlaku rowerowego R-10
http://www.gp24.pl/wiadomosci/ustka/a/w ... ,10604844/" onclick="window.open(this.href);return false;
Temat ciekawy, pytanie tylko czy to będą prawdziwe konsultacje? Czy nie będzie jak w przypadku kilku poprzednich, kiedy przybyli z wnioskami i uwagami mieszkańcy zostaną na koniec spotkania poinformowani, że projekt jest zamknięty i nic nie da się zmienić, tak jak np. w przypadku ul. Wczasowej i parkingów na niej, albo ratusz zignoruje uwagi przybyłych i będzie się kurczowo trzymał wcześniej podsuniętych przez kogoś wizji, jak np. w czasie spotkań dotyczących rozbudowy portu, albo przebudowy OSIRu?

Re: Konsultacje społeczne

: niedziela, 11 września 2016, 09:57
autor: elveez
Akurat w tej tematyce "ratuszaki" słuchały dokładnie uwag i sugestii. Niestety troszkę sprzeczne są koncepcje kręgosłupa R10 i tzw ości czyli ścieżek które będą budowane za pieniądze miejskie.

Re: Konsultacje społeczne

: niedziela, 11 września 2016, 14:02
autor: celestyn
elveez pisze:Akurat w tej tematyce "ratuszaki" słuchały dokładnie uwag i sugestii.
To bardzo dobrze, chociaż to nietypowe zachowanie ratusza.
elveez pisze:Niestety troszkę sprzeczne są koncepcje kręgosłupa R10 i tzw ości czyli ścieżek które będą budowane za pieniądze miejskie.
Jutro się okaże.

Re: Konsultacje społeczne

: poniedziałek, 24 października 2016, 14:01
autor: maj
Tak się zastanawiam, czy by to wypaliło:
Wiadomo świat oszalał i mało kto ma czas i siły na ganianie po pracy do Ratusza na spotkania dot. konsultacji w różnych sprawach teoretycznie ważkich dla funkcjonowania miasta.

Forum Ustka.pl zostało totalnie porzucone przez Ratusz, a swego czasu to na nim toczyły się burzliwe debaty o sprawach miasta. (Czyżby to była właśnie ta metoda walki z hejtem, na naukę której Ratusz zaprasza jutro do AP-u :?: :wink: )
Ale... Może jeszcze jest szansa na wykorzystanie internetu w kwestii konsultacji... Mianowicie chodzi o wykorzystanie Skype'a lub innego komunikatora do wirtualnego uczestnictwa w spotkaniach. Ma się rozumieć po obowiązkowym imiennym zarejestrowaniu na spotkaniu - zero anonimowości dla uniknięcia trollingu.

Jak Wam się to widzi?

Re: Konsultacje społeczne

: poniedziałek, 24 października 2016, 17:20
autor: celestyn
Jeśli chodzi o transmisję audiowizualną, to marne szanse. Zbyt duże wymagania odnośnie obciążenia łącz internetowych nawet przy niezbyt wielkiej ilości uczestników. Odnośnie debaty tekstowej, to sprowadziłaby się ona do zwykłego czatowania. Forum jest dobrą formą, bo wypowiedzi nie są ulotne i zawsze można do nich wrócić. Tylko, że ratusz najwyraźniej nie ma odwagi podjąć tak bezpośredniej dyskusji na jakikolwiek temat przez internet, gdzie jest ryzyko, że zbyt wielu ludzi i w zbyt pełny sposób się wypowie.

Re: Konsultacje społeczne

: poniedziałek, 24 października 2016, 18:35
autor: Mirek
Przeciez z audio z sesji było ok.Słuchałem pare razy...

Re: Konsultacje społeczne

: poniedziałek, 24 października 2016, 19:41
autor: Topilzin
Przecież można podłączyć forum na live.Na bieżąco moderować.

Re: Konsultacje społeczne

: wtorek, 25 października 2016, 08:17
autor: maj
Mirek pisze:Przeciez z audio z sesji było ok.Słuchałem pare razy...
Tutaj chodzi o komunikację dwukierunkową. Ja rejestruję się do dyskusji on-line i zgłaszam chęć zadawania pytań. Po udzieleniu mi głosu oczekuję bezpośredniej odpowiedzi osoby do której kierowane jest zapytanie...obecnej na spotkaniu lub też "konsultujacej" on-line. Myślę, że Skype byłby fajną platformą... Nagrania z komunikatora też można rejestrować "dla potomnych".

Chociaż zadawanie pytań na Forum podczas sesji/konsultacji i tamże zamieszczanie odpowiedzi byłoby również wcale niegłupie... tylko ile z tym roboty dla odczytującego zapytanie i piszącego na sali skrótowe odpowiedzi :roll:

Taka forma konsultacji wydaje się, że znacząco poprawiłaby stopień dotarcia do mieszkańców... Także tych, których los rzucił w różne zakątki Polski czy świata.

Jak widzę "weterani" Forum są raczej na tak?

Re: Konsultacje społeczne

: piątek, 28 października 2016, 07:45
autor: maj
Budżet Obywatelski '2017
Głosów oddanych ważnych 1241
W tym papierowych: 293
Internetowych 948

To tak a 'propos odwracania się Ratusza d.. plecami do internautów... w ramach zacieśniania relacji władza-obywatele...