Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: Mirek » poniedziałek, 1 września 2014, 06:03

http://ustka24.info/pierwszy-komitet-wy ... -graczyka/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: elveez » poniedziałek, 1 września 2014, 08:49

Na zmiany bym się nie szykował, te same nazwiska ciągle widzę, Zaskoczeniem jest na pewno start Byłego Burmistrza.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 1 września 2014, 14:42

elveez pisze:Na zmiany bym się nie szykował, te same nazwiska ciągle widzę, Zaskoczeniem jest na pewno start Byłego Burmistrza.
Zaskoczeniem? Właśnie takiego ruchu spodziewałem sie jako pierwszego po ogłoszeniu burmistrza o rezygnacji z reelekcji.
Następny będzie Kurowski lub... jeden z radnych ... potem... cała reszta. (Stawiam na start 5-6 kandydatów... w tym może ze 3-ch obecnych radnych)

Zobaczymy jaki ze mnie wizjoner :wink:

Z jednym się zgodzę - rewolucji w polityce miasta nie będzie.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 1 września 2014, 19:43

Powiem szczerze, że z lekkim zdziwieniem i sporym niesmakiem przeczytałem domniemaną listę nazwisk z komitetu J. Graczyka. Takie pomieszanie wielokadencyjnej (bez)radności z aspołecznymi pomysłami z gatunku prób sprzedaży pl. Wolności. Sądziłem, że były i być może przyszły burmistrz ma dużo wyższe aspiracje i loty odnośnie doboru współpracowników. No ale wstrzymajmy się do ogłoszenia oficjalnych list.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 2 września 2014, 08:21

Przypomne :)
Błądkowski był przewodniczącym komisji gospodarczej od początku tej kadencji rady. Należy do klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Warto dodać, że od kilku tygodni Błądkowski nie jest również szefem koła PO w Ustce. Jego miejsce zajął Wiesław Kamiński.
- Jestem już tym wszystkim po prostu zmęczony. Zaniedbałem rodzinę i własny biznes. Chcę się tym zająć. Przy okazji nie zamierzam kandydować w kolejnej kadencji rady.
:D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 2 września 2014, 10:09

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140909969" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety skład komitetu wyborczego J. Graczyka się potwierdził.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 2 września 2014, 12:00

http://slupsk.naszemiasto.pl/artykul/re ... b238,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 2 września 2014, 14:05

Zostalo czekac na wysyp forumowiczow z list wyborczych przypominajacych sobie o forum, wytyczajacych mocny kurs Ustki, ktorych dobro Ustki lezy na sercu szczegolnie w tym czasie ;)

ps Podobno za udzial w komisji w lokalu wyborczym stawka skoczyla ze 120 do 320 zł (ktos potwierdzi?)
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 2 września 2014, 19:07

elveez pisze:Przypomne :)
Błądkowski był przewodniczącym komisji gospodarczej od początku tej kadencji rady. Należy do klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Warto dodać, że od kilku tygodni Błądkowski nie jest również szefem koła PO w Ustce. Jego miejsce zajął Wiesław Kamiński.
- Jestem już tym wszystkim po prostu zmęczony. Zaniedbałem rodzinę i własny biznes. Chcę się tym zająć. Przy okazji nie zamierzam kandydować w kolejnej kadencji rady.
:D

...nie wierzę politykom:))

[quote="elveez] za udzial w komisji w lokalu wyborczym stawka skoczyla ze 120 do 320 zł (ktos potwierdzi?)[/quote]

przewodniczący komisji miejksiej 650 zl, przew. komisji obwodowej 380, z-cz 330zł, członek 300 zl - można teraz zasiadać, bo gdy wiele godzin siedzialem w komisji do sejmu euro, to dostałem chyba 160 zł

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 2 września 2014, 21:47

można teraz zasiadać, bo gdy wiele godzin siedzialem w komisji do sejmu euro, to dostałem chyba 160 zł
Może radny Włodek S. niezbyt intensywnie (przekonywująco) siedział , stąd słaby ekwiwalent. :lol: 8) :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 3 września 2014, 17:31

Polecam lekture...
DSC_1670.JPG
DSC00111.JPG
oraz
DSC_1669.JPG
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 5 września 2014, 14:47

http://ustka24.info/wojciech-krasucki-k ... rza-ustki/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 5 września 2014, 17:15

Kandydatura na burmistrza jak dla mnie o tyle "słaba", że PO jako partia po dwóch kadencjach rządów się mocno pogrążyła swoimi działaniami (zarówno w skali lokalnej jak i ogólnokrajowej) i "skończyła" jak kiedyś Unia Wolności. Kandydat, który wiąże się z taką partią i jest przez nią popierany siłą rzeczy staje się "mało atrakcyjny i wiarygodny". Kolejnym minusem jest to, że o ile się nie mylę to powyższy kandydat nie jest mieszkańcem Ustki, lecz gminy. Poza tym, czytając jego wypowiedź odnoszę wrażenie, że jest ono zbyt ogólnikowe za mało konkretne, w przeciwieństwie choćby do słów takiego kontrkandydata jakim jest były burmistrz, który w dostępnej wyżej wypowiedzi sypie konkretami.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 6 września 2014, 13:04

Hm.... Obietnice - tych każdy kandydat składa wiele przed wyborami. Kandydowanie z klucza partyjnego raczej nie jest odzwierciedleniem rzeczywistych kompetencji potrzebnych na stanowisku burmistrza...
Mam taką zasadę, że chciałbym znać człowieka od strony jego dotychczasowej działalności na rzecz miasta czy organizacji jaką zarządza... W tym kryterium Prezes Jantara w moim prywatnym rankingu plasuje się na pograniczu istnienia i niebytu.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 7 września 2014, 11:23

Obietnice - tych każdy kandydat składa wiele przed wyborami.
Ja takie niesełnione obietnice nazywam KŁAMSTWEM!!!

Ps.Dziś usłyszałem nowe określenie na kłamstwo -to ,,projekt polityczny"

Ktoś mnie traktuje jak głupka.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 8 września 2014, 08:19

Obietnice przedwyborcze powinny być wpisywane do kontraktu/umowy o pracę wraz z terminami ich planowanej realizacji (nie dłuższymi jak kadencja). Koniec kadencji = ocena realizacji = zielone światło do następnej kadencji przy zrealizowaniu np. 75%. Brak realizacji = zakaz zajmowania stanowisk w administracji publicznej na co najmniej 1 kadencję.

Póki co takie zapisy są marzeniem, a role rozliczających MUSZĄ wziąć na siebie wyborcy analizujący wyłącznie dokonania kandydatów przed startem w wyborach, a nie obietnice składane w trakcie.
Mierzi mnie często powtarzane usprawiedliwienie, że obietnice były aktualne w dniu wyborów, ale obecne realia nie pozwalają na ich zrealizowanie. Faktycznie - po wyborach "wybrańca" mogą wszyscy w d... cmoknąć - takie są realia.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 10 września 2014, 08:42

http://ustka24.info/poznaj-usteckie-kom ... za-miasta/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 23 września 2014, 10:35

Nabór na radnych miasta Ustka w dziale "Dam pracę" :lol:
http://koszalin.lento.pl/nabor-kandydat ... 08956.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Może w ramach prac interwencyjnych z PUP kierować ludzi do Ratusza?
Nabór kandydatów na radnych do Rady Miasta Ustka
Dodane przez Paweł Ambrozik, Poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014 12:31
Telefon: 667-313-137
Kategoria: Praca / Dam pracę
Branża: Inne
Forma pracy: Inna
Umowa: Inna
Pracodawca:Urząd Miasta Ustka
Opis oferty pracy:
Komitet Wyborczy Wyborców
PRZEBUDŹ SIĘ USTKO
Ogłasza nabór kandydatów na radnych obywatelskich do Rady Miasta Ustka.
Oferta skierowana jest do mieszkańców stale zamieszkujących na terenie miasta, a także do osób zameldowanych, ale chwilowo przebywających poza Ustką.
Zainteresowane osoby muszą spełniać następujące kryteria :

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 1 października 2014, 17:48

Olech znalazł sobie nowy cel, chce startować do Rady Powiatu. Kiedy jakiś czas temu to usłyszałem to myślałem, że to niewybredny żart, ale ostatnio się przekonałem naocznie widząc wyłożoną do podpisywania listę poparcia, że to jednak prawda. Ja go po prostu nie rozumiem. Facet narobił tyle gnoju i kłopotu miastu przez te 8 lat i jeszcze nie wyciągnął z tego wniosków. Przecież to oczywiste, że się nie nadaje do piastowania funkcji publicznych. Najśmieszniejsze, że nieliczni ale jednak się na tych jego listach poparcia podpisują. Choć właściwie śmieszne to nie jest, bo Olech pełniąc jakieś funkcje w powiecie może uczynić jeszcze wiele złego naszemu miastu. Ale kiedy porozmawiałem z jedną z takich osób, które podpisały się pod poparciem dla niedługo na szczęście byłego już burmistrza, to przestałem się dziwić. Mój rozmówca nie miał nawet cienia bladego pojęcia o stanie miasta i sytuacji w jakiej się znajduje w związku z działaniami ratusza przez ostatnie lata. Stwierdził, że popiera Olecha bo go po prostu zna prywatnie. Przyszła mi tylko taka myśl do głowy - jak wyborcy głupi to i władza mądra być nie może.

Magneto

Post autor: Magneto » środa, 1 października 2014, 20:54

celestyn , obserwując Twoją nieograniczoną wiedzę i Twoje błyskotliwe komentarze w każdym temacie wyrażane na forum uważam , że MUSISZ startować na burmistrza a co najmniej na radnego !!! zobaczymy jaki z Ciebie kozak !!! :evil: :evil: :evil:

Zablokowany