Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: celestyn » środa, 1 października 2014, 22:41

Magneto pisze:celestyn , obserwując Twoją nieograniczoną wiedzę i Twoje błyskotliwe komentarze w każdym temacie wyrażane na forum uważam , że MUSISZ startować na burmistrza a co najmniej na radnego !!! zobaczymy jaki z Ciebie kozak !!! :evil: :evil: :evil:
Niepotrzebny i bezpodstawny sarkazm. Jeśli wg. ciebie napisałem coś co jest nieprawdą lub nieścisłością to mnie popraw. Nie bawię się w tzw. politykę, moje komentarze nie mają ukrytego celu, startować póki co na żadne stanowiska z różnych powodów nie mam zamiaru mimo paru cichych propozycji. Zwyczajnie interesując się tym co dzieje się z miastem i w mieście nie tylko dzień przed wyborami, nie potrafię przejść do porządku dziennego nad tym co złe i bylejakie.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 5 października 2014, 08:58

celestyn pisze:
Magneto pisze:celestyn , obserwując Twoją nieograniczoną wiedzę i Twoje błyskotliwe komentarze w każdym temacie wyrażane na forum uważam , że MUSISZ startować na burmistrza a co najmniej na radnego !!! zobaczymy jaki z Ciebie kozak !!! :evil: :evil: :evil:
Niepotrzebny i bezpodstawny sarkazm. Jeśli wg. ciebie napisałem coś co jest nieprawdą lub nieścisłością to mnie popraw. Nie bawię się w tzw. politykę, moje komentarze nie mają ukrytego celu, startować póki co na żadne stanowiska z różnych powodów nie mam zamiaru mimo paru cichych propozycji. Zwyczajnie interesując się tym co dzieje się z miastem i w mieście nie tylko dzień przed wyborami, nie potrafię przejść do porządku dziennego nad tym co złe i bylejakie.
Żałosne te twoje wywody, bo nic nie zmieniaja - nawet sam to zauważyleś. Pora na start i weryfikacje poglądow w przestrzeni publicznej. Program wyborczy. Siedzenie przed ekranem niczego nie zmienia - jedynie mnie utwierdza w przekonaniu, że juz nic ciekawego nie napiszesz.:)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 5 października 2014, 10:21

Włodzimierz Siudek pisze: Niepotrzebny i bezpodstawny sarkazm. Jeśli wg. ciebie napisałem coś co jest nieprawdą lub nieścisłością to mnie popraw. Nie bawię się w tzw. politykę, moje komentarze nie mają ukrytego celu, startować póki co na żadne stanowiska z różnych powodów nie mam zamiaru mimo paru cichych propozycji. Zwyczajnie interesując się tym co dzieje się z miastem i w mieście nie tylko dzień przed wyborami, nie potrafię przejść do porządku dziennego nad tym co złe i bylejakie.
Żałosne te twoje wywody, bo nic nie zmieniaja - nawet sam to zauważyleś. Pora na start i weryfikacje poglądow w przestrzeni publicznej. Program wyborczy. Siedzenie przed ekranem niczego nie zmienia - jedynie mnie utwierdza w przekonaniu, że juz nic ciekawego nie napiszesz.:)
Bla bla bla, żałosne to były te kolejne kadencje straconych lat i szans dla miasta w Pana i nie tylko Pana wykonaniu Panie bezradny Siudek. Tak więc myślę, że mieszkańcy przy okazji najbliższych wyborów w końcu pokażą Panu kartkę z napisem "Temu panu już dziękujemy" o ile oczywiście bezwstydnie odważy się Pan ponownie kandydować. A co do programu na najbliższe lata, to Pan wraz z burmistrzem i pozostałymi radnymi nie pozostawiliście następcom wielkiego wyboru. Przede wszystkim wprowadzenie programu naprawczego finansów miasta polegającego na:
1. Uszczelnieniu budżetu miasta poprzez oglądanie ze wszystkich stron każdej wydawanej złotówki i analizę celowości każdego wydatku. Po to by jak najwięcej uzbierać na własne wkłady w celu pozyskania jak największej ilości środków unijnych.
2. Zwiększenie nadzoru nad racjonalnym wydatkowaniem ewentualnie pozyskanych środków.
3. Poszukiwanie partnerów biznesowych w celu realizacji z obopólną korzyścią (a nie że ktoś sobie ssie z kasy miasta a miasto tak naprawdę g... z tego ma) inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
4. Wprowadzenie zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi odpowiedzialności personalnej urzędników za błędne decyzje generujące koszty i straty dla miasta.
5. Urealnienie i zwiększenie nadzoru miasta nad spółkami miejskimi, ich finansami, funkcjonowaniem i jego kosztami oraz jakością usług. Żeby nie było np. jak z wodociągami, albo ZGK w zimie.
6. Wyprostowanie panującego chaosu z niektórymi MPZtami albo ich brakiem.
7. Cięcie na każdym kroku kosztów funkcjonowania ratusza i spółek miejskich tam gdzie brak realnych korzyści i uzasadnienia wydatków.
8. Przejęcie i zagospodarowanie możliwie największej części leżących odłogiem terenów pokolejowych.
9. Likwidacja strefy płatnego parkowania i wprowadzenie ograniczenia ruchu na ulicach w bezpośredniej bliskości promenady.
10. Zwiększenie nadzoru, zwłaszcza technicznego, nad jakością realizacji inwestycji miejskich, co spowodowałoby zmniejszenie kosztów późniejszych remontów itp. itd.
11. Zagospodarowanie terenów przy zachodniej plaży - budowa zachodniej promenady.
12. Uzyskanie środków z MON z tytułu strat ponoszonych przez miasto ze względu na sąsiadujący poligon.
13. Porozumienie z gminą wiejską w sprawie finansowania wspólnych zadań np. oświatowych oraz inwestycyjnych oraz ewentualnej korekty granic administracyjnych.
14. Rozwiązanie kwestii zarządu terenów portowych i ożywienie samego portu.
15. Wykorzystanie wszelkich możliwych środków nacisku na Urząd Morski w celu poprawy stanu (remontu) infrastruktury znajdującej się w jego zarządzie (głównie falochronów).
16. Poszukiwanie możliwości (środków) budowy południowej obwodnicy Ustki z nowym mostem na wysokości ul. Polnej.
17. Racjonalizacja rozwiązań komunikacyjnych w mieście.
Mógłbym tak długo Panie bezradny Siudku, bo takich i innych spraw do rozwiązania jest pełno tylko po co się powtarzać, przecież o tym wszystkim pisaliśmy wielokrotnie na tym forum. Nie wszystko od razu i może nie w całości ale krok po kroku, stopniowo to można realizować, tylko trzeba być na tym skupionym a nie na swojej diecie i chronieniu interesów paru kolegów.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 11 października 2014, 10:45

No i mamy listę chętnych do Rady Miasta.
http://ustka24.info/93-kandydatow-usteckich-radnych/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest kilka ciekawych nazwisk (np. Smerf odpowiedział na ofertę pracy :wink: ) Ciekawe, kiedy Komitety Wyborcze zaprezentują swoje programy (nie liczę na programy poszczególnych kandydatów, bo w pojedynkę to można se kupę w ratuszu robić :wink: ). Wszak do wyborów został nieco ponad miesiąc.

Na razie dwóch oficjalnych kandydatów na Burmistrza. Wg. mnie obaj równie kontrowersyjni. Brzóska nie startuje. :(
Załączniki
2014-page-001.jpg
2014-page-002.jpg
2014-page-003.jpg
2014-page-004.jpg
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 13 października 2014, 21:12

Niedługo będzie wizualizacja komitetów wyborczych z kandydatami na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, to pewnie kwestia najwyżej kilku dni. Jak się patrzy na niektóre nazwiska kandydatów na radnych to może człowieka ogarnąć smutek, a tym, którzy mają dobrą pamięć widząc niektóre nazwiska może się wręcz zebrać na wymioty.
Mamy sporo "spadochroniarzy" z obecnej mocno skompromitowanej rady, którzy startując teraz podczepili się pod dosyć mocnego kandydata na burmistrza. W tym komitecie są też ludzie, którzy mieli pomysły typu sprzedaż pl. Wolności pod hotel. Inna grupa z obecnej rady tak jak kończący kadencję Olech, wymyśliła sobie dalej nic nie robić albo raczej nadal robić na nasz podatniczy koszt bagno muł i syf na szczeblu rady powiatu. Jak widać tym wszystkim ludziom trudno jest oderwać się od koryta, brak im samokrytycyzmu i zwykłego ludzkiego wstydu.
Mamy komitet wyborczy pewnej równie jak ratusz a może współ zabagnionej organizacji, która od lat chachmęci w tym mieście i ssie na różne sposoby z kasy miasta. Najwyraźniej ta organizacja ma ochotę na jeszcze więcej naszych podatniczych pieniążków.
Mamy komitet wyborczy obecnie rządzącej skompromitowanej partii, która najwyraźniej przeczuwając kres swego panowania na szczeblu centralnym obrała kurs na opanowanie stanowisk samorządowych żeby jakoś zlądować na jakichkolwiek stołkach.
Mamy wreszcie na liście dawnych towarzyszy koloru czerwonego, byłych wojskowych pokroju obecnego burmistrza, wśród nich jednego z byłych burmistrzów, który chyba liczy na to, że mieszkańcy mają krótką pamięć i już zapomnieli, że na swoją prywatną korzyść pozbawił ustczan starej przychodni na Żeromskiego.
Mamy wśród kandydatów ludzi, którzy już piastowali w naszym mieście przeróżne stanowiska z opłakanym skutkiem oraz byli kolejno w różnych, często przeciwstawnych programowo partiach, byle tylko urwać dla siebie po kolesiowsku kawałek tortu z publicznego koryta.
Mamy kandydackie klany rodzinne startujące na wszelki wypadek z różnych komitetów.
Oczywiście są nieliczne wyjątki, ale jak człowiek czyta te listy to chwilami ręce opadają. Może człowiekowi stanąć przed oczami taki obraz, że władze miasta to taka atrakcyjna kupa śmieci i gówna za przeproszeniem, do której ze wszystkich stron od lat w pierwszej kolejności ciągnie to samo największe robactwo. I każdy taki robaczek ma z góry upatrzony swój kawałek kupy do skonsumowania.
To strasznie smutne. Nie ma się co dziwić, że potem budżet miasta jest dziurawy jak rzeszoto, że podejmowane są bardzo dziwne decyzje, że nie można oficjalnie wyjaśnić najprostszych spraw, że budowane są radary, że...

Magneto

Post autor: Magneto » poniedziałek, 13 października 2014, 22:20

Celestyn weź się ogarnij !!! STARTUJ !!! program wyborczy już masz ! zrealizujesz to co inni zabagnili , zasyfili i co tam jeszcze chcesz ! siedzisz przed monitorem komputera i tylko się skarżysz ! weź sprawy miasteczka w swoje ręce ! powtarzam STARTUJ !!!

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 13 października 2014, 22:41

Magneto pisze:Celestyn weź się ogarnij !!! STARTUJ !!! program wyborczy już masz ! zrealizujesz to co inni zabagnili , zasyfili i co tam jeszcze chcesz ! siedzisz przed monitorem komputera i tylko się skarżysz ! weź sprawy miasteczka w swoje ręce ! powtarzam STARTUJ !!!
Magneto już odpowiedziałem w jednym z poprzednich postów w kwestii własnej osoby. Zresztą zapewne znasz procedury wyborcze i doskonale wiesz, że na decyzje o kandydowaniu w czyimkolwiek wydaniu jest już trochę zbyt późno. Tu nie chodzi o skarżenie się, czy opluwanie kogoś, tylko o zwykłą aczkolwiek bardzo gorzką refleksję. Nie ma co się dziwić, iż nasze miasto pod wieloma istotnymi względami, a właściwie w większości aspektów, od lat jest daleko w tyle za innymi podobnymi miejscowościami, jeśli do władzy ciągle się pchają zajeżdżając Witkacym te same przebrzydłe gęby. I najgorsze, że większość mieszkańców, na co dzień nie interesując się sprawami miasta, wybiera ich ponownie, z przyzwyczajenia, po prywatnej znajomości, albo z innych równie kiepskich powodów.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 14 października 2014, 08:08

I najgorsze, że większość mieszkańców, na co dzień nie interesując się sprawami miasta, wybiera ich ponownie, z przyzwyczajenia, po prywatnej znajomości, albo z innych równie kiepskich powodów.
i Trudno się z tym nie zgodzić...

poczekajcie jak skrzyżowanie skończą na Zubrzyckiego...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 14 października 2014, 10:00

celestyn pisze:I najgorsze, że większość mieszkańców, na co dzień nie interesując się sprawami miasta, wybiera ich ponownie, z przyzwyczajenia, po prywatnej znajomości, albo z innych równie kiepskich powodów.
Ja ma na to swoją prywatną teorię - ludzie nie interesują się sprawami miasta, bo zwyczajnie brak jest ogólnodostępnych informacji o tych sprawach. Wszelkie strategiczne ruchy Miasta są udostępniane na BIP-ie, bo tak nakazuje prawo, ale niemal nic poza to. Ratusz nie stara się docierać do swojej społeczności na etapie powstawania koncepcji jakiegoś zamysłu. Trochę ich rozumiem (jeden z radnych kiedyś to wyjaśniał), bo niby to Ratuszaki są wybrańcami społeczności i reprezentują ich w podejmowaniu decyzji. Wg. mnie absolutnie nie zwalnia to ekipy rządzącej z jak najszerszego informowania o podejmowanych inicjatywach.
Proponowałem jakiś czas temu powstanie ogólnodostępnego (może nawet w ramach platformy ePUAP) panelu dyskusyjnego na stronie ustka.pl, w którym Rada Miasta (Ratusz?) prezentowałyby projekty swoich pomysłów w wersji light - dla laików - z możliwościami zgłaszania uwag do tychże. Drugim członem takiej polityki konsultacyjnej mogłoby (powinno być!) wywieszanie "zaproszeń" na słupach ogłoszeniowych do odwiedzenia tej platformy i wyrażenia opinii w kwestii projektu np. budowy basenu na gnojówkę na Placu Wolności :wink:. Trzeci, chyba najważniejszy element tej układanki - to uwzględnianie tych opinii w pracach projektowych, a nie traktowanie ich na zasadzie "a niech se pogadają, my i tak zrobimy po swojemu". Brak elementu trzeciego bardzo szybko zniechęci do jakiejkolwiek inicjatywy obywatelskiej, co skutecznie robione jest obecnie.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 14 października 2014, 18:20

http://ustka24.info/jacek-graczyk-preze ... je-wiecej/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps.Prosze skopiować program wyborczy-bo pozniej ginie.....

sonda.jpg
sonda.jpg (21.72 KiB) Przejrzano 1133 razy
http://ustka24.info/wojciech-krasucki-p ... sta-ustce/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 14 października 2014, 21:21

Z tym sondażem to jedna wielka ściema, obserwowałem go parę dni i co ktoś zagłosował na jakiegoś kandydata to pojawiały się hurtem głosy przy Kurowskim. Czyżby jakieś ukryte konszachty obecnej ekipy ratuszowej z Głosem Pomorza?

To Kleina ma czelność się pokazywać w Ustce? To przecież on będąc wojewodą pozbawił Ustki mariny na rzecz Łeby mimo lepszych uwarunkowań w naszym mieście, albo np. straszył niemalże po gangstersku pewne osoby żeby przeforsować północną wersję tzw. trasy kaszubskiej. Jaka partia taka rekomendacja, to akurat w Ustce mizerna reklama.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 15 października 2014, 08:54

Hmmm. Program J. Graczyka a i owszem - wydrukowany i schowany głęboko na najbliższe 4 lata - Odhaczę sobie potem zrealizowane obietnice.... W sumie dużo tego i zasadniczo tematy ciągną się od lat wielu.
Brakuje mi jednego punktu. Modernizacja kąpieliska Ustka - jako najważniejszego miejsca w mieście, jeżeli chodzi o rozpoznawalność Ustki w Polsce i świecie.
Co przez to rozumiem?

-Trwała infrastruktura kąpieliskowa:
(solidne i łatwe do utrzymania w czystości przebieralnie (widziałem taki na Łotwie - dla mnie rewelacyjne połączenie estetyki prostoty i niewielkiego kosztu budowy oraz funkcjonalności), prysznice, kosze na śmieci, podjazdy i platformy dla plażowiczów niepełnosprawnych, jednoznacznie czytelne systemy piktogramów informujących o np. odległościach do toalet, pryszniców)

- Specjalistyczna maszyna do czyszczenia piachu:
(teraz, kiedy sztuczna rafa będzie zapobiegać zabieraniu piachu z plaży oraz syfu nagromadzonego w nim w trakcie sezonu, ta inwestycja nabiera pierwszoplanowego znaczenia)

- Przeniesienie wszelkich eventów na plażę zachodnią:
(zabieranie letnikom 3/4 powierzchni głównej strzeżonej plaży pod akcje promocyjne jest dla mnie nieporozumieniem; teraz, kiedy kładka połączyła plaże uważam, że po zachodniej stronie winno być miejsce na koncerty wizyty TVN-u, czy siatkówki plażowej) Nie zmuszajmy plażowiczów do drałowania 2 km na wschód, aby znaleźć miejsce do położenia koca.

Mamy jeszcze kilku kandydatów do fotela Burmistrza, więc jest szansa, że któryś dopisze ten temat do siebie... i będzie go realizować.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 15 października 2014, 09:09

(solidne i łatwe do utrzymania w czystości przebieralnie (widziałem taki na Łotwie - dla mnie rewelacyjne połączenie estetyki prostoty i niewielkiego kosztu budowy oraz funkcjonalności), prysznice, kosze na śmieci, podjazdy i platformy dla plażowiczów niepełnosprawnych, jednoznacznie czytelne systemy piktogramów informujących o np. odległościach do toalet, pryszniców)

Zgadzam sie z postulatem.
Fotke mogłes pyknąc.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 15 października 2014, 09:16

Mirek pisze:Fotke mogłes pyknąc.
No niestety, jakoś nie przyszło mi wówczas do głowy fotografować tamtejszej infrastruktury :wink:... (chyba, że gdzieś w tle się uchowały. pobuszuję w swoim archiwum). Ale nie problem rysunki zrobić... o ile ktoś z ratusza wykaże zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 15 października 2014, 19:05

Trwała infrastruktura kąpieliskowa.

Obrazek
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 15 października 2014, 20:32

Z kładką na pierwszym planie komponuje się całkiem całkiem :wink:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 15 października 2014, 22:28

maj pisze:
- Specjalistyczna maszyna do czyszczenia piachu:
(teraz, kiedy sztuczna rafa będzie zapobiegać zabieraniu piachu z plaży oraz syfu nagromadzonego w nim w trakcie sezonu, ta inwestycja nabiera pierwszoplanowego znaczenia)
Pomysły tak oczywiste, logiczne i stosunkowo nisko nakładowe pod względem finansowym, że nie rozumiem czemu ratusz ich nie zrealizował już dawno temu.
maj pisze: - Przeniesienie wszelkich eventów na plażę zachodnią:
(zabieranie letnikom 3/4 powierzchni głównej strzeżonej plaży pod akcje promocyjne jest dla mnie nieporozumieniem; teraz, kiedy kładka połączyła plaże uważam, że po zachodniej stronie winno być miejsce na koncerty wizyty TVN-u, czy siatkówki plażowej) Nie zmuszajmy plażowiczów do drałowania 2 km na wschód, aby znaleźć miejsce do położenia koca.
Mamy jeszcze kilku kandydatów do fotela Burmistrza, więc jest szansa, że któryś dopisze ten temat do siebie... i będzie go realizować.
Z tym zabieraniem powierzchni plażowania letnikom to racja. Co do miejsca przeniesienia wszelkich wydarzeń to można ewentualnie dyskutować.

Awatar użytkownika
Jka

Post autor: Jka » czwartek, 16 października 2014, 07:44

Witam
maj pisze:Z kładką na pierwszym planie komponuje się całkiem całkiem :wink:
Mniej więcej tak.

Obrazek

Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.
http://forum-bron.pl

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 16 października 2014, 09:05

Proponuje obecnej radzie uchwale ;) powinni zdążyć w miesiąc

- zdjęcia wolno robić tylko pod takim kątem że pylon kładki i wieża powinny się pokrywać :lol:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Jka

Post autor: Jka » czwartek, 16 października 2014, 09:15

Witam
elveez pisze:Proponuje obecnej radzie uchwale :
To i ja mam propozycję :D

Niech to każą pomalować w tz. "pruski mur".

Zezwalam na wykorzystanie mojego pomysłu w kampanii wyborczej :D

I tak wróciliśmy do tytułu tematu :oops:

Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.
http://forum-bron.pl

Zablokowany