Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: elveez » sobota, 25 października 2014, 16:36

Z dzisiejszego spotkania
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

barmanik

Post autor: barmanik » sobota, 25 października 2014, 20:41

Topilzin pisze:Wyobraźmy sobie że wjeżdżam na stację paliw , cena pasuje ale przy kasie dolicza mi facet 1zł do rachunku za 10 min.postoju u nich.
Oczywiście płacę bo co ale drugi raz już mnie nie zobaczą.Darmowy postój na zakupy to standard a nie gest.Oczywiście jest różnica bo przy manhattanie teren miejski ale miasto robi handlarzom koło du---y.
A może tak opodatkować posiadaczy samochodów w Ustce co to nie stać ich na garaż i parkują przez noc na ulicy?Przecież nie muszą pod domem a mogą na piechotę co nie barmanik?
Niech wybudują sobie parking za miastem za swoje pieniądze a wtedy barmanik będzie sobie mógł spać na ulicy jak za Gomułki bo wszystkie auta znikną.
Majaczysz...
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 25 października 2014, 20:54

Majaczysz...
No pewnie.To że haracz przy manhattanie po odliczeniu kosztów (nie szkód) nie wystarczył pewnie nawet na podwyżkę dla Olecha to majaczenie?

Majacz dalej kotleś.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 27 października 2014, 11:34

Czwartek, 30 października, godz. 18

Nasz kandydat na Burmistrza Jacek Graczyk zaprasza na spotkanie.

Poznajmy się w nieco luźniejszej konwencji, porozmawiamy o przyszłości naszego miasta i chętnie posłuchamy Waszych uwag i pomysłów.
Możecie również zadawać pytania na naszym profilu na fb https://www.facebook.com/ramydada.pub" onclick="window.open(this.href);return false; , które na spotkaniu przekażemy naszemu kandydatowi.

Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 27 października 2014, 22:52

Kurczę. Graczyk prowadzi intensywną kampanię, dzięki której wygraną chyba ma już w kieszeni. Inni kandydaci wyglądają przy nim jak figuranci wystawieni aby stworzyć pozory konkurencji.
W sumie to chyba dobrze... Miałem trochę obaw, ale mam nadzieję, że byłem w błędzie. Zobaczymy czas pokaże. Lubię się pozytywnie mylić.
Niepokoją mnie kandydaci do RM, ale w tej kwestii można spokojnie wybierać pomiędzy kilkoma komitetami. Taki pluralizm - ba, oby jeszcze radnych średniego i młodszego pokolenia - świetnie przewietrzy Radę.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 28 października 2014, 09:26

Oby młode pokolenie nie okazało się powtórka "Radnego Wójcika". Bo to co widzę, totalnie ludzie z łapanki niektórzy młodzi 2 dni po zamieszczeniu swoich propozycji poprawiali błędy rzeczowe i składniowe w swoich "internetowych cv" Zapytani na FB co dokładniej rozumieją przez użycie pewnych zwrotów nie umieli niczego sensownego dopowiedzieć.

Ale za to dowiedziałem się że niewyłonienie inżyniera kontraktu robót w porcie opóźniło rozpoczęcie inwestycji i przyszła ekipa rządząca będzie miała kupę roboty, bo terminu unijne są nie ubłagane. O wszystkim zdecydować może zima i jej uciążliwe dla budownictwa skutki.

Kilka fot ze spotkania.
10424288_369607076536801_1580722677940056238_n.jpg
10371944_369607123203463_3737208550990606532_n.jpg
10300982_369607206536788_815403169885490425_n.jpg
1535686_369606946536814_4701310903523882407_n.jpg
10405554_369606969870145_6427106092431356832_n.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 29 października 2014, 09:13

http://kurowski-ustka.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Przeanalizujmy... na poczatek pytanie jak ojciec sukcesu przestał piastować funkcje wiceburmistrza ? Bo to ciekawe...
Wybrałem kilka punktów...

Budowa kanalizacji deszczowej na terenach zalewowych.

Azaliowa, Krokusowa, Chopina, Mickiewicza to tereny zalewowe ? Juz wybudowano tam kanalizację burzową...
Efekt ? Ignorowanie moich próśb o sprawdzenie stanu burzówki od listopada 2013 do sierpnia, o czym informowałem 3 osoby z ratusza ( w tym 2 odpowiedzialne)
DSC_1553.JPG
DSC_1553.JPG (105.94 KiB) Przejrzano 1281 razy
DSC_1559.JPG
DSC_1559.JPG (142.74 KiB) Przejrzano 1281 razy
Tak sytuacja wygląda do dziś.
Ale rozumiem że przed wyborami każdemu leży na sercu dobro mieszkańców, co tam 5 czy 10 cm wody w czyimś domu w środku sezonu...

Sprawna i kompetentna obsługa mieszkańców, pomoc mieszkańcom w załatwianiu spraw w Urzędzie.

Czy Wam przypadkiem za to nie płaci się wysokich pensji ?? Równie dobrze można obiecać że w tygodniu Urząd będzie otwarty od 9 do 17 :)

Dzięki doświadczeniu zdobytemu w samorządzie i biznesie wiem, na czym polega sprawne zarządzanie Miastem, finansami publicznymi i kierowanie ludźmi.

Że zapytam na jakim poziomie dzis mamy deficyt ?

Dobrze wiem, co trzeba zrobić, by nam wszystkim żyło się lepiej.

Oj tak podprowadzać hasło znienawidzonego w Polsce Tuska....

Jeszcze jedno ważne pytanie Skad na to wszystko pieniądze ? Bo w tej kadencji jedyne co słyszałem że nie ma środków w budżecie - czy to tyczy się Orlika czy obietnic wyborczych z poprzedniej kadencji. Skąd ? Unia nie da na wszystko a strefy parkowania dla wybranych doczekaja się laurki własnie w tych wyborach.
Obrazek

barmanik

Post autor: barmanik » środa, 29 października 2014, 20:41

Topilzin pisze:
Majaczysz...
No pewnie.To że haracz przy manhattanie po odliczeniu kosztów (nie szkód) nie wystarczył pewnie nawet na podwyżkę dla Olecha to majaczenie?

Majacz dalej kotleś.
Wydawało mi się, że handel na manhattanie zabijają markety...ale Pan Słitaśny twierdzi, że to płatne parkingi...
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 29 października 2014, 21:08

Wydawało mi się, że handel na manhattanie zabijają markety...ale Pan Słitaśny twierdzi, że to płatne parkingi...
Nigdzie nie napisałem że to płatne parkingi zabijają manhattan.Nie konfabułuj.
Markety zabijają w dużej części ale nie tylko.Głupawa polityka ratusza jak płatne parkingi dodatkowo też się do tego dokłada a to nie musi być.Jeden podpis wystarczy aby nieco podrównać szanse.Trzeba wspierać a nie kopać.Może jednak to zabieg świadomy aby ich wykurzyć a teren zabetonować.
Dziwne że czegoś tak prostego nie chcesz zrozumieć.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

rzfireck

Post autor: rzfireck » środa, 29 października 2014, 22:18

Zanim oddamy głosy na naszych wybrańców warto przeczytać poniższe vademecum i dwa razy przemyśleć komu powierzy się pieniążki.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ida-wyb ... 20180.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 30 października 2014, 12:49

Hmmm. Tegoroczny plebiscyt na burmistrza i radnych to głosowanie za sympatią do tego czy innego kandydata (-tki). Wszyscy chcą dla Ustki tego samego... ergo - przy takiej zgodności programów za 4 lata Ustka będzie miejscem, w którym spełniają się sny. :wink:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 31 października 2014, 12:29

https://www.youtube.com/watch?v=hO1sdND ... 0OubJD436z" onclick="window.open(this.href);return false;

Playlist 10 czesci
Sprawozdanie z wczorajszego spotkania z Jakiem Graczykiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 4 listopada 2014, 11:00

Zachęcam do przeczytania wywiadu, który ukaże się w kolejnym wydaniu gazety MdM, w dniu 12 listopada. :idea:

"A.O. Panie Jacku, ubiega się Pan ponownie o stanowisko Burmistrza Ustki. Jakie, Pana zdaniem, są najpilniejsze sprawy do załatwienia w mieście ?

Jacek Graczyk: Już nawet nie jako kandydata na burmistrza, ale przede wszystkim jako mieszkańca martwi mnie fakt, że Ustka znajduje się w grupie najbiedniejszych gmin w kraju. Otrzymujemy jałmużnę w postaci tzw. janosikowego. Należy podjąć niezbędne działania w celu poprawy sytuacji finansowej naszej gminy, poprzez wykorzystanie potencjału, jaki posiadamy.
Przede wszystkim powinniśmy jak najszybciej zmodernizować i ożywić ulicę Wczasową (dobrym przykładem jest tu Hotel Grand Lubicz), ożywić tereny Uroczyska, tereny portu, a także po stoczniowe i po kolejowe. Priorytetem jest wprowadzenie na te obszary inwestorów, dzięki którym powstaną nowe miejsca pracy, co zwiększy dochody do budżetu miasta.
Sprawą kluczową jest także dokończenie procesu rewitalizacji i modernizacji ulic w naszym Mieście.
Koniecznie trzeba stworzyć również i uruchomić budżety obywatelskie w celu pobudzenia społeczności lokalnej. Chciałbym doprowadzić do powstania Biura Inicjatyw Lokalnych, poprzez które będzie wspierana aktywność gospodarcza i kulturalna mieszkańców, a zwłaszcza młodych ludzi.
Nie można zapominać o poprawie bezpieczeństwa. Musimy wprowadzić monitoring w najbardziej niebezpiecznych rejonach miasta oraz zwiększyć liczbę patroli.

A.O. Znakomitej większości ustczan Pana rządy kojarzą się nie tylko z wybudzeniem Ustki z letargu, ale też ze zdecydowaniem i konsekwencją w działaniu. Czy jeśli ponownie zostanie Pan burmistrzem, to zamierza Pan przeprowadzić rewolucję kadrową?

Jacek Graczyk: Dobrze Państwo pamiętacie, że gdy w roku 2002 obejmowałem funkcję Burmistrza, nie znałem kwalifikacji osób pracujących wówczas w urzędzie. Nie przeprowadziłem wtedy żadnej rewolucji kadrowej. Tym bardziej teraz, kiedy znam możliwości ewentualnych, przyszłych współpracowników, nie zamierzam tego robić. Natomiast będę dążył do zwiększenia zaangażowania pracowników w rozwiązywanie spraw mieszkańców i wykorzystania potencjału drzemiącego w usteckich urzędnikach. Staram się budować relacje z pracownikami na zasadzie wzajemnego zaufania, co pozwala stworzyć dobry klimat i dodatkową motywację do pracy. Nie zamierzam być żadną miotłą, ci co pracują dobrze, nie tylko w ratuszu, ale też jednostkach podległych nie mają się czego obawiać.

A.O. Wiele osób zastanawia się nad tym , kto ewentualnie znajdzie się w gronie Pana najbliższych współpracowników ?

Jacek Graczyk: Dzisiaj nie jestem w stanie odpowiedzieć konkretnie na tak postawione pytanie. W mojej ocenie osoby obecnie zatrudnione na stanowisku sekretarza miasta i skarbnika ******** duża fachowość i zaangażowanie w pracy. Z osobami tymi współpracowałem w latach 2002-2006 i są to właściwe osoby na tych stanowiskach. Wysoko oceniam także kompetencje wielu naczelników. Otwarta pozostaje kwestia obsady stanowiska zastępcy burmistrza. W tym przypadku, podobnie jak za mojej poprzedniej kadencji, ogłoszę konkurs i będę szukał osoby, której kwalifikacje będziemy mogli w pełni wykorzystać dla rozwoju naszego miasta, zwłaszcza w obszarze inwestycji oraz pozyskiwania środków zewnętrznych. Nie lubię dzielić skóry na niedźwiedziu, obce mi są także targi polityczne.

A.O. Przez ostatnie osiem lat nie uczestniczył Pan w życiu publicznym Miasta, a kandyduje Pan na najważniejsze stanowisko w Mieście...

Jacek Graczyk: Nie udzielałem się, nie chodziłem na spotkania, bo obecna ekipa i tak nie słuchała głosów odmiennych, liczyło się tylko to, żeby odfajkować, że spotkanie z mieszkańcami się odbyło. Przez cały ten czas na bieżąco śledziłem informacje na temat kluczowych spraw naszego miasta, które były publikowane w prasie i internecie. Dostrzegłem bardzo niepokojące zjawisko zmniejszającej się liczby konsultacji z mieszkańcami, a w ostatnim okresie wręcz ich zaniku. Rządząca ekipa współpracowała z wąską grupa radnych ze swojego klubu i pomijała pomysły i opinie opozycji. Takie działanie nie stwarza klimatu do szerszej wymiany poglądów i szukania alternatywnych rozwiązań wśród obywateli. Uważam, że należy to zmienić . Każdy powinien mieć możliwość składania swoich propozycji i zgłaszania uwag na temat kluczowych dla miasta spraw. Wszystkie one powinny być rozpatrzone i poddane rzetelnej analizie. Po ustaleniu optymalnego rozwiązania, w oparciu o konsultacje społeczne, powinny być one konsekwentnie realizowane. Burmistrz musi współpracować ze wszystkimi radnymi bez względu na przynależność klubową. To samo dotyczy mieszkańców. Nie można dzielić ludzi na swoich i tych z przeciwnego obozu. Z ręką na sercu mogę Państwu obiecać, że będę współpracował ze wszystkimi, nawet tymi, którzy popierają moich rywali.

A.O. Krążą plotki, że jest Pan człowiekiem Jerzego Malka.

Jacek Graczyk: Poważni ludzie nie komentują plotek, zwłaszcza wyssanych z palca. Niemniej, jeśli Pan pyta...Nie, nie jestem człowiekiem Jerzego Malka, Pan Malek w żaden sposób nie finansuje też mojej kampanii. Nazywam się Jacek Graczyk. Zawsze działałem i będę działał w swoim imieniu i ponosił pełną odpowiedzialność za moje decyzji. Pana Jerzego Malka traktuje tak, jak wszystkich innych inwestorów i działaczy gospodarczych, funkcjonujących na terenie naszego miasta, W interesie naszej wspólnoty jest, żeby relacje między tymi osobami, a władzami miasta były konstruktywne i przyczyniały się do rozwoju i wzbogacania naszej małej ojczyzny.

A.O. Wszyscy kandydaci w swoich programach snują piękne obietnice, często bez pokrycia. Jaka jest gwarancja, że u Pana będzie inaczej ?

Jacek Graczyk: Moim zdaniem kandydat ubiegający się o objecie stanowiska Burmistrza powinien przedstawić swoje listy referencyjne, które uwiarygadniają jego kwalifikacje do pracy na tym właśnie stanowisku.
Moimi referencjami są: zarządzanie największym usteckim przedsiębiorstwem to znaczy Stocznią Ustka w latach 1984-1991 oraz działania podjęte przeze mnie podczas sprawowania funkcji burmistrza w latach 2002-2006. Chodzi mi przede wszystkim o konsekwentne realizowanie wytyczonych, wspólnie z Radą Miasta i mieszkańcami, kierunków rozwoju, takich jak: rewitalizacja starej części Miasta, plan modernizacji ulic, zagospodarowanie ulicy Wczasowej, budowa Ratusza, Szkoły Podstawowej numer 1, budowa budynków socjalnych i komunalnych w naszym mieście oraz przygotowanie dokumentacji i finansowania do realizacji budowy obwodnicy i oczyszczalni ścieków. Niestety, obwodnica nie została przez moich następców wybudowana do tej pory.
Ci, którzy mnie dobrze znają doskonale wiedzą, że nie klepię nikogo po plecach, nie obiecuję cudów na wianku. Jestem człowiekiem z konkretną wizją rozwoju miasta, wiem, co trzeba zrobić, by wyrwać Ustkę z marazmu. I co najważniejsze, jestem pełen zapału i sił. Na populizm, intrygi i tanie sztuczki wyborcze reaguję alergią.

A.O. Często słyszy się, że Ustka stała się miastem rencistów i emerytów. Młodzi ludzie nie mają tu pracy i żadnych perspektyw. Jak będzie się Pan starał temu zaradzić?

Jacek Graczyk: Zjawisko to jest bardzo niepokojące, gdyż liczba mieszkańców corocznie się zmniejsza, wiele osób wyjeżdża z Ustki , znaczna część tych osób to ludzie młodzi. Mamy do rozwiązania dwa zagadnienia społeczne: po pierwsze stworzyć atrakcyjne miejsca pracy dla młodych mieszkańców Ustki, zapewnić nieograniczony dostęp do żłobków i przedszkoli dla dzieci, a także wzbogacić i uatrakcyjnić ofertę kulturalną oraz dostępność do obiektów sportowych w ciągu całego roku. Chciałbym, żeby dzieci i młodzież mogły nieodpłatnie korzystać ze wszystkich z tych obiektów i placówek kulturalnych oraz mogły znaleźć ofertę dla siebie. Warto podkreślić, że w naszym mieście mieszka wielu ludzi, którzy mają dobre pomysły i chęć podjęcia inicjatywy. Takie właśnie działania musimy wspierać. Nasze miasto tworzą ludzie i jeśli będzie coraz więcej udanych i trafnych działań lokalnej społeczności, Ustka będzie się rozwijała i miała bogatsza ofertę. W ostatnich latach, z inicjatywy naszych mieszkańców, powstało wiele ciekawych produktów turystycznych. Mam tu na myśli chociażby Bunkry Bluchera, krówki usteckie z Mistrala czy znaną w całej Polsce Restaurację Syrenka. W tym właśnie tkwi siła lokalnej społeczności, którą musimy wspierać i doceniać .
Nie możemy jednak zapominać o ludziach starszych. Jest to znacząca grupa w naszym społeczeństwie i powinniśmy zachęcać do aktywności naszych seniorów.
Z powodzeniem od lat działa w Ustce Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego liczebność wzrasta z roku na rok. Właśnie takim stowarzyszeniom należy stworzyć właściwe warunki do działania , w tym konkretnie przypadku jest to stworzenie nowoczesnej i przyjaznej siedziby dla słuchaczy uniwersytetu.

A.O. Dziękuję za spotkanie.

Jacek Graczyk: W ramach podsumowania chciałbym powiedzieć , że wierzę, iż Ustka w niedługim czasie stanie się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli realizować swoje marzenia i będą czuli wsparcie naszej wspólnoty, co pozwoli skończyć z apatią, marazmem i narzekaniem. Ustka to Miasto wielkich szans i możliwości, to my sami kształtujemy naszą rzeczywistość wybierając radnych i Burmistrza jestem przekonany że Ustka zasługuje na więcej.
Proszę o uczestnictwo w wyborach 16 listopada i oddanie głosu na mnie i członków mojego Komitetu."
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 5 listopada 2014, 08:34

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 3whwYQcqvX" onclick="window.open(this.href);return false;
Pełny zapis spotkania

http://ustka24.info/ustka-zasluguje-wie ... oto-wideo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 5 listopada 2014, 10:20

Po wczorajszym spotkaniu w kinie napiszę to co w jednym z wcześniejszych postów. Sam J. Graczyk wydaje się być dobrym kandydatem na burmistrza, lepszym niż inni, ale ponad połowa jego komitetu wyborczego to istny dramat. Zachęcając do głosowania na takich kandydatów do rady miasta jak Siudek, Podruczna-Mocarska, Laskowski itp. (nie chce mi się dalej wymieniać z wątpliwymi zasługami) J. Graczyk po prostu traci własną wiarygodność.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 5 listopada 2014, 14:29

celestyn pisze:ponad połowa jego komitetu wyborczego to istny dramat.
Już wcześniej to pisałem. Wszyscy kandydaci do RM mają mniej więcej jednakowe priorytety i zdaje się nawet zbieżne z oczekiwaniami ustczan. Dlatego też należy głosować na osoby, które w naszym odczuciu będą kompetentnymi do realizacji założonych celów. Nie ma sensu głosować na jedną frakcję. Lokalna polityka to za małe podwórko, żeby to, co się dzieje w Ratuszu, w ogóle nazywać polityką. Tu liczą się konkretne czyny, a nie medialna kreacja i koloryzowanie rzeczywistości. Osobiście byłbym przerażony losem miasta, gdyby większość miała w nim jedyna słuszna grupa.

Naprawdę jestem pod wrażeniem kampanii J. Graczyka. Nie daje żadnych szans konkurentom.
Jeszcze parę takich wywiadów i nie będę miał żadnych wątpliwości na kogo oddać głos.

P. S. Zauważyliście, że w tych kilku pytaniach zawarte jest kilka tez zaczerpniętych z forum?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 5 listopada 2014, 17:07

celestyn pisze: ale ponad połowa jego komitetu wyborczego to istny dramat. Zachęcając do głosowania na takich kandydatów do rady miasta jak Siudek, Podruczna-Mocarska, Laskowski itp. .
na szczęście jest jeszcze druga połowa, oczywiście ta większa i lepsza, a zachęcając do głosowania na nich przysłużymy się naszemu kochanemu miastu. :)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 5 listopada 2014, 18:52

Metoda na wsiudka .

Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 5 listopada 2014, 19:59

Ja jestem to kukułcze, czy ta reszta? Uśmiałem się bez końca:)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 5 listopada 2014, 20:04

Włodzimierz Siudek pisze:Ja jestem to kukułcze, czy ta reszta? Uśmiałem się bez końca:)
Spokojnie , Graczyk wysiedzi. :lol:

Zablokowany