Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Grzegorz

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: Grzegorz » środa, 5 listopada 2014, 20:14

Żarcik Topka z jajami całkiem niezły.
Jestem pewien, że burmistrzem zostanie J.Graczyk, sam na niego zagłosuję, martwią mnie jedynie jego poplecznicy ale mam nadzieję, że nie wszyscy wejdą w ramki samorządowców.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 5 listopada 2014, 20:21

Włodzimierz Siudek pisze:
celestyn pisze: ale ponad połowa jego komitetu wyborczego to istny dramat. Zachęcając do głosowania na takich kandydatów do rady miasta jak Siudek, Podruczna-Mocarska, Laskowski itp. .
na szczęście jest jeszcze druga połowa, oczywiście ta większa i lepsza, a zachęcając do głosowania na nich przysłużymy się naszemu kochanemu miastu. :)
Ta większa i lepsza druga połowa nie istnieje. Po pierwsze dlatego, że połowy są zawsze równe, w poprzednim poście tylko z braku czasu i ochoty nie wymieniłem wielu innych członków komitetu J. Graczyka w negatywnej wyliczance. A najważniejsze jest to, że jak mówi mądre ludowe porzekadło, kto z kim przestaje takim się staje. Kto wiąże się z ludźmi, którzy przez lata posiadając możliwości nic pożytecznego nie zrobili, sam nie rokuje pozytywnie na przyszłość. Gdyby porównać J. Graczyka do pokerzysty, to jego komitet wygląda jak talia niemiłosiernie zgranych i wielokrotnie poznaczonych kart z dodatkiem blotek, którymi nie da się wygrać rozgrywki o przyszłość i rozwój Ustki. Albo inaczej, w tej talii J. Graczyka jest za dużo czarnych Piotrusiów by na nią stawiać w kontekście przyszłości miasta.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 5 listopada 2014, 20:46

Grzegorz pisze:Żarcik Topka z jajami całkiem niezły.
Jestem pewien, że burmistrzem zostanie J.Graczyk, sam na niego zagłosuję, martwią mnie jedynie jego poplecznicy ale mam nadzieję, że nie wszyscy wejdą w ramki samorządowców.
Nie obawiam się, gdyż P. Graczyk w kadencji 2002-06 miał tylko jedną osobę, na którą mógł liczyć - Ewę Kreft, do tego po czasie dołączyło parę osób, ale nie stanowili większości w radzie. Nie mniej jednak w takich warunkach potrafił rządzić i rozmawiać, często przekonywać. Wykorzystywał świetnie silną pozycje burmistrza w samorządzie względem Rady. W tamtym czasie, myślę, że zbyt mało społeczność miasta była przygotowana na takie zmiany, czemu dali upust w końcowej fazie w referendum. Dzisiaj wydaje się, że P. Graczyk odrobił lekcję, podkreśla konsultacyjny charakter relacji ze społecznością.

Dobrze, jeśli będzie miał w Radzie osoby wspierające go, szczególnie z komitetu, który tworzył program i wspólnie dzisiaj prowadzi kampanię. Jeśli będę radnym, mam wiele do zrobienia, zresztą jak do tej pory ( np. najwięcej mam interpelacji w kadencji ostatniej i masę wniosków) - jeśli nie, to chętnie wesprę tego, kto mnie zastąpi. Po trzech kadencjach jestem gotowy do każdego scenariusza, jako spełniony w tej roli. :)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 5 listopada 2014, 20:53

Po trzech kadencjach jestem gotowy do każdego scenariusza, jako spełniony w tej roli. :)
To dobry moment aby odejść.Najlepszy scenariusz dla miasta.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 5 listopada 2014, 23:53

Topilzin pisze:
Po trzech kadencjach jestem gotowy do każdego scenariusza, jako spełniony w tej roli. :)
Powiem więcej, to nie tylko dobry moment, ale wręcz najwyższy czas żeby odejść. Ktoś kto przez trzy kadencję nie potrafił zrobić niczego specjalnie pozytywnego dla mieszkańców i miasta, a wręcz przeciwnie, zwyczajnie powinien dać sobie spokój i zrobić miejsce innym. W końcu ile można zmarnować lat potencjalnego rozwoju miasta i to na koszt podatników? Myślę, że 12 to o 12 za dużo.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 6 listopada 2014, 01:25

celestyn pisze:
Topilzin pisze:
Powiem więcej, to nie tylko dobry moment, ale wręcz najwyższy czas żeby odejść. Ktoś kto przez trzy kadencję nie potrafił zrobić niczego specjalnie pozytywnego dla mieszkańców i miasta, a .
Celestyn, Topilzin - bądzicie poważni i logiczni - skoro wielokrotnie udowodniliście mi niekompetencję, niewiedzę i wiele innych negatywnych rzeczy, to dlaczego nie jesteście spokojni o wynik wyborów 16 listopada? :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 6 listopada 2014, 08:46

Ktoś kto przez trzy kadencję nie potrafił zrobić niczego specjalnie pozytywnego dla mieszkańców i miasta,
A piękna mowa?
To tez się liczy.
:mrgreen:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 6 listopada 2014, 09:15

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... F141109857" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 6 listopada 2014, 16:21

Włodzimierz Siudek pisze: Celestyn, Topilzin - bądzicie poważni i logiczni - skoro wielokrotnie udowodniliście mi niekompetencję, niewiedzę i wiele innych negatywnych rzeczy, to dlaczego nie jesteście spokojni o wynik wyborów 16 listopada? :lol: :lol:
Odpowiedź kryje się w jednym z moich wcześniejszych postów. Po 45 latach komuny i 25 latach przemian ustrojowych i ekonomicznych, które dla wielkiej grupy społecznej, zwłaszcza najbiedniejszej, okazały się mocno rozczarowujące, społeczeństwo jest mocno zrażone do szeroko pojętej polityki i w związku z tym nie śledzi na co dzień działań władz krajowych, ale również lokalnych samorządowych. Efekt jest taki, że większość nie orientuje się w sprawach miasta i albo nie idzie na wybory wcale, albo idzie nieprzygotowana pod kątem merytorycznym i wybiera ludzi bo kojarzy się twarz albo nazwisko z plakatu. Właśnie na tym mechanizmie cynicznie korzystają różni wieloletni i wielokrotnie wybierani "działacze", często dla zmylenia wyborcy zmieniający przed wyborami szyld spod którego startują. Myślę, że wśród innych również adwersarz dobrze o tym wie i próbuje to wykorzystać. Mamy społeczeństwo niedojrzałe i nieaktywne obywatelsko i dlatego nigdy nie można być spokojnym o wynik wyborów, bo wyborca ma prawo być niezorientowany i wybierać na ślepo lub na chybił trafił jak kto woli. Zniechęcony ma prawo również nie iść na wybory, co jest wodą na młyn takich "zawodowych radnych" bo takiemu przykładowemu W. Siudkowi czy innemu "działaczowi" tego typu nie zależy, czy dla diety zostanie wybranym 2 tysiącami głosów osiągając rzeczywisty mandat społeczny, czy 200 głosami bez realnego poparcia społecznego, byle tylko przejść.

rzfireck

Post autor: rzfireck » czwartek, 6 listopada 2014, 20:20

Przerażające jest to, że Ci najlepsi, którzy by
mogli zasiadać w ławach usteckich, nie kandydują...
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 7 listopada 2014, 08:26

rzfireck pisze:Przerażające jest to, że Ci najlepsi, którzy by
mogli zasiadać w ławach usteckich, nie kandydują...
Np. kto?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 7 listopada 2014, 13:49

Topilzin, celestyn :lol: :lol:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 7 listopada 2014, 15:26

Włodzimierz Siudek pisze:Topilzin, celestyn :lol: :lol:
Z pewnością na koniec kadencji nie miałbym tylu powodów do wstydu co W.Siudek, a gdybym miał to tym bardziej pewne, że w przeciwieństwie do W. Siudka nie kandydowałbym na drugą, trzecią, czy jak obecnie W. Siudek czwartą kadencję, strojąc się w coraz to inne piórka. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 7 listopada 2014, 15:57

czy jak obecnie W. Siudek czwartą kadencję,
Czyli jest skuteczny.
Lemingi sie nie połapią.

:mrgreen:

Jak sie daje to się kraje.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

gaja

Post autor: gaja » piątek, 7 listopada 2014, 22:11

Wiem jaki program ma p.Graczyk,wiem co zamierza p.Krasucki,Kurowski mnie nie interesuje, ale kompletnie nic nie wiem o Janczewskim.Może ktoś ma jego Jego program wyborczy.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 7 listopada 2014, 23:06

Włodzimierz Siudek pisze:Topilzin, celestyn :lol: :lol:
Nie wiem jak celestyn ale Topilzin nie uważa funkcji usteckiego radnego za coś godnego i wartego zdobycia.Może dożyję czasów kiedy będą tam zasiadać ludzie kompetentni i poważni , wtedy zmienię zdanie i inni też.Na dziś wolę krew , pot i łzy ale i konkretną kasę.
Pajacowanie pozostwię radnemu Włodzimierzowi.

ps.
Szkoda że radny Siudek nie jest 20 lat starszy bo miałby pewnie opanowane dodatkowo jeszcze ze dwa scenariusze.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Maz

Post autor: Maz » sobota, 8 listopada 2014, 02:49

Jałowym pisaniem na forum nie wprowadzicie zmian, których oczekujecie.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 8 listopada 2014, 09:46

Maz pisze:Jałowym pisaniem na forum nie wprowadzicie zmian, których oczekujecie.
O....a ja myślałem że rewolucję wywołam pisząc. :roll:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 8 listopada 2014, 11:46

https://www.youtube.com/watch?v=NdGDgkG ... age#t=5206" onclick="window.open(this.href);return false;

52 min

kaczorek

Post autor: kaczorek » sobota, 8 listopada 2014, 17:35

Odsłuchałem reportaż . Nie wiem komu lub czemu ma służyć to rozpowszechnianie .
Usłyszeliśmy pseudo naukowe wywody z czego nic nie wynikało i nic nowego nie wnosiło do problemów Ustki .
Jeżeli kiedykolwiek zabierał głos burmistrz Olech to zawsze w prostych żołnierskich słowach wyświetlił sprawę i wszystko było zrozumiałe .
Jestem rozczarowany zaprezentowanym materiałem .

Zablokowany