Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Grzegorz

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: Grzegorz » sobota, 8 listopada 2014, 18:07

kaczorek pisze: Jestem rozczarowany zaprezentowanym materiałem .
A co do tej pory byłeś zaczarowany?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 9 listopada 2014, 09:45

Topilzin pisze:
Włodzimierz Siudek pisze:Topilzin, celestyn :lol: :lol:
Może dożyję czasów kiedy będą tam zasiadać ludzie kompetentni i poważni , wtedy zmienię zdanie i inni też.
Topilzin, celestyn? też czekam! :))

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 9 listopada 2014, 09:47

Tematy przemilczane w kampaniach kandydatów (w kolejności moich priorytetów :wink: ):

1. Rewizja finansowania dopłat dla dzieci z Gminy Wiejskiej Ustka - temat niewygodny, ale drenujący skutecznie budżet Miasta, przez co usteckie dzieciaki są systematycznie pozbawiane zajęć pozalekcyjnych i obligowane do zakupów ręczników papierowych oraz mydła do klas. Przypominam, że Wójtowa zarzekała się, że po przejęciu budynków ZST otworzy swoją szkołę i tam przeniesie dzieciaki z Gminy Wiejskiej. Niestety, poza szumem medialnym - nie było woli rodziców i nie było środków na adaptację. Czas więc w najbliższym czasie definitywnie zamknąć sprawę finansowania, którą obecna Rada omijała szerokim łukiem.

2. Rewizja poboru opłaty uzdrowiskowej - chyba Krasucki coś tam przemyca, ale pozostali cisza.

3. Mój obsesyjny postulat - przemyślane i efektywne zagospodarowanie plaż, jak centralnego punktu miasta w sezonie

4. Temat, którego unikają kandydaci, a o którym było głośno zanim zaczęła się oficjalna kampania - radar... akurat cisza w tym punkcie mnie specjalnie nie dziwi, ale tak dla poprawności politycznej sobie go wrzuciłem.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 9 listopada 2014, 10:19

Włodzimierz Siudek pisze:
Topilzin pisze:
Może dożyję czasów kiedy będą tam zasiadać ludzie kompetentni i poważni , wtedy zmienię zdanie i inni też.
Można te czekanie skrócić i odblokować miejsce w radzie.Nie kandydować więcej.Gwarancji nie ma że wpadnie ktoś mądry ale jest możliwość.Dopóki W.S. blokuje nie ma żadnej.
Upust dla nadaktywności można też znaleźć jako zwykły obywatel (vide Prostak).Widzę tu wielkie pole do popisu dla naturalnego talentu W.S.
Przecież nie chodzi o te śmieszne 1200 zł. Włodzimierzu co nie?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

rzfireck

Post autor: rzfireck » niedziela, 9 listopada 2014, 15:38

Włodzimierz Siudek pisze:
Topilzin pisze:
Hmm a nie lepiej byłoby przedstawić listę wszystkich interpelacji i wniosków, a następnie dla porównania faktyczną liczbę działań i zmian jakie przyniosły, wymogły bądź spowodowały, w jak krótkim czasie zaszły czy też weszły w życie? Po prostu tzw. efektywność.

Maju Twoje wnioski proszę pogrubiać i jaskrawy kolor
czcionki dobierać ;)
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 10 listopada 2014, 14:50

Wczoraj pisałem post, ale przegrzał mi się komputer i wywaliło mi wszystko... Mam też serdeczną prośbę do swoich przyjaciół, kolegów, bliższych i dalszych znajomych. Zagłosujcie na człowieka, który zawsze był z nami. Nigdy nas nie zawiódł i zawsze wspierał w naszych działaniach. Na spotkaniu z panem Jackiem Graczykiem pojawiłem się tylko z jednego powodu. Chciałem publicznie, prosto w oczy (a nie za plecami, jak to niektórzy mają w zwyczaju) wygarnąć "temu i owemu", ale wyprzedził mnie pan Adam Wroński i swoją wypowiedzią trochę ostudził mój bojowy nastrój. Wieczorem, jak będę miał trochę więcej czasu skrobnę kilka słów więcej.

To jedno zdjęcie mówi samo za siebie kogo popieram.

Obrazek
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 10 listopada 2014, 17:02

GRABARZ pisze:Wczoraj pisałem post, ale przegrzał mi się komputer i wywaliło mi wszystko... Mam też serdeczną prośbę do swoich przyjaciół, kolegów, bliższych i dalszych znajomych. Zagłosujcie na człowieka, który zawsze był z nami. Nigdy nas nie zawiódł i zawsze wspierał w naszych działaniach. Na spotkaniu z panem Jackiem Graczykiem pojawiłem się tylko z jednego powodu. Chciałem publicznie, prosto w oczy (a nie za plecami, jak to niektórzy mają w zwyczaju) wygarnąć "temu i owemu", ale wyprzedził mnie pan Adam Wroński i swoją wypowiedzią trochę ostudził mój bojowy nastrój. Wieczorem, jak będę miał trochę więcej czasu skrobnę kilka słów więcej.

To jedno zdjęcie mówi samo za siebie kogo popieram.
Popierasz Kurowskiego? Szczerze mówiąc jestem lekko zdziwiony, no ale każdy ma prawo do własnego zdania więc jeśli uważasz, że to dobry kandydat to popieraj. :) Myślę jednak, że Kurowski oznacza tylko jedno - kontynuację po Olechu ratuszowego bajzlu, degrengolady i braku odpowiedzialności kogokolwiek za cokolwiek oraz dziwnych układów. Jeszcze parę lat albo kadencji takich rządów i ostatni będą mogli zgasić światło w tym mieście, bo nawet janosikowe nie uratuje budżetu miasta.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

kaczorek

Post autor: kaczorek » poniedziałek, 10 listopada 2014, 19:51

Bardzo dobrze ,że przedstawiciele elity intelektualnej i kulturalnej deklarują poparcie dla kontynuacji polityki burmistrza Jana Olecha .
Jeszcze kilka tak wyrazistych deklaracji poparcia i wybory mamy wygrane .

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 10 listopada 2014, 20:02

kaczorek pisze: przedstawiciele elity intelektualnej i kulturalnej deklarują poparcie dla kontynuacji polityki burmistrza Jana Olecha .
Jakoś nie spotkałem się z tym zjawiskiem by elity, o ile w ogóle takowe w Ustce istnieją, popierały politykę Olecha. Kontynuacja takiej polityki wiązałaby się z dalszą degradacją miasta. Nawet mała Łeba zaczęła nas wyprzedzać i dystansować, nie mówiąc o porównywalnych do Ustki miejscowościach. W takiej wiosce Łebie np. właśnie wkopano kamień węgielny pod budowę małej stoczni a u nas co? Jajco.
kaczorek pisze:Jeszcze kilka tak wyrazistych deklaracji poparcia i wybory mamy wygrane .
Szczerze wątpię, ale każdy ma prawo do własnego zdania.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 10 listopada 2014, 22:06

Zastanawiam się co by wyszło gdyby skrzyżować Kurowskiego z Siudkiem?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 10 listopada 2014, 22:32

celestyn pisze:Popierasz Kurowskiego? Szczerze mówiąc jestem lekko zdziwiony, no ale każdy ma prawo do własnego zdania więc jeśli uważasz, że to dobry kandydat to popieraj. :) Myślę jednak, że Kurowski oznacza tylko jedno - kontynuację po Olechu ratuszowego bajzlu, degrengolady i braku odpowiedzialności kogokolwiek za cokolwiek oraz dziwnych układów. Jeszcze parę lat albo kadencji takich rządów i ostatni będą mogli zgasić światło w tym mieście, bo nawet janosikowe nie uratuje budżetu miasta.
Jestem człowiekiem, który zdecydowanie i jasno wyraża swoje sympatie oraz poglądy. Nie będę się podlizywał komukolwiek, aby coś ugrać. Nie interesuje mnie siedzenie okrakiem na barykadzie i mruganie okiem do przeciwników. W komitecie pana Jacka Graczyka znaleźli się radni, których z czystym sumieniem mogę nazwać "szkodnikami. Jeszcze cztery lata temu w piwnicy budynku przy ulicy Grunwaldzkiej 39 radny Krzysztof Błądkowski obiecywał mi swoje poparcie w podejmowanych przeze mnie inicjatywach w zamian za poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Teraz takie propozycje nie padają już w moją stronę, bo chyba radny doszedł do wniosku, że to nie ma najmniejszego sensu - Grabarczyk nie zmienia przyjaciół i poglądów co cztery lata. Dziwnym zrządzeniem losu teraz znów radny Siudek ślini się do mnie i nagle dostrzega, że nasze spory nie miały najmniejszego sensu. Cóż - ja to wiedziałem od samego początku, natomiast radnemu Włodzimierzowi wzrok poprawia się raz na cztery lata przed wyborami. Chciałbym, abyście panowie wiedzieli, że Ustka nie ma z was praktycznie nic. Mało tego - o wiele więcej mogła by mieć, gdybyście nie mieli tak nikczemnych charakterów, pełnych przymiotów wypełniających wasze skarłowaciałe dusze. W moim odczuciu pan Błądkowski, starszy człowiek, który wypisuje obraźliwe teksty pod adresem jednego ze swoich kolegów radnych,nie ma moralnego prawa w ogóle startować w tych wyborach. Człowiek, który zachowuje się jak smarkacz pełniąc tak odpowiedzialną funkcję jaką jest bycie radnym to upadek obyczajów. Nie wspomnę już o obarczaniu winą za te wpisy nieżyjącego Edwarda Zająca, bo to to już dno dna i jak sam Siudek do mnie o tym wspomniał - "tego obronić się po prostu nie da".
Ano - nie da się.
Wiarę pokładam w rozsądku mieszkańców oraz w tym, że dokonają słusznego wyboru. Jedno jest pewne - bez względu na wynik wyborów każdemu z kandydatów będę mógł spojrzeć prosto w oczy, a to dla mnie komfort, który sobie szczególnie cenię.

Pozdrwawiam

Artur Grabarczyk
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 10 listopada 2014, 23:10

Co do radnych i nie tylko radnych z komitetu wyborczego J Graczyka to masz Grabarz 100 % racji. Też uważam ich za pospolite szkodniki, co zaznaczyłem już w poprzednich postach tego wątku. I jak już pisałem naprawdę bardzo dziwię się J Graczykowi, że nawiązał współpracę z takimi ludźmi. Natomiast to nie znaczy, żeby stawiać na wieczną niekompetencję i wybierać Kurowskiego, bo to oznacza kolejne kłopoty dla Ustki i brak jakichkolwiek zmian na lepsze. A tego miasto prędzej czy później może finansowo nie przetrzymać. W końcu głosowanie na konkretnego kandydata na burmistrza nie musi oznaczać głosowania na kandydatów z jego komitetu wyborczego. I w tym upatruję jakieś szanse dla miasta.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 10 listopada 2014, 23:26

celestyn pisze:Co do radnych i nie tylko radnych z komitetu wyborczego J Graczyka to masz Grabarz 100 % racji. Też uważam ich za pospolite szkodniki, co zaznaczyłem już w poprzednich postach tego wątku. Natomiast to nie znaczy, żeby stawiać na wieczną niekompetencję i wybierać Kurowskiego, bo to oznacza kolejne kłopoty dla Ustki i brak jakichkolwiek zmian na lepsze. A tego miasto prędzej czy później może finansowo nie przetrzymać.
Nie przypominam sobie, aby Kurowski był burmistrzem i aby to w wyniku jego osobistych decyzji pojawiły się jakiekolwiek "kłopoty".

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 11 listopada 2014, 06:19

Nie przypominam sobie, aby Kurowski był burmistrzem i aby to w wyniku jego osobistych decyzji pojawiły się jakiekolwiek "kłopoty".
Nie znam tego Kurowskiego-ale nazwisko przewijało za komuny i przewija teraz.

Jestem za dwukadencyjnościa radnych,burmistrzów i wójtów.

Inaczej robi sie z tego nieciekawe towarzystwo- moim zdaniem.

Ps.Niejaki Tomasz Wszółkowski lat 73 -rządził za komuny i po komunie blisko 30 lat jako wójt Gminy Ustka.
Pewnie zapatrzał sie w naszego lekarza ,,młodzika" Przybyła (94 lat) i wali na wybory obecne.
Wiele ludzi żyje z polityki całe życie i poza nią nic innego nie potrafią.
Tak nie moze byc moim zdaniem.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Alkinoe

Post autor: Alkinoe » wtorek, 11 listopada 2014, 08:59

Kura dotąd zdecydowanie stał w cieniu. Po prostu po cichu pracował, a ci, którzy twierdzą, że efektów zupełnie nie widać, kłamią. Jasne: wszystko można zrobić lepiej i inaczej. Szczególnie z pozycji wiecznego recenzenta. Poza tym, to nie jest człowiek, który się pcha przed orkiestrę. Nawet się dziwię, że zdecydował się na wyjście z cienia. To może dać niezwykły efekt. Bo ja sobie nie przypominam, by kiedykolwiek szefem naszego miasteczka był pracowity, konkretny i dobrze zorientowany w prawie, administracji i obsłudze unijnych dotacji urzędnik. Do tego - co się rzadko zdarza - z fantazją, ciekawymi planami (obejrzyjcie konwencję na YouTube), czytający dobre książki i przyznający się do słuchania dobrej muzy. No i otwarty na ludzi, z poczuciem humoru i dużym do siebie dystansem. Ja mam nadzieję, że ktoś taki właśnie może skończyć z "wielką polityką" w małym miasteczku. Bo ona jest nam tu zupełnie niepotrzebna. Tu liczą się SZCZEGÓŁY. To może być ciekawa sytuacja dla Ustki... :?: :!:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 11 listopada 2014, 09:46

Siedze na ty forum dosyć długo -pewnie z 10 lat ale z rzadów Graczyka pamietam tylko pomalowanie krawęzników na biało i antydatowanie jakis dokumentów za które był skazany przez sąd.Kara sie juz zatarła.
Jezeli miałbym głosować-postawiłbym na Graczyka.

Ciekawy jestem rozgrywki Malek-Graczyk.
Nie bedzie łatwo-oblukacie. :)

Poza tym lubi sport i czesto go widze na rowerze co dla mnie ma znaczenie.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 11 listopada 2014, 10:06

Kurczaki. Ustczanie są już tak zmęczeni sporem Malek-Ratusz, wiecznym brakiem pieniędzy, fuszerkami rewitalizacji, problemami z miejscami w przedszkolach i żłobku, chaosem komunikacyjnym w sezonie i innymi rzeczami, że teraz chyba po raz pierwszy od lat baaardzo poważnie zastanawiają się nad swoim typem na Burmistrza. Kolejnych 4-ch przespanych lat to miasto nie wytrzyma. I jak coś pójdzie nie tak to chyba miasto władze na taczkach wywiezie.
Stawiam na II turę i mecz Graczyk-Kurowski
Jeżeli Kurowski chce się liczyć w tej walce musi się więcej reklamować.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 11 listopada 2014, 10:24

Siedze na ty forum dosyć długo -pewnie z 10 lat ale z rzadów Graczyka pamietam tylko pomalowanie krawęzników na biało i antydatowanie jakis dokumentów za które był skazany przez sąd

Coś chyba żle pamietam bo podobno nie był skazany.

Kto pamieta jak to było z Graczykiem?

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 11 listopada 2014, 10:55

Dla Mirka przypominacz
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /622529655" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /892916930" onclick="window.open(this.href);return false;

Cała ta sprawa - o ile pamiętam - to skutek wojny, jaką wytoczył ówczesny Burmistrz Graczyk spółce Promenada. Spółka w tamtych czasach płaciła wręcz symboliczną złotówkę za dzierżawę centralnego punktu promenady - należącego de facto do miasta. Podczas, gdy inne podmioty przy promenadzie płaciły już duuuużo wyższe dzierżawy. Dodatkowo Promenada zagospodarowała teren niezgodnie z ustaleniami. W miejscu, gdzie obecnie stoją podpiwniczone budynki spółki, miała stać lekka zabudowa. Nie wiem też kto wydał zgodę na zepchnięcie sceny w róg tego kompleksu czyniąc ją wręcz bezużyteczną w sezonie. Były tam jeszcze żądania Promenady o wykup tych działek i takie tam dziwne rzeczy, jakie wyczyniają ludzie, którzy zapominają, że próbują rządzić nie swoim majątkiem...
W każdym bądź razie efektem takiej wojenki było wnikliwe patrzenie "Promenady" na ręce ratuszaków i wychwycenie antydatowania.
W sumie kara i tak była raczej na postrach niż rzeczywista, jednak wykluczyła J. Graczyka ze starań o fotel Burmistrza na kilka lat.

Jak coś pokręciłem, to mam nadzieję, że ktoś to lepiej pamięta i sprostuje.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 11 listopada 2014, 11:25

@maj

Dzieki.

Zablokowany