Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Marcin Barnowski

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: Marcin Barnowski » środa, 12 listopada 2014, 18:14

Właśnie się dowiedziałem, że jako moderatorzy sprawdzacie IP nowych użytkowników. Wyjaśniam: Alkinoe to nie ja, acz faktycznie osoba ta jest mi znana i pisała z mojego kompa. Co do procesu w trybie wyborczym - w pewnym sensie jestem jego sprawcą, acz chyba - jak mi się wydaje - w mniejszym stopniu, niż sam Powód, który jednakowoż dopuścił się czegoś, miał zarzut, został skazany (nieprawomocnie), a następnie poprosił sąd o warunkowe umorzenie - co było równoznaczne z przyznaniem się do winy. Wydaje mi się, że taka jest prawda. A wydaje mi się dlatego, że o tym, co jest prawdą, decyduje u nas sąd.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 listopada 2014, 18:22

Właśnie się dowiedziałem, że jako moderatorzy sprawdzacie IP nowych użytkowników. Wyjaśniam: Alkinoe to nie ja, acz faktycznie osoba ta jest mi znana i pisała z mojego kompa
Mamy do tego pełne prawo i w myśl podpisanych dokumentów o pełnieniu obowiązków moderatora mamy obowiązek taką informacja zachować jako wysoce poufną.
Z regulaminu:

4. Forum ma charakter otwarty. Jeden użytkownik powinien posiadać tylko jedno zarejestrowane konto.
7. W uzasadnionych przypadkach administracja ma prawo powiadomić innych użytkowników Forum o fakcie korzystania przez uczestnika dyskusji z kilku nicków.

Niepotrzebnie się tłumaczysz z tego kto i co pisze od Ciebie z komputera. Co do reszty - jest prawda obiektywna, subiektywna i sądowa i to sa inne rodzaje prawdy.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 12 listopada 2014, 18:37

Marcin Barnowski pisze: jak mi się wydaje (...) sam Powód (...) został skazany (nieprawomocnie), a następnie poprosił sąd o warunkowe umorzenie - co było równoznaczne z przyznaniem się do winy. Wydaje mi się, że taka jest prawda.
Nie jest to prawda :) Wszystko w artykule pod linkiem przytoczonym przez Elveeza http://ustka24.info/graczyk-kontra-kuro ... wyborczym/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zachowanie Kurowskiego mało honorowe - najpierw coś publicznie twierdzi, a potem zwala winę na dziennikarza, widać facet nawet do własnych błędów, albo co gorsza być może świadomych kłamstw, nie potrafi się przyznać.
Alkinoe pisze:A, coś takiego w necie znalazłam:
http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetai ... baId=53592&" onclick="window.open(this.href);return false;

Graczyk z tego co słyszałem się od tego nie odżegnywał. Zresztą Kurowski w latach 80tych pełnił funkcje i sekretarza i naczelnika miasta, więc był zapewne zdecydowanie wyżej w hierarchii partyjnej PZPR.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 13 listopada 2014, 01:12

elveez pisze:(...) jest prawda obiektywna, subiektywna i sądowa i to sa inne rodzaje prawdy.
Jest jeszcze "gówno prawda" - rodzaj prawdy szczególnie często w Polsce spotykany.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 13 listopada 2014, 05:17

Alkinoe to nie ja, acz faktycznie osoba ta jest mi znana i pisała z mojego kompa
Duzego wyboru nie ma.

:D :mrgreen:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 13 listopada 2014, 09:01

To nie moja agitka polityczna ale pragę zwrócic uwage na fajne ujęcia time lapse z Ustki (nocne) i ratusz (dzienne)

Poza ostatnimi ujęciami(prześwietlone) -podobają mi sie wszystkie.

Kandydatów mozna nie ogladać -wybór nalezy do Was..:)
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 13 listopada 2014, 09:42

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /141119908" onclick="window.open(this.href);return false;
Warto obejrzeć materiał video. Padające nazwisko redaktora może się łatwo skojarzyć z kształtem dyskusji w ostatnich postach tego wątku.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 13 listopada 2014, 14:19

Padające nazwisko redaktora może się łatwo skojarzyć z kształtem dyskusji w ostatnich postach tego wątku.
Myślisz,że nożyce się odezwą...... :lol:

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 13 listopada 2014, 16:37

http://www.youtube.com/watch?v=NdGDgkGpQrE#t=2661" onclick="window.open(this.href);return false; oglądać od 40minuty ciekawe pytania do Graczyka. W kwestii osiedla Na Wydmie ciężko mi się wypowiadać, nie znam tematu, nie widziałem dokumentów, aczkolwiek gościu papiery pokazał. Padły obietnice wyjaśnienia sprawy, jednak ani widu ani słychu takowych. 55-40: pada pytanie o "karierę polityczną" przed 89. Czemu nie ma słówka o członkowstwie m.in. w egzekutywie miejsko-gminnej? Nie chcę broń boże tutaj nikogo atakować i mieszać z błotem z tego powodu, żaden wstyd, ale nie rozumiem dlaczego nic o tym nie powiedział. Zapomniał? :lol: Przecież żyje jeszcze mnóstwo ludzi którzy to pamiętają, poza tym nawet w internecie (ipn) można znaleźć dokumenty na temat wielu osób z Ustki.
http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetai ... baId=53592&" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » czwartek, 13 listopada 2014, 17:42

Jakie to ma znaczenie co kto robil i czego był członkiem...to jest moim zdaniem wywlekanie rzeczy, ktore nie maja najmniejszego znaczenia. Zyjemy w 2014 roku i skonczmy juz z rozliczaniem historii, bo to do niczego nie prowadzi.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 13 listopada 2014, 18:18

akie to ma znaczenie co kto robil i czego był członkiem..
Dla mnie zasadnicze bo pamietam tych ludzi co mowili i jak sie zachowywali w tamtym okresie.
I co mówia teraz.

Honoru brak.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 13 listopada 2014, 19:07

DSC_1996.JPG
Jest ostro.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 13 listopada 2014, 19:09

Nie jest tak jak napisał grooby, że przeszłość kandydatów jest zupełnie bez znaczenia, bo z pewnością znaczenie ma. Jednak dla mnie najistotniejsze jest to, że Kurowski przez te wszystkie lata dał się poznać jako człowiek z gruntu niekompetentny czego przykłady można mnożyć. I to jest dla mnie główny powód dyskwalifikujący go jako kandydata na burmistrza, bo jako do osoby prywatnej nic do niego nie mam. Dlatego nawet nie biorę pod uwagę głosowania na niego. Podkreślę jeszcze raz, każdy ma prawo do własnego zdania i głosowania zgodnie z sumieniem. Ale uważam, że jeśli ktoś popiera Kurowskiego to chyba tylko i wyłącznie z niejasnych względów personalnych, bo na pewno nie przez wzgląd na jego kompetencję. Problem tylko w tym, że to nie jest dobry powód do głosowania na kogokolwiek i nie tylko w tych wyborach. Rozumiem, że można nie lubić Graczyka. Uważam, że nie jest nawet w przybliżeniu kandydatem idealnym, sam również parę rzeczy mam mu za złe i zupełnie nie rozumiem po co zebrał w swoim komitecie wyborczym z ludźmi takiego pokroju jak W. Siudek czy T. Laskowski. Mimo wszystko trzeba jednak wybierać kierując się pragmatyką a nie personalnymi sympatiami i antypatiami i w związku z tym trzeba napisać jedno. Graczyk merytorycznie bije Kurowskiego na głowę przygotowaniem menedżerskim.

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 13 listopada 2014, 19:38

grooby pisze:Jakie to ma znaczenie co kto robil i czego był członkiem...to jest moim zdaniem wywlekanie rzeczy, ktore nie maja najmniejszego znaczenia. Zyjemy w 2014 roku i skonczmy juz z rozliczaniem historii, bo to do niczego nie prowadzi.
Tak jak już wspomniałem nie było moją intencją atakować Graczyka, zresztą nie wiem co tu takiego strasznego "wywlokłem" (a w zasadzie Pan z filmiku). Rozliczać też nie ma z czego. Założę się, że pewnie co drugi piszący w tym temacie ma w rodzinie kogoś, kto działał w pzpr czy w strukturach rządzących - wg mnie to żaden wstyd. Nie rozumiem po prostu czemu Graczyk pominął tę kwestię. Druga sprawa - sugerujesz, że przeszłość danego kandydata nie ma znaczenia. Ma i to bardzo duże. Dla mnie ludzie skaczący z partii do partii, czy też zmieniający co wybory swój światopogląd (albo i szybciej) są totalnie bezwartościowi i w życiu nie oddałbym na takich głosu. Jeżeli masz zamiar poznać kandydata, chcąc nie chcąc musisz poznać jego przeszłość. Ja przed każdymi wyborami zawsze staram się co nieco dowiedzieć o ludziach którzy będą nami rządzić i na których oddam swój cenny głos. Nie zawsze przekonują mnie ładne plakaty, czy też pozycja nr 1 na liście. :)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 13 listopada 2014, 23:37

Pamiętajmy, mamy wybrać burmistrza, który będzie kierował miastem i jego rozwojem, a nie kumpla, który będzie się przymilał, albo z którym niektórzy pójdą na imprezę (taką wersję już mieliśmy przez 8 lat i na szczęście odchodzi do lamusa). W tym kontekście wybór jest oczywisty i nie jest to M. Kurowski.

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 14 listopada 2014, 07:03

celestyn pisze:Pamiętajmy, mamy wybrać burmistrza, który będzie kierował miastem i jego rozwojem, a nie kumpla, który będzie się przymilał, albo z którym niektórzy pójdą na imprezę (taką wersję już mieliśmy przez 8 lat i na szczęście odchodzi do lamusa). W tym kontekście wybór jest oczywisty i nie jest to M. Kurowski.
Tutaj się zgodzę - przy głosowaniu wszelkie sympatie czy antypatie należy odłożyć na bok.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 14 listopada 2014, 08:07

Posłuchajcie sobie dlaczego koło Lidla jest skrzyżowanie bubel ( ciężarówki nie mieszczą się w zakręcie) a nie rondo,
Posłuchajcie dlaczego nie będzie obwodnicy Zubrzyckiego-Słupska
Posłuchajcie dlaczego Uroczysko stoi w miejscu.
Posłuchajcie co z ciepłownią. Kto będzie musiał wziąć na siebie koszty jej funkcjonowania ( obecnie ciągnie na 1/3 mocy)
Dlaczego nie powstały żadne plany ??

Szkoda tylko że p.Traczyk nagle z gospodarza przeistoczył się w atakującego. ( co także widać na nagraniach)

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Zy3BLxhtiA" onclick="window.open(this.href);return false;
11 części po 15 minut

Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 14 listopada 2014, 08:32

Tymczasem w gminie walka trwa już na noże...

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 14 listopada 2014, 10:11

Burmistrz chyba już jest wybrany 8) Pozostaje takie skompletowanie Rady, które gwarantuje merytoryczność i nie zapewnia większości żadnej z sił quasi politycznych. Ten Burmistrz będzie potrafił z nich wycisnąć dość zdrowego rozsądku.

Za to w Gminie jatka na całego. Tam chyba wszyscy modlą się o północ dnia dzisiejszego - czyli ciszę przedwyborczą. Dobrze, że BM nic jeszcze na swojej działce nie wybudował, bo chyba poszłoby z dymem. :evil:
Osobiście byłbym za utrąceniem obecnej władzy. Również Ustce przyniosła (i nadal przynosi) trochę szkód; np. w postaci okradania budżetu miasta z dopłat do dzieci gminnych... chociaż tutaj wina rozkłada się po równo na gminę i naszą Radę Miasta...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 14 listopada 2014, 10:54

Osobiście byłbym za utrąceniem obecnej władzy.
Ja także. :idea:

Zablokowany