Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Alkinoe

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: Alkinoe » piątek, 14 listopada 2014, 11:59

Powtórzę tu (tym razem ze swojego kompa!) moje pytanie NA KTÓRE NIE DOCZEKAŁAM SIĘ ŻADNEJ PODPOWIEDZI:
"W czasie gdy Kura robił w Ustce wiele (w tym także wiele błędów!) - gdzie był Pan Graczyk przez te 8 lat od kiedy przestał być burmistrzem? Co robił (zawodowo)? Co robił dla miasta; czy się nim choć trochę interesował? Czy choć raz się pojawił na jakiejś miejskiej sesji, komisji, na jakichś konsultacjach, miejskich imprezach? Czy jako radny powiatowy choć raz wystąpił w sprawie Ustki? Pytam i proszę o rzetelne odpowiedzi. (Ja sądzę, że usteckim patriotą jest się nie tylko od wyborów do wyborów.)

I - jako osoba - co już tu stwierdzono - niedoinformowana (ok!) - poproszę jeszcze o odpowiedź na trzy inne nurtujące mnie pytania:

1. Czy wiadomo coś o społecznikowskich, interpersonalnych zdolnościach i zacięciu p. Graczyka? Czy udało mu się zintegrować wokół siebie jakąś grupę ludzi wokół jakiegokolwiek wspólnego usteckiego celu; czy liderował jakiejś grupie innej niż ta, której celem jest chęć bycia radnymi?

2. Jakie są trwałe osiągnięcia p. Graczyka z czasów jego burmistrzowskiej kadencji? Co się wówczas udało KONKRETNIE w Ustce zrobić, zbudować?

3. Co ten aktywny i dynamiczny menedżer, bijący wg was na głowę kontrkandydata zdolnościami kierowniczymi - osiągnął trwałego przez osiem lat od zakończenia swojego burmistrzowania? Aktywni i dynamiczni menedżerowie ani na chwilę nie powinni wszak zasypiać gruszek w popiele i zawsze mają się czym POCHWALIĆ. Co wiecie o jego zawodowych godnych przyszłego burmistrza osiągnięciach? (Bo ja nic nie wiem. Dlatego pytam. Przez osiem lat ja nie słyszałam jego nazwiska nie tylko w kontekście Ustki, ale w żadnym innym "publicznym kontekście" także nie. Ale ja - jak już pisaliście - jestem totalnie niedpoinformowana. Więc czekam na odpowiedź tych, co mają więcej wiedzy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 14 listopada 2014, 14:17

Trzeba było wczoraj przyjść na spotkanie i zadać mu te pytania. :mrgreen:
Miłego dnia i spokojnej ciszy wyborczej.

Marek Kurowski przegrał apelację --> WYROK PRAWOMOCNY :idea:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Alkinoe

Post autor: Alkinoe » piątek, 14 listopada 2014, 14:44

Fakty zaś nieubłagane. Ale o nich...cisza!

Adi

Post autor: Adi » piątek, 14 listopada 2014, 15:20

No cóż. Tylko czterech kandydatów podjęło próbę zdostąpienia zaszczytnej funkcji syndyka miejskiej masy upadłościowej przez następne 4 lata, mimo że podobno - jak na warunki usteckie - dobrze płacą. Rzeczywiste pobudki kandydatów pozostały nieodgadnione ;-), w związku z tym - jak mawiał klasyk - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... (wiadomo o co). Inny klasyk mawiał, że gdyby wybory miały coś zmienić to byłyby zabronione. I z tymi przemyśleniami udam się do urny, typując szczęśliwca, któremu chciałbym dać zarobić przez okrągłe 4 lata - dla dobra mieszkańców ma się rozumieć :wink:
Miejmy nadzieję, że ruskie serwery sprawnie wskażą zwycięzcę już w pierwszej turze i dostojni kandydaci nie będą przez następne dwa tygodnie ogryzać się po kostkach i nużyć dłużej swoją nachalną obecnością.

Jeśli o kasie mowa, to dla ciekawych świata interesujący artykuł:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fikcja- ... 22676.html" onclick="window.open(this.href);return false;
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 14 listopada 2014, 15:37

- jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... (wiadomo o co
My udajemy ,że tez o tym nie wiemy. :oops:

Wszystko to pic na wode.

Chodzi o kase i znajomych królika.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 14 listopada 2014, 16:14

Alkinoe pisze:Powtórzę tu (tym razem ze swojego kompa!) moje pytanie NA KTÓRE NIE DOCZEKAŁAM SIĘ ŻADNEJ PODPOWIEDZI:
"W czasie gdy Kura robił w Ustce wiele (w tym także wiele błędów!) - gdzie był Pan Graczyk przez te 8 lat od kiedy przestał być burmistrzem? Co robił (zawodowo)? Co robił dla miasta; czy się nim choć trochę interesował? Czy choć raz się pojawił na jakiejś miejskiej sesji, komisji, na jakichś konsultacjach, miejskich imprezach? Czy jako radny powiatowy choć raz wystąpił w sprawie Ustki? Pytam i proszę o rzetelne odpowiedzi. (Ja sądzę, że usteckim patriotą jest się nie tylko od wyborów do wyborów.)

I - jako osoba - co już tu stwierdzono - niedoinformowana (ok!) - poproszę jeszcze o odpowiedź na trzy inne nurtujące mnie pytania:

1. Czy wiadomo coś o społecznikowskich, interpersonalnych zdolnościach i zacięciu p. Graczyka? Czy udało mu się zintegrować wokół siebie jakąś grupę ludzi wokół jakiegokolwiek wspólnego usteckiego celu; czy liderował jakiejś grupie innej niż ta, której celem jest chęć bycia radnymi?

2. Jakie są trwałe osiągnięcia p. Graczyka z czasów jego burmistrzowskiej kadencji? Co się wówczas udało KONKRETNIE w Ustce zrobić, zbudować?

3. Co ten aktywny i dynamiczny menedżer, bijący wg was na głowę kontrkandydata zdolnościami kierowniczymi - osiągnął trwałego przez osiem lat od zakończenia swojego burmistrzowania? Aktywni i dynamiczni menedżerowie ani na chwilę nie powinni wszak zasypiać gruszek w popiele i zawsze mają się czym POCHWALIĆ. Co wiecie o jego zawodowych godnych przyszłego burmistrza osiągnięciach? (Bo ja nic nie wiem. Dlatego pytam. Przez osiem lat ja nie słyszałam jego nazwiska nie tylko w kontekście Ustki, ale w żadnym innym "publicznym kontekście" także nie. Ale ja - jak już pisaliście - jestem totalnie niedpoinformowana. Więc czekam na odpowiedź tych, co mają więcej wiedzy.
Nie musiał być przy piłce w ostatnich latach.Po to ma Siudka.Od niego się dowie z pierwszej ręki co umknęło uwadze włodarzy i można jeszcze spieprzyć. :lol: 8) :evil:
Co tam będzie z tym jak mu tam? ..taki łysy w średnim wieku , papierośnik.Kręcił się po korytarzach z pokoju do pokoju.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 14 listopada 2014, 17:43

Co tam będzie z tym jak mu tam? ..taki łysy w średnim wieku , papierośnik.Kręcił się po korytarzach z pokoju do pokoju.
Ten jak oliwa...... :mrgreen:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 14 listopada 2014, 21:24

Kogo tu jeszcze obsobaczyć przed ciszą? :wink:
Może Graczyka zanim zamknie forum.
Jeżeli Graczyk=Malek to będzie wesoło.W każdym razie ustecka drobnica żyjąca z sezonu może beknąć.
Przeżyło się Olecha to i Malka.Chyba że Malek dostanie biznesową konkurencję.To tak.
Gdzie się 2 bije korzysta 3.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 14 listopada 2014, 21:35

Zamknie forum? A skad Topek wzielo sie pomaranczowe forum? Bo poprzednie przed nim bylo prywatne i w latach 2002 bylo ciezko utrzymac domene i userow z modemow. Pamiec bywa zawodna ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 14 listopada 2014, 22:12

elveez pisze:Zamknie forum? A skad Topek wzielo sie pomaranczowe forum? Bo poprzednie przed nim bylo prywatne i w latach 2002 bylo ciezko utrzymac domene i userow z modemow. Pamiec bywa zawodna ;)
Napewno Graczyk musi się wziąść za finanse miasta i głównie po stronie wydatków.
Zobaczymy jak zniesie krytykę.

gaja

Post autor: gaja » piątek, 14 listopada 2014, 22:14

Alkinoe, miłość bywa ślepa.

Alkinoe

Post autor: Alkinoe » piątek, 14 listopada 2014, 23:21

I niema. Bo nie ma odpowiedzi na moje pytania.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 15 listopada 2014, 00:04

To jeszcze można pisać?
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 16 listopada 2014, 22:48

Ze wstępnych informacji wynika, że frekwencja w Ustce słaba co było do przewidzenia, a o fotel burmistrza w drugiej turze dogrywka za dwa tygodnie między Graczykiem i Kurowskim.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 16 listopada 2014, 23:42

I jeszcze Krzysztof będzie się musiał utrzymywać ze sprzedaży gwoździ, a Włodek nie wyda fortuny w "Biedronce".
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 17 listopada 2014, 04:51

K...a Topek przesadziłeś z tym Siudkiem.....a taka piękną mowę miał...... :(
I gwożdzi nie ma?

Troche przemieszało.
Oblukamy co to bedzie za pasztet.
Poniżej wstępna lista radnych:
Okręg nr 1 ? Zbigniew Józef Nowicki ? KWW Porozumienie Samorządowe
Okręg nr 2 ? Barbara Podruczna Mocarska ? KWW Jacka Graczyka
Okręg nr 3 ? Paweł Basiński ? KW LOT Ustka i Ziemia Słupska
Okręg nr 4 ? Grzegorz Koski ? KWW Porozumienie Samorządowe
Okręg nr 5 ? Edyta Żebrowska ? KWW Platforma Obywatelska
Okręg nr 6 ? Wojciech Wilczyński ? KWW Prawo i Sprawiedliwość
Okręg nr 7 ? Maria Henryka Czaplińska ? KWW Porozumienie Samorządowe
Okręg nr 8 ? Rajmund Sarna ? KWW Porozumienie Samorządowe
Okręg nr 9 ? Anna Wańtuchowicz ? KWW Jacka Graczyka
Okręg nr 10 ? Wiesław Banasiak ? KWW Jacka Graczyka
Okręg nr 11 ? Adam Brzóska ? KWW Samorządność dla miasta Ustki
Okręg nr 12 ? Przemysław Nycz ? KWW LOT Ustka i Ziemia Słupska
Okręg nr 13 ? Andrzej Bednarczyk ? KWW Prawo i Sprawiedliwość
Okręg nr 14 ? Adrianna Cerkowska Markiewicz ? KWW Platforma Obywatelska
Okręg nr 15 ? Krzysztof Korniluk ? KWW Platforma Obywatelska

Według nieoficjalnych informacji w II turze wyborów spotkają się Jacek Graczyk i Marek Kurowski.
https://www.facebook.com/hashtag/ustka2 ... 7953080614" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 17 listopada 2014, 05:17

Według nieoficjalnych jeszcze informacji Graczyk uzyskał 44,96 procent głosów poparcia a Marek Kurowski 30,62 procent. W dalszej kolejności ustczanie głosowali na Wojciecha Krasuckiego (około 19,08 procent) i Marka Janczewskiego (5,33)
http://ustka24.info/graczyk-kurowski-sp ... e-wyborow/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps.Dobry wynik Marka Kurowskiego.
Troche mnie zaskoczył-myślałem,ze bedzie w pierwszej rundzie nokaut.

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » poniedziałek, 17 listopada 2014, 07:28

Mirek pisze:
Według nieoficjalnych jeszcze informacji Graczyk uzyskał 44,96 procent głosów poparcia a Marek Kurowski 30,62 procent. W dalszej kolejności ustczanie głosowali na Wojciecha Krasuckiego (około 19,08 procent) i Marka Janczewskiego (5,33)
http://ustka24.info/graczyk-kurowski-sp ... e-wyborow/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps.Dobry wynik Marka Kurowskiego.
Troche mnie zaskoczył-myślałem,ze bedzie w pierwszej rundzie nokaut.
Wg mnie zero niespodzianek, wszystko zgodnie z przewidywaniami. W drugiej turze różnicy dużej raczej nie będzie, chociaż myślę, że Graczyk wygra. W radzie sporo nowych twarzy, co bardzo cieszy.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 17 listopada 2014, 08:10

chlopak_z_ustki pisze: W radzie sporo nowych twarzy, co bardzo cieszy.
Niektóre nowe twarze nie są wcale takie nowe i to może niepokoić, ale dobrze, że mieszkańcy powiedzieli nie niektórym bardzo starym i znanym twarzom. :)
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 17 listopada 2014, 08:24

Skład Rady mocno przewietrzony.
W sumie zgodny z moimi oczekiwaniami odnośnie braku przewagi jakiejkolwiek opcji. Każda z sił "politycznych" miasta reprezentowana mniej więcej po równo, co zmusi całą Radę do wspólnej - mam nadzieję konstruktywnej - pracy i rozmów. Widoczna jest nieznaczna przewaga opcji obecnie realizującej politykę Miasta.... ciekawy jestem zachowania radnych PO...
No cóż. Będzie to ciekawa kadencja...

Cieszę się, że w radzie jest duża liczba osób mających dzieci w wieku mniej więcej szkolno-przedszkolnym. Może wreszcie skończy ciągłe ujmowanie środków na edukację i zajęcia dodatkowe dla ratowania budżetu.

Czekam na oficjalne wyniki.
Plus - średnia wieku Rady spadła poniżej 50 :wink:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Zablokowany