Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: celestyn » niedziela, 23 listopada 2014, 20:21

maj pisze:Z tymi spekulacjami odnośnie poparcia jest tak samo jak z postrzeganiem w połowie pełnej szklanki przez optymistę i pesymistę.

Ty widzisz 10% poparcie ogółu społeczności, ja widzę poparcie tych 12-tu procent głosujących + 60-ciu procent ludzi, którzy olali wybory i losy miasta złożyli w ręce 40% dorosłej populacji Ustki aktywnie uczestniczącej w wyborach. Nie głosując zgodzili się na taki a nie inny skład Rady Miasta. Tak więc ty widzisz 10-cio procentowe poparcie, ja ponad sześćdzisięcioprocentowe. 8)
Polemizowałbym kto tu spekuluje, ja podałem wyliczone w najprostszy matematyczny sposób liczby. :)
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 23 listopada 2014, 21:09

Eeee tam. Głosy nieoddane zawsze idą in plus dla wygranych. Do tego żadna matematyka potrzebna nie jest.
W demokracji zero ma większą wartość niż 1. :wink:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

rzfireck

Post autor: rzfireck » niedziela, 23 listopada 2014, 21:17

maj pisze: Ty widzisz 10% poparcie ogółu społeczności, ja widzę poparcie tych 12-tu procent głosujących + 60-ciu procent ludzi, którzy olali wybory i losy miasta złożyli w ręce 40% dorosłej populacji Ustki aktywnie uczestniczącej w wyborach. Nie głosując zgodzili się na taki a nie inny skład Rady Miasta. 8)
Tylko Maju odpowiedz na następujące pytanie jaką jakość oferują kandydaci startujący w wyborach? Jakie ma znaczenie czy zagłosuje 40, 60 czy też 80% ogółu? Słyszy się tylko jak ktoś nie głosuje hasełka pokroju to nie jest protest... Zresztą nasz kraj żyje wyłącznie martyrologią i ideami. Gdzieś wspomniane wcześniej było, że nie zmiany kadrowe, a systemowe są potrzebne - 1, 2 lub 3 okręgi wyborcze, które postawią na jakość. Odpowiedz mi w jaki sposób zagwarantować jakość i jak wprowadzić zmiany systemowe, niczego więcej nie oczekuję...
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 23 listopada 2014, 21:34

@rzfireck
Kraj żyje martyrologią, a elity to niereformowalny skostniały twór, tylko dlatego, że młodzi (dla mnie to ludzie <50-tki - tak, żebym się jeszcze załapał w te widełki :wink: ) mają w 4-ch literach głosowania, rozliczanie z obietnic i poprzedniej kadencji.
Starszym wystarczy rzucić kilka haseł typu JPII, Katyń, komuna (w której de facto żyło im (mi zresztą też) dobrze), omamić obietnicami nakarmić telenowelami... Starszy wychowany jest w poczuciu obowiązku udziału w głosowaniach.... zapomniał tylko jak ważne są to decyzje i jakie skutki niosą na kolejne kadencje.
Dodatkowo masz żelazne elektoraty hołubionych przywilejami służb publicznych, mundurówki...
Właśnie przeciwko temu powinni do urn pójść młodzi i właśnie w ten sposób zmienia się rzeczywistość... Niestety tym u władzy wcale nie zależy na zmianie rzeczywistości, dlatego też w ogóle nie zależy im na frekwencji i na promowaniu świadomości obywatelskiej.
Taki impuls musi ruszyć od dołu... W Ustce c h y b a się to udało... może kiedyś uda sie w większej skali - w Polsce. Pytanie tylko kiedy, skoro jedyną rozsądną alternatywą dla młodych jest "Go West"...

Wydaje mi się, że dla upowszechnienia (zmuszenia młodych) demokracji, rozsądnym przez jakiś czas byłoby wprowadzenie obowiązkowego udziału w głosowaniach... (Nie mylić ze wskazywaniem na kogo głosować 8) ).
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

rzfireck

Post autor: rzfireck » niedziela, 23 listopada 2014, 21:41

Tyle, że wasze zmiany wynikły z fatalnej sytuacji finansowej - 6 baniek do zwrotu, podwyżki mediów itp. Tu dalej chodzi o tych co startują, z jakiej puli wybrać tę jakość. Rozliczanie u nas to fikcja...

A obowiązkowy udział w wyborach pod pręgiężem porządnej kary finansowej niezłym pomysłem jest.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 listopada 2014, 21:43 przez rzfireck, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 23 listopada 2014, 21:43

rzfireck pisze:Rozliczanie u nas to fikcja...
I wszystko w temacie. Od tego trzeba zacząć.

Adi

Post autor: Adi » poniedziałek, 24 listopada 2014, 12:48

Zacząć to trzeba od tego, że ostatnie wybory to też fikcja. Według "oficjalnych" wyników PKW około 17% głosów było nieważnych.:

http://fakty.interia.pl/raport-wybory-s ... news_small" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba zacznę parafować kartki, które wrzucam do urny albo w ogóle przestanę chodzić.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 25 listopada 2014, 04:54

1796958_409879252496657_6252891288785350997_o.jpg
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 28 listopada 2014, 14:11

https://www.youtube.com/watch?v=yjsrLus ... buJ2IM_oqQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Jacek Graczyk do wyborców.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 28 listopada 2014, 17:56

Zastanawia mnie cisza w temacie listu Marka Kurowskiego "Oda do Twojej skrzynki". Ja stwierdzam że chyba znów było cos innego na myśli. Wstęp z urzędnikami troszkę jak by "Prezesa zacytować" :oops:
.............Czy gdyby te pomysły były 2-3 lata temu możliwe do sfinansowania to burmistrz Olech by ich nie wprowadził ?
Dlaczego dzieci rodzin wielodzietnych maja mieć łatwiejszy dostęp do wszystkiego ? A nie, zrównoważony ? Dziwna ta segregacja.
Co z ludźmi których nie stać na 2 dzieci ? MOPS ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 28 listopada 2014, 18:55

elveez pisze:Zastanawia mnie cisza w temacie listu Marka Kurowskiego "Oda do Twojej skrzynki". Ja stwierdzam że chyba znów było cos innego na myśli. Wstęp z urzędnikami troszkę jak by "Prezesa zacytować" :oops:
.............Czy gdyby te pomysły były 2-3 lata temu możliwe do sfinansowania to burmistrz Olech by ich nie wprowadził ?
Dlaczego dzieci rodzin wielodzietnych maja mieć łatwiejszy dostęp do wszystkiego ? A nie, zrównoważony ? Dziwna ta segregacja.
Co z ludźmi których nie stać na 2 dzieci ? MOPS ?
Ulotka wpadła w moje ręce jakieś 2h temu, pierwsza myśl to od razu wbić na forum i napisać co o tym sądzę. ;) Właśnie dosiadłem do kompa. Od razu zaznaczam, że też nie jest moją intencją atakować Kurowskiego, jemu też ogólnie życzę powodzenia. Ale... po przeczytaniu ulotki jestem po prostu zaszokowany. Opisane postulaty powinny być jakimiś tam dodatkami, na pewno nie są to jakieś priorytety dla miasta. Czy przystanek w Lędowie 400m dalej od obecnego bądź utworzenie przystanku Na Wydmie (gdzie poza sezonem połowa mieszkań stoi pusta) to są tak ważne sprawy? Tych rodzin wielodzietnych to u nas tak sporo jest? Ja nie mówię, że to są złe pomysły i mam nadzieję, że ktoś je kiedyś wprowadzi w życie. Generalnie Pan Kurowski chyba troszeczkę strzelił sobie w stopę tą ulotką. Moim skromnym zdaniem w liście powinna być jakaś wizja rozwoju miasta, a dopiero na końcu odnośnik do strony i tam opis tychże pomysłów zawartych w liście. Zrobiono na odwrót. Wątpię, że niezdecydowani wyborcy, bądź ci głosujący na Krasuckiego/Janczewskiego polecą teraz ochoczo oddać swój głos na Kurowskiego.
Tak czy siak przed ciszą wyborczą napiszę: mam nadzieję (może jestem zbyt naiwny, albo zbyt optymistyczny ;) ), że przyszły burmistrz podczas całej kadencji nie będzie odwalał chały, a my nie będziemy mieli powodów do wylewania wiadra pomyj na jego głowę, a wręcz przeciwnie! ;)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 28 listopada 2014, 21:20

chlopak_z_ustki pisze:
elveez pisze:po przeczytaniu ulotki jestem po prostu zaszokowany. Opisane postulaty powinny być jakimiś tam dodatkami, na pewno nie są to jakieś priorytety dla miasta. Czy przystanek w Lędowie 400m dalej od obecnego bądź utworzenie przystanku Na Wydmie (gdzie poza sezonem połowa mieszkań stoi pusta) to są tak ważne sprawy? Tych rodzin wielodzietnych to u nas tak sporo jest? Ja nie mówię, że to są złe pomysły i mam nadzieję, że ktoś je kiedyś wprowadzi w życie.
Żeby pisać o kwestiach poważnych i strategicznych dla miasta to trzeba mieć najpierw jakąś konkretną wizję rozwoju miasta, a Kurowski najwyraźniej chce z niewielkimi modyfikacjami utrzymać status quo polityki ratusza po Olechu. Co to oznacza dla miasta chyba wszyscy wiedzą, powolne konanie miasta, nakładanie na mieszkańców kolejnych obciążeń finansowych, a finanse miasta, które już pobiera janosikowe i tak się stoczą na dno. To z kolei poskutkuje zupełnym brakiem rozwoju i jeszcze większą zaściankowością Ustki w porównaniu z innymi podobnymi miejscowościami. Skoro Kurowski nie ma wizji poważnych zmian, to pozostaje mu pisać o duperelach licząc na to, że mieszkańcy również nie potrafią na sprawy miasta patrzeć globalnie.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 30 listopada 2014, 21:32

Kto wygrał sondażowo?
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 30 listopada 2014, 21:43

Po andrzejkach będzie dużo głosów nieważnych. :shock:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

gaja

Post autor: gaja » niedziela, 30 listopada 2014, 22:24

Jak podaje gp we wszystkich okręgach wygrał J.Graczyk

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 1 grudnia 2014, 06:01

http://ustka24.info/jacek-graczyk-burmi ... iedzialek/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps.Mała przewaga Graczyka-myślałem ,że wynik bedzie 3 do 1.
A tu tylko 600 głosów przewagi.
Dajmy mu z pare miesięcy spokoju i oblukamy pozniej co z niego za ziółko.
:)

rzfireck

Post autor: rzfireck » poniedziałek, 1 grudnia 2014, 07:01

Takie małe pytanko co znaczy cisza wybiórcza? :D

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » poniedziałek, 1 grudnia 2014, 07:30

Frekwencja powalająca...głosowało 4229 osób - 32,6% uprawnionych, ale to w sumie żadne zaskoczenie.

W Słupsku mała sensacja, w gminie ponownie Sobczuk-Jodłowska.

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » poniedziałek, 1 grudnia 2014, 13:02

Mirek pisze: Dajmy mu z pare miesięcy spokoju i oblukamy pozniej co z niego za ziółko.
Dokładnie, dajmy mu odsapnąć po wyborach, czas i tak swoje pokaże.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 1 grudnia 2014, 14:24

Nie za bardzo jest czas na odpoczynek. Pierwsze wyzwanie - budżet 2015.
W obecnej formie wg. mnie jest nie do przyjęcia.

Frekwencja = porażka demokracji. W poprzednim ustroju była wyższa.

Zablokowany