Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: celestyn » wtorek, 11 listopada 2014, 12:20

Alkinoe pisze:Kura dotąd zdecydowanie stał w cieniu. Po prostu po cichu pracował, a ci, którzy twierdzą, że efektów zupełnie nie widać, kłamią. Jasne: wszystko można zrobić lepiej i inaczej. Szczególnie z pozycji wiecznego recenzenta. Poza tym, to nie jest człowiek, który się pcha przed orkiestrę. Nawet się dziwię, że zdecydował się na wyjście z cienia. To może dać niezwykły efekt. Bo ja sobie nie przypominam, by kiedykolwiek szefem naszego miasteczka był pracowity, konkretny i dobrze zorientowany w prawie, administracji i obsłudze unijnych dotacji urzędnik. Do tego - co się rzadko zdarza - z fantazją, ciekawymi planami (obejrzyjcie konwencję na YouTube), czytający dobre książki i przyznający się do słuchania dobrej muzy. No i otwarty na ludzi, z poczuciem humoru i dużym do siebie dystansem. Ja mam nadzieję, że ktoś taki właśnie może skończyć z "wielką polityką" w małym miasteczku. Bo ona jest nam tu zupełnie niepotrzebna. Tu liczą się SZCZEGÓŁY. To może być ciekawa sytuacja dla Ustki... :?: :!:
Przypomnę tylko przykład z ostatniego okresu działania Kurowskigo w sprawie podwyżek wody, który moim zdaniem wiele o nim mówi.
http://ustka24.info/bedzie-sesja-nadzwy ... i-w-ustce/" onclick="window.open(this.href);return false;
Marek Kurowski, naczelnik wydziału Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Ustce powiedział nam, że wniosek musi być odrzucony bo nie zgadzają się dane na podstawie których został przygotowany.
Parę dni wcześniej ten sam Kurowski
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140219732" onclick="window.open(this.href);return false;
W środę powołany przez burmistrza Ustki Zespół ds. weryfikacji wniosku taryfowego Wodociągów (spółki w 96 procentach miejskiej) wydał opinię i zbadał, czy podwyżka cen wody i ścieków jest celowa i zgodna z prawem.
? Zweryfikowaliśmy wniosek i udzieliliśmy zgody na podwyżkę ? informuje przewodniczący zespołu Marek Kurowski
,
Jak dla mnie człowiek, który ma takie rozdwojenie jaźni, albo mówiąc wprost tak lawiruje, absolutnie nie nadaje się nie tylko na burmistrza, ale w ogóle do pełnienia jakichkolwiek funkcji w ratuszu.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Alkinoe

Post autor: Alkinoe » wtorek, 11 listopada 2014, 19:12

http://www.polskatimes.pl/artykul/73957 ... l?cookie=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety, nie żyjemy na księżycu, tylko w Polsce. Prawie wszędzie te opłaty wzrosły. A że przeprowadzono rzetelną analizę celowości tej podwyżki ...co w tym dziwnego, złego? Jako obywatelka tego miasta też chciałabym płacić najmniej, jak się da, ale czasem się nie da.

Jeśli to ma być najcięższa broń przeciw Kurze, to daj mu Boże, zdrowie.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 11 listopada 2014, 19:24

Jako obywatelka tego miasta też chciałabym płacić najmniej, jak się da, ale czasem się nie da.
A wypowiedz Prezesa wodociagów usteckich dlaczego musi wprowadzic podwyżkę słyszał?

To po tej wypowiedzi zasadnośc podwyżki wody moze plecieć w kosmos....
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 11 listopada 2014, 21:20

Alkinoe pisze:http://www.polskatimes.pl/artykul/73957 ... l?cookie=1
Niestety, nie żyjemy na księżycu, tylko w Polsce. Prawie wszędzie te opłaty wzrosły.
To maksymalnie bzdurny argument, odsyłam do wątku o oczyszczalni, gdzie jest o tym szerzej.
Alkinoe pisze:A że przeprowadzono rzetelną analizę celowości tej podwyżki ...co w tym dziwnego, złego?
Hahahaha. Rzetelną analizę? Kiedy i gdzie? Same przytoczone przeze mnie dwie przeciwstawne wypowiedzi Kurowskiego dla Głosu Pomorza temu całkowicie przeczą.
Alkinoe pisze:Jako obywatelka tego miasta też chciałabym płacić najmniej, jak się da, ale czasem się nie da.
W tym sęk, że się da wystarczy się trzymać zapisów ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę, a nie obciążać mieszkańców ukrytym parapodatkiem na rzecz ratusza. Również odsyłam do wątku o oczyszczalni.
Alkinoe pisze:Jeśli to ma być najcięższa broń przeciw Kurze, to daj mu Boże, zdrowie.
To był tylko w mały przykład obrazujący brak rzetelności i kompetencji Kurowskiego a nie żadna najcięższa broń. Przykładów dyskwalifikujących Kurowskiego można by przytoczyć mnóstwo i to dużo bardziej istotnych. Przy odrobinie chęci znalazłabyś ich pełno nawet na tym forum, o ile oczywiście chcesz rzetelnej oceny osiągnięć kandydata a nie propagandy wyborczej.

Alkinoe

Post autor: Alkinoe » środa, 12 listopada 2014, 09:47

Są wybory. Jest propaganda. Ja jestem za Kurą, więc nie zamierzam drążyć tematu jego wpadek i niekompetencji bo chcę, żeby wygrał i uważam, że na to zasługuje.
Osiągnięcia widać gołym okiem: kładka, promenada, przebudowa ulic, park uzdrowiskowy, CIT, przedszkole nr 3....A co z osiągnięciami jedynego realnego kontrkandydata? (o wpadkach nie wspomnę).

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 listopada 2014, 10:22

Alkinoe ile srebrników wyciągnełaś za te jedynie słuszne wpisy ??? :lol: :lol:

Idź obejrzyj skrzyżowanie na Zubrzyckiego. Ciężarówki po krawężnikach jeżdżą było to widać gołym okiem, ale niestety znów za mocno uwierzono w projekt który jak podejrzewam skopiowano ślepo z innego skrzyżowania.
Reakcji nie ma i nie będzie.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 12 listopada 2014, 11:08

Alkinoe pisze:Są wybory. Jest propaganda. Ja jestem za Kurą, więc nie zamierzam drążyć tematu jego wpadek i niekompetencji bo chcę, żeby wygrał i uważam, że na to zasługuje.
Osiągnięcia widać gołym okiem: kładka, promenada, przebudowa ulic, park uzdrowiskowy, CIT, przedszkole nr 3....A co z osiągnięciami jedynego realnego kontrkandydata? (o wpadkach nie wspomnę).
Masz prawo popierać kandydata jakiego chcesz, nawet jeśli to oznacza kontynuację degrengolady i niekompetencji w ratuszu. Nie rozumiem tylko powodów takiego stanowiska. Jeśli jak zasugerował elveez robisz to dla osobistego zysku, to zastanawiam się jak to się ma do jakiejkolwiek elementarnej uczciwości. Mamy przecież wybrać gospodarza miasta, który wyrwie to miasto z impasu i podźwignie Ustkę z ruiny, a nie kogoś kto temu lub owemu coś załatwi albo zapłaci. Choć patrząc na to kto się pcha na stołki widać, że większość niestety ma inne cele niż dobro miasta. A jeśli przyznajesz się do propagandy to sama podważasz własną wiarygodność, bo w tym kraju propaganda oznacza tylko kłamstwa.

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » środa, 12 listopada 2014, 12:27

Tak się zastanawiałem czy napisać i jak to mówią "gdzie dwóch Polaków rozmawia o polityce tam są trzy różne zdania" :) Jak zauważył przedmówca każdy ma prawo popierać kogo chce. Owszem zgodzę się że za kadencji obecnego burmistrza przez 8 lat powstało troszkę różnych inwestycji w naszym mieście pewnie też i kandydat na burmistrza pan M. Kurowski przyczynił się do kilku "cegiełek" w tych inwestycjach. Ale z drugiej strony trzeba też zobaczyć co można było jeszcze zrobić, czego nie zrobiono, rozliczyć każdego za błędne decyzje i pochwalić za sukcesy. Alkinoe słusznie wymieniłaś co powstało ale trzeba też pamiętać o tym co źle zrobiono np ten nieszczęsny radar gdzie obecny burmistrz najpierw kilka lat temu się zgodził później odmówił i wyszło jak widać czy też słynna wpadka bodajże z 36 czy 38 milionami na basen o których chyba z rok temu głośno było że przez błędy i spóźnienia nie udało się tego doprowadzić do końca, niemniej ja jako mieszkaniec cieszę się że teraz np udało się ciut mniej załatwić i budują basen rybacki czy z tych inwestycji które wymieniłaś. By nie było za miło trzeba też zobaczyć że czy to o kładce, remoncie ulic, rewitalizacji (choć podobnie jak sporo osób myślę że za te fuszerki przy niej trzeba odpowiedzialną osobę ukarać bo w głowie mi się nie mieści jak można coś zbudować, odnowić i takie fuszerki robić) czy basenie mówiło się od dawna czy o dojściu do plaży po stronie zachodniej. Ale sporo z tych projektów, pomysłów to niestety nie są pomysły obecnej ekipy a poprzedniej a obecna to tylko kontynuuje. Alkinoe pytałaś o osiągnięcia kontrkandydata którego popierasz to chociażby zwiększenie budżetu miasta dwukrotnie, sporo planów które obecnej ekipie udało się cześć zrealizować... Zgadzam się że i w przypadku kandydata którego popierasz panu M. kurowskiemu jak i poprzedniemu burmistrzowi zdarzały się też wpadki (nikt temu nie zaprzeczy) Odnośnie kampanii to najpierw natrafiłem na program pana J. Graczyka a później po kilku dniach na program pana M. Kurowskiego i rzuciło mi się w oczy jedno a mianowicie ,że są podobne podobnie ułożone itp... Więc mało prawdopodobne jest by obaj panowie ułożyli je osobno a raczej bardziej prawdopodobne jest że jeden ułożył drugi po paru dniach skopiował i ciut "przerobił"... Elveez zgadzam się te skrzyżowanie i krawężniki to fatalny pomysł ciekawe czy poznamy osobę która się na takie rozwiązanie zgodziła... A na koniec od siebie dodam że mamy ciekawą kampanię o fotel burmistrza a mianowicie sporo robi pan J.Graczyk rożnego rodzaju spotkania, niedawno przebudził się pan M. Kurowski np z tym spotkaniem na bunkrach zaś pozostała dwójka cisza a raczej prawie cisza gdyż wczoraj na fb znalazłem krótki spot jak się nie mylę z strony smerfa na którym pan Krasulski (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwiska) powiedział parę słów...
Nie bójmy się gonić za marzeniami

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)

Alkinoe

Post autor: Alkinoe » środa, 12 listopada 2014, 13:19

Ale heca! Ja tu nowa właściwie na tym forum jestem i tak sobie piszę, co myślę. I jestem w szoku, że ktoś tu komuś za wpisy płacił...płaci?? O co kaman? To już nie można mieć swoich zdecydowanych poglądów? Tak po prostu? Tylko za kasę???

Alkinoe

Post autor: Alkinoe » środa, 12 listopada 2014, 13:21

A co do skrzyżowania na Zubrzckiego - to o to nowe chodzi? Przy Lidlu?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 12 listopada 2014, 13:56

Alkinoe pisze:Ale heca! Ja tu nowa właściwie na tym forum jestem i tak sobie piszę, co myślę. I jestem w szoku, że ktoś tu komuś za wpisy płacił...płaci?? O co kaman? To już nie można mieć swoich zdecydowanych poglądów? Tak po prostu? Tylko za kasę???
Jak już wspomniałem, każdy ma prawo do swojego zdania i poglądów. Istota polega na tym, by te poglądy były oparte o solidne rzetelne podstawy. Sama rozważ ile warte są Twoje, jeśli jak sama napisałaś, wolisz nie drążyć tematu w z góry określonym wyborczym celu. Takie podejście nie ma absolutnie nic wspólnego z jakąkolwiek rzetelnością. Tym samym Twoje zdanie skoro nie opiera się na solidnych podstawach można niestety uznać za niewiele warte. Szkoda, że sporo ludzi ma podobne podejście do Ciebie, bo cierpimy potem na tym my wszyscy i źle zarządzane miasto toczy się po równi pochyłej w dół.
Alkinoe pisze:A co do skrzyżowania na Zubrzckiego - to o to nowe chodzi? Przy Lidlu?
Dokładnie

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » środa, 12 listopada 2014, 13:59

Alkinoe co do krawężników to chodzi że w miejscu gdzie wcześniej było namalowane na jezdni z skrzyżowaniem z ulicą Darłowską miejsca wydzielone z ruchu to w ich miejsce postawili krawężniki ( http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.ph ... &start=400" onclick="window.open(this.href);return false; ) tu masz link do tematu są tam też zdjęcia... Fajnie ,że nowe osoby się na forum pojawiają i witam cię na forum, a o płacenie za pisanie się nie gniewaj nikt nie miał nic złego na myśli jak pisałem wcześniej każdy ma o polityce (czy to tej w sejmie czy tej lokalnej w Ustce) "gdzie dwie osoby rozmawiają o polityce tam są trzy różne zdania" Każdy ma prawo do swojego zdania... Ja obstawiam ,że o zwycięstwo w wyborach powalczą J. Graczyk i M.Kurowski. Mam nadzieję że ktokolwiek wygra sprawi że będzie się Ustka rozwijała i mieszkańcom się dobrze żyło...
Nie bójmy się gonić za marzeniami

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 listopada 2014, 14:55

Alkinoe pisze:Ale heca! Ja tu nowa właściwie na tym forum jestem i tak sobie piszę, co myślę. I jestem w szoku, że ktoś tu komuś za wpisy płacił...płaci?? O co kaman? To już nie można mieć swoich zdecydowanych poglądów? Tak po prostu? Tylko za kasę???
Pisz co myślisz o swoich przekonaniach, a o kandydatach pisz rzetelnie albo wcale (wyzej napisał Ci celestyn) a z tym płaceniem to przenośnia, bo brakuje tylko fanfarów po Twojej wypowiedzi.
Nie przyszło Ci do głowy dlaczego M.Kurowski przestałbyć v-ce ? Zainteresuj się życiorysem swojego kandydata tak jak on interesuje się życiorysem J.Graczyka, mając znacznie bogatszy :roll:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Alkinoe

Post autor: Alkinoe » środa, 12 listopada 2014, 15:40

Dostałam się chyba pod ostrzał frakcji kontrkandydata...Ale czy Wy piszecie rzetelnie? W czasie gdy Kura robił w Ustce wiele (w tym także wiele błędów!) - gdzie był Pan Graczyk przez te 8 lat od kiedy przestał być burmistrzem? Co robił (zawodowo)? Co robił dla miasta; czy się nim choć trochę interesował? Czy choć raz się pojawił na jakiejś miejskiej sesji, komisji, na jakichś konsultacjach, miejskich imprezach? Czy jako radny powiatowy choć raz wystąpił w sprawie Ustki? Pytam i proszę o rzetelne odpowiedzi. Ja sądzę, że usteckim patriotą jest się nie tylko od wyborów do wyborów.

Alkinoe

Post autor: Alkinoe » środa, 12 listopada 2014, 16:48

A, coś takiego w necie znalazłam:
http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetai ... baId=53592&" onclick="window.open(this.href);return false;

Wg mnie egzekutywa - żaden wstyd. Mój tata też był głęboko w partii choć uczciwy człowiek. Warto jednak wiedzieć - myślę.
Zresztą Kura też mówi o tym, że był sekretarzem (ale w IPN go szukałam i nie znalazłam).

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 listopada 2014, 16:57

Dodam że właśnie M.Kurowski przegrał proces w trybie wyborczym z J.Graczykiem.
To dowód na to że nie wie o czym mówi.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci..., szukaj dalej bo cienko szukałaś ;)
Wróć do swojego postu i zobacz co to jest ostrzał.

Konsultacje ? Robił je niemal za każdym razem potrzykroć. Jesteś niedoinformowana ze głowa boli.
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 0OubJD436z" onclick="window.open(this.href);return false; to jest właśnie problem bo mu tu z 8 lat o tym dyskutujemy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 12 listopada 2014, 17:07

Jak dla mnie to wszystkie ciapki będące przy korycie podczas decyzji i stawiania radaru na bruk.
Podpisał czy nie , wiedział czy nie.Nie ma różnicy.Głupota i niekompetencja.
Syrenka to pryszcz na tyłku ale radar kolos to już rak.
Jestem przekonany że za Graczyka by do tego nie doszło.Nie wiem natomiast co to za myk z tym Siudkiem ale może wziął go na smycz aby unieszkodliwić.
Może radny-szkodnik nie zostanie jednak wybrany i sprawa sama się rozwiąże.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 listopada 2014, 17:42

Mogłeś Marcinie przyjść na spotkanie i posłuchać przecież zaangażowałeś się w kampanie nie mniej niż ja.
Opowiedział o swojej działalności, przedstawił swoja wizje i i wiem że będzie ją realizował spójnie i zdecydowanie jak wtedy kiedy rządził.
Powiem więcej. Drążenie tematu nie zostanie pominięte, a niebezpieczna jest zabawa zapałkami :)
A co do procesu - niebezpiecznie drążyć jego powód. Ale nie dla Kurowskiego
Obsmarowany kiedyś w gazetce J. Malka naczelnik, także postanowił powtórzyć trik informacyjny. :oops:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 12 listopada 2014, 17:48

Kura pisze ,że sie odwoła.

Moim zdaniem ma podstawy.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 listopada 2014, 17:56

Jak się uda niedługo ukaże się nagranie w mp3, sąd nie zostawił na naczelniku suchej nitki, odwołanie jak sądzę, raczej tego nie zmieni.

http://ustka24.info/graczyk-kontra-kuro ... wyborczym/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Zablokowany