Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Wybory na burmistrza- kampania wyborcza

Post autor: Mirek » wtorek, 21 października 2014, 19:52

http://ustka24.info/czterech-kandydatow ... tki-sonda/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 22 października 2014, 07:31

10338709_652515918200270_7818655780899588654_n.jpg
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 22 października 2014, 12:22

Masz swoje spostrzeżenia i pomysły dotyczące najważniejszych dla miasta inwestycji , które w pierwszej kolejności należy realizować?

Jeśli tak, weź udział w rowerowym "Rajdzie Wszystkich Ustczan". Przejedźmy się wspólnie ulicami naszego ukochanego miasta, odwiedźmy kluczowe miejsca, w których powinny powstać strategiczne inwestycje, generujące dochody dla miasta i nowe miejsca pracy. Spotykamy się w najbliższą sobotę, 25 października o godz. 11, przy Kapitanacie Portu.

Zaproś swoją rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i wszystkich tych, którzy uważają, ze Ustka zasługuję na więcej. Do zobaczenia w sobotę.

Zapraszają:
Jacek Graczyk, wraz z kandydatami na radnych z KWW Jacka Graczyka

Lista nr 15
Wpadnę bo jestem ciekaw które miejsca zostaną wskazane, sam tez wskażę kilka miejsc.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 22 października 2014, 13:27

Raczej przed wyborami nie ma sensu się tam pokazywać, ale wierzę, że ten sposób konsultacji - spacery po mieście z przedstawicielami Rady i Burmistrza - stanie się tradycją nadchodzącej kadencji... A organizowane na tej samej zasadzie przejażdżki rowerowe za 4 lata uda się przeprowadzić przez w pełni jednolitą sieć ścieżek rowerowych.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

kaczorek

Post autor: kaczorek » środa, 22 października 2014, 16:38

W imieniu zwolenników wyeliminowanego z życia społecznego burmistrza Olecha zwracam się do kontynuatorów jego koncepcji zarządzania, skupionych jako kandydaci na radnych wokół elekta Kurowskiego o podjęcie aktywnego dialogu z programem kontrkandydata zawartych na stronie: http://www.graczyk-ustka.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie możemy być bierni na aktywność tamtej grupy , bo możemy zostać nie zauważeni przez wyborców .Tamta grupa organizuje rajd rowerowy , miting przedwyborczy . Musimy odpowiedzieć czymś jeszcze bardziej wystrzałowym .Sztabie wyborczy do działania .

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 22 października 2014, 17:21

Fakt. Póki co tylko KW Graczyka istnieje medialnie... Im później pozostali się "ujawnią" tym większe szanse ma były burmistrz.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 22 października 2014, 18:05

kaczorek pisze:W imieniu zwolenników wyeliminowanego z życia społecznego burmistrza Olecha zwracam się do kontynuatorów jego koncepcji zarządzania, skupionych jako kandydaci na radnych wokół elekta Kurowskiego o podjęcie aktywnego dialogu z programem kontrkandydata zawartych na stronie: http://www.graczyk-ustka.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie możemy być bierni na aktywność tamtej grupy , bo możemy zostać nie zauważeni przez wyborców .Tamta grupa organizuje rajd rowerowy , miting przedwyborczy . Musimy odpowiedzieć czymś jeszcze bardziej wystrzałowym .Sztabie wyborczy do działania .
To Olech miał koncepcję zarządzania?Chyba rozdawania i bezhołowia. :roll: Róbta co chceta byle moja kasa się zgadzała. :twisted:

Co do Graczyka to ciekawe jaką ma koncepcję na ul.Sportową?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 22 października 2014, 19:15

Topilzin pisze:
kaczorek pisze:W imieniu zwolenników wyeliminowanego z życia społecznego burmistrza Olecha zwracam się do kontynuatorów jego koncepcji zarządzania, skupionych jako kandydaci na radnych wokół elekta Kurowskiego o podjęcie aktywnego dialogu z programem kontrkandydata zawartych na stronie: http://www.graczyk-ustka.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
To Olech miał koncepcję zarządzania?Chyba rozdawania i bezhołowia. :roll: Róbta co chceta byle moja kasa się zgadzała. :twisted:

Co do Graczyka to ciekawe jaką ma koncepcję na ul.Sportową?
Topilzin, po kilku ostatnich postach "kaczorka" można się zorientować, że jego celem nie jest merytoryczna dyskusja z kimkolwiek. Łatwo odczytać, że celem kaczorka jest wygłaszanie wyborczych odezw, ukierowanych (o zgrozo!) na stworzenie iluzji że ci, którzy doprowadzili do obecnego katastrofalnego stanu miasta, czyli między innymi głównie Olech i Kurowski, rządzili dobrze. Tak więc odpowiedzi na jego posty nieco mijają się z celem, bo gość jest głuchy na argumenty jak nie przymierzając żołnierz w zbyt głębokim hełmie. :mrgreen: Inna rzecz, że myślenie, iż ktokolwiek na tym forum uwierzy w rzekome osiągnięcia kończącej ekipy ratuszowej jest bardzo groteskowe żeby nie powiedzieć wprost śmieszne. :lol:
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 22 października 2014, 19:53

Olech i Kurowski wypracowali koncepcję płatnych parkingów w Ustce tak że aby kupić ogórka na manchattanie np. za 80 gr muszę od razu zapłacić dodatkowo chyba ze 3 zł.
Z turystyki nie żyję jak większość czyli mam "minusy ujemne".Oby czkawka po czymś takim odbiła im się bąkiem. :twisted:
Jaki tupet trzeba mieć aby startował taki w wyborach?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 22 października 2014, 20:21

Topilzin pisze:Jaki tupet trzeba mieć aby startował taki w wyborach?
Obcy jest mi sposób myślenia takich ludzi. Mogę się tylko domyślać, że to jest nie tyle albo raczej nie tylko kwestia tupetu, ale również strachu, że po wyborach zostaną z niczym i utoną w bagnie podobnych sobie ludzi, w którym dotychczas utrzymywali się na powierzchni.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

barmanik

Post autor: barmanik » czwartek, 23 października 2014, 13:02

Odbiegając od tematu...
Topilzin pisze:...wypracowali koncepcję płatnych parkingów w Ustce tak że aby kupić ogórka na manchattanie np. za 80 gr muszę od razu zapłacić dodatkowo chyba ze 3 zł...
Za pól godziny - czyli mniej więcej tyle ile trzeba na zakup ogórków - zapłacisz około 1zł...gdyby nie płatne parkingi żeby kupić ogórka na manhattanie musiałbyś parkować koło Intermarche :evil: . Dlatego ws. płatnych parkingów jestem na tak.
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 23 października 2014, 19:10

Nie wiem czy zysk z tej 1/h za 1 zł jak piszesz nie generuje wielokrotnie większych strat dla tego małego handlu.Ja np. od czasu kiedy trzeba płacić ,rzadko już tam kupuję a takich jest wielu.Zawsze kilkaset zł. w miesiącu się zostawiało.Teraz nawet jak podjadę to i tak nie płacę.Tak na złość.
Ich trzeba (hanlowców) wspierać w tych częściach miasta a nie szykanować.Przecież te duże sklepy ich w końcu położą.Staruszki będą pewnie galopować wtedy do InterMarche.Fajna perespektywa.Przecież ten 400 metrowy pas od morza to jest handlowa pustynia.
Skąd się biorą takie postacie jak barmanik i kaczorek to ja już nie wiem.

pieroog

Post autor: pieroog » czwartek, 23 października 2014, 20:02

Topilzin pisze:Olech i Kurowski wypracowali koncepcję płatnych parkingów w Ustce tak że aby kupić ogórka na manchattanie np. za 80 gr muszę od razu zapłacić dodatkowo chyba ze 3 zł.
Ja tam nigdy nie placilem jak na chwile podjechalem bo jak podchodzili to gonilem, w koncu mieszkancy nie powinni placic :P
NoBody is perfect,my name is NoBody...

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 23 października 2014, 21:00

No ale przecież płatne parkowanie trwa 2 miesiące w roku. O co więc ten raban? Postulat podstawowy - osoby posiadające meldunek w Ustce i samochód jednocześnie powinny być wyposażone w identyfikatory odstraszające egzekutorów opłaty... Chociaż chyba to zwolnienie powinno dotyczyć miejsca przy budynku, w którym autochton mieszka.
Też jestem za utrzymaniem tej strefy. Po jej wprowadzeniu nagle okazało się, że w sezonie, w ciągu dnia gros parkingów jest pusta. Chyba przyjezdni te samochody na balkonach trzymali. 8)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 23 października 2014, 21:48

maj pisze:No ale przecież płatne parkowanie trwa 2 miesiące w roku. O co więc ten raban? Postulat podstawowy - osoby posiadające meldunek w Ustce i samochód jednocześnie powinny być wyposażone w identyfikatory odstraszające egzekutorów opłaty... Chociaż chyba to zwolnienie powinno dotyczyć miejsca przy budynku, w którym autochton mieszka.
Też jestem za utrzymaniem tej strefy. Po jej wprowadzeniu nagle okazało się, że w sezonie, w ciągu dnia gros parkingów jest pusta. Chyba przyjezdni te samochody na balkonach trzymali. 8)
O czym mówi płatny pusty parking?Pusty na 80-90% bo fotki już wklejałem.W tym samym czasie każdy metr krawężnika w mieście zawalony.
Otóż mówi ten fakt o poranionej polityce w tym względzie.Dlatego rzuciłem ten temat.
Tak elweez , Polak potrafi tak że z tymi autami na balkonach to jesteś blisko.
Płatne parkingi są tylko jednym z elementów poprawienia sytuacji w tym względzie ale nie jedynym i wyłącznym.Ewentualne "zyski" bez uwzględnienia kosztów poprawią jedynie pensje urzędnicze.Tego jestem pewien.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 24 października 2014, 06:05

No ale przecież płatne parkowanie trwa 2 miesiące w roku. O co więc ten raban?
Własnie o co?

Trudne pytanie co?

Handel na ryneczku zdycha.....
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

barmanik

Post autor: barmanik » piątek, 24 października 2014, 08:00

Topilzin pisze:Nie wiem czy zysk z tej 1/h za 1 zł jak piszesz nie generuje wielokrotnie większych strat dla tego małego handlu.Ja np. od czasu kiedy trzeba płacić ,rzadko już tam kupuję a takich jest wielu.Zawsze kilkaset zł. w miesiącu się zostawiało.Teraz nawet jak podjadę to i tak nie płacę.Tak na złość.
Ich trzeba (hanlowców) wspierać w tych częściach miasta a nie szykanować.Przecież te duże sklepy ich w końcu położą.Staruszki będą pewnie galopować wtedy do InterMarche.Fajna perespektywa.Przecież ten 400 metrowy pas od morza to jest handlowa pustynia.
Skąd się biorą takie postacie jak barmanik i kaczorek to ja już nie wiem.
Nie denerwuj się tak bo maseczka z tych ogórków tobie spadnie i już nie będziesz taki piękny.
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

barmanik

Post autor: barmanik » piątek, 24 października 2014, 08:13

maj pisze:No ale przecież płatne parkowanie trwa 2 miesiące w roku. O co więc ten raban? Postulat podstawowy - osoby posiadające meldunek w Ustce i samochód jednocześnie powinny być wyposażone w identyfikatory odstraszające egzekutorów opłaty... Chociaż chyba to zwolnienie powinno dotyczyć miejsca przy budynku, w którym autochton mieszka.
Okazało się również, że w sezonie można np. przejść spokojnie przez centrum z wózkiem. Można przyjechać, zapłacić i zrobić zakupy czy załatwić szybko swoją sprawę. Topilzin kto ci zabronił na zakupy chodzić piechotą???

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 24 października 2014, 09:24

No ale przecież płatne parkowanie trwa 2 miesiące w roku. O co więc ten raban? Postulat podstawowy - osoby posiadające meldunek w Ustce i samochód jednocześnie powinny być wyposażone w identyfikatory odstraszające egzekutorów opłaty... Chociaż chyba to zwolnienie powinno dotyczyć miejsca przy budynku, w którym autochton mieszka.
Poczekaj aż były wiceburmistrz - obecnie kandydat na burmistrza, z pustej kiesy nie będzie miał na najprostsze inwestycje, strefa rozrośnie się.
Już w tym roku plotki głosiły że w 2015 będzie cały tydzień płatne. Oczywiście nie należy zapominać że oprócz wprowadzenia strefy parkowanie nie ukrócono nielegalnego parkowania -"gdzie popadnie" To co wspomniał Topek, żeby takie strefy miały sens trzeba kilka rzeczy zmienić.

a i jeszcze kamyczek do ogródka..
Niedawno pojawiły się na FB linki do strony internetowej Komitetu wyborczego LOT USTKA i ZIEMIA SŁUPSKA. Postanowiłam zareagować gdyż również jestem członkiem tego stowarzyszenia jako organizacji pozarządowej i uważam za co najmniej naganne jest używanie tej nazwy, logo a tym bardziej adresów e-mail będących w bazie LOT-u do promowania Komitetu wyborczego, stworzonego bez zgody ani poparcia jej wszystkich członków. Nawet kandydaci do Rady Miasta z tego komitetu nie wszyscy są członkami LOT-u , więc skąd prawo do używania tej nazwy ?
Monika Graczyk.
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 24 października 2014, 20:51

barmanik pisze:
Okazało się również, że w sezonie można np. przejść spokojnie przez centrum z wózkiem. Można przyjechać, zapłacić i zrobić zakupy czy załatwić szybko swoją sprawę. Topilzin kto ci zabronił na zakupy chodzić piechotą???
Wyobraźmy sobie że wjeżdżam na stację paliw , cena pasuje ale przy kasie dolicza mi facet 1zł do rachunku za 10 min.postoju u nich.
Oczywiście płacę bo co ale drugi raz już mnie nie zobaczą.Darmowy postój na zakupy to standard a nie gest.Oczywiście jest różnica bo przy manhattanie teren miejski ale miasto robi handlarzom koło du---y.
A może tak opodatkować posiadaczy samochodów w Ustce co to nie stać ich na garaż i parkują przez noc na ulicy?Przecież nie muszą pod domem a mogą na piechotę co nie barmanik?
Niech wybudują sobie parking za miastem za swoje pieniądze a wtedy barmanik będzie sobie mógł spać na ulicy jak za Gomułki bo wszystkie auta znikną.

Zablokowany