NOWA SZATA STRONY USTKA.PL

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

NOWA SZATA STRONY USTKA.PL

Post autor: maj » czwartek, 20 listopada 2014, 12:55

Jak dla mnie bardzo ciekawa koncepcja.
Nie rozumiem tylko dlaczego jest w kolorach burych. Przecież nowe logo nie jest żółto-brązowe, ale żółto-purpurowe... Poza tym dlaczego czepiono sie tylko tego zestawu kolorystycznego? Przecież proponowanych wariantów było dużo.
Trochę mi przeszkadza brak tekstowego odnośnika do Forum w stopce strony. Kafelek na górze jak najbardziej fajowy, ale to wg. mnie to trochę za mało dla starszych użytkowników
Załączniki
Forum.jpg
Forum.jpg (152 KiB) Przejrzano 2522 razy
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Kubian

Re: NOWA SZATA STRONY USTKA.PL

Post autor: Kubian » czwartek, 20 listopada 2014, 14:46

Ja rano byłem w lekkim szoku jak zobaczyłem nową szatę graficzną a zanim znalazłem wejście na forum to troszkę potrwało he he a i tak jak je znalazłem to nie wchodziło po godzinie może ciut więcej w końcu można było na forum wejść ;)
Nie bójmy się gonić za marzeniami

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 20 listopada 2014, 14:50

Zmiana na plus. Jest w końcu przejrzyście i nowocześnie.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 20 listopada 2014, 18:13

Wersja dla slabowidzacych czcionka 10 ?? :) Kontrast to nie wszystko.
Szata dość nowoczesna. Ładnie wygląda strona Arki Gdynia ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 20 listopada 2014, 20:04

885520_886161528060558_8072102053594572354_o.jpg

http://www.ustka.pl/pl/news/list/1/10" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 20 listopada 2014, 20:45

Według mnie jest to ..........dupa. :lol:
A w drugim rogu po przekątnej , gówno czylli siudkowo-olechowe przepłacone , wciśnięte na siłę logo.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 listopada 2014, 20:47 przez Topilzin, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 20 listopada 2014, 20:46

Dupą do mieszkańców?

Nu Olech ........ :mrgreen:

Ps.Luknij stronka po polsku i angielsku a gdzie po niemiecku?

Boją się ,,pieczonego kucharza"?
:mrgreen:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 20 listopada 2014, 21:05

Giermaniec kulturnyj narod , nauczy się po polsku a jak nie to raus. :lol:
No ale myślę że pracują nad tym.Tyle lat nic tylko Olech tu i tam a tu nagle bęc i nowa stronka.
Może czują już oddech Graczyka na plecach. :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » czwartek, 20 listopada 2014, 21:31

Fajna

Na ipad totalna rozsypka, na Macu 2880x1800 mam biale paski po bokach...chyba musza poprawic dostosowywanie rozdzielczosci, ale ogolnie fajnie
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 20 listopada 2014, 22:14

Topilzin pisze: A w drugim rogu po przekątnej , gówno czylli siudkowo-olechowe przepłacone , wciśnięte na siłę logo.
W tej kolorystyce jestem w stanie się z tobą zgodzić odnośnie analogii do wytworu okrężnicy. 8)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » czwartek, 20 listopada 2014, 23:02

maj pisze:Jak dla mnie bardzo ciekawa koncepcja.
Nie rozumiem tylko dlaczego jest w kolorach burych. Przecież nowe logo nie jest żółto-brązowe, ale żółto-purpurowe... Poza tym dlaczego czepiono sie tylko tego zestawu kolorystycznego? Przecież proponowanych wariantów było dużo.
Trochę mi przeszkadza brak tekstowego odnośnika do Forum w stopce strony. Kafelek na górze jak najbardziej fajowy, ale to wg. mnie to trochę za mało dla starszych użytkowników
A jak dla mnie to przekombinowana, dla przykładu prace tej samej firmy co wykonała naszą - niby podobne ale nie odrzucają na wejściu. Zakładam po stylu, że był bardzo duży "wkład" Naczelnika w tą pracę.
http://www.swinoujscie.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; , http://jezow.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 20 listopada 2014, 23:30

Otwieram forum, a tu wita mnie morda syrenki po liftingu. Dobrze, że się pokazuje. Ta kwintesencja hucpy, kłamstwa i oszustwa zawsze będzie mi przypominać w jakim miejscu żyję.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 21 listopada 2014, 11:25

maj pisze:...brak tekstowego odnośnika do Forum w stopce strony...
Wow. Błyskawicznie załatwione. Już jest.

Jeszcze kolorystyka "okrężnicowa" i dam spokój temu wątkowi/temu wątku :wink:

A brak kamerek z promenady i latarni to błąd u mnie czy brak na stronie?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 21 listopada 2014, 11:32

Nie błąd, sa 2 kamery.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 21 listopada 2014, 22:01

Zmiana może i była potrzebna ale uważam, że nie powinno się wrzucać strony tak bardzo niedopracowanej technicznie.
1. Na kilku monitorach 16:9 i rozdzielczości Full HD lub wyższej strona się po prostu rozjeżdża, pełno białych plam i niepotrzebnych odstępów między poszczególnymi sekcjami, dodatkowo białe pasy po bokach. Wygląda to bardzo źle.
2. Po jaką cholerę piękny herb miasta zastąpiła przepłacona logosraka, do której miasto podobno miało już więcej nie wracać ze względu na to, że jego estetyka gremialnie się nie podobała. Znowu powtórka z rozrywki - przepłaciliśmy to wciskamy ludziom ten kit? Nie chcę wracać do dyskusji, którą już odbyliśmy - herb mamy ładny i kojarzący się z Ustką, a abstrakcyjna logosraka z miastem się nie kojarzy i piękna nie jest. Po co wracać na siłę do tego badziewia? W imię czego?
3. Niektóre komercyjne antywirusy z kompleksową ochroną np. Kaspersky Internet Security (testowałem na kilku różnych) blokują wiele piktogramów na stronie i traktują je jak bannery reklamowe, co powoduje, że te piktogramy nie wyświetlają się. Blokowane są również linki do podstron kryjących się pod niektórymi piktogramami (np. link prowadzący do forum). Efektem jest to, że strona idzie w rozsypkę jeśli chodzi o szatę graficzną i wygląda katastrofalnie oraz mocno niespójnie graficznie. Owszem można wyłączyć w takim lub innym pakiecie zabezpieczającym blokowanie bannerów reklamowych, ale przecież nie o to chodzi. Strona powinna się wyświetlać normalnie przy włączonej pełnej ochronie.
To takie moje trzy uwagi na gorąco.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
reja14

Post autor: reja14 » niedziela, 23 listopada 2014, 10:26

Moim zdaniem nowa strona Ustki zdecydowanie lepsza od poprzedniej, przejrzysta.
Ale są tylko dwie kamerki.
Obecne logo nigdy mi się nie kojarzyło z naszym miastem i teraz też- niestety.

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » niedziela, 23 listopada 2014, 21:36

2 kamerki na starej stronie tez byly, nasz wspanialy urzad morski kazal zdjac caly sprzet, hotspota i pozostale kamery, no bo tak
ObrazekObrazek

kiko

Post autor: kiko » wtorek, 25 listopada 2014, 14:53

Topilzin pisze:Giermaniec kulturnyj narod , nauczy się po polsku a jak nie to raus. :lol:
No ale myślę że pracują nad tym.Tyle lat nic tylko Olech tu i tam a tu nagle bęc i nowa stronka.
Tu nie chodzi o żaden oddech, a o pięcioletnią trwałość projektu - czyli poprzedniej strony.
A jeśli chodzi o ten oddech, rozumiem, że się trzeba bać, bo jest nieładny ? :lol:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 25 listopada 2014, 15:47

kiko pisze:
Topilzin pisze:Giermaniec kulturnyj narod , nauczy się po polsku a jak nie to raus. :lol:
Tu nie chodzi o żaden oddech, a o pięcioletnią trwałość projektu - czyli poprzedniej strony.
A jeśli chodzi o ten oddech, rozumiem, że się trzeba bać, bo jest nieładny ? :lol:

Czyli 5 lat nie wolno było nic zmieniać a cotygodniowe fanfary na cześć Olecha były obwarowane umową. :roll: :wink:

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » środa, 26 listopada 2014, 20:46

reja14 pisze:Moim zdaniem nowa strona Ustki zdecydowanie lepsza od poprzedniej, przejrzysta.
Ale są tylko dwie kamerki.
Obecne logo nigdy mi się nie kojarzyło z naszym miastem i teraz też- niestety.
A moim zdaniem jest gorsza i mało przejrzysta. Codziennie próbuję się do niej przekonać i stwierdzam, że jest zrobiona byle jak, byle wydać kasę a o resztę niech się martwi następna władza. Ciekawe jakie jeszcze "kwiatki" pozostawili odchodzący, audyt aż się prosi i odpowiedzialność personalna też. Jednym słowem lipa a kalendarz zmieniający położenie na stronie jednym z przykładów.
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

ODPOWIEDZ