Spotkanie Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Spotkanie Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego.

Post autor: Topilzin » piątek, 2 stycznia 2015, 18:55

@Topilzin
Wieki miną zanim grunty na zachodniej stronie zyskają jakąkolwiek wartość. Był boom nieruchomościowy, nie było zainteresowania. Kolejny? W naszym klimacie za jakieś.... 30 lat...? Poza tym w środku swoich superterenów macie bunkry, które również musiałyby przestać istnieć, aby ta wydma przedstawiała jakąkolwiek wartość inwestycyjną.
Jak znajdzie się POWAŻNY inwestor dla "zachodu" to i bez Waszej "Rospudy" władze a) przeniosą/skasują radar; b) wysadzą bunkry; c) doprowadzą do likwidacji stacji radarowej MW.
Niemoty Olecha już nie ma to może się i inwestor znajdzie.Bunkry jak najbardziej można zintegrować z zabudową.Nawet może wyjść ciekawy efekt.Z radarem nie można zrobić nic , absolutnie nic.
Dopóki teren do III mola był "czysty" wszystko było otwarte i wartościowe.Teraz natomiast kicha.
Trochę się po świecie jeździło i widziało.Jeszcze raz przypomnę że widok się sprzedaje jak ciepłe bułeczki a ten widok i to miejsce zrujnowano doszczętnie.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 2 stycznia 2015, 19:04

Jak pogoda do d.... to najpiękniejszy krajobraz ci nie pomoże, jak w okolicy nic się nie dzieje.
Powtórzę jeszcze raz. Jak Ustce przydarzy się poważny inwestor (razy n), to cuda większe niż "niespodziewana" budowa wieży będą się działy w mieście. Np. Ta wieża nagle przestanie pasować do okolicy... może i ktoś hotel na bunkrach postawi... może i nie tknie ani jednego drzewka przy budowie dróg, budynków, basenów portowych...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 2 stycznia 2015, 19:09

maj pisze:Powtórzę jeszcze raz. Jak Ustce przydarzy się poważny inwestor (razy n), to cuda większe niż "niespodziewana" budowa wieży będą się działy w mieście. Np. Ta wieża nagle przestanie pasować do okolicy... może i ktoś hotel na bunkrach postawi... może i nie tknie ani jednego drzewka przy budowie dróg, budynków, basenów portowych...
Zaden powód aby stawiać radar w tym miejscu.Punkt.
Zmniejsza wartość ziemi drasycznie.Do tego pokazuje że decydenci to kupa idiotów a ten fakt prędzej czy później doprowadza do nieszczęść.
Oby tylko finansowych.

Pogoda jest zawsze a taki sztorm obserwowany z bezpiecznego i ciepłego miejsca przy lampce wina to frajda dla turystów.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 2 stycznia 2015, 19:12

Topilzin pisze:"czysty" wszystko było otwarte i wartościowe.Teraz natomiast kicha.
"czysty" :?: :!: :shock:
Wieża MW, wieża SG, bunkry. Punkt.
Pogoda jest zawsze a taki sztorm obserwowany z bezpiecznego i ciepłego miejsca przy lampce wina to frajda dla turystów.
Wow. Teraz powiało. Ale przynajmniej spotykamy się w jednym wspólnym Punkcie. Aby to bezpieczne i ciepłe miejsce powstało te kilka arów ziemi to jednak za mało. Na zachodzie powinno powstać coś na kształt "Starówka wschód BIS", czyli klimatyczna kontynuacja wschodniej starówki z niewielkimi budynkami, knajpkami, pensjonatami... Lub ściana nowoczesnych hotelowców z dostępem do plaży.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 2 stycznia 2015, 19:14

maj pisze:
Topilzin pisze:"czysty" wszystko było otwarte i wartościowe.Teraz natomiast kicha.
"czysty" :?: :!: :shock:
Wieża MW, wieża SG, bunkry. Punkt.
To też problem , fakt.Co nie znaczy żeby jeszcze dokładać następny i to od frontu przed nosem niejako a nie za plecami.
Powtarzam , bunkry to akurat nie problem , raczej plus.

Jak byś maj nie kręcił to nie masz racji.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 2 stycznia 2015, 19:19

Jakbyś Topilzin z celestynem nie kombinowali, to macie rację... ale bardzo subiektywną... zresztą podobnie jak moja...
... Do następnej konfrontacji... Narka...

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 2 stycznia 2015, 19:24

Uważam cię za człowieka przytomnego maj w odróżnieniu od Siudka dlatego nie wiem co to za polemika.
Jedynie co mogę myśleć że załapałeś się na jakąś fuchę przy tej instalacji.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 2 stycznia 2015, 19:25

Tak naprawdę maj przeczysz sam sobie, bo argument, że jak przyjdzie inwestor to i tak przeniesie radar jest argumentem, przeciw lokalizacji radaru w obecnym miejscu a nie za, czyli Twoje słowa są zbieżne z tym co my przeciwnicy takiej lokalizacji radaru pisaliśmy od dawna, że umiejscowienie radaru tam gdzie stoi koliduje z ewentualnymi inwestycjami w infrastrukturę turystyczną po zachodniej stronie portu. Masz rację pogodę czasem mamy do d... ale to nie znaczy, że trzeba jeszcze jakimiś radarami w głupich i szkodliwych dla mieszkańców lokalizacjach zmniejszać szanse turystyczne miasta. Krótko mówiąc zapędziłeś się upierając się przy delikatnie mówiąc najwyraźniej mocno nie przemyślanym stanowisku.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 2 stycznia 2015, 19:33

@Topilzin.
Rozczaruję Cię. Fucha odratuszowa, mi nie grozi... Przynajmniej w tym życiu. Nie mam również żadnego krewnego w Ratuszu :wink:
Mam swój punkt widzenia i go prezentuję. Nie zmuszam Cię/Was do jego podzielenia. Gdzieś z tych dyskusji "ktoś" mniej subiektywny być może będzie w stanie wyciągnąć w miarę obiektywne wnioski... Zauważ, że nawet w tych dyskusjach gdzieniegdzie spotykamy się w poglądach...
celestyn pisze:ewentualnymi
"Ewentualnymi" jest tu słowem kluczem.
Póki co o jakichkolwiek e w e n t u a l n y c h inwestycjach rozmawiamy na pograniczu urban-fiction.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 2 stycznia 2015, 19:59

maj pisze: Póki co o jakichkolwiek e w e n t u a l n y c h inwestycjach rozmawiamy na pograniczu urban-fiction.
Właśnie dlatego, że ekipa Olecha zamiast stwarzać warunki ku inwestycjom wolała wydawać głupie zgody na radary w dziwnym miejscu, jeszcze zmniejszając szanse na te ewentualne inwestycje. Nikt nie bronił takiemu Siudkowi wraz z pozostałymi radnymi niemotami uchwalić MPZtów dla terenu o którym mowa, a Olechowi i spółce przedstawić w tym kierunku propozycji. Mieli na to całe 8 lat.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 3 stycznia 2015, 20:14

Celestyn "Nikt nie bronił takiemu Siudkowi wraz z pozostałymi radnymi niemotami uchwalić MPZtów"

Szkoda, że nie pofatygujesz się i dowiesz, że MPZP to wyłączna kompetencja burmistrza, i jeśli on nie przedstawi planu do uchwalenia to radni nic nie zrobią. Ale nie będę Cię obrażał epitetem ignorant.:))

Gdyby nie osobiste emocje w stosunku do osoby radnego, maj udowodnił, że nie macie silnych argumentów by stawić czoła w dyskusji z nim, no bo ja, wiecie Władimir Władimirowicz to w papuciach i przed telewizorem.:)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 3 stycznia 2015, 20:38

Gdyby nie osobiste emocje w stosunku do osoby radnego, maj udowodnił, że nie macie silnych argumentów by stawić czoła w dyskusji z nim, no bo ja, wiecie Władimir Władimirowicz to w papuciach i przed telewizorem.:)
Pozostaje zapytać jaki to argument ma szansę przebić się przez wyjątkowo grubą czaszkę.Chyba tylko pała bejzbolowa.
Przedstawione zostało dziesiątki argumentów przeciw i zero za tą lokalizacją.
No ale jak nie dociera to nie dociera.Nic na to nie poradzę.
W stosunku do byłego radnego jako osoby nie ma żadnych emocji.Wyłącznie do głupoty i arogancji jaką popisuje sie na forum.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 3 stycznia 2015, 21:21

Włodzimierz Siudek pisze:Celestyn "Nikt nie bronił takiemu Siudkowi wraz z pozostałymi radnymi niemotami uchwalić MPZtów"

Szkoda, że nie pofatygujesz się i dowiesz, że MPZP to wyłączna kompetencja burmistrza, i jeśli on nie przedstawi planu do uchwalenia to radni nic nie zrobią. Ale nie będę Cię obrażał epitetem ignorant.:))

A co ja napisałem dalej napisałem w tym zadniu?
celestyn pisze: Nikt nie bronił takiemu Siudkowi wraz z pozostałymi radnymi niemotami uchwalić MPZtów dla terenu o którym mowa, a Olechowi i spółce przedstawić w tym kierunku propozycji. Mieli na to całe 8 lat.
No a radni mieli pełne prawo naciskać Olecha i ratuszaków w tym kierunku tyle, że woleli biernie brać diety bez własnej inicjatywy, mechanicznie podnosić ręce i nie wychylać się. Skoro nie mogliście od burmistrza doczekać się tak podstawowych projektów jak MPZty to czemu temu samemu burmistrzowi za nic podnosiliście pensję mimo, że kondycja finansów miasta była zła, efekty pracy żadne, a pensja burmistrza i tak skandalicznie wysoka. Takich jak wy powinno się od wszelkich funkcji publicznych oddzielać dożywotnio murem berlińskim, rowem przeciwczołgowym i drutem kolczastym, bo dla takich radnych jak WS najważniejsze jest nie to co i kiedy dla miasta i mieszkańców, tylko kto z kim i za ile i ile się da wyciągnąć z tego korzyści dla samego siebie.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 4 stycznia 2015, 17:23

celestyn pisze: a Olechowi i spółce przedstawić w tym kierunku propozycji.
no katastrofa. Przecież złożyłem do MPZP takich propozycji wniosków dziesiątki, ale to nie narzędzia, by do czegokolwiek Burmistrza zmusić. Podam przykład: MPZP Uroczysko, moje wnioski dotyczyły
1. Wykorzystania III molo i okolic na cele sportów wodnych, turystyczne.
2. Złożenia wniosków do Sejmu o zmiane ustawy o planowaniu przestrzennym, by planowanie brzegu morskiego było w kompetencji miasta ( powrót do przedwojennego zagospodarowania w postaci domów na palach) .
3. Przebiegu traktów komunikacyjnych Uroczyska, np. z osiedla na Wydmie do plazy, wokół stawiku Seekenmor itp.
4. Wykorzystania ciągów kolejowych ( Birkenbanhoff) i rampy CPN dla celów turystycznych.
5. Komunikacji od kładki przy budowanej marinie.
6. Zmiany zapisów planu dot. wysokości budowanych obiektów.
7. Znaczącego zwiększenia terenów pod inwestycje na Uroczysku, połączone z wylesieniem części lasów.
i wielu innych.

Mam pytanie: ile z tych wniosków wykorzystał burmistrz Olech? :)

A to jedynie parę przykładów z jednego z kilkunastu MPZP na terenie Ustki.:(

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 4 stycznia 2015, 17:32

2. Złożenia wniosków do Sejmu o zmiane ustawy o planowaniu przestrzennym, by planowanie brzegu morskiego było w kompetencji miasta ( powrót do przedwojennego zagospodarowania w postaci .
Sensowny wniosek.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 4 stycznia 2015, 17:44

Włodzimierz Siudek pisze:
celestyn pisze: a Olechowi i spółce przedstawić w tym kierunku propozycji.
no katastrofa. Przecież złożyłem do MPZP takich propozycji wniosków dziesiątki, ale to nie narzędzia, by do czegokolwiek Burmistrza zmusić. Podam przykład: MPZP Uroczysko, moje wnioski dotyczyły
1. Wykorzystania III molo i okolic na cele sportów wodnych, turystyczne.
2. Złożenia wniosków do Sejmu o zmiane ustawy o planowaniu przestrzennym, by planowanie brzegu morskiego było w kompetencji miasta ( powrót do przedwojennego zagospodarowania w postaci domów na palach) .
3. Przebiegu traktów komunikacyjnych Uroczyska, np. z osiedla na Wydmie do plazy, wokół stawiku Seekenmor itp.
4. Wykorzystania ciągów kolejowych ( Birkenbanhoff) i rampy CPN dla celów turystycznych.
5. Komunikacji od kładki przy budowanej marinie.
6. Zmiany zapisów planu dot. wysokości budowanych obiektów.
7. Znaczącego zwiększenia terenów pod inwestycje na Uroczysku, połączone z wylesieniem części lasów.
i wielu innych.

Mam pytanie: ile z tych wniosków wykorzystał burmistrz Olech? :)

A to jedynie parę przykładów z jednego z kilkunastu MPZP na terenie Ustki.:(
Zaznaczone pomysły to były moje ale dobrze że radny czerpał pełnymi garściami z forum sprzedawał jako swoje.Nie mam pretensji.

Do tego dorzuciłbym następny mój pomysł aby Słupię i jej walory dołączyć do kurortu.Patrz..przystań kajakowa i bulwar rzeczny.
Olech obiecał nawet w II kadencji.

Z punktu Nr.5 wyszedł byłemu radnemu tylko radar. :evil: :lol:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 10 stycznia 2015, 10:14

Włodzimierz Siudek pisze:Mam pytanie: ile z tych wniosków wykorzystał burmistrz Olech? :)
Nic lub prawie nic i zapewne dlatego radni podnieśli mu pensję i wielokrotnie mechanicznie głosowali zgodnie z jego oczekiwaniami? To piękny przykład braku logiki i konsekwencji w działaniu radnych poprzedniej kadencji, w tym oczywiście również WS.

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » sobota, 10 stycznia 2015, 21:47

elveez pisze:Wiec na spotkanie dotarłem, 2h nagrania są, było około 26 osób, w tym dwoje byłych radnych.
(...)
wydzielono tematy przyszłych rozmów (chronologia do ustalenia)
- syrenka czyli jak zamknąć sprawę, tego pomnika via dlaczego władza nie informowała ludzi co się dzieje na etapach stawiania pomnika
- organizacja festiwali i imprez z inicjatywy mieszkańców
- problem radaru

oraz organizacja ferii zimowych (konsultacje)

o następnych spotkaniach będę informował jak tylko Bozia pozwoli ;)
Projekt zakończył się wraz z zamknięciem roku 2014, czy to co jest napisane oznacza jego kontynuację na innych zasadach czy też coś nowego o szerszym niż FB zasięgu?
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 10 stycznia 2015, 23:05

iw pisze:Projekt zakończył się wraz z zamknięciem roku 2014, czy to co jest napisane oznacza jego kontynuację na innych zasadach czy też coś nowego o szerszym niż FB zasięgu?
Projekt się zakończył. Dalsze spotkania z tego co słyszałem mają się odbywać już "nieformalnie" dla wszystkich chętnych w MDKu dzięki uprzejmości dyrektorki tej placówki.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:47

celestyn pisze:
iw pisze:Projekt zakończył się wraz z zamknięciem roku 2014, czy to co jest napisane oznacza jego kontynuację na innych zasadach czy też coś nowego o szerszym niż FB zasięgu?
Projekt się zakończył. Dalsze spotkania z tego co słyszałem mają się odbywać już "nieformalnie" dla wszystkich chętnych w MDKu dzięki uprzejmości dyrektorki tej placówki.
Kolejne spotkanie Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego odbędzie się jutro
14 stycznia 2015 roku o godz. 18 w Domu Kultury.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

ODPOWIEDZ