Spotkanie Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

Re: Spotkanie Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego.

Post autor: maj » sobota, 25 kwietnia 2015, 08:00

celestyn pisze:(...)minusem jest to co było jednym z głównych wątków dyskusji na ostatnim spotkaniu, czyli to, że wnioski ze spotkań obywatelskiego klubu dyskusyjnego idą w próżnię, (...)
I dlatego - nauczony doświadczeniem z Komitetu Doradczego Burmistrza - rezygnuję z jakichkolwiek dyskusji organizowanych w ramach pozorowanych działań Ratusza.
Z tzw. inicjatywami obywatelskimi mają problem zarówno Ratusz, jak i Radni. Ratusz, bo burzy im to już ustalony porządek. Radni, bo uważają się za jedynych mądrych - wybranych przez społeczność - i jakakolwiek inicjatywa, omijająca ich status reprezentanta, jest odbierana jako zamach na demokrację. (Tak przynajmniej odebrałem to w czasach mojej aktywności obywatelskiej)

Z inicjatywami oddolnymi jest jeszcze jeden problem. Nadal są mało gremialne, żeby uznać je reprezentacją mieszkańców. Kilkanaście, -dziesiąt osób spośród 16-tu tysięcy to zaledwie ułamek procenta. Na spotkaniach nie są tworzone formalne wnioski, zapytania do Radnych, Burmistrza, do których władze mogłyby się ustosunkowywać. Nie wysyłacie do samorządowców oficjalnych zaproszeń, przez co wybijacie sobie z rąk dowód na twierdzenie, że władza ma takie inicjatywy w ... Nie poruszacie wniosków z dyskusji na Komisjach Rady Miasta... Czyli niby istniejecie, ale kisicie się we własnym sosie... A władze mogą "ludowi" z czystym sumieniem mówić, że inicjatywa obywatelska w Ustce jest... Ale nie jest zbyt uciążliwa ... :wink:
Teledysk Republiki, wrzucony przez Grabarza, idealnie tu się nadaje.

Będę upierał się przy twierdzeniu, że dyskusje na TYM Forum są bardziej efektywne niż takie spotkania.
Tezy tu dyskutowane mają wszelkie cechy szeroko rozumianej inicjatywy obywatelskiej:
a) są tworzone przez każdego mieszkańca niezależnie od czasu i miejsca w jakim się znajduje
b) są poddawane dyskusji - nieraz bardzo ostrej
c) są dostępne dla każdego
d) są zapisane i czytane przez Ratuszaków
e) są ignorowane przez Ratuszaków, nie włączających się do dyskusji, co dobitnie świadczy o ich wadze.
f) dotyczą głównie lokalnej społeczności i skupiają ją wokół jednego miejsca w internecie, miast kilku(-nastu?) adresów w Twarzoksięgu.

Czas najwyższy powrócić z dyskusjami na forumową platformę. W pierwszej kadencji ówczesnego-obecnego Burmistrza i tak aktywnego w CIO ówczesnego rzecznika to była naprawdę ogromna platforma wymiany opinii o niebanalnej roli opiniotwórczej. I, wbrew twierdzeniom kilku osób, ostatnią rzeczą, jaką można było o niej powiedzieć, była anonimowość forumowiczów i związany z tym brak odpowiedzialności za napisane słowa.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 25 kwietnia 2015, 10:59

Faktycznie, zdaje mi się, że te działania obywatelskie noszą znamiona pozornych. Rozwinę jedną z moich myśli z poprzedniego postu. Mam takie wrażenie, że z bardzo nielicznymi wyjątkami na tych spotkaniach pojawiają się te same twarze, które od lat "kręcą się" koło ratusza. Taka grupa ludzi od lat wzajemnie się znająca i doskonale "bawiąca się" we własnym gronie obywatelskością tworząc pozory głosu mieszkańców. Tworzą tą grupę ludzie doskonale znający się z urzędnikami ratuszowymi, byli lub obecni urzędnicy ratusza itp. Myślę, że to duży problem tego miasta. Niestety nie bardzo jest komu tego przerwać, bo mieszkańcy zwyczajnie nie angażują się w sprawy społeczne miasta. Właśnie ze względu a to być może wąska grupa osób od lat zawłaszczała głos obywatelski dla własnych celów i korzyści.
Co do liczebności inicjatyw obywatelskich uważam, że wiele osób za bardzo ma w pamięci dawne masowe strajki, manifestacje itp. które w szerszym wymiarze społecznym stały się już przeszłością i dziś są domeną związków zawodowych niektórych branż, takich jak np. górnicy. Dziś trzeba patrzeć inną miarą i poważnie traktować głos grup składających się nawet tylko kliku lub kilkunastu osób. Obecnie władze samorządowe powinny się pochylać z prawdziwą a nie pozorowaną uwagą nawet nad tak nielicznymi personalnie inicjatywami. Społeczeństwo już stało się leniwe o konsumpcyjnym nastawieniu wzorem zachodu, ale jeszcze po 25 latach pseudo demokracji nie jest dojrzałe obywatelsko. Tak więc na bardziej masowe głosy nie ma co liczyć.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 25 kwietnia 2015, 12:12

Dodam jeszcze, że zgadzam się, że forum jest lepszą platformą wymiany myśli niż takie spotkania jak obywatelski klub dyskusyjne i to z wielu powodów, które wymienię.
Zalety forum.
1. Nie ma większych ograniczeń czasowych, co wiąże się z tym, że każdy w dowolnym momencie może zabrać głos jeśli ma taką chęć.
2. W nawiązaniu do pkt 1 - odpadają kwestie organizacyjne - nie ma problemu, że komuś pasuje w środę rano a komuś innemu w piątek wieczorem.
3. Każdy głos pozostawia trwały ślad, co powoduje, że każdy w dowolnym momencie może prześledzić dyskusję od początku do końca i wyrobić sobie zdanie albo samemu do dyskusji dołączyć.
4. W nawiązaniu do pkt. 3 skoro po każdym głosie jest trwały ślad, to nikt nie może się wyprzeć swoich wypowiedzi, nie ma możliwości manipulacji głosów. Nikt po dyskusji na forum nie sporządzi podsumowania, w którym ujmie tylko to co mu pasuje w jakimkolwiek celu, a zwłaszcza w celu manipulacji. A jeśli ktoś tego dokona to manipulacja natychmiast wyjdzie, bo każdy czarno na białym może to samodzielnie zweryfikować.
Niektórzy przedstawiciele władzy stawiają zarzut, że głosy na forum są anonimowe, zwłaszcza kiedy to co piszą mieszkańcy na forum bardzo nie pasuje do ich koncepcji albo wprost wytyka urzędnicze błędy i zaniedbania. Ale wszyscy wiemy, że ta anonimowość forumowa jest bardzo iluzoryczna i pozorna. Poza tym co ważniejsze, dla dyskusji nie ma żadnego znaczenia tożsamość personalna piszącego jeśli jego wypowiedź jest wartościowa merytorycznie.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 26 kwietnia 2015, 12:07

Ja z kolei dostrzegam dobre strony w takich spotkaniach "na twarz". Można sobie popatrzeć w oczy, dlatego też na stronie facebook Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego zamieściłem poniższy wpis:

"Na październik - po zakończonym sezonie proponuję temat spotkania: Ustka i jej stracone szanse imprez promocyjnych. Chciałbym, abyśmy podyskutowali o tym, dlaczego w Ustce inicjatywy obywatelskie są pomijane przez ratusz, dlaczego nie są wspierane przez osoby, które są odpowiedzialne za promocję miasta. Kto i na jakiej podstawie doprowadza do upadku wydarzeń, które mogły być jednymi ze sztandarowych imprez miasta. Osobiście postaram się, aby na tym spotkaniu pojawili się obywatele najbardziej zainteresowani tematem, a którzy do tej pory nie brali udziału w dyskusjach. Liczę również na to, że co niektórzy dotychczasowi uczestnicy Klubu wykażą się obywatelską postawą i "nie rozchorują" się tego dnia. Proszę o "zaklepanie" terminu na dzień 17 października (środa) i nie przenoszenie tej daty."
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 26 kwietnia 2015, 12:31

Temat bardzo dobry. Sam na jednym z poprzednich spotkań wyraziłem sprzeciw wobec prób sztucznego narzucania tematów dyskusji i sztywnego trzymania się ich. Jeśli więc w konkretnym terminie pojawi się grupa chcąca rozmawiać na powyższy temat, to myślę, że nikt nie będzie w stanie wymusić na siłę innego.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 26 kwietnia 2015, 21:02

Właśnie strzeliła mi do głowy szatańska myśl. Może strollować oficjalny OKD i utworzyć prawdziwie oddolną inicjatywę, alternatywną dla tej organizowanej przez CIO (wymuszonej koniecznością rozliczania się z kolejnych dotacji).
Nie byłoby programu centralnie sterowanego, wniosków skrzętnie zapominanych... Niech OKD-bis będzie prawdziwie obywatelski. Niech zaprasza ludzi zaangażowanych i Ratuszaków, a nie na odwrót. Niech spisuje wnioski i przesyła je do komisji, Radnych, do Ratusza...
Wystarczy stolik w jakimś barze... ławeczka w parku... kontakt mailowy etc.

A może wystarczy TO Forum dla skrzyknięcia kilku pasjonatów z nietuzinkowymi pomysłami w miejsce fasadowej "obywatelskości" i udawanej dyskusji z, jakby nie patrzeć, własnymi pracodawcami...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 26 kwietnia 2015, 21:16

Niech zaprasza ludzi zaangażowanych i Ratuszaków, a nie na odwrót
Dobry pomysł.
Zawsze gdy mowa o kapuście to pojawiają się w gremiach automatycznie kozy. Siadają w pierwszym rzędzie bo jakże inaczej .Demokracja i każdy ma prawo niby. :shock:
Te kozy powinny pozostać za drzwiami.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » niedziela, 26 kwietnia 2015, 21:39

maj pisze:Właśnie strzeliła mi do głowy szatańska myśl. Może strollować oficjalny OKD i utworzyć prawdziwie oddolną inicjatywę, alternatywną dla tej organizowanej przez CIO (wymuszonej koniecznością rozliczania się z kolejnych dotacji).
Nie byłoby programu centralnie sterowanego, wniosków skrzętnie zapominanych... Niech OKD-bis będzie prawdziwie obywatelski. Niech zaprasza ludzi zaangażowanych i Ratuszaków, a nie na odwrót. Niech spisuje wnioski i przesyła je do komisji, Radnych, do Ratusza...
Wystarczy stolik w jakimś barze... ławeczka w parku... kontakt mailowy etc.

A może wystarczy TO Forum dla skrzyknięcia kilku pasjonatów z nietuzinkowymi pomysłami w miejsce fasadowej "obywatelskości" i udawanej dyskusji z, jakby nie patrzeć, własnymi pracodawcami...
Anarchistom , hejterom , trollom i Majom odpowiadamy stanowcze NIE .
Nie można dopuścić do tego , aby mieszkaniec Ustki, miał możliwość powiedzieć , co go dręczy i mówić z góry fałszywe zarzuty do władz miasta , jak mawia radny Koski.

Nic bez wiedzy Cegły i jego "sztabu" nie ma prawa wypłynąć .

Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 22:07

Newsy z Facebooka

Po wpisach Artura Mazura status profilu Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego został zmieniony z grupy otwartej na zamkniętą. Dowiedziałem się również, że ja - Artur Grabarczyk - przychodząc na spotkania Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego pojawiałem się tam w celach załatwienia jakiś interesów. Bardzo chciałbym się dowiedzieć co to były za interesy i kto jest tą drugą stroną, z którą podobno dobiłem targu, o którym wie (o czym wspomina poniżej) Hubert Berndgalski. Mam nadzieję, że dostanę satysfakcjonującą wszystkich odpowiedź.

Hubert Bierndgarski
zmienił ustawienie prywatności grupy z Publiczna na Zamknięta.

7 godz.
.Lubię to! · Komentarz

Wyświetlone przez: 48

Wojciech Krasucki A dlaczego niby zamknięta? A gdzie obywatelskość projektu?

7 godz. · Lubię to!
..

Jerzy Kołakowski Kiedyś jeden gość powiedział mi , żebym Go obywatelskości nie uczył. Zatem Wojciechu zdefiniuj co masz na myśli mówiąc o obywatelskości projektu! Jakie pytania zadawał słynny "Obywatel Kane"?

7 godz. · Edytowany · Lubię to!
..

Eliza Mordal Niektóre wpisy zaprzeczaly idei dla ktorej powołaliśmy Klub. Spotkania sa otwarte.

6 godz. · Edytowany · Lubię to! · 5
..

Wojciech Krasucki Jerzy - Osona Wells'a do tego nie mieszaj. Eliza - dziękuję za wyjaśnienie, jestem kontent.

6 godz. · Lubię to!
..

Jerzy Kołakowski Każdy obywatel jest ważny.

5 godz. · Lubię to!
..

Artur Grabarczyk Śmiechu warte - zachwilę zacznie się wykluczanie z kręgu i odbieranie prawa do bycia obywatelem. Jak to jest, że dwie soby podejmują taką decyzję nie pytając innych co o tym sądzą. Widzę, że mamy demokratyczną dyktaturę - tak bym to nazwał. W głowie się nie mieści, że robicie wszystko, aby wyeliminować wpisy, które są nie po waszej myśli. Odnoszę wrażenie, że biorę udiział w jakiejś farsie. Zdajecie sobie sprawę z tego co robicie?

„nie podzielam twoich poglądów, ale oddałbym życie, byś mógł je głosić" " - powiedział kiedyś Wolter. Ale on nie był Polakiem. U nas to raczej się nie sprawdzi... U nas bardziej sprawdzi się: „moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racją najmojsza"

3 godz. · Edytowany · Lubię to! · 1
..

Hubert Bierndgarski Jeżeli Arturze, ktoś kogoś pomawia i obraża z imienia i nazwiska to raczej nie jest to merytoryczna dyskusja. I takie posty jednej osoby zostały usunięte. Nic więcej w tym temacie. Chciałbym natomiast zauważyć, że to raczej Ty stosujesz "demokratyczną" dyktaturę, bo jeżeli komuś nie podobają się Twoje wpisy i opinie, wyraża odmienne poglądy, automatycznie stawiasz go po drugiej stronie barykady i atakujesz. Nie przypominam sobie, abyś pojawił się na ostatnich spotkaniach klubu dyskusyjnego. Nie przypominam sobie również, abyś podejmował dyskusję w tematach innych niż Twoje sprawy związane z niekończącą się organizacją pewnych imprez i narzekaniem na brak komunikacji z urzędem. Teraz, po Twoich wypowiedziach, coraz bardziej jestem przekonany, że po to przychodziłeś na spotkania klubu, aby te swoje tematy załatwić i kiedy udało CI się ubić interes, a z tego co wiem, to się udało, przestałeś się pojawiać. To jest zapewne metoda. I jak widać skuteczna. Platform do dyskusji zapewne jest bardzo dużo w naszym mieście i wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja szukałem i zorganizowałem wraz z grupą ludzi taką, jaka mi odpowiada. Jeżeli przyjmujesz warunki zaproponowanej przez nas formy dyskusji to zapraszam. Oceniaj, krytykuj, rzucaj pomysłami i uwagami. Ale bądź w tym konstruktywny i szanuj innych. Na to liczymy i o to nam chodziło w zamyśle Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego. Ale nie wykorzystuj tego miejsca do załatwiania własnych interesów i organizowania własnych wojenek z ludźmi. A tym bardziej się nie dziw, że później trafiają w Twoim kierunku tak odmienne słowa.

2 godz. · Lubię to! · 5
..

Barbara Podruczna rzecz w tym, aby dyskutować w TEMACIE. Jeśli ktoś przy braku i ZAMIAST własnych argumentów atakuje w odpowiedzi kogoś personalnie to łamie 1) zasady i klubu i 2) oczekiwanego poziomu dyskusji. pozdrawiam

33 min · Lubię to!
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 22:13

Kozy zostają , reszta za drzwi. :lol: :roll: :shock:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 23:00

1. Na jakiej podstawie Hubert Bierndgarski i Eliza Mordal uzurpują sobie prawo decydowania za mnie i za innych członków grupy o jej statusie z grupy otwartej na zamkniętą?
2. Na jakiej podstawie Hubert Bierndgarski i Eliza Mordal uzurpują sobie prawo do decydowania, które wpisy są obywatelskie, a które nimi nie są? Jeśli ktoś poczuł się pomówiony to powinien to w swoim cywilnym interesie obronić przed intytucjami do tego powołanymi.
3. Nie ma takiego przymusu, aby pojawiać się na wszystkich spotkaniach.
4. Chcę się publicznie dowiedzieć jaki interes udało mi się ubić i kto jest tą drugą stroną, z którą podobno dobiłem targu. Oczekuję odpowiedzi, która usatysfakcjonuje mnie i wszystkich tu obecnych forumowiczów.
5. Już jedna osoba zaprzestała firmowania swoim nazwiskiem tego co robią Hubert Berndgalski i Eliza Mordal.
6. Czy ta "formacja" zwana Obywatelskim Klubem Dyskusyjnym, która została zainicjowana za publiczne pieniądze jest prywatną kamarylą "obywatelską" Huberta Bierndgarskiego i Elizy Mordal ?
7. Czy Burmistrz Miasta Ustki Jacek Graczyk zezwoli na takie działania, aby Hubert Bierndgarski wobec uczestników Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego wysnuwał insynuacje jakoby, podczas spotkań można załatwiać jakieś bliżej nieokreślone interesy?

Hejterska komedia przeradza się w tragedię. Może za tę obywatelskość jeszcze zaczniemy składki płacić, tylko od razu się umówmy - kto płaci, a kto nie, aby później uniknąć nieporozumień.
Wobec zaistniałej sytuacji będąc w uprzywilejowanej grupie 121 osób, pytam się - czy mogę jeszcze zadawać pytania i jak je zadawać, aby "Anioła" nie urazić.

Proponuję również zmianę nazwy z Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego na "Zamknięte Deweloperskie Osiedle Obywatelskie" - wtedy wszystko będzie jasne, a sam z przyjemnością opuszczę teren na którego wstęp nie zostałem upoważniony.

Na koniec bardzo prosze o nie klajkowanie przez osoby, co do których mam wątpliwości natury moralnej. Utrzymuje mnie to w dobrym humorze, gdyż niezmienne zaświadcza, że jestem w tej grupie, która pomiomo wszystko jeszcze "podskórnie" czuje, co to znaczy być Obywatelem.

Hubert Bierndgarski - oczekuję racjonalnych, szczerych i niewymigujących odpowiedzi.

Pozdrawiam

Artur Grabarczyk

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 23:54

Wersja rozszerzona:

Artur Grabarczyk W tej grupie znajduje się 121 osób.

1. Na jakiej podstawie Hubert Bierndgarski i Eliza Mordal uzurpują sobie prawo decydowania za mnie i za innych członków grupy o jej statusie z grupy otwartej na zamkniętą?
2. Na jakiej podstawie Hubert Bierndgarski i Eliza Mordal uzurpują sobie prawo do decydowania, które wpisy są obywatelskie, a które nimi nie są? Jeśli ktoś poczuł się pomówiony to powinien to w swoim cywilnym interesie obronić przed intytucjami do tego powołanymi.
3. Nie ma takiego przymusu, aby pojawiać się na wszystkich spotkaniach.
4. Zabieram głos tylko w sprawach, które mnie nurtują, na których się znam i które mnie interesują.
5. Chcę się publicznie dowiedzieć jaki interes udało mi się ubić i kto jest tą drugą stroną, z którą podobno dobiłem targu. Oczekuję odpowiedzi, która usatysfakcjonuje mnie i wszystkich tu obecnych.
Z całą stanowczością chcę się dowiedzieć - czego dotyczył ten interes i z kim go załatwiłem. Jeśli nie podasz do publicznej wiadomości tego o czym wspomniałeś w swoim wpisie z całą odpowiedzilnością będę nazwył Cię w kolejnych wpisach oszczercą i kłamcą.
6. W którym miejscu poprzez wpisy w tej grupie prowadzę z kimś "wojenki" i załatwiam interesy?
7. Już jedna osoba zaprzestała firmowania swoim nazwiskiem tego co robią Hubert Berndgalski i Eliza Mordal.
8. Czy ta "formacja" zwana Obywatelskim Klubem Dyskusyjnym, która została zainicjowana za publiczne pieniądze jest prywatną kamarylą "obywatelską" Hubert Bierndgarskiego i Eliza Mordal ?
9. Czy Burmistrz Miasta Ustki Jacek Graczyk zezwoli na takie działania, aby Hubert Bierndgarski wobec uczestników Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego wysnuwał insynuacje jakoby, podczas spotkań można załatwiać jakieś bliżej nieokreślone interesy?

Hejterska komedia przeradza się w tragedię. Może za tę obywatelskość jeszcze zaczniemy składki płacić, tylko od razu się umówmy - kto płaci, a kto nie, aby później uniknąć nieporozumień.
Wobec zaistniałej sytuacji będąc w uprzywilejowanej grupie 121 osób, pytam się - czy mogę jeszcze zadawać pytania i jak je zadawać, aby "Anioła" nie urazić.

Proponuję również zmianę nazwy z Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego na "Zamknięte Deweloperskie Osiedle Obywatelskie" - wtedy wszystko będzie jasne, a sam z przyjemnością opuszczę teren na którego wstęp nie zostałem upoważniony.

Na koniec bardzo proszę o nie klajkowanie przez osoby, co do których mam wątpliwości natury moralnej. Utrzymuje mnie to w dobrym humorze, gdyż niezmienne zaświadcza, że jestem w tej grupie, która pomimo wszystko jeszcze "podskórnie" czuje, co to znaczy być Obywatelem.

Hubert Bierndgarski - oczekuję racjonalnych, szczerych i niewymigujących odpowiedzi. Szczególnie chcę się dowiedzieć (jak i zapewne reszta) o tych interesach.

Pozdrawiam

Artur Grabarczyk

Ps. Czy ja zostałem przez Huberta Bierndgarskiego personalnie zaatakowany, czy nie - bo już mam mętlik w głowie. Gdybym to ja napisał podobnego "paszkwila" z pewnością zostałbym okrzyknięty przez "Republikę Szwagrów" hejterem. Ale widać to działa tylko w jedną stronę. Tacy "demokraci", taka "demokracja".

Z ostatniej chwili - dowiedziałem się, że Wojciech Krasucki już nie uważa mnie za swojego znajomego. Kto następny? :D

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » wtorek, 28 kwietnia 2015, 18:05

Topilzin pisze:Kozy zostają , reszta za drzwi. :lol: :roll: :shock:
Zagadka , kto to napisał ?
- Jeżeli taka polityka, jaką dziś w Ustce uprawiają niektóre osoby wobec stowarzyszeń oraz społeczników będzie tolerowana to wkrótce nie będzie żadnych fajnych przedsięwzięć.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 28 kwietnia 2015, 18:40

https://www.facebook.com/groups/4483946 ... 22R0%22%7D" onclick="window.open(this.href);return false;
No, ale forum miejskie na to zasłużyło, stąd całkowicie wygaszone jest miejscem rozmowy kilku hejtów ( naprawdę, na palcach jednej ręki można policzyć. Ale nieszczęście się pojawia wtedy, gdy ta garstka chce zawładnąć większością i uzurpuje sobie prawo do jedynej racji. Nie mając do tego podstaw i siły obraża, stosuje groźby i inne metody, by zniechęcić innych.
Ja to Panie Radny widzę jednak inaczej. Gdyby usteccy samorządowcy dojrzeli do merytorycznej dyskusji i udzielali merytorycznych odpowiedzi w miejsce "strzelania fochów" usteckie forum nie byłoby - jak to Pan ujął - miejscem pisania kilu hejterów, do których nigdy siebie nie zaliczałem i oczekuję od Pana przeprosin w dowolnej postaci, którą uzna Pan za ratującą Pański honor.
Nie my wygasiliśmy to forum tylko Wy. Nie potrafiąc obiektywnie odpowiadać. Traktując każdą uwagę jako zamach na powagę funkcji Radnego. Nie dorośliście do ery e-dialogu i, ze strachu zwyczajnego, boicie się podjąć na Waszym własnym Forum normalnego dialogu. Kilka razy - głównie Panu - klarowałem zasadę oddzielania plew od ziarna, ale widać podatność na logiczne argumenty została skutecznie zagłuszona przez tzw. dumę i jakieś personalne animozje trafiające innych forumowiczów rykoszetem.

Szkoda... Życzę miłej zabawy w towarzystwie wzajemnej adoracji jakim staje się OKD. Możecie tam sobie do woli poużywać na hejterach z forum usteckiego... W sumie dobrze to zrobi Temu Forum, bo głaszcząc się po głowach i pocieszając na FB może łatwiej będzie Wam podjąć trud rozmowy z hejterskim pospólstwem z Forum Samorządowego Ustka.pl.

Tak na marginesie:
Uważam, że wnioski u wagi wynikające ze spotkań powinny być upubliczniane np. jak teraz na FB, ale też powinny znaleźć się u Radnych, Burmistrza, bo oni maja narzędzia by je wykorzystać.
https://www.facebook.com/groups/4483946 ... %22R%22%7D" onclick="window.open(this.href);return false;
Dziękuję, że wciela Pan w OKD pomysły zaczerpnięte zdaje się z hejterskiego forum, na którym pojawiły się kilka dni wcześniej. :roll:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 28 kwietnia 2015, 18:56

Dziękuję, że wciela Pan w OKD pomysły zaczerpnięte zdaje się z hejterskiego forum, na którym pojawiły się kilka dni wcześniej. :roll:
Jeden były radny kradnie garściami moje pomysły i sprzedaje jako swoje.Ostatnio na OKD chciał pomalować radar.
Co prawda była to ironia z mojej strony, której nie zauważył ale jednak. :wink:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 28 kwietnia 2015, 21:49

Problem w tym że urzont morski obiecał ze radar pomaluje by sie tak w oczy nie rzucał ...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 28 kwietnia 2015, 21:55

"óżont" morski.Zwracam uwagę na właściwą pisownię.Tyle błędów ile liter.Jedyne takie słowo. :wink:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 28 kwietnia 2015, 22:09

maj pisze:https://www.facebook.com/groups/4483946 ... 22R0%22%7D
No, ale forum miejskie na to zasłużyło, stąd całkowicie wygaszone jest miejscem rozmowy kilku hejtów ( naprawdę, na palcach jednej ręki można policzyć. Ale nieszczęście się pojawia wtedy, gdy ta garstka chce zawładnąć większością i uzurpuje sobie prawo do jedynej racji. Nie mając do tego podstaw i siły obraża, stosuje groźby i inne metody, by zniechęcić innych.
Ja to Panie Radny widzę jednak inaczej. Gdyby usteccy samorządowcy dojrzeli do merytorycznej dyskusji i udzielali merytorycznych odpowiedzi w miejsce "strzelania fochów" usteckie forum nie byłoby - jak to Pan ujął - miejscem pisania kilu hejterów,
No właśnie - dialog na tym forum między mieszkańcami a radnymi i urzędnikami wygasł nie z powodu rzekomego hejterstwa, tylko z braku merytorycznego przygotowania przedstawicieli ratusza. Jak ktoś nie ma nic mądrego do powiedzenia na obronę swoich decyzji i działań, to nie będzie zabierał tu głosu, żeby się jeszcze bardziej obnażyć. Jak napisał już ktoś wyżej, w mniemaniu ratuszaków hejtem są wszystkie wypowiedzi niezgodne z oficjalną linią ratusza i wszelkie niewygodne pytania itp. W tym sensie Maj wszyscy jesteśmy hejterami. :) Natomiast do ogólnie przyjętej na tym bożym świecie definicji hejtu i hejterstwa żaden z nas się nie kwalifikuje na nieszczęście ratuszaków. Ile osób tu pisze to jedno a ile czyta to zupełnie inna histora. :) Jeśli my tu hejtujemy to jak nazwać to co się dziej na wszelakich forach takich jak gp24 albo ogólnopolskich portali jako onet wp albo interia? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 28 kwietnia 2015, 22:57

Zakładając że zostało kilku obrażonych to gdzie jest ta cała reszta?
Pchając się do ratusza sądzę że tryskają tysiącami pomysłów na miasto.Tu mają okazję się tymi przemyśleniami podzielić.
Może są na fejsie albo w Urugwaju.Może nie wiedzą że jest usteckie oficjalne forum?

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 29 kwietnia 2015, 00:17

Oczywiście nie dane mi było dowiedzieć się jakie to interesy załatwiałem na spotkaniach Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego. Mam nadzieję, że w niedługim czasie o metodzie, którą rzekomo wykorzystuję do załatwiania spraw, dowiemy się wszyscy.

Teraz prześledźmy dalsze losy tego cyrku zwanego "Klubem". Od mojego ostatniego wpisu pojawiły się następujące:

Jerzy Kołakowski Mają prawo proponować temat. Jeśli kogoś to nie interesuje, to nie musi uczestniczyć. Nikt nie zabroni też samemu zorganizować spotkanie na dowolny temat. Pozdrawiam świetny duet: Hubert i Eliza.
23 godz. · Lubię to! · 4

Artur Grabarczyk Więc przyklepuję datę 17 października i temat: "Ustka i jej stracone szanse imprez promocyjnych. Chciałbym, abyśmy podyskutowali o tym, dlaczego w Ustce inicjatywy obywatelskie są pomijane przez ratusz, dlaczego nie są wspierane przez osoby, które są odpowiedzialne za promocję miasta. Kto i na jakiej podstawie doprowadza do upadku wydarzeń, które mogły być jednymi ze sztandarowych imprez miasta."
23 godz. · Lubię to! · 2

Artur Mazur Artur Grabarczyk , nie zauważyłeś , że to jest prywatny, rodzinny Klub Dyskusyjny Elizy i Huberta , sponsorowany za pieniądze publiczne , podobna sytuacja występuje w prywatnym rodzinnym klubie ( byłym żeglarskim ) OPTY
15 godz. · Nie lubię · 2

Mirosław Robak Każda pliszka swój ogonek chwali ...
15 godz. · Lubię to! · 1

Włodzimierz Siudek Cieszę się, że Hubert i Eliza podjęli sie trudu zorganizowania kolejnych spotkań. Jak w każdej grupie i w tej obowiązjuą zasady, a jedną z nich jest partnerstwo i dialog, oczywiście konstruktywny. Czy na spotkaniu, czy na forum FB. Słusznie więc usunięte zostały posty, które wykraczają poza dyskusję, a ich celem jest zdyskretytowanie partnera. Co ciekawe, moderatorowi forum usteckiego one nie przeszkadzają, choć niewiele mają wspólnego z regulaminem forum. No, ale forum miejskie na to zasłużyło, stąd całkowicie wygaszone jest miejscem rozmowy kilku hejtów ( naprawdę, na palcach jednej ręki można policzyć. Ale nieszczęście się pojawia wtedy, gdy ta garstka chce zawładnąć większością i uzurpuje sobie prawo do jedynej racji. Nie mając do tego podstaw i siły obraża, stosuje groźby i inne metody, by zniechęcić innych.
6 godz. · Lubię to! · 7

Włodzimierz Siudek To właśnie dzieki Hubertowi i Elizie możemy na nowo poszukiwac sposobów rozmowy w srodowisku usteckim. Uważam, że wnioski u wagi wynikające ze spotkań powinny być upubliczniane np. jak teraz na FB, ale też powinny znaleźć się u Radnych, Burmistrza, bo oni maja narzędzia by je wykorzystać. Otwarty charakter spotkań, nie oznacza jednak, że każdy mówi i robi co chce. Podobnie z ich organizacją. Nikt, poza inicjatorami wspartymi akceptacją grupy nie powinien poddać się terrorowi pojedyńczych osób, które przychodza załatwić swoje porachunki i dać sobie narzucić tematy lub zasady w Klubie.
6 godz. · Lubię to! · 5

Artur Grabarczyk 1. Hubert Bierndgarski i Eliza Mordal założyli ten klub wraz z Dorotą Paściak. Dlaczego Pani Dorota przestała się pojawiać na tych spotkaniach? Bo zapytała o sprawę klubu "OPTY", a to się nie spodobało kilku osobom, za co Pani Dorota "awansowała" do klubu niezrzeszonych "hejterów". Prawda to czy fałsz?

2. Oczywiście na temat konstruktywnego dialogu porozmawiamy w szerszym gronie patrząc sobie prosto w oczy na kolejnym spotkaniu.

3. Usunięte zostały posty, które komuś nie pasowały.

4. Z tego co wiem, to forum nie powinno posiadać moderatora, a jednak go ma. Któż nim jest?

W części II projektu w punkcie 5 czytamy: "Co chcecie osiągnąć poprzez realizację swojego projektu? Co musi się udać, abyście uznali, że Wasza inicjatywa zakończyła się sukcesem?

Poprzez realizację projektu chcemy:
- dać ludziom pole do "wygadania się"..."

No to daliście, choć "polem" bym tego nie nazwał, a zaledwie skrawkiem ugoru.

5. Usteckie forum zasłużyło sobie na to, aby w dyskusji brały udział osoby, którym leży na sercu dobro Ustki, a nie takie, które to dobro postrzegają przez pryzmat stawiania radarów.

6. Czyli mam przez to rozumieć, że w rozumieniu Włodzimierza Siudka i kilku innych osób - hejterem jest każdy, kto ma odmienne zdanie i wypowiada się w stylu, który kilku osobom nie odpowiada.

7. Nikt nie uzurpuje sobie prawa do tego aby "mieć rację" tak mocno jak Hubert Bierndgarski i Eliza Mordal, oraz oczywiście Włodzimierz Siudek. Nawet gdyby "ta garstka" to był jeden człowiek - należy się z nim liczyć.

8. Jeśli ktoś stwierdza o kimś fakt, że jest świnią, to świni problem w tym, aby udowodnić, że tak nie jest. Świnia może to udowodnić na przykład przed sądem. Na przykład przynosząc ze sobą talerz zamiast koryta, z którego lubiła wyżerać dietę.

9. Nie zauważyłem, aby tu komuś grożono - no chyba, że Włodzimierz Siudek jako groźbę odbiera chęć spojrzenia sobie w oczy.

10. Otwarty charakter spotkań polega właśnie na tym, że każdy ma nieskrępowaną możliwość wypowiedzenia tego co myśli i nie będzie przez innych za to atakowany.

11. Czy zaproponowanie przeze mnie, jako osoby stojącej na czele usteckiego stowarzyszenia, tematu na dzień 17 października jest siłą narzuconym aktem terroru i chęcią załatwienia porachunków?

12. W związku z tym, że na tym forum znajdują się osoby, które przeprowadzają "selekcję". Wnoszę o dodanie do grupy mieszkańca Ustki, obywatela Adama Wysokińskiego. Osoba Adama Wysokińskiego nie jest osobą ubezwłasnowolnioną, ani osobą, która prawomocnym wyrokiem sądowym została pozbawiona praw publicznych.

Niech na postawione powyżej pytania członkowie grupy odpowiedzą sobie sami, bo dzisiaj miałem już 3 telefony od osób, które to czytają, ale boją się cokolwiek napisać w obawie, przed tym, że "urzędnicy" umilą im życie w postaci "podniesienia opłat za komórkę na węgiel".
Takie mamy "obywatelstwo" w Ustce. Takich też mamy urzędników, którzy otaczają Burmistrza.

Hubert Bierndgarski - może w końcu się dowiem coś o tych moich interesach załatwianych w kręgach Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego?

ODPOWIEDZ