Nowy Port

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Nowy Port

Post autor: elveez » piątek, 20 lutego 2015, 07:50

Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 26 lutego 2015, 16:54

Wychodzą kolejne niedbalstwa Olecha i Kurowskiego,
remont portu zagrożony, Navimor oficjalnie mówi , że przy tych cenach remont jest nieopłacalny,
dali na przetargu za niską cenę i robią bokami.

Dodatkowo , nie zdążą z remontem do końca okresu rozliczeniowego z Unią , na pewno z ul. Westerplatte II a może i z basenem rybackim, czyli za drogę 4,5 mln Ustka może będzie musiała zapłacić z własnej kasy, a w najgorszym przypadku jeszcze 13 mln za basen rybacki

To katastrofa finansowa dla Ustki,
to samo dotyczy remontu żurawika za 700 000 zł .

Pozdrowienia dla lemingów popierających , głosujących na Olecha i Kurowskiego.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 7 marca 2015, 17:20

W trakcie prowadzenia wykopów pod nowy basen rybacki , robotnicy wykopali dzisiaj szkielet , zabytkowej dębowej barki do przewozu spirytusu. Szok 8)
Dlatego od tygodnia roboty stoją.

Obrazek

https://www.facebook.com/Stara.Ustka" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 7 marca 2015, 17:31

To dobrze.Siła wyższa , może dawcy uznają poślizg.
Prostak fachowo sprawdzał komisyjnie czy napewno to spirytus i ile tego było?Lepszego niezależnego eksperta nie ma pod ręką. :? :wink:
Zeby tylko UM nie zabrał wszystkiego do czyszczenia styków. :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 11 czerwca 2015, 11:56

Oświadczenie burmistrza Ustki

W związku z publikacjami prasowymi, dotyczącymi budowy basenu rybackiego po zachodniej stronie Ustki, w celu wyjaśnienia mieszkańcom wszystkich okoliczności związanych z realizacją tej inwestycji, prezentujemy stanowisko Burmistrza Miasta Ustka Jacka Graczyka w przedmiotowej sprawie.

Umowa na realizację z Wykonawcą inwestycji - firmą Navimor-Invest Sp. z o.o. - została podpisana przez poprzedniego Burmistrza 13 czerwca 2014 roku. Z umowy tej wynika, że plac budowy powinien zostać przekazany wykonawcy w terminie 7 dni od daty podpisania umowy, czyli do 20 czerwca 2014 roku. Zgodnie z umową, inwestycja powinna zostać zrealizowana do 28 maja 2015 roku, przy czym w umowie znalazł się również niewytłumaczalny dla mnie zapis "niemniej niż 11 miesięcy od daty przekazania placu budowy".

Trzeba podkreślić, że inwestycja jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rybackiego i budżetu państwa. Umowa o dofinansowanie została podpisana z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniu 23 września 2013 roku. Zgodnie z umową, inwestycja powinna zostać rozliczona w terminie do 30 maja 2015 roku.

Plac budowy na budowę basenu rybackiego został przekazany wykonawcy 4 września 2014 roku, natomiast na budowę ciągów komunikacyjnych (dróg dojazdowych) 2 grudnia 2014 roku.

9 grudnia 2014 rozpocząłem pracę na stanowisku Burmistrza Miasta Ustka.

W styczniu 2015 roku, z mojej inicjatywy, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Navimoru-Invest Sp. z o.o.. Na spotkaniu tym przedstawiłem projekt aneksu do umowy z Wykonawcą, w którym znalazł się zapis o terminie zakończenia inwestycji do 30 czerwca 2015 roku. Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się w lutym 2015 roku, firma Navimor – Invest poinformowała, że nie zgadza się na podpisanie aneksu w zaproponowanej przeze mnie treści. Przedstawiciele Navimoru-Invest Sp. z o.o. oświadczyli, że mogą rozważyć podpisanie aneksu pod warunkiem, że miasto zgodzi się na zastosowanie tańszych zamienników materiałowych. Z uwagi na to, że obowiązuje mnie prawo zamówień publicznych, nie wyraziłem zgody na propozycję Wykonawcy.

Na kolejnym spotkaniu z przedstawicielami Wykonawcy, które odbyło się pod koniec lutego, poprosiłem o przedstawienie aktualizacji harmonogramu prac. Harmonogram ten został przekazany miastu.

Równolegle, widząc, że zagrożony jest termin rozliczenia dofinansowania w terminie przewidzianym umową z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, podjąłem starania o podpisanie aneksu do umowy. ARiMR zgodziła się na rozliczenie dotacji w terminie do 30 września 2015 roku.

Niestety, od przedstawicieli firmy Navimor-Invest Sp. z o.o. uzyskaliśmy informację, że przedłożony nam w lutym 2015 roku harmonogram prac nie zostanie dotrzymany. Na spotkaniu, które odbyło się w maju br. przedstawiciel firmy Navimor-Invest sp. z o.o. poinformował, że planowany termin zakończenia prac to koniec sierpnia, początek września 2015 roku. Jeżeli ten termin zostanie dotrzymany, to pozwoli to miastu rozliczyć dofinansowanie, jakie otrzymaliśmy od ARiMR.

Sprawa dokończenia i rozliczenia w terminie rozpoczętej przez moich poprzedników inwestycji jest dla mnie kwestią priorytetową, dlatego też zdecydowałem się przekazać szczegółową informację o podejmowanych przeze mnie działaniach.

Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk
wnioski i umowy na stronie http://www.ustka.pl/pl/news/content/861" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 11 czerwca 2015, 12:57

Wynika z tego, że basenu najprawdopodobniej nie będzie a Ustka straci dofinansowanie.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Maz

Post autor: Maz » poniedziałek, 28 listopada 2016, 21:16

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 08168.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 28 listopada 2016, 21:29

"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

ODPOWIEDZ