USTECKA ORKIESTRA DĘTA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

USTECKA ORKIESTRA DĘTA

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 2 marca 2015, 00:39

Może powinienem napisać tę historię w innym dziale? Może w "Rozrywka i zapowiedzi imprez"? Jenak moim skromnym zdaniem to co udało się nam wspólnie osiągnąć ma szerszy - społeczny wymiar.

Od wielu lat marzyłem, aby w Ustce powstała orkiestra dęta. Dzięki uporowi, determinacji, a przede wszystkim temu, że na mojej drodze życia pojawił się Zbigniew Maciąg, człowiek który muzykę ma we krwi - udało się nam dopiąć swego!

Historia zaczyna się od tego, że wpadłem na pomysł założenia stowarzyszenia, którego głównym celem było tworzenie festiwalu muzycznego "Warhead". Postanowiłem również w szeregi stowarzyszenia zaprosić Zbyszka, aby pod szyldem "Qrzayki" nasze marzenia odnośnie orkiestry przybrały bardziej realny wymiar. Zapis o utworzeniu orkiestry znalazł się w statucie Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Sztuki Alternatywney Y Niezależney "Qrzayka".

Na początku była "walka" o pomieszczenie w którym muzycy mogli by się spotykać. Po kilkunastu miesiącach z zagrzybiałej, zalanej fekaliami ruiny udało się nam przy pomocy "miasta" doprowadzić do użytku pomieszczenie, w którym w zeszłą sobotę odbyła się pierwsza próba Usteckiej Orkiestry Dętej. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się byłemu burmistrzowi - Janowi Olechowi, radnemu Grzegorzowi Koskiemu i prezesowi UTBS Edwardowi Rokoszowi. Również w tym miejscu należą się ogromne podziękownia dla Piotra Wszółkowskiego, za pozytywne rozpatrzenie naszych wniosków i udzielenie przez miasto Ustka dotacji na zakup instrumentów. Dzięki "znajomości tematu i ludzi" Zbyszkowi udało się pozyskać bardzo wiele instrumentów za wręcz symboliczne pieniądze. Część z nich po gruntownej renowacji zasili nasze instrumentarium.

Teraz już mam nadzieję, że siłą rozpędu historia potoczy się sama z nieukrywaną satysfakcją, w imieniu własnym i Zbigniewa Maciąga, zapraszam wszystkich chętnych do wstępowania w szeregi Usteckiej Orkiestry Dętej. Ja sam w wieku 47 lat postanowiłem urzeczywistnić swoje młodzieńcze marzenie i w końcu nauczyć się grać na saksofonie. :lol:

Jednocześnie wszystkich chętnych chciałbym zaprosić do współtworzenia pod szyldem Stowarzyszenia "Qrzayka" Festiwalu Muzycznego "Warhead", który mam nadzieję odbędzie się w Ustce w przyszłym 2016 roku. Obce jest mi pojęcie "muzycznego rasizmu", dlatego kocham muzykę w każdej postaci - od orkiestry dętej po punk rocka.

Salut!
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Re: USTECKA ORKIESTRA DĘTA

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 2 marca 2015, 01:16

Aby mieć pełen obraz tego co zastaliśmy powinniście sobie przed nosem umieścić wiadro rzygowin wymieszanych z fekaliami + zaduch i smród grzyba.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 2 marca 2015, 08:56

,,Jest w orkiestrach dętych jakaś siła....." :shock:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 5 marca 2015, 22:02

Mirek pisze:,,Jest w orkiestrach dętych jakaś siła....." :shock:
W orkiestrach jest ogromna siła :)

A tu o powstającej usteckiej
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /150309852" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » poniedziałek, 9 marca 2015, 21:21

hmm te pomieszczenie to chyba jakaś stara ciepłownia?
czy to gdzieś na JW?
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 9 marca 2015, 21:26

Pomieszczenie mieści się w piwnicy dawnego domu dziecka i w tej chwili wygląda zupełnie inaczej, znacznie bardziej zachęcająco. Podobno to tymczasowe lokum.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 1 marca 2016, 08:06

DSC_3415.JPG
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ