Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: maj » czwartek, 24 listopada 2016, 08:29

Chyba już wcześniej pisałem, że koncepcja to jedno, realizacja to drugie i zazwyczaj dzieli je co najmniej kilkanaście lat, w czasie których może się jeszcze wiele zmienić.
Wydaje mi się, że na tą chwilę Miasto pracuje na materiale, który posiada. Czyli w 100% jest pewny, że ma teren Placu Wolności do uporządkowania architektonicznego i jest jego pełnoprawnym właścicielem. Podejrzewam (a przynajmniej mam taka cichą nadzieję), że jak szpital uruchomi nową porodówkę w Słupsku (a temat na razie ucichł) i ewentualnie zwolni budynek na Mickiewicza, to wówczas miasto skieruje swoje łaskawe oczęta na ten obiekt jako potencjalną nową siedzibę instytucji kulturalnych Ustki.

Fakt faktem sama koncepcja jest przygotowana z dużym rozmachem (Euroindustry też miało takiego rysownika dla terenów portowych 8) ). Ale rozmach = koszty, które są nie do udźwignięcia dla miasta wielkości Ustki. Można zastanowić się nad posadowieniem nowego domu kultury na miejscu starego, ale miastu chyba chodzi o coś nieco większego i bardziej praktycznego...

Wątpliwą jest teza, że węzeł komunikacyjny na terenach pokolejowych to jest to, co miastu jest najbardziej potrzebne. Czy nie wystarczyłoby zwyczajne zrewitalizowanie obecnych punktów przystankowych miast rugować całą komunikację autobusową w obszary oddalone od centrum miasta (czytaj: utrudniać turystom i tubylcom życie). A w miejsce minidworca autobusowego posadowić tamże kompleks budynków domu kultury.

Wszytko jeszcze przed nami.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Nowy Dom Kultury na pl.Wolności

Post autor: celestyn » piątek, 25 listopada 2016, 22:11

maj pisze: Wydaje mi się, że na tą chwilę Miasto pracuje na materiale, który posiada. Czyli w 100% jest pewny, że ma teren Placu Wolności do uporządkowania architektonicznego i jest jego pełnoprawnym właścicielem.
Jak słyszę o "uporządkowaniu" jakiegoś terenu należącego do miasta, to staję się bardzo nieufny, bo dotychczas kiedy burmistrz mówił o uporządkowaniu to jakieś atrakcyjne tereny miejsce trafiały w prywatne ręce. Nie wiem jak innym, ale mi takie porządkowanie absolutnie nie odpowiada.
maj pisze:Podejrzewam (a przynajmniej mam taka cichą nadzieję), że jak szpital uruchomi nową porodówkę w Słupsku (a temat na razie ucichł) i ewentualnie zwolni budynek na Mickiewicza, to wówczas miasto skieruje swoje łaskawe oczęta na ten obiekt jako potencjalną nową siedzibę instytucji kulturalnych Ustki.
Jak szpital zwolni budynek przy Mickiewicza, to zapewne będzie już dawno za późno, żeby podejmować kroki w kierunku jego przejęcia. Sondowanie sytuacji, trzymanie ręki na pulsie i starania w tej sprawie trzeba zacząć znacznie wcześniej, być może nawet już. Inaczej będą z tego nici. To duży budynek w bardzo atrakcyjnym rejonie Ustki i na pewno będzie wielu chętnych by zakulisowo załatwić sobie przejęcie tego obiektu i stworzenie choćby hotelu, spa czy czegokolwiek innego.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

ODPOWIEDZ