Kampania społeczna Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Kampania społeczna Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 27 października 2016, 08:00

Z wypowiedzi uczestników debaty wynikło rónież, że niewielu z nich ma bezpośredni dostęp do szkoleń, warsztatów czy innych działań edukacyjnych dotyczących mowy nienawiści i w większości przypadków nie wiedzą, gdzie mogą szukać wsparcia. Dlatego powstała kampania społeczna Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści tworzona przez koalicję instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych, chcących reagować na hejt i mowę nienawiści obecne w świecie realnym oraz wirtualnym.

Koalicję tę tworzą Miasto Słupsk, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Miasto Ustka, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Wydział Nauk Społecznych Akademii Pomorskiej w Słupsku, Zespół Szkół Informatycznych oraz Koło Naukowe Psychologiczno – Socjologiczne “Kilka słów o człowieku…” przy I LO im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.

(25 października) w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się debata nt. hejtu i mowy nienawiści zorganizowana przez Miasto Słupsk i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Wśród prelegentów debaty znaleźli się prof. Mirosław Patalon – dziekan Wydziału Nauk Społecznych AP, Rafał Szyndlauer z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Robert Biedroń – Prezydent Słupska. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem studentów, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Słupska i Ustki, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji
http://www.slupsk.pl/stop-dla-mowy-nienawisci-58369/" onclick="window.open(this.href);return false;Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

ODPOWIEDZ