Ceny paliw Ustka...czyli jak nas cyckaja...

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

barmanik

Ceny paliw Ustka...czyli jak nas cyckaja...

Post autor: barmanik » środa, 14 grudnia 2016, 22:23

Rozumiem, ze ceny paliw poszly ostatnio w gore ale jak to jest, ze zaczynajac od Baltyckiej w Slupsku na stacjach w Ustce konczac ceny sa wyzsze niz w samym Slupsku? Malo tego na trasie do Gdanska rowniez sa nizsze niz w Ustce (do niedawna bylo odwrotnie). Mamy 2 Oktany ktore maja prawie identyczne ceny, Intermarche zawsze 3gr mniej niz Oktan oraz Orlen. Dla przykladu Oktan w Slupsku mial dzisiaj Pb95 oraz LPG o 10gr taniej niz "nasze" Oktany. Tymczasem PKS ma jeszcze taniej...mozna? Mozna!
Zrobmy przez jakis czas akcje i tankujmy sie na stacjach poza Ustka, co o tym sadzicie?
Załączniki
download_20161214_221227.jpg
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Ceny paliw Ustka...czyli jak nas cyckaja...

Post autor: elveez » czwartek, 15 grudnia 2016, 22:56

dzis kolobrzeg - 95-4,95
koszalin 95 4,89

jedno zgadza sie z 5 lat - im dalej od rafinerii tym taniej. :)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

barmanik

Post autor: barmanik » sobota, 26 sierpnia 2017, 19:22

Pol Polski zjechane, niestety najwyzsze zaobserwowane ceny Ustka-Slupsk. Nasze szejki maja sie dobrze, zero konkurencji, dogadali sie i nikt nie spuszcza z ceny...
Załączniki
rsz_save_20170826_191558.jpg
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 27 sierpnia 2017, 15:55

Pisałem o tym procederze w innym wątku już ładnych parę lat temu. Ale jakoś nikt specjalnie mnie nie słuchał. Wystarczy pojechać kilkadziesiąt km w jakimkolwiek kierunku żeby cena paliwa była niższa. A są trasy w Polsce gdzie cena paliwa jest nawet o ponad 20 groszy niższa niż u nas. Najciekawsze jest to, że np. na stacjach Lotosu w głębi Polski ceny paliwa są niższe niż u nas, pomimo tego, że stacje znajdują się znacznie dalej od producenta niż my. W Ustce i dużej części Słupska mamy do czynienia z piękną zmową cenową obliczoną pod kątem turystów. A o miejscowych nikt nie myśli, bo i po co.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 22:43

stara zasada sprawdza sie im dalej od rafinerii tym taniej. Słupsk, Leclerc najtansze paliwo e95 w regionie, posiadam nowe auto z pelna diagnostyka podawanego paliwa i od roku jest ok, sonda jak i test aparatu zaplonowego pokazuja 100% poprawnej mieszanski. Polecam.

Orlen Biznes tank... ktos korzysta ?
Opel 115 koni na e98 taka sadze daje z wydechu... ze idzie balwana ulepic. ale fakt lano do niego z miesiac paliwo 95. jednak orlen srednio mi pasi... od 2 lat woda z wydechu ze jak rozgrzeje silnik i dam do 6 tys to mowia ze mi olej bierze al to woda z katalizatora. stacja orlen w ustce w zeszlym roku miala najlepsze paliwo w Polsce. Nie wiem co o tym myslec.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

barmanik

Post autor: barmanik » czwartek, 31 sierpnia 2017, 16:34

Nosz q... LPG dzisiaj 2,21 - cena autostradowa... Ktoś chyba nie widzi roznicy pomiedzy naszą DK21 a autostrada! W Slupsku srednio 1.95. Moze pora zmowic kierowcow na jakis protescik?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 2 września 2017, 06:41

ceny paliw 2002 r.jpg
ceny paliw 2002 r.jpg (73.28 KiB) Przejrzano 1451 razy
Ceny z 2002 r....
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

barmanik

Post autor: barmanik » środa, 6 września 2017, 08:14

Szaleństwa ciąg dalszy... LPG 2.27 Pb95 4.71.Intermarche jak zawsze 3gr taniej, można nawet powiedzieć o nowej jednostce 1 intermarsz = 3gr. Dziwne, ze własciciele nie chca przyciagnąc cenami paliw potencjalnych klientow do sklepu. Ale, coż...ja się na byznesie nie znam, a 3gr to marna zachęta...
W Slupsku okolo 30gr taniej - wolę raz na tydzień pojechać na wycieczkę, zatankować i zrobic duże zakupy, coś się przy okazji zje...kasa zostanie w Słupsku a nie w Ustce...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 6 września 2017, 10:08

Ostatnio zainteresowałem się programem biznestank sieci orlen.
500 l paliwa miesięcznie trzeba zasiorbać żeby otrzymać rabat 4 gr /l :lol:
Ceny będą szły w górę - zaczyna działać polityka paliwowa wschodu - ograniczone wydobycie ropy.
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 19 września 2017, 21:12

dzis za trojmiastem odrazu 4.99 :)
pozniej ok grudziadza 5.05 i 5.14 norma za E95
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 15 listopada 2017, 17:41

Orlen wczoraj 4,97 za E95
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 15 listopada 2017, 18:00

elveez pisze:
środa, 15 listopada 2017, 17:41
Orlen wczoraj 4,97 za E95
Jedna z mniejszych stacji w Słupsku znana z paliwa dobrej jakości, E95 dziś o 20 groszy na litrze mniej. "Brawo" Orlen.
""
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 10 grudnia 2017, 17:24

Kilka dni temu rozmawiałem z pracownikiem korporacji Orlen. Ustka nie ustala sobie cen sama, nie ma takich praw od kilku lat. Ceny narzucane są przez Płock i zmieniają się w czasie rzeczywistym. Często cena w ciągu dnia podskakuje faktycznie o kilka- kilkanaście groszy a np wieczorem spada o kilka groszy. Zauważyłem ten sam mechanizm na S6 i S7 w okolicy Gdańska.
Obrazek

ODPOWIEDZ