Inwestycje w mieście

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Inwestycje w mieście

Post autor: celestyn » środa, 12 kwietnia 2017, 21:14

Jakoś nie znalazłem odpowiedniego istniejącego wątku.
Trwa przebudowa mostu na Słupi w ciągu ul. Dworcowa - Darłowska. Dzisiaj wylewali betonem nowo powstającą część tego mostu. Ciekawe ile im jeszcze zajmie budowa tej nowej części, a właściwie nowego mostu bezpośrednio obok istniejącego? Z tego co pamiętam jak skończą nową część, to mają na nią przerzucić ruch i wtedy zająć się remontem starego istniejącego mostu. Jak skończą całość ma być dwa razy szerzej przez rzekę.

Ostatnio spacerując po lesie za OSiRem i w okolicy traktu Solidarności obserwuję robienie alejek spacerowych. Zobaczymy czy się sprawdzą. Na razie budując te alejki niszczą w ich sąsiedztwie mnóstwo runa leśnego.

Kolejna sprawa. Wie ktoś na jakim etapie jest sprawa nowej promenady w kierunku Perły?
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Inwestycje w mieście

Post autor: Mirek » czwartek, 13 kwietnia 2017, 19:06

statnio spacerując po lesie za OSiRem i w okolicy traktu Solidarności obserwuję robienie alejek spacerowych. Zobaczymy czy się sprawdzą.
Jeżdziłem rowerem po nich i moim zdaniem jest ok.Sprawdzą sie-jak nie beda jezdzic motorami....
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 13 kwietnia 2017, 20:46

Dla mnie dwa mosty to utopia. Koszty utrzymania remonty... Sciezki wkleilem w innym watku.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 21 kwietnia 2017, 15:57

celestyn pisze:Jakoś nie znalazłem odpowiedniego istniejącego wątku.
Trwa przebudowa mostu na Słupi w ciągu ul. Dworcowa - Darłowska. Dzisiaj wylewali betonem nowo powstającą część tego mostu. Ciekawe ile im jeszcze zajmie budowa tej nowej części, a właściwie nowego mostu bezpośrednio obok istniejącego? Z tego co pamiętam jak skończą nową część, to mają na nią przerzucić ruch i wtedy zająć się remontem starego istniejącego mostu. Jak skończą całość ma być dwa razy szerzej przez rzekę.

Ostatnio spacerując po lesie za OSiRem i w okolicy traktu Solidarności obserwuję robienie alejek spacerowych. Zobaczymy czy się sprawdzą. Na razie budując te alejki niszczą w ich sąsiedztwie mnóstwo runa leśnego.

Kolejna sprawa. Wie ktoś na jakim etapie jest sprawa nowej promenady w kierunku Perły?

aktualne zdjecia ze wszystkich inwestycji na FaceZbuku Ziemia Ustecka
https://www.facebook.com/ziemia.ustecka" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaczęto budowę dojść do plaży przy III molo, oraz środkowym wejściu na zachodniej plaży. Prace wykonuje miejscowa firma Krężel.
Główne założenia:
- wytyczenie dwóch połączeń - ciągu pieszego i rowerowego z kostki betonowej na podbudowie wzmocnionej z kruszywa naturalnego z istniejącą drogą kamienną - ul. Westerplatte , o długościach: ok. 250,0 i 270,0mi szerokościach zmiennych ok. 5,0m, z oświetleniem parkowym ;
- stworzenie jednolitego systemu informacji turystycznej poprzez
- wprowadzenie elementów małej architektury z zastosowaniem materiałów naturalnych (np.: drewno, kamień) przy wytyczonych trasach edukacyjnych i trasie pieszo-rowerowej
- np.: ławki, pojemniki na odpady, stojaki na rowery.

Obrazek
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 21 kwietnia 2017, 16:13

- Zagospodarowanie terenu przy stawku "Jeziorko Seekenmoore" wzdłuż plaży w Ustce

- Zagospodarowanie terenu wzdłuż plaży wschodniej - wzdłuż klifu wraz z połączeniem z drogą - ul. Wczasową w Ustce j

- Zagospodarowanie terenu lasku przy Trakcie Solidarności w Ustce

- Zagospodarowanie terenu w rejonie ulic: Rybackiej i Wczasowej w Ustce

- Zagospodarowanie terenu parku leśnego u zbiegu ulic: Wilczej i Koscielniaka w Ustce

- Przebudowa dojść do plaży zachodniej w bezpośrednim sąsiedztwie wydm w Ustce

Aktualne zdjecia ze wszystkich 6 inwestycji na FaceZbuku Ziemia Ustecka

https://www.facebook.com/ziemia.ustecka" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Nad stawem budują już pomosty. Jutro kolejne zdjecia, z Wczasowej

Obrazek
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 29 kwietnia 2017, 20:31

Jak pisałem trwają prace przy moście na Słupi.
http://www.gp24.pl/wiadomosci/ustka/g/u ... ,23550136/" onclick="window.open(this.href);return false;
i naprawiają ostrogi
http://www.gp24.pl/wiadomosci/ustka/g/t ... ,23556354/" onclick="window.open(this.href);return false;
i rewitalizacja stawku
http://www.gp24.pl/wiadomosci/ustka/a/u ... ,12023888/" onclick="window.open(this.href);return false;
I Słowiańska się rewitalizuje i ścieżki w lesie się robią. Normalnie trochę się pod względem inwestycyjnym dzieje. Ciekawe jak to będzie wyglądało w sezonie?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 5 grudnia 2017, 22:43

http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/a/ ... ,12734972/
Działania w ramach rewitalizacji skoncentrowane będą na rozwoju usług społecznych dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów. Wsparciem objętych zostanie 120 mieszkańców Ustki zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, m.in. rodziców i dzieci, osób niesamodzielnych i ich opiekunów. Powstanie Centrum Wsparcia Mieszkańców, gdzie świadczonych będzie szereg usług społecznych, m.in.: fizjoterapia, zajęcia dla dzieci i młodzieży, warsztaty i szkolenia dla rodziców i dzieci oraz poradnictwo zawodowe. Dla osób starszych powstanie Klubu Seniora pod nazwą "Klub Aktywnych", który organizować będzie zajęcia rękodzielnicze, muzyczne, sportowe, literackie. Ponadto rozwinięty zostanie już funkcjonujący na terenie Ustki system teleopieki. Dzięki realizacji projektu na nowo zagospodarowane zostaną tereny Ośrodka Sportu i Rekreacji z przeznaczeniem m.in. na plac zabaw, siłownię napowietrzną, miniboisko, oraz przestrzeń YOUNG SPOT, w skład której wchodzić będą pumptrack, skatepark, street workout, streetball i trampoliny ziemne. Ważnym elementem projektu będzie zagospodarowanie przyblokowych przestrzeni publicznych przy ulicy Grunwaldzkiej. Zadanie to zostanie zrealizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową KORAB. Przeprowadzona zostanie także przebudowa ul. Legionów i ul. Zielonej oraz rozbudowa ul. Rybackiej wraz z budową kładki nad ciekiem Otocznica. Łączna wartość dwóch projektów rewitalizacji w Ustce to 13,7 mln zł. Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie ponad 9,6 mln zł.
Pięknie i tylko naszła mnie momentalnie gorzka refleksja. Tyle "wspaniałości", a elementarnych podstaw ratusz zapewnić jakoś nie potrafi. Ciekawe ilu ustczan zwłaszcza tych starszych nie skorzysta, bo nie dożyje albo nie ozdrowieje, dzięki objazdowej opiece lekarskiej po godzinach i w dni wolne oraz dzięki brakowi dostępu nie tylko do lekarzy specjalistów. ale nawet tych pierwszego kontaktu w ośrodku zdrowia?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 29 grudnia 2017, 21:26

Dzisiaj kierowcy przemieszczający się przez mosty na Słupi mogli się mocno zdziwić. Pojawiły się przenośne światła ruch wahadłowy i... pięknie wycięta dziura w nowiutkim asfalcie przez całą szerokość jednego pasa ruchu. Normalnie mentalna głęboka totalna komuna. Jak można położyć nowy asfalt i po zaledwie kilku tygodniach go ciąć a potem łatać? Gdzie był nadzór? Przecież ktoś odpowiedzialny powinien sto razy sprawdzić, czy infrastruktura typu kable rury itp. leżąca pod drogą, jest prawidłowa. I dopiero potem powinien być wylewany asfalt. Na razie dziura w nowym asfalcie została wyłożona płytami jumbo, a potem co? Połatają i po pierwszej oraz każdej kolejnej zimie łata będzie pękać i kruszyć się, bo woda wejdzie w spoiny i przy każdym mrozie będzie rozsadzać brzegi łaty. Masakra jakaś. Ciekawe kto jest za to odpowiedzialny?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 31 grudnia 2017, 22:14

Tez mnie to zastanawia. Ciąć ulicy Westerplatte nie wolno było bo na gwarancji, nawet za cen zamknięcia Poldan Netu. A tu taka niespodzianka i ta studzienka na zakręcie do stoczni wycięta dawno i zostawiona. Jestem Ciekaw jak to zasklepią, i czy nie będzie to resor jak na wiadukcie.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 2 stycznia 2018, 15:40

Budowa mostu wygląda - wbrew oficjalnym komunikatom - na niezakończoną. Jest jeszcze sporo rzeczy do dokończenia i wychodzi na to, że czekają one na wyższe temperatury powietrza i suchsze warunki pogodowe - czyli jakiś kwiecień-maj 2018. Vide: mur oporowy po zachodniej stronie Słupi od strony portu, niedokończone chodniki, prowizoryczne i prawie już niewidoczne oznakowanie poziome na jezdni.
Szczególnie niebezpieczny wg. mnie jest stan oznakowania poziomego. Ustanowiono nowe miejsce przejścia dla pieszych. Wymaga to przyzwyczajenia do niego zarówno pieszych jak i kierowców. Tymczasem pasy na jezdni są już prawie niewidoczne i tylko znaki informują o istnieniu w tym miejscu przejścia. Jest ono zauważalne dla kierowców jadących od Darłowskiej w ostatniej chwili. Kwestią czasu jest (oby nie!) zdarzenie z udziałem pieszego. Tam powinny być wyraźne pasy i baaardzo wyraźne znaki pionowe (może coś w stylu tych stojących koło szkół - z jaskrawozielonym tłem, albo migające pomarańczowe światło ostrzegawcze). Poczekamy - zobaczymy.

(W sumie to nie wiem po co zmieniono miejsce przejścia dla pieszych. Uważam, że pasy na ul Westerplatte mniej ingerują w ruch pojazdów niż w tym miejscu, od którego wymaga się przecież dużej płynności ruchu - Teraz zakłócanej przechodzeniem przez jezdnię pieszych prze dwa blisko siebie położone przejścia - jedno przed mostem, drugie 20m dalej przy straży)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 3 stycznia 2018, 18:06

Maj
Konsultacje na temat tego miejsca odbyły się 5 lat temu, ktoś był ? :)
Nikt nie sądził 7-8 lat temu że pół Ustki będzie drałować do szkoły, dyskontów spożywczych, przedszkola...
Teraz mamy efekt :)

Obrazek

ODPOWIEDZ