Strona 1 z 1

"MEGA KORZYŚĆ" ENERGI-OPERATOR

: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 19:29
autor: maj
Przedruk z Twarzoksięgowego "Ustka! To logiczne"

"MEGA KORZYŚĆ" ENERGI-OPERATOR
Niedawno na przemian słuchaliśmy o podwyżkach cen prądu i ich braku, aby w końcu rządzący ustalili, że w roku wyborczym niezręcznie jest dociążać ludzi ok. 30% podwyżkami za energię elektryczną. I taka informacja poszła w Polskę, ciesząc maluczkich...
No ale jak się zaplanowało podwyżki, to głupio byłoby z nich zrezygnować. Jak to zrobili?

Być może i u Was w domach niespodziewanie zagościł przedstawiciel Energa-Operator z ofertą "Mega Korzyść", która to teoretycznie gwarantuje zachowanie dotychczasowej ceny energii w roku 2019... FAJNIE!!! ... Do czasu wczytania się w cennik tej oferty. Taryfa G11K w roku 2019 to 0,38 zł/kWh + 19,99 opłaty handlowej. W moim przypadku, po porównaniu do tegorocznych cen za prąd, to WZROST O PRAWIE 60%.🤬🤬🤬🤬

Aż takich podwyżek to w przyszłym roku nie zapowiadali!!!! Ale jakoś trzeba na nieświadomych ludziach sobie to zrekompensować.

Akurat pani, która u mnie była pozwoliła mi sfotografować ofertę. Porównajcie sobie ze stawką, jaką macie na fakturach i sami oceńcie, czy oferta Wam się opłaca.

Re: "MEGA KORZYŚĆ" ENERGI-OPERATOR

: wtorek, 18 grudnia 2018, 21:41
autor: celestyn
Już od jakiegoś czasu cwaniaczą, gwarantują stałą cenę energii na określony czas, z tym, że "zapominają" dodać, iż proponowana stawka de facto stanowi podwyżkę ceny energii. Liczą na to, że ludziom na hasło promocja wyłączy się rozum i umiejętność liczenia. Pewnie są tacy, którzy się na to złapią nie potrafiąc zrobić najprostszej kalkulacji kosztów. Chciałbym dożyć czasów, kiedy końcowy odbiorca będzie płacić jasną i czytelną cenę za kWh energii i nie będą go obchodziły kwestie przesyłowe w postaci opłat stałych i zmiennych przesyłowych. Wtedy operatorom zależałoby na modernizacji i utrzymaniu w odpowiednim stanie linii przesyłowych. Teraz z tego co pamiętam straty podczas przesyłu sięgają nawet kilkunastu procent, a nieoficjalnie podobno jeszcze więcej. Co do zapowiadanych na przyszły rok podwyżek, to są one głównie efektem podpisanego przez niejaką E. Kopacz niekorzystnego dla Polski pakietu klimatyczno-energetycznego i głupiej sprzedaży praw do emisji gazów cieplarnianych (ETS), która potem nastąpiła. Jak dodać do tego podpisaną przez kolejnego "orła" W. Pawlaka, niekorzystną dla Polski umowę na dostawy gazu z Rosji, to nie ma co się dziwić, że płacimy tak drogo na tle Europy za szeroko pojętą energię.

Re: "MEGA KORZYŚĆ" ENERGI-OPERATOR

: środa, 19 grudnia 2018, 21:28
autor: maj
Czy ja wiem? Prędzej postawiłbym na przestarzałe technologie oparte na węglu i totalne upolitycznienie tego sektora gospodarki. Co za tym idzie "sponsorowanie" z naszych pieniędzy ogromnej ilości przedsięwzięć w ogóle nie służą produkcji i przesyłowi energii elektrycznej. Również ostatnie ruchy w postaci wspierania nierentownych kopalń przez energetykę. Ceny praw do emisji to skutek właśnie unikania inwestycji w czyste technologie. A ostatnie "zaoranie" elektrowni wiatrowych? Pieścimy się z kopalniami, węgla kamiennego, a i tak większość elektrowni jedzie na węglu brunatnym, a przemysł na rosyjskim. Obecny stan to skutek zwykłego politycznego strachu przed wk..... Ślązaków. Cały kraj składa się na ich utrzymanie dostając w zamian coraz wyższe rachunki.

Ostatnia huśtawka z podwyżkami jest właśnie takim politycznym robieniem ludzi w balona. Rok wyborczy - przekaz - podwyżek dla "ciemnego ludu" nie będzie... Ale tak przy okazji - za pomocą domokrążców, w zaciszu mieszkań naiwnych ludzi - kilkadziesiąt procent odbiorców dociążymy mega korzyścią (w domyśle korzyścią dla Energii).

Re: "MEGA KORZYŚĆ" ENERGI-OPERATOR

: czwartek, 20 grudnia 2018, 19:52
autor: celestyn
maj pisze:
środa, 19 grudnia 2018, 21:28
Czy ja wiem? Prędzej postawiłbym
Tu trzeba dotrzeć do źródeł, sprawdzić i właśnie wiedzieć, a nie "stawiać". :D

Re: "MEGA KORZYŚĆ" ENERGI-OPERATOR

: piątek, 21 grudnia 2018, 20:08
autor: maj
Dochodzenie jest wielowątkowe i dotyczy tak szerokich ram czasowych, że pewnie nigdy nie uda się wskazać jednoznacznie jakiegokolwiek winnego... :wink: