Strona 1 z 1

Nowe wybory

: niedziela, 22 listopada 2020, 10:38
autor: Juma
Słychać coś o kandydatach na wolny stołek?
Y

Re: Nowe wybory

: niedziela, 22 listopada 2020, 16:15
autor: celestyn
No cóż. Jakkolwiek żal ś.p. J. Graczyka, to świat nie znosi próżni i idzie naprzód, więc nowe wybory muszą się odbyć. Z tego co pamiętam termin jest wyznaczony bodajże na początek stycznia. Biorąc pod uwagę pandemię samo przeprowadzenie wyborów wydaje się trudne, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa głosujących mieszkańców oraz członków komisji wyborczych. Mam wrażenie, że miasto jest jeszcze przed pandemicznym szczytem, więc w okresie wyborów może być tylko gorzej. Dlatego może się okazać, że frekwencja wyborcza będzie wyjątkowo niska. Zobaczymy czas pokaże. Chodzą słuchy, że chcą startować m.in. przewodniczący rady miasta, ponadto były naczelny redaktor Głosu Pomorza, a także Platforma Obywatelska chce podobno wystawić kandydata. Być może pojawi się ktoś jeszcze. Pewnie niedługo się okaże, jaka będzie lista kandydatów, każdy musi zebrać 600 podpisów z poparciem mieszkańców.

Re: Nowe wybory

: wtorek, 24 listopada 2020, 19:52
autor: celestyn
Potwierdzenie
https://gp24.pl/kto-na-burmistrza-ustki ... 1-15309669
i tu
http://gryf24.pl/2020/11/24/wyscig-ratu ... startowal/
Nigdy nie byłem propartyjny w ogólnym sensie bez względu na "kolor" partyjniactwa. Dlatego wolałbym, żeby nowym burmistrzem nie został "spadochroniarz", bez względu na reprezentowaną partię. Ustka nie zasługuje na wojenki polityczne na partyjnym poziomie. Nie wiem jak inni ale dla mnie kandydat na burmistrza powinien spełniać kilka warunków:
- być mieszkańcem Ustki, znać to miasto i identyfikować się z nim,
- powinien być niezależny od wszelkich grup "nacisków", "lobbystów", układów i układzików personalnych itp.
- powinien prezentować poziom intelektualny pozwalający myśleć i analizować samodzielnie bez ślepego słuchania wszelkiego rodzaju "podpowiadaczy",
- podstawowym kryterium jest również uczciwość i rzeczywista chęć zrobienia czegoś dobrego dla miasta i ogółu mieszkańców, a nie realizacji interesów wąskiej grupy lub grup, których cele nie pokrywają się z interesem całego miasta i lokalnej społeczności,

Re: Nowe wybory

: niedziela, 29 listopada 2020, 09:40
autor: Juma
Ma Pan kogoś na myśli?

Re: Nowe wybory

: niedziela, 29 listopada 2020, 23:02
autor: celestyn
Nikogo konkretnego nie miałem na myśli. Ogólnie tylko podałem cechy, jakie moim zdaniem powinien posiadać dobry burmistrz. Chętnych na zostanie burmistrzem jest już podobno czworo. Każdy sam może przeanalizować, który z kandydatów posiada najmniej lub najwięcej pożądanych cech. Napiszę tylko, że według mnie troje z aktualnej czwórki ewidentnie nie spełnia przynajmniej jednego lub więcej z warunków jakie wyżej wymieniłem. Dokonania czwartego kandydat są mniej znane. Nie rozstrzygam, ale być może w tym jego siła?

Re: Nowe wybory

: wtorek, 1 grudnia 2020, 17:17
autor: celestyn
Robi się coraz tłumniej. Już sześciu chętnych na stołek burmistrza.
https://ustka.naszemiasto.pl/kto-na-bur ... c1-8024859
Ciekawe czy pojawi się jeszcze ktoś, jeszcze parę dni zostało.