Ustka. Co dalej z rynkiem?

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Ustka. Co dalej z rynkiem?

Post autor: Mirek » sobota, 29 kwietnia 2006, 07:29

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » sobota, 29 kwietnia 2006, 08:15

Powiem tak coraz mniej osob kupuje na rynku .... ale jest ich eszcze sporo ...

zawsze mozna rynek gdzies przeniesc jest tyle wolnego miejsca w ustce ..... tak jak zrobili ze starym rynkiem ....

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » sobota, 29 kwietnia 2006, 12:22

jak to co ? tak samo jak z promenadą, wszystkich na bruk i nowy przetarg, należy być konsekwentnym w swych działaniach :!: na pewno przetarg wyłoni odpowiednią stawkę no i każdy będzie miał swoją szansę.

a ha no i najważniejsze, muszą oczywiście zburzyć to co postawili bo miastu to nie jest przecież potrzebne :twisted:

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » sobota, 29 kwietnia 2006, 12:27

alien - zgadzam się z Twoją ropozycją tylko trzeba znależć dobre miejsce aby nie było takiego "paskudztwa" jak koło Mariny.A propos Mariny to wydaje mi się, że w założeniach to miał być dom handlowy a jest tylko 1/2 domu handlowego a reszta to mieszkaniówka chyba, że się mylę to niech ktoś kto wie to poprawi.

trops

Post autor: trops » sobota, 29 kwietnia 2006, 14:37

Bardzo sie cieszę, że wreszcie wszedł pod dyskusje temat rynku na Placu Wolności. W tej kwestii mam swoje przemyślenia i docelową wizja zagospodarowania tego miejsca.Chciałbym wysłuchać jednak najpierw opini forumowiczów w nastepujacych tematach:
1. Czy Państwa zdaniem Plac Woloności to miejsce reprezentacyjne w naszym mieście?
2. Czy jesteście Państwo za modyfikacja funkcji na tym terenie poprzez wprowadzenie zapisu w planie o funkcji np. gastronomia.
3. Czy uważacie Państwo, ze zabudowa jakakolwiek by była zaplanowana na tym terenie nawiązywac powinna swoim charakterem do istniejacych secesyjnych kamienic, czy nie?
Do naszej dyskysji będę sukcesywnie wprowadzał kolejne watki i informacje , mając nadzieje ze z Państwa wielką pomoca uda sie nam wspolnie zatrzymac pochód glupoty polegający na zeszpeceniu tego pieknego miejsca, ktore jest własnościa nas wszystkich.a nie tylko ludzi, ktorzy tam pracują. Jak na razie zapowiada sie na krainę latajacych kartonów bo Pan Burmistrz przestraszył sie swojego ludu myśląc , ze zabraknie mu głosów w urnie w przyszłych wyborach.Wzglądy estetyczne i architektoniczne wcale go nie interesuja i woli zeszpecić to miejsce za cene przychylności rynkowiczów.Taka jest prawda na dzien dzisiejszy o sprawie rynku.Na koniec ażebym był dobrze zrozumiany jestem za tym aby ludzie tam pracowali ale z zachowaniem rygorystycznych zasad urbanistyki i architektury nie szpecących tego miejsca, bo to tez moje miasto a nie 100 osób z rynku, ktorzy tupia butami wymuszając swoje.To co się dzieje w tej sprawie to wielka granda. Jeśli możecie to pomóżcie chociaż swoimi konstruktywnymi wypowiedziami.

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » sobota, 29 kwietnia 2006, 18:02

trops pisze:1. Czy Państwa zdaniem Plac Woloności to miejsce reprezentacyjne w naszym mieście?
Jeżeli chlubą nazwać można konsumentów tanich win, którzy zalegają całymi dniami na ławeczkach na Placu Wolności i przy okazji urozmaicają życie przechodniów utarczkami słownymi, które przepełnione są "łaciną", to owszem, jest to m-ce reprezentacyjne :wink:
Więc wybacz mi, że żyję snem...

autkasz

Post autor: autkasz » sobota, 29 kwietnia 2006, 20:56

Dokladnie najpierw trzebaby rozwiazac problem amatorów winka.

A poza tym wydaje mi się, że rynek można przenieść na tereny w okolicach MARINY gdzie obecnie sa drobne stoiska. Jest tam sporo miejsca.

A co do zabudowy tego placu to nic nie przychodzi mi do glowy, ale wiem jedno - trzeba wybudowac cos EKSTRA zeby nowo powstaly budynek byl głownym celem wędrówek mieszkańców z innych stron miasta, a nie tylko miejscem, które odwiedza się przy okazji. Chociaz sam nie wiem jaka zabudowa spełniłaby taką właśnie funkcje (???)

A moze zbudowac tam taki ładny rynek jak jest w Słupsku na ul. Wolności?

Są wogole juz jakies propozycje ze strony władz miasta?

Pozdrawiam
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

trops

Post autor: trops » sobota, 29 kwietnia 2006, 20:57

To mnie też denerwuje i całe te pijackie krajobrazy.Dobre zapisy w planie miejscowym wyeliminuja takie widoki, bo zlikwidują całą te koszmarną zabudowę. Jest o co walczyć sie ma. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 29 kwietnia 2006, 21:21

Od wieków centrum miasta miało rynek.Chcecie to zmienić?Nieporozumienie moim zdaniem.Mozemy sie spierać jak ma wyglądać ,,nowy rynek"ale nie ma lepszego miejsca na taki rynek jak obecnie-może blizej w kierunku byłej ,,czerwonej gwiazdy".Pozdro

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » sobota, 29 kwietnia 2006, 22:10

Mirek - jeżeli mamy zachować tam handel to myślę, że należałoby cały ten rejon budować w nawiązaniu do przyszłego Ratusza plus dużo zieleni.
Trzeba zminimalizować błąd dawnuch władz z wpuszczeniem zabudowy wysokiej do starego centrum /SM Łosoś/ bo zburzyć się nie da a szkoda.
Z zabudową to jest tak jak z sadzeniem drzew trzeba je widzieć jak będą wyglądać za 20 lat a nie to jak wyglądają teraz

trops

Post autor: trops » poniedziałek, 1 maja 2006, 12:33

Przy ulicy Piłsudskiego znajdują się cztery secesyjne kamienice.Przyszła zabudowa części Placy Wolności, na której obecnie znajduje sie rynek powinna być lustrzanym odbiciem tych czterech kamienic z rygorystycznymi zapisami w planie dotyczącymi kalenicy, rysunku elewacji, wielkoości okiem itd. a nie jak proponuje Burmistrz w tej chwili wprowadzenie na ten teren trzech obiektów kubaturowych pod potrzeby handlowców.Uważam to za minimalizm ze strony Burmistrza. Miejsca pracy dla ludzi to jedno, jestem za, ale wygląd miasta to drugie.Władze miasta powinny pilnowac tego tematu, a nie chowac głowy w piasek gdy 100 osób przewala wszystko na swoją strone. To granda.W koncu w tym mieście mieszka kilkanaście tysięcy osób a nie tylko 100. DLA KOGO ROBIONY JEST TEN PLAN , CHYBA DLA WSZYSTKICH USTCZAN NIEPRAWDAŻ.

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » poniedziałek, 1 maja 2006, 12:41

hmmm .... zawsze mozna by bylo rynek przeniesc np. na rozbudowywana czesc przewloki ........ Stocznie itp. ...

Awatar użytkownika
stasiu

Post autor: stasiu » środa, 10 maja 2006, 21:54

trops pisze:Bardzo sie cieszę, że wreszcie wszedł pod dyskusje temat rynku na Placu Wolności. W tej kwestii mam swoje przemyślenia i docelową wizja zagospodarowania tego miejsca.Chciałbym wysłuchać jednak najpierw opini forumowiczów w nastepujacych tematach:
1. Czy Państwa zdaniem Plac Woloności to miejsce reprezentacyjne w naszym mieście?
2. Czy jesteście Państwo za modyfikacja funkcji na tym terenie poprzez wprowadzenie zapisu w planie o funkcji np. gastronomia.
3. Czy uważacie Państwo, ze zabudowa jakakolwiek by była zaplanowana na tym terenie nawiązywac powinna swoim charakterem do istniejacych secesyjnych kamienic, czy nie?
Do naszej dyskysji będę sukcesywnie wprowadzał kolejne watki i informacje , mając nadzieje ze z Państwa wielką pomoca uda sie nam wspolnie zatrzymac pochód glupoty polegający na zeszpeceniu tego pieknego miejsca, ktore jest własnościa nas wszystkich.a nie tylko ludzi, ktorzy tam pracują. Jak na razie zapowiada sie na krainę latajacych kartonów bo Pan Burmistrz przestraszył sie swojego ludu myśląc , ze zabraknie mu głosów w urnie w przyszłych wyborach.Wzglądy estetyczne i architektoniczne wcale go nie interesuja i woli zeszpecić to miejsce za cene przychylności rynkowiczów.Taka jest prawda na dzien dzisiejszy o sprawie rynku.Na koniec ażebym był dobrze zrozumiany jestem za tym aby ludzie tam pracowali ale z zachowaniem rygorystycznych zasad urbanistyki i architektury nie szpecących tego miejsca, bo to tez moje miasto a nie 100 osób z rynku, ktorzy tupia butami wymuszając swoje.To co się dzieje w tej sprawie to wielka granda. Jeśli możecie to pomóżcie chociaż swoimi konstruktywnymi wypowiedziami.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Tok myślenia prawidłowy panie Piotrze

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » czwartek, 28 września 2006, 16:28

Kwietniowe obawy handlowców okazały się niezasadne. Dzisiaj Rada Miejska powzięła ostateczne decyzje. Moja relacja na stronie głównej.
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Awatar użytkownika
Mki

Post autor: Mki » czwartek, 28 września 2006, 19:35

Mirek pisze:Od wieków centrum miasta miało rynek.Chcecie to zmienić?Nieporozumienie moim zdaniem.Mozemy sie spierać jak ma wyglądać ,,nowy rynek"ale nie ma lepszego miejsca na taki rynek jak obecnie-może blizej w kierunku byłej ,,czerwonej gwiazdy".Pozdro

A czy przypadkiem nie bylo tam kiedys kortów?
Podpis i tak jest nieprawdziwy.

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » czwartek, 28 września 2006, 19:44

Mki masz 100 % rację, były tam kiedyś piękne ceglane korty (czy jak się to nazywa), następnie plac na pochody 1 majowe (ach ten smak waty cukrowej...) a na końcu rynek. Natomiast niemiecki architekt tego terenu nigdy nie brał pod uwagę jakiegokolwiek placu, rynku itp tylko teren zielony, to tylko Polak potrafi wszystko spaskudzić :evil:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 28 września 2006, 20:04

Kort był blizej Jana z Kolna ,w srodku boisko ,a blizej gazowni małe boisko.
To tak pamietam z końcówki lat 60 i poczatku 70 tamtego wieku.Na tych kortach byłem świadkiem meczu p.Młynarskiego i p,Kramarczuka lat temu 30 pewnie.Pozdro :lol:

Awatar użytkownika
Mki

Post autor: Mki » czwartek, 28 września 2006, 21:19

A ma ktos zdjecia z tamtego okresu?

odnalazlem 2, ktore w minimalnym stopniu odzwierciedlaja, jak ów plac mogl wygladac:
Obrazek

Obrazek
Podpis i tak jest nieprawdziwy.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 29 września 2006, 06:12

Ta pierwsza fotka to park przy dworcu kolejowym-korty były na dzisiejszym rynku.Pozdro

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

dsa

Post autor: alien » sobota, 28 października 2006, 10:12

:D hehehhe fajne fotki powiem ze ten park jest ladniejszy niz teraz :D hmmm wracajac do tego rynku to zgadzam sie z pijactwem przechodzac tamtendy wieczorem tak okolo 20-23 mozna spotkac wiee osob sporzywajacych alkochol nie ladnie to wyglada :?

ODPOWIEDZ