Rewolucja na usteckiej plaży

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Rewolucja na usteckiej plaży

Post autor: Mirek » piątek, 26 maja 2006, 20:11

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 26 maja 2006, 20:55

Decyzja ma zapaśc na sesji.

Projekt był przedstawiany na komisji ale dziwnie trafił późno na obrady znaczy sie w dniu obrad a dokładnie był wprowadzony jako dodatkowy temat już w trakcie obrad.

Komisja stwierdziła że nie jest w stanie podjąć decyzji tak na gorąco dlatego też porosiła o projket uchwały mapkę i uzasadnienie a decyzja zostanie podjęta na sesji.

Ciekawe jest to ze projekt rada jeszcze nie zaopiniowała a są już robione starania o środki miejskie na zorganizowanie turnieju na tym miejscu.

Jak zapewniano nas punkt gastronomiczny tam umieszczony ma byc bezalkoholowy. Tylko zimne napoje.
Obrazek

maja

Post autor: maja » piątek, 9 czerwca 2006, 10:21

http://ustka.naszemiasto.pl/wydarzenia/611902.html

Ciekawe co przesądziło:
1. Urażona duma Radnych?
2. Niechęć do osoby Burmistrza?
3. Niechęć do osoby p. Malka?
4. Chęć sprzedaży przez iwestorów alkoholu?

Ad 4. Dziwne podejście Rady, bo w poprzednich latach jak odbywały sie jakieś imprezy na plazy - sponsorowane przez np. Żywiec - takiego kryteruium nie było. Poza tym jaki problem kupic piwo 20 m dalej na promenadzie i wejść z nim na plażę.
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » piątek, 9 czerwca 2006, 12:10

5 za, 5 przeciw, Przewodniczący ogłosił przerwę i wyszedł, Przemyslaw Nycz nie głosował, chociaż na sali pozostał, jeszcze 3 radnych nie glosowało, bo ich na sali nie było. Uchwała nie została podjęta.

Burmistrz zwrócił się do Rady Miejskiej z wnioskiem o zmianę uchwały o sezonowym zagospodarowaniu tego terenu tak, żeby punkt handlowy, który został wpisany w sektorze sportowym mógł po prostu zamienić się w punkt gastronomiczno-handlowy. Miało to być naturalne wydłużenie widowni i zapewnić publiczności możliwość kibicowania przy stoliku.

Alkohol w tym miejscu rzeczywiście można by sprzedawać, ponieważ sektor ten nie jest częścią kąpieliska. Alkohol był tam wcześniej sprzedawany przy okazji organizowanych imprez. Masto może w takim przypadku zezwolić na sprzedaż przez 1-2 dni podmiotowi, który posiada już takie zezwolenie w innym, stałym punkcie.

Cały obiekt byłby podobno najnowocześniejszym centrum siatkówki plażowej w Polsce. Wszystko dzięki sponsorom, którzy zadeklarowali, że sfinansują koszta oświetlenia, zakupią trybuny i inny potrzebny sprzęt. Teren dostępny miał być dla wszystkich zainteresowanych przez 24 godziny na dobę, a strzegłby go właśnie najemca punktu gastronomiczno-handlowego.

Wydawalo się więc, że wszystko zamyka się w jedną spójną całość. Radnych niepokoiło natomiast, czy sponsorzy nie chcą czegoś w zamian i kto będzie przechowywał sprzęt po wakacjach. Był też glos o bezpieczeństwie i porządku w kontekście sprzedaży alkoholu na plaży. Ktoś inny mówił coś o kampanii wyborczej, a jeszcze ktoś miał pretensje, że Burmistrz wykonuje uchwałę Rady Miejskiej bez jej udziału. (Nazwisk nie podaję, żeby omyłkowo nie przypisać komuś cudzych słów.)

Po takiej reakcji niektórych radnych oraz niefortunnych doniesieniach prasowych w "Glosie Słupskim" i w "Głosie Pomorza", obawiamy się jednak, że sponsorzy mogą się wycofać ze swoich deklaracji i obiekt nie powstanie w ogóle. Nie byłoby to dziwne, ponieważ jeżeli sponsorom na czymś zależy, to z pewnością nie na złej sławie.
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 9 czerwca 2006, 19:25

Burmistrz zwrócił sie do rady w sprawie "żeby punkt handlowy, który został wpisany w sektorze sportowym mógł po prostu zamienić się w punkt gastronomiczno-handlowy"( rzecznik powyżej) Po czym, gdy radni pytali, mieli watpliwości natury opisanej przez rzecznika, zaczął przypisywać Im złą wolę, że nie chcą piłki siatkowej i promocji w Ustce, co oczywiście jest nieprawdą, a np na pytanie o sprzedaż alkoholu nie padła odpowiedź wprost. Wygląda na to, że zdenerwował się, że wogóle radni mają pytania, a sprawy nie idą tak jak planował.

Pamiętam wcześniejsze tytuły prasowe "Ustka piwem i moczem płynąca" - naturalnie chciałem przed podjęciem decyzji wiedzieć na ten temat dostatecznie dużo. Równiez mnie interesowało jak sie ma to w kontekście do innych dzierżawców, którzy wcześniej podjęli decyzje o funkcjonowaniu na promenadzie i inne.
W tej sytuacji pozostało mi wyrazic swój głos i sprzeciwić się. Oczywiście inwestor może realizować plan, uchwala pozwala na to, czego Mu z calego serca życzę.

A propos złej sławy, to tak się mają sprawy, że właśnie prasa lokalna i rada miejska są ciałami, ktore działają w ramach kontroli społecznej i w tej sytuacji wypełniają swoje zadania.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 20 czerwca 2006, 20:19

Chyba końca świata nie będzie i boiska do piłki siatkowej na plaży powstaną, bowiem dzisiaj wyrównywano piasek na pierwszym sektorze, a już myślałem że burmistrz rozwiąże Radę po ostatniej sesji, całe szczęście dla naszego samorządu, do tego nie doszło, Radę zabierze więc ze sobą wyborcze tsunami.

kaczorek

Post autor: kaczorek » wtorek, 20 czerwca 2006, 21:08

Może to równanie plaży to przygotowania do turnieju plazowej piłki nożnej.Zawsze miasto organizowało taki turniej.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 20 czerwca 2006, 21:48

Z tego co wiem to turniej piłki noznej jest organizowany na innym sektorze.

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » środa, 21 czerwca 2006, 08:30

NO i gdzie to niby jest .... ?? jeszcze tego nie widzialem :?

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » środa, 21 czerwca 2006, 12:55

Póki co powstaje dość tajemniczy taras na wydmie w okolicy "Korsarza". Nie było go w żadnych planach i nikt nas o nic nie pytał. Że to teren Urzędu Morskiego to tylko częściowe wytłumaczenie.

Na wydmę nie można nawet wejść, ponieważ grozi obsunięciem. Rosną tam podobno chronione gatunki roślin, których nie wolno zrywać. Ale teras gastronomiczny wybudować można?

Dziwne również, że nasz dzielna prasa milczy na ten temat. Tak się interesowali kładką dla niepełnosprawnych, co to nad nią była rura, toaletą na plaży, przez którą piasek wpadał w oczy spacerowiczów, a taras na chronionej wydmie bez echa...
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » środa, 21 czerwca 2006, 14:43

W Ustce powstaje wiele tajemniczych tarasów. Dla przykładu, za pomnikiem poświęconym ludziom morza też powstaje konstrukcja o której urzędnicy dowiedzieli się podczas niedzielnego spaceru a jest to teren miejski, nic też nikomu nie wiadomo o umowie ani o płaceniu dzierżawy za zajęcie tego terenu. I tu nie tylko prasa ale też urząd milczy...

to jakaś zmowa milczenia :twisted:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 21 czerwca 2006, 20:33

Kiedyś był na to termin określający taki stan:
Ktoś pali głupa........ :oops: Pozdro

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » środa, 21 czerwca 2006, 22:16

fragment rewolucji z bliska

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

kaczorek

Post autor: kaczorek » środa, 21 czerwca 2006, 22:33

Nie wiemy czy te inwestycje opiniowala Rada Miejska .Z powodu braku wypowiedzi na forum Edwarda nic nie wiemy czym zajmowali sie ostatni radni . Na pewno byla ostatnio jakas sesja lub zebranie radnych.Moze w zastepstwie wypowie sie rzecznik miejski prasowy.

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 21 czerwca 2006, 23:25

Nie, nie opiniowała i nie miała nic wspólnego z ta inwestycją.

Dziwnym jest że Urząd Morski pozwala na zniwelowanie pasa ochronnego i postawienie w tym miejscu pijalni piwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 22 czerwca 2006, 09:13

Jeżeli to robi p.Walczak to gratuluje pomysłu.
Miesięcznie 30 zł plus Vat! He,he brawo.Jestem zdania co nie jest zabronione to jest dozwolone.

Miesięcznie 30 zł plus Vat! Miesięcznie 30 zł plus Vat! Miesięcznie 30 zł plus Vat! Miesięcznie 30 zł plus Vat! Miesięcznie 30 zł plus Vat!

:D :D :D

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 22 czerwca 2006, 10:41

Jestem zdania co nie jest zabronione to jest dozwolone.
a czytałeś tabliczkę na zdjęciu ... hehehehehehe
ObrazekObrazek

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 22 czerwca 2006, 11:54

Faktycznie, przez dłuższy czas nie zabierałem głosu na forum. Nie było mnie jednak w Ustce. Można powiedzieć, że po ponad 10 latach zrobiłem sobie dwa tygodnie urlopu - jeśli to można nazwać urlopem ...
W tym czasie zrobiłem samotny rejs po Bałtyku. Wypłynąłem z Niemiec, z Zatoki Kilońskiej małym, trochę ponad 6-metrowym jachcikiem i przez Danię, Szwecję i Bornholm dotarłem do Ustki. Byłem na jachcie sam, więc relaks całkowity. Przy okazji zebrałem sporo obserwacji na temat rozwoju i organizacji żeglarstwa na tamtych terenach. Zrobiłem zdjęcia, trochę filmowałem - może więc zrobię znowu spotkanie na temat rozwoju portu i żeglarstwa w Ustce.
Od czasu do czasu padają zarzuty, również na tym forum, że wypowiadam się na niektóre tematy nie mając doświadczenia. Może więc tym rejsem chciałem udowodnić, przede wszystkim sobie, że w sprawach morskich, żeglarskich, potrafię nie tylko wypowiadać się w teorii.
Wracasjąc do Ustki - mnie również dziwi, że niedawno nietykalne wydmy stały się terenem budowlanym. Źródeł zmiany podejścia do tematu ochrony wydm trzeba szukać jednak poza Ustką. Jeśli rzeczywiście prasa pomija te tematy, to jak to ocenić w kontekście wcześniejszych tekstów, np. dotyczących rozkopanej dolnej promenady? Trudno sobie wyobrazić, że nagłaśniając często drobne sprawy, pomija się tak zasadnicze.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 22 czerwca 2006, 12:57

Przede wszystkim gratuluje:
W tym czasie zrobiłem samotny rejs po Bałtyku. Wypłynąłem z Niemiec, z Zatoki Kilońskiej małym, trochę ponad 6-metrowym jachcikiem i przez Danię, Szwecję i Bornholm dotarłem do Ustki. Byłem na jachcie sam, więc relaks całkowity
Zazdroszcze w taki pozytywny sposób. :D

Co do dolnej promenady to uważam to za dobry ruch p.Walczaka -jak to on zrobił(nie jestem pewien).Po prostu nie miał wyboru-sorry miał-mógł zapłacic 30 zł za m kw plus Vat miesięcznie!
@dumb
A kto postawił ten zakaz na wydmie?Człowiek.To i człowiek go zdjął.Tyle.Pozdro
Obrazek
Obrazek
Pusty ogródek przy Korsarzu-co by tu napisać......

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » czwartek, 22 czerwca 2006, 16:36

@ kaczorek

Już pisałem w tym wątku, że tyle nam w tej sprawie wiadomo, co sami zobaczymy. Tarasów nie ma w planie zagospodarowania przyjętym przez Radę, nikt nie prosił też Urzędu o opinię.

Od dziennikarza dowiedziałem się, że inwestycja jest wstrzymana, a decyzja Urzędu Morskiego cofnięta. Poczekamy zobaczymy...
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

ODPOWIEDZ