Stanowisko ds. dialogu i komunikacji społecznej

Jesteś tutaj po raz pierwszy? Nie znasz nikogo i nikt nie zna Ciebie? W tym miejscu możesz się przywitać z innymi forumowiczami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Stanowisko ds. dialogu i komunikacji społecznej

Post autor: DKS » wtorek, 16 stycznia 2018, 11:27

Dzień dobry, witam na forum. Postaram się odpowiadać na Państwa pytania oraz przekazywać dalej zgłaszane uwagi i opinie. Na początek przede wszystkim proszę o uwagi i sugestie dot. funkcjonowania forum - na pierwszy rzut oka mam wrażenie, że należałoby zrobić tu trochę porządków, ale bez Waszej pomocy tego nie zrobię. Będę wdzięczna za pomoc wszelaką, Eliza Mordal

Awatar użytkownika
maj

Re: Stanowisko ds. dialogu i komunikacji społecznej

Post autor: maj » wtorek, 16 stycznia 2018, 17:54

No i witam na Forum przedstawiciela Ratusza. Pierwsza obietnica zrealizowana :wink: Zobaczymy jak będzie dalej.
A 'propos sugestii, to jedna zasadnicza:
1.Wznowienie aktywności Ratusza na Forum :!:
Swego czasu zarówno pracownicy Ratusza jak i Radni byli tutaj dosyć aktywni. Jednak w pewnym momencie po tamtej stronie serwera zrodziła się teoria, że dyskusje na forum są nie do końca poprawne z tego powodu, że samorządowcy nie są anonimowi, natomiast forumowicze jak najbardziej. Pomimo tego, że najbardziej aktywni forumowicze spotykali się z "ratuszakami" nie tylko wirtualnie, ale i w realu. Drugi "argument" za wycofaniem, to brak kultury dyskusji. Tutaj (w tej chwili po raz n-ty) tłumaczyłem - zwłaszcza jednemu eksradnemu - zasadę oddzielania merytorycznych argumentów i podejmowania z nimi polemiki, od zwykłych chamskich czy prostackich pyskówek. Jednak teoria o braku kultury bardzo się wszystkim spodobała i pod jej płaszczykiem zaczęli się wycofywać. Chociaż nadal uważam, że to była zwykła ucieczka przed merytorycznym uzasadnianiem decyzji zapadających w Ratusza, a nie do końca podobających się mieszkańcom piszącym na tym forum (ale może mam w tym temacie jakąś obsesję :roll: )

2. Przeniesienie części konsultacji na Forum Ustka.pl
Aktywność mieszkańców w realnych konsultacjach organizowanych w Ratuszu jest symboliczna wręcz. Z własnego doświadczenia wiem, że wracając po 16-tej z pracy chcę spokojnie zjeść obiad, coś tam zrobić w domu, a głownie wyłączyć się od pośpiechu dnia codziennego. Nie w głowie mi po pierwsze analizowanie tematu konsultacji, po drugie wypracowanie jakiegoś stanowiska, a po trzecie pędzenie do ratusza na konsultacje. Taki harmonogram skutkuje obecnością na konsultacjach ludzi z dużą ilością wolnego czasu, albo mających w przedmiocie konsultacji własny interes.
Może takim "nowym początkiem" jest właśnie temat dot. studium uwarunkowań przestrzennych. Szczerze przyznam, że wreszcie zrozumiałem jak to ugryźć. Bo broszurka roznoszona po mieście w ogóle nie określała w jakim kierunku ratusz zamierza iść w temacie zagospodarowania. Konsultacje z udziałem Forum pozwalają na dłuższe zastanowienie się nad argumentami i tematem konsultacji, no i mamy zapis stanowisk innych dyskutantów, do których zawsze można wrócić i się ustosunkować. A! I jeszcze jedno. W konsultacjach forumowych nie ma reżimu czasowego. Czytam i odpowiadam kiedy mi pasuje. Swego czasu obecny Dyrektor Biura Prasowego Prezydenta AD wskazywał, że teraz rządzi Twarzoksiąg (dla niewtajemniczonych FB). Ale jakoś nie zauważyłem, żeby toczyły się tam jakieś ożywione dyskusje w tematach podsuwanych przez Burmistrza na jego prywatnym koncie, a z kolei nie poruszane na oficjalnym koncie "Ustka na Fali".

3. Porządki.
Myślę, że raczej niepotrzebne... Wskutek prób wygaszania forum raczej tu bałaganu nie ma z powodu wycofania się znacznej części forumowiczów. Nawet moderatorzy "społeczni" się wycofali, bo nie było co robić. No może poza jednym działem. Trzeba ustalić, czy dział "Pytania do Władz Miasta" będzie obsługiwany przez Miasto. Czy zmienić jego nazwę na coś typu "sugestie dla..." i nie oczekiwać odpowiedzi jakby to wynikało z obecnej funkcji tego działu.

Aaaale się napisało 8)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 17 stycznia 2018, 10:51

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Cóż ... też chciałabym aby było nas (ratuszaków) tu więcej - ale może zadziała efekt kuli śniegowej. Chciałabym wykorzystywać forum do konsultacji, gdyż pada tu dużo merytorycznych uwag, a tak jak piszesz dostępność dla mieszkańców łatwiejsza. Tym niemniej będę pracować nad tym by jak najwięcej osób przychodziło na spotkania - zachęcam!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 17 stycznia 2018, 16:02

Witaj Elizo :)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 1 lutego 2018, 08:20

http://www.ustka.pl/pl/news/content/3617
Brawa za tego typu wiadomości bezpośrednio po Sesji. To się nazywa dialog :!:
Jakby jeszcze rozszerzyć to o komunikaty przed sesjami - czego będą dotyczyć, jakie uchwały będą głosowane...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)

ODPOWIEDZ