gdzie smacznie zjeść, gdzie się pobawić w Ustce-poradzcie

Zamierzasz odwiedzić Ustkę, a nie wiesz, gdzie zjeść albo przenocować. Zapytaj o to innych forumowiczów. Tutaj też możesz się podzielić wrażeniami z pobytu w naszym mieście.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
zydel

Re: gdzie smacznie zjeść, gdzie się pobawić w Ustce-poradzci

Post autor: zydel » niedziela, 6 stycznia 2013, 22:36

szanowna Pani i tego sie prosze trzymac! bylo dobrze, to i dobrze bedzie.
Ustka, to za mala miescina, aby uzyskac odpowiedz tubylcow nie skalana wlasnym interesem.
siema

Awatar użytkownika
slawtro

Post autor: slawtro » poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 15:59

Wczoraj wróciłem z USTKI.
Oto moje coroczne spostrzeżenia odnośnie lokali gastronomicznych:
LAGUNA przy Promenadzie - zawsze szczerze chwaliłem - w tym roku, jedzonko bardzo dobre, ale - porcje bardzo "okrojone", częste pomyłki w zamówieniach, ceny dużo wyższe niż co roku - ogólnie uważam, że renoma "przerosła" jakość! :?
SURF KEBAB na Marynarki Polskiej obok Syrenki - ok, ale zapiekanki zimne i kiepskiej jakości. I troszkę moim zdaniem za długo się czeka na zrealizowanie zamówienia.
MAR-HUB przy Porcie - ryba jak co roku bardzo dobra - ale wypadałoby troszkę więcej dbać o czystość stolików i ławek - wszystko klejące.
Miłe zaskoczenie - SMAŻALNIA ZAWISZA przy Porcie - po remoncie, czysto i co ważne rybka bardzo dobra - Polecam.
:D
Sławek z Włocławka - 318 km od Ustki
Już 19 razy odwiedziłem Ustkę!!!

asieńka

Post autor: asieńka » wtorek, 13 sierpnia 2013, 16:50

To i ja dołożę swoje 3 grosze do wypowiedzi slawtro. Mam podobne spostrzeżenia co do w/w lokali gastronomicznych. Smażalnia Mar -Hub rybka jak zawsze na poziomie, co do czystości stolików, jak tylko zamawiałam jedzonko od razu prosiłam o wytarcie stolika, dzięki czemu wytarto też innym :D Nowością - nie było chyba w ubiegłym roku - zupa rybna, dla mnie rewelacja, choć za zupami nie przepadam. Laguna - zasugerowałam się wypowiedziami slawtro z ubiegłego sezonu i skuszeni tak dobra opinią poszliśmy dwukrotnie tam na jedzonko. Zaznaczę, że chodzi mi o Lagunę, tę po prawej stronie, bo z tego co wiem ten lokal o jednej nazwie ma 2 właścicieli - trochę to dla mnie dziwne. Byłam zatem z rodzinką po prawej stronie, tam gdzie w ogródku serwują grilla. Jedzonko takie sobie, choć mąż zachwalał placek po węgiersku, ceny faktycznie dość wysokie. Jadłam też zapiekanki na Marynarki:Surf kebab, ale nie powalają, podobnie jak kebab naprzeciw hotelu Morze. Miłe zaskoczenie to zapiekanki na promce tuż przy fontannie. Nie miałam okazji jeść w barze Kwadrans, ale z wypowiedzi plażowiczów, sąsiadów parawanu, a byłam w Ustce całe 2 tygodnie - ludzie sobie dość chwalą jedzonko i przystępne ceny. Niestety bar Bryza, z roku na rok coraz gorzej, już na samym wejściu do lokalu na Marynarki śmierdzi starym przepalonym olejem, szkoda, bo kiedyś jadałam tam bardzo często. :(

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 13 sierpnia 2013, 18:23

fota z gp24 - "w dawnej Dajanie" restauracja Dym na wodzie.
Stejk jest wysmienity polkrwisty albo na zyczenie mocniej w podsmazony.
Jadłem potrawę z menu - obok piersi z kulka + pęczak + z jakims zielem i przyprawami miod w mordziatej ! 30 + pare zlotych. ( w tle)
POLECAM
Załączniki
1003968_588930177807430_907066051_n.jpg
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

yani

Post autor: yani » czwartek, 29 sierpnia 2013, 18:26

Witam!
Mam pytanie - gdzie we wschodniej Ustce można zjeść dobrą pizze?
Kiedyś była bardzo dobra w Lagunie na promenadzie, ale od kiedy dostałem posmarowaną jakimś obrzydliwie słodkim ketchupem, zamiast sosem pomidorowym, to Lagunę omijam z daleka. Niezła pizza była też w Toscanii, naprzeciwko Domu Rybaka, ale po sezonie zwykle zamknięta a ja się wybieram do Ustki we wrześniu.

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » czwartek, 29 sierpnia 2013, 21:08

Ustka - AlDente, ale to zachodnia strona, można na telefon.
Słupsk polecam Pinokio.

yani

Post autor: yani » sobota, 31 sierpnia 2013, 12:01

Dzięki, pozdrawiam

havanacity
Kontakt:

Post autor: havanacity » wtorek, 25 marca 2014, 12:00

mam pytanie, czy polecacie pobyt wakacyjny w Ustce z 1,5 rocznym dzieckiem? Chodzi mi o to czy nie jest to miejscowość bardzo młodzieżowa, gdzie hałasu jest mnóstwo. Zależy nam na spokoju i nie ukrywam miejscu gdzie można spacerować. Dzięki za porady.

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » wtorek, 25 marca 2014, 12:21

havanacity pisze:mam pytanie, czy polecacie pobyt wakacyjny w Ustce z 1,5 rocznym dzieckiem? Chodzi mi o to czy nie jest to miejscowość bardzo młodzieżowa, gdzie hałasu jest mnóstwo. Zależy nam na spokoju i nie ukrywam miejscu gdzie można spacerować. Dzięki za porady.
Powiem tak - chodząc w wakacje po promenadzie można zobaczyć naprawdę mnóstwo młodych małżeństw z wózkami czy też z dzieciakami w wieku przedszkolnym bądź wczesnoszkolnym. A spacerować jest gdzie, jak najbardziej. ;)

Maz

Post autor: Maz » wtorek, 25 marca 2014, 14:06

Miasto od jakiegoś czasu obrało kurs ku rodzinom i kuracjuszom (częściowo za sprawą statutu uzdrowiska), więc hałasu tutaj jak na lekarstwo, chyba że decydujesz się większość dnia spędzić na promenadzie gdzie liczebność ludzi jest znaczna.

Awatar użytkownika
slawtro

Post autor: slawtro » niedziela, 6 kwietnia 2014, 23:35

Bywam w Ustce od kilkunastu lat. Turystów w sezonie jest bardzo dużo, ale jest gdzie "uciec" z dzieckiem. Sam byłem z rocznym synem, potem z 3 miesięczną córeczką i jak zawsze było super. Jest super długa promenada i potem port - więc jest fajny spacerek, a ciszej niżej w parku. Przyjeżdżaj, myślę, że będziesz zadowolony! :D

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 19:46

DSC_1113.jpg
DSC_1114.jpg
dzis pod lupa rewolucyjna Syrenka,

za posilki dla 4 osob
153 zł w tym
4 obiady
4 piwa
herbata i deser lodowy
kelnerka bardzo mila, przygotowana, obrotna
(przystawki gratis) 3 spore szproty z pieca
czas oczekiwania przy ok 12 osobach ok 15 minut
wszystko swieze i podane wg wymogow kuchni europejskiej.
POLECAM !!!!
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 20:08

8 ? / ryj >= ok.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
slawtro

Post autor: slawtro » sobota, 25 lipca 2015, 22:53

Dzisiaj wróciliśmy z wczasów z Ustki. Jak co roku moje spostrzeżenia:
1. LAGUNA na Promenadzie - jedzenie jak co roku bardzo dobre, realizacja zamówień szybka, kelnerzy troszkę słabsi niż w poprzednich latach. A "złocisty" jest super! I te pierogi... Ogólnie bardzo polecam !
2. Jak ryba w Ustce to tylko w MAR-HUB w Porcie. Super.
3. Na Marynarki Polskiej obok Żabki w Lodziarni super sernik mascarpone.
4. No i dla mnie odkrycie - na Kaszubskiej w Kawiarni Mistral własnej produkcji cukierki Krówki - polecam !

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: gdzie smacznie zjeść, gdzie się pobawić w Ustce-poradzcie

Post autor: elveez » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 23:48

czuje ze bedzie ciekawie :) jak trafia do niektorych lokali
Obrazek

ODPOWIEDZ