Prośba o informacje o części zachodniej Ustki

Zamierzasz odwiedzić Ustkę, a nie wiesz, gdzie zjeść albo przenocować. Zapytaj o to innych forumowiczów. Tutaj też możesz się podzielić wrażeniami z pobytu w naszym mieście.

Moderator: DKS

makarywz

Prośba o informacje o części zachodniej Ustki

Post autor: makarywz » poniedziałek, 10 lipca 2006, 16:39

Jestem zainteresowany apartamentami "Na wydmie" . Nie znam jednak tej zachodniej części Ustki. Wiem, że dojście do morza jest przez las, czy są tam jakieś normalne ścieżki (czy jakieś "dzikie przejście").
Jakie są możliwości przejścia na część wschodnią, podobno jest jakiś mini prom? Jak długo się idzie z tej części na promenadę?
Czy są jakieś "jadłodajnie" w tej części UStki? Jak plaża zachodnia, czy jest strzeżona, czy faktycznie jest spokój, czy są jakieś atrakcje?
Tak wogóle prosze o jak najwięcej przydatnych informacji. Wybieram sie z rocznym dzieckiem i ta część Ustki, podobno dużo bardziej spokojna bardziej by mi odpowiadała.

piter75

Post autor: piter75 » czwartek, 20 lipca 2006, 17:10

Witam
Plaża zachodnia jest rzeczywiście spokojna i duża , , jest strzezona i bardzo ładna nie znajdziesz na niej dużo atrakcji , ale za to będziesz mógł spokojnie wypoczywać , w tym roku na plaży zachodnie jest jeden bar oraz jedna pompowana zjeżdzalnia dla dzieci .dojście do plaży wiedzie przez las, ale można szybko dojechać samochodem ( uwaga miejsca do parkowania przy wejściu na plażę są płatne 2zł/h lub 10 /dzień ).Przejście do wschodniej części Ustki pieszo zajmuje ok 35 minut , samochodem ok7 min . Dla lubiących rozrywki i jednoczesny spokuj na plaży(posiadających samochód ) proponuję zakwaterowanie bliżej Promenady a dojazdy samochodem na plaże zachodnią .Gorąco polecam wypoczynek w Ustce byłem tam już 5 rzay jest wspaniale .

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » piątek, 21 lipca 2006, 12:42

Wiem, że dojście do morza jest przez las, czy są tam jakieś normalne ścieżki (czy jakieś "dzikie przejście)?
Z osiedla Na wydmie można dojść na plażę zachodnią zarówno "normalną" ulicą Westerplatte, jak i ścieżkami leśnymi. Są te "dzikie", jak i te "niedzikie".
Jakie są możliwości przejścia na część wschodnią, podobno jest jakiś mini prom? Jak długo się idzie z tej części na promenadę?
W dzień co 15 minut pływa łódka. Na piechotę z Na wydmie na Promenadę Nadmorską to jakieś 20-30 minut w zalezności od tempa.
Czy są jakieś "jadłodajnie" w tej części UStki? Jak plaża zachodnia, czy jest strzeżona, czy faktycznie jest spokój, czy są jakieś atrakcje?
Ta część jest rzeczywiście spokojniejsza, ponieważ imprezy rozrywkowe organizowane są po stronie wschodniej. Baza gastronomiczna niewielka, ale się znajdzie.

Zapraszamy!
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

sylwia7983

Post autor: sylwia7983 » niedziela, 1 lipca 2007, 13:20

a czy z ulicy wilczej to gdzie blizej? noi ile ta lodka kosztuje na promenade zeby doplynac?

Ciamek

Post autor: Ciamek » niedziela, 1 lipca 2007, 15:10

Łódka kosztuje 3zł w jedną stronę, z ul. Wilczej masz 25 min spacerkiem do portu...W Ustce poza tym, nigdzie nie jest daleko, bo przejście z jednej strony miasta na drugą to ok 40 min...

sylwia7983

Post autor: sylwia7983 » niedziela, 1 lipca 2007, 15:12

a daleko z wilczej do tej lodki?

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » środa, 4 lipca 2007, 11:34

Z Wilczej do promu (łódki) to ok 10-15 min

Awatar użytkownika
terefere

Post autor: terefere » wtorek, 10 lipca 2007, 10:32

Szczerze powiedziawszy to z Wilczej juz bardziej się opłaca na samą promkę iść, aniżeli na tą łódkę. Wiem ponieważ mieszkam w tamtej okolicy i jedyne napotkane niedogodności w drodze na promenade można spotkać na moście jeżeli się trafi na kolonie :x

pozdrawiam i zapraszam do Ustki
Lepiej wyglądać jak idiota i milczeć, niż się wypowiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości

ODPOWIEDZ