Trasy rowerowe -czas na rowerek

Zamierzasz odwiedzić Ustkę, a nie wiesz, gdzie zjeść albo przenocować. Zapytaj o to innych forumowiczów. Tutaj też możesz się podzielić wrażeniami z pobytu w naszym mieście.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Trasy rowerowe -czas na rowerek

Post autor: elveez » środa, 24 sierpnia 2011, 21:11

Ten odcinek to ok. 5 km dupęurywających, nierówno położonych płyt jumbo przeznaczonych dla wyjeżdżającego tamtędy na łąki sprzętu rolniczego
Jechales kiedys kolarzowka do Poddabia? lapy mrowia jak po godzienie na mlocie Hilti. Te plyty sa luz.
Mozesz na pw lub tu dac info na czym smigasz?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » czwartek, 25 sierpnia 2011, 01:11

Mirek pisze:
Utwardzona czy nie?
W lesie też są utwardzone gruzem odcinki, pewnie się spotkałeś. Też ładne? W sam raz do pojeżdżenia rowerem, co?
Mirek pisze:Widac na fotkach.
Zawsze sie taki znajdzie co mu cos nie pasuje.
To nie jest atak osobisty. Po prostu widzę pożyteczną skądinąd inicjatywę chałupniczych objaśnień tras wokół Ustki. Bardzo fajne i przydatne.
Ale może się zdarzyć, że na to forum zawita ktoś, kto będzie jechał R10, miał 150 km w nogach, 30 kg w sakwach i po przeczytaniu
Ładna utwardzona droga aż do Słowińskiego Narodowego Parku, wybierze ją zamiast asfaltu. I później będzie kląć. A nie musi.

Wiesz, nie każdy jeździ z prędkością spacerową, ma kupę wolnego czasu i mierne pojęcie o tym jak mogą wyglądać drogi dla rowerów.

Mirek pisze:Do Holandi tam masz wszedzie równo.
Sio,pojade Pawlakiem.
Ale dlaczego do Holandii? Byłeś, widziałeś, czy w TV mówili? I co z tym Pawlakiem, strasznie ciekawy jestem.

Wykonujesz dobrą robotę. Doceniam. A przy okazji wprowadzam elementy realizmu do niezbyt przystających do rzeczywistości opisów. Np. nie istnieje miejscowość Poddębie, ani Podębie, chociaż zauważyłem, że sporo tubylców tak mówi.

EOT
Każdy się boi pedałów i tego, że sam może zostać pedałem. Na dłuższą metę jest to męczące
? może wszyscy powinniśmy zostać pedałami i odetchnąć?

Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » czwartek, 25 sierpnia 2011, 01:29

elveez pisze: Jechales kiedys kolarzowka do Poddabia? lapy mrowia jak po godzienie na mlocie Hilti. Te plyty sa luz.
Mozesz na pw lub tu dac info na czym smigasz?

Jazda kolarzówką po nawierzchni innej niż asfalt to dosyć ekscentryczny pomysł.
Do Poddąbia jechałem wzdłuż klifu, dwoma trasami przez las i zwiniętymi torami.
Przy podejściu 'te płyty są luz' raczej nie ma co liczyć, że w najbliższym pięcioleciu pojawi się w okolicach Ustki ścieżka rowerowa z prawdziwego zdarzenia, skoro przaśność i bylejakość są ok, to ok.

Śmigam na 29erze na oponach 2.2. Po każdej nawierzchni. Co nie znaczy, że każdą lubię :wink:
Robię ok. 1000 km miesięcznie, znam większość tras w promieniu 20 km od Ustki i Słupska i się tym nie chwalę.
Każdy się boi pedałów i tego, że sam może zostać pedałem. Na dłuższą metę jest to męczące

Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 25 sierpnia 2011, 07:47

Śmigam na 29erze na oponach 2.2. Po każdej nawierzchni.....Robię ok. 1000 km miesięcznie,
Burmistrz Graczyk ?

:D a serio to uda jak arnold pewnie, laczek.. 2.2 na kazda powierzchnie to kat. ja mam 2.0 i nie uwazam zeby komfortowo bylo po 3 h jazdy

Historia
b463-u514_orig.jpg
b463-u514_orig.jpg (52.08 KiB) Przejrzano 4191 razy
w trakcie
zdjecie,600,210337,20110818,bridgestone-na-pauzie.jpg
zdjecie,600,210337,20110818,bridgestone-na-pauzie.jpg (96.65 KiB) Przejrzano 4191 razy
Po
zdjecie,600,205286,20110805,bridgestone-w-przydroznym-serwisie.jpg
zdjecie,600,205286,20110805,bridgestone-w-przydroznym-serwisie.jpg (71.07 KiB) Przejrzano 4191 razy
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 21 czerwca 2012, 15:46

Sezon rozpoczęty.
Trasy nowe na rower prosze. :wink:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 3 lipca 2012, 12:11

cala prawda o aktywnosci..
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 13 maja 2013, 08:54

Ruszył remont od Przewłoki do zapadłego i dalej od Zapadłego do Poddąbia... zaczyna to wyglądać
Za kasę z Unii wykonano drogi pożarowe wyglądające jak podbudowa pod autostradę.
Załączniki
DSC_8678.jpg
DSC_8677.jpg
DSC_8686.jpg
DSC_8676.jpg
DSC_8675.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » sobota, 22 czerwca 2013, 22:06

A jak wam się jeżdzi po tej nowej drodze do Poddąbia, bo ja niestety za bardzo zadowolony nie jestem. W niektórych miejscach za dużo piachu, w innych kamieni. Rozłazi to się pod kołami. Może gdyby walec przejechał z pare razy albo troche ziemi-gliny na to. Najlepsze by były takie płyty jakie sa na odcinku od wieży widokowej do lasu.
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 22 czerwca 2013, 23:02

Na suche nic nie pomoże. To droga pożarowa...
Obrazek

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » piątek, 15 sierpnia 2014, 10:37

Saluto! Wszystkie trasy opisywane w tym wątku snują się w stronę Rowów, a ja muszę dojechć rowerem do Zalasek czy Zaleskich :wink: i chciałbym ominąć asfaltówę, dosyć ruchliwą w sezonie. Pomóżcie towarzysze! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » piątek, 15 sierpnia 2014, 14:33

Za Intermarche wjazd w las i do pierwszego skrętu w prawo - tak żeby przeciąć tory.
Później wzdłuż torów jest singielek przez Buczynę nad Słupią do mostku stalowego na Słupią.
Przez most na drugą stronę, kawałek cofamy się w stronę Wodnicy i odbijamy w lewo na czerwony szlak. Szlak doprowadzi do asfaltu w Pęplinie.
Dalej w prawo i asfaltem aż do wiaty przystankowej, przy której jest betonowa droga z drogowskazami. To jest cześć międzynarodowego szlaku R10, więc gdzieniegdzie są ikonki na słupach. Wjeżdżamy do wsi - Duninówko?
Po wyjeździe ze wsi odbijamy w lewo i dalej R10, oznaczonym też na czerwono, szeroką szutrówką między polami do asfaltu w Starkowie. Asfalt doprowadzi do wjazdu do Zaleskich. Nadkłada się parę km, ale unika całego ruchu kołowego.

Nie ma za co.

Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » piątek, 15 sierpnia 2014, 17:33

Serdeczne dzięki! Czy możliwa jest jeszcze druga wersja trasy, z drogi asfaltowej do koszar (Lędowa), w lewo, jeszcze przed wiaduktem kolejowym, przez las w stronę Duninowa? Tam chyba ciągnął się nasyp kolejowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jka

Post autor: Jka » wtorek, 16 września 2014, 06:34

Witam.

Sporo lat minęło a tego zaznaczonego jak nie ma tak nie ma.

Obrazek

Jadąc od strony - no właśnie :!: :!: :!: :!: tej zaznaczonej strzałką coraz częściej natrafiamy na takie coś.

Rowery chyba tego wszystkiego nie zrobiły :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadąc drogą w stronę zaznaczona strzałka też spotykamy "kwiatki"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze kilka lat a i z tego zostaną tylko wspomnienia i kolorowe fotki :oops:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.
http://forum-bron.pl

Awatar użytkownika
Jka

Post autor: Jka » sobota, 27 września 2014, 07:31

Witam

Wczoraj na niektórych odcinkach tych "tras" rowerowych tak było :cry:

Obrazek

Trzeba mi było traktor kupić a nie rower :D

Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 29 września 2014, 20:16

Obrazek
a co to blotko przeszkadza ? :) rower potrzebuje max 50 cm szerokosci, stabilnego terenu
Moj rower i tak potrafi wygladac :)
Załączniki
IMG_0223.JPG
Obrazek

Awatar użytkownika
Jka

Post autor: Jka » wtorek, 30 września 2014, 08:06

Witam.
elveez pisze: a co to blotko przeszkadza ? :)
E tam teraz to niby jeszcze nic, ale niedługo to tam będzie tylko gorzej :twisted:
elveez pisze: Moj rower i tak potrafi wygladac :)
Twój sobie może tak wyglądać, Twój rower Twoje ZOO, mnie to nie przeszkadza i nic mi do tego.

Ja jeżdżę sobie spokojnie, wygodnie, dla zdrowotności :D więc to co pokazałem mnie przeszkadza.

Pozdrawiam.
Jka

Awatar użytkownika
Jka

Post autor: Jka » środa, 1 października 2014, 05:03

Witam.

Dla tych co będą jechać z Ustki na Rowy szlakiem "Zwiniętych Torów" garść fotek.
Nazwa szlaku faktycznie trafna, bo ostatnio on chyba jest już 'zwinięty" :D przynajmniej na pewnym odcinku :cry:

Tam gdzie te strzałki jest OK, a gdzie czerwone kółko-za chwilę :cry:
Obrazek

Dojeżdżamy tutaj jak to zaznaczone na niebiesko.
Obrazek

To to skrzyżowanie.
Obrazek

Wjazd tam.
Obrazek

Trzymamy się ciągle tego.
Obrazek

I nagle o tam gdzie było to czerwone kółko.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe jak będzie po deszczu :?:

Pozdrawiam.
Jka

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » niedziela, 12 października 2014, 13:47

Nie bardzo rozumiem, w jakim celu to piany bicie?

Skoro wybierasz trasę w terenie, to chyba nie powinno dziwić, że składa się z piachu, żwiru, liści, patyków i mnóstwa innych niemiłych i brudnych rzeczy występujących w przyrodzie.
Chciałbyś kostkę Bauma w środku lasu?
Tam jeździ ciężki sprzęt ALP i każdej jesieni/zimy teren jest mocno rozjechany, bo nie da się pozyskiwać drewna drepcząc w bamboszach, żeby za głębokie koleiny nie powstawały.
Piach na ostatnich zdjęciach został po ekipie układającej światłowód. Nie świadczy to o nich za dobrze, ale masz przynajmniej okazję poćwiczyć technikę jazdy.

Zwinięte Tory nie są i nigdy nie były szlakiem stricte rowerowym. Nawet jeżeli w przewodnikach tak piszą, to jest to zwykła ściema. Jeżdżą tamtędy samochody do zwózki drewna, maszyny rolnicze i raczej się to nie zmieni.
W Ustce i okolicach nie istnieją projektowane i wydzielone ścieżki rowerowe. Są tylko mniej lub bardziej udane adaptacje już istniejących dróg szutrowych albo dojazdówek na pola. Ale jest ich na tyle dużo, że jest w czym wybierać.

Skoro nie lubisz lasu w lesie, to pomykaj asfaltem. Jest go dużo i prowadzi z grubsza w te same miejsca, w które się udajesz.

Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
Jka

Post autor: Jka » niedziela, 12 października 2014, 14:16

Witam
midnitebiker pisze:Nie bardzo rozumiem, w jakim celu to piany bicie?
Ja natomiast nie rozumiem co Twój wpis wniósł lub miał wnieść do tego tematu.
Pisałeś by pisać ?

Przypomnę.
Jka pisze:
Dla tych co będą jechać z Ustki na Rowy szlakiem "Zwiniętych Torów" garść fotek.
Nazwa szlaku faktycznie trafna, bo ostatnio on chyba jest już 'zwinięty" :D przynajmniej na pewnym odcinku :cry:

Trzymamy się ciągle tego.
Obrazek
Itd.
midnitebiker pisze: Zwinięte Tory nie są i nigdy nie były szlakiem stricte rowerowym. Nawet jeżeli w przewodnikach tak piszą, to jest to zwykła ściema. Jeżdżą tamtędy samochody do zwózki drewna, maszyny rolnicze i raczej się to nie zmieni.
W Ustce i okolicach nie istnieją projektowane i wydzielone ścieżki rowerowe. Są tylko mniej lub bardziej udane adaptacje już istniejących dróg szutrowych albo dojazdówek na pola. Ale jest ich na tyle dużo, że jest w czym wybierać.
Przynajmniej to się zgadza.
midnitebiker pisze: Skoro nie lubisz lasu w lesie, to pomykaj asfaltem. Jest go dużo i prowadzi z grubsza w te same miejsca, w które się udajesz.
Niepotrzebnie złośliwość przenosisz na klawiaturę.

Jka

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » niedziela, 12 października 2014, 15:08

Nie, pisałem bo nie lubię mazgai.
A szczególnie takich ścichapęk forumowych wirtualnych posiadaczy roweru, co to hamują przed kałużą, żeby jej zrobić zdjęcie i się pożalić :twisted:

Wklejasz zdjęcia miejsc, które 3 lata temu opisał forumowicz Mirek (wystarczy zajrzeć na poprzednią stronę). Jaką to ma wartość?

Żadna złośliwość - po prostu rada. Zupełnie gratis. Asfaltem jeździ się szybciej.

EOT

Ch. Bukowski

ODPOWIEDZ