Ustka vs Łeba

Zamierzasz odwiedzić Ustkę, a nie wiesz, gdzie zjeść albo przenocować. Zapytaj o to innych forumowiczów. Tutaj też możesz się podzielić wrażeniami z pobytu w naszym mieście.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
radrej
Kontakt:

Ustka vs Łeba

Post autor: radrej » poniedziałek, 2 lipca 2007, 23:46

Utworzyłem ten temat by poznać wasze zdanie, ale też w odpowiedzi na nie które posty użytkowników.

To tylko moje zdanie na ten temat....na wstępie powiem wam tylko że mieszkam w Kobylnicy 20 lat(wcześniej w Słupsku za ratuszem) i bardzo często jeździłem do Ustki, mam tam też znajomych więc zdążyłem poznać te miasto całkiem dobrze.

Strasznie nie podoba mi się w Ustce fakt że samym samochodem dojedziemy praktycznie na plaże, jeszcze trochę a bedą parkingi na piasku(a to już przegina)...Łeba ma ten naturalny klimat, jakiego Ustka już nie ma- Ustka jest jak Macdonald - MASÓWKA. Promenada, to tylko kawałek polbruku, a nie którzy podniecają się tym jak by był ze złota :) :lol: Czasami już sam nie kumam ludzi którzy przyjeżdżają na wybrzeże, bo ja myślałem że chodzi o plaże i morze oraz spokój .... i nie ma to jak piękny Łebski port "marina" kto był ten wie :)

W Łebie zostanie zamknięta główna ulica Kościuszki i zamieniona w deptak- to będzie hit, bo to bardzo ładne miejsce.- to odpowiedź na słowa "Ustka ma promenadę" Łeba nie ma i nie będzie mieć, jednak deptakiem stanie się i główna ulica, dla tego wybudowali obwodnice.

W Łebie jest dużo dyskotek, jest to miasto typowo wakacyjne i sezonowe co daje fajny klimat. Stałych mieszkańców jest około 4 tysięcy- tyle samo co w Kobylnicy, ale to też jest fajne...nie ma blokowisk takich jak w Ustce- to aż nie pasuję do miasta nadmorskiego.

Czysta i duża plaża w Łebie- wspaniały piasek nie to co w Ustce, sami wiecie stali bywalcy i mieszkańcy

Łeba- blisko na wydmy

no to jazda :)
http://gmkobylnica.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 3 lipca 2007, 08:21

Mam pewne watpliwosci co do twoich intencji... moze dowiedz sie ile lat mamy status uzdrowiska i dowiedz sie jak kiedys wygladalo miasto(podzial spoleczny, funkcja miasta) doprowadzenie go do stanu obecnego wymagalo wielu burz i zabiegow pod prad. Daleko nam do idealu, ale nie czaje kompletnie jak sie ma porownanie Kobylnicy do Leby i Ustki.
Czysta i duża plaża w Łebie- wspaniały piasek nie to co w Ustce, sami wiecie stali bywalcy i mieszkańcy
A to mozesz jakos rozwinac ? Czy umknely Ci posty o plazy pisane przez "bywalcow i mieszkancow".

Mieszkaniec plaz to mewa :lol:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Ciamek

Post autor: Ciamek » wtorek, 3 lipca 2007, 09:22

Z tego, co widziałem, to na usteckiej plaży lezy ten sam rodzaj piasku, co na łebskiej. A jeśli kolega pisze, że Ustka ma małą i brudną plażę, to zapraszam na spacer.

Awatar użytkownika
slawtro

Re: Ustka vs Łeba

Post autor: slawtro » wtorek, 3 lipca 2007, 10:25

radrej pisze:Utworzyłem ten temat by poznać wasze zdanie, ale też w odpowiedzi na nie które posty użytkowników.

To tylko moje zdanie na ten temat....na wstępie powiem wam tylko że mieszkam w Kobylnicy 20 lat(wcześniej w Słupsku za ratuszem) i bardzo często jeździłem do Ustki, mam tam też znajomych więc zdążyłem poznać te miasto całkiem dobrze.

Strasznie nie podoba mi się w Ustce fakt że samym samochodem dojedziemy praktycznie na plaże, jeszcze trochę a bedą parkingi na piasku(a to już przegina)...Łeba ma ten naturalny klimat, jakiego Ustka już nie ma- Ustka jest jak Macdonald - MASÓWKA. Promenada, to tylko kawałek polbruku, a nie którzy podniecają się tym jak by był ze złota :) :lol: Czasami już sam nie kumam ludzi którzy przyjeżdżają na wybrzeże, bo ja myślałem że chodzi o plaże i morze oraz spokój .... i nie ma to jak piękny Łebski port "marina" kto był ten wie :)

W Łebie zostanie zamknięta główna ulica Kościuszki i zamieniona w deptak- to będzie hit, bo to bardzo ładne miejsce.- to odpowiedź na słowa "Ustka ma promenadę" Łeba nie ma i nie będzie mieć, jednak deptakiem stanie się i główna ulica, dla tego wybudowali obwodnice.

W Łebie jest dużo dyskotek, jest to miasto typowo wakacyjne i sezonowe co daje fajny klimat. Stałych mieszkańców jest około 4 tysięcy- tyle samo co w Kobylnicy, ale to też jest fajne...nie ma blokowisk takich jak w Ustce- to aż nie pasuję do miasta nadmorskiego.

Łeba- blisko na wydmy

no to jazda :)
A Ustka uważasz że nie idzie w dobrym kierunku... Też przebudowała główną ulicę i zrobiła z niej jednokierunkową z deptakiem. trwa rewitalizacja starej części Ustki. Nie twierdzę że wszystko idzie w dobrym kierunku ale jest bardzo dużo dobrych rzeczy i za to trzeba chwalić. A co do plaży - widziałeś jaka jest w tym roku?! Naprawdę jest super...
Sławek z Włocławka - 318 km od Ustki
Już 19 razy odwiedziłem Ustkę!!!

Awatar użytkownika
radrej
Kontakt:

Post autor: radrej » wtorek, 3 lipca 2007, 11:28

Czekam na dalsze opinie:!:

elveez - ja nie porównuje Kobylnicy do tych miejscowości - bo to nie ma sensu, tylko wspomniałem gdzie mieszkam i ile mieszkańców jest w Łebie

Wyczytałem na forum opinie osób, że problemem jest przejście na plaże przez las w Łebie - ja uważam że to jest właśnie atut Łeby. Część osób to by chciała - z lenistwa chyba drogę nad samą wodę ...szkoda gadać. Podoba mi się stara część Ustki, jednak jest jej mało, reszta to osiedla bloków, a podobno to kurort. W Łebie jest właśnie inaczej. Jak zaczyna się chwalenie Ustki to słyszę pierwsze co - Promenada :?: - a ja myślałem że piękna plaża....
http://gmkobylnica.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 3 lipca 2007, 11:55

Wiecie co? Dajcie sobie spokój. To jałowy spór.
Obie miejscowości mają swój urok. Specyficzny dla tych, którym dane miejsce odpowiada.
Łeba jest spokojnym miasteczkiem, o bardzo interesującym klimacie i urokliwym porcie... chociaż główna ulica jest dla mnie koszmarem.
Ustka również ma swoje uroki. Ciekawą architekturę starówki, mnogość rozrywki w sezonie dla wszystkich grup wiekowych...
Można do znudzenia przerzucać się argumentami za tym czy innym miejscem. Ale po co? pojedzie ktoś do Łeby nie spodoba mu się to przyjedzie do Ustki i na odwrót.
Łeba nie ma i nie miała wielkiego przemysłu i dużego garnizonu, więc nie trzeba było budować dużych osiedli dla wszystkich rodzin pracowników. Chociaż nie mówcie, że bloków tam wcale nie ma.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

kaczorek

Post autor: kaczorek » wtorek, 3 lipca 2007, 16:49

Na stronie usteckiej nie powinny znajdować sie posty zachwalające Łebę .Powinno to być zawarte w regulaminie .

stolper

Post autor: stolper » wtorek, 3 lipca 2007, 19:21

Ustka to miejscowość rozwojowa, która ma sznsę stać się prawdziwą perełką wybrzeża - drugą po sopocie (stare miasto, bogata historia, bliskość słupska ze swoją ofertą kulturalną, powtórzę promenadę, uzdrowisko aktualnie kulejące ale dające szansę na przedłużenie sezonu który w łebie trwa 2,5 miesiąca i szukaj wiatru w polu), a łeba ze swoim deptakiem pozostanie mniej więcej tym czym jest teraz.

ODPOWIEDZ