Atrakcje turystyczne w Ustce i okolicach

Zamierzasz odwiedzić Ustkę, a nie wiesz, gdzie zjeść albo przenocować. Zapytaj o to innych forumowiczów. Tutaj też możesz się podzielić wrażeniami z pobytu w naszym mieście.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 4 lipca 2007, 14:13

Elveez, dlaczego Ty sie tak zawziąłes na utrunianie życia turystom? Czy coś się nam (mieszkancom) stanie złego, gdy w miescie zawisną mapy, opisy obiektów?

Przy niektórych tablice już są i to jest trafiony pomysł i sparwdza się wszędzie, dlaczego tego nie kontynuowac? Bo tak?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 4 lipca 2007, 15:04

Skoro juz poruszylas temat Szanowna"Fladerko" to odpowiem Ci z cala moja malkontencka natura.

Skoro brak tablicy z mapka, jest dla Ciebie problemem To nie wiem do jakiej rangi urasta problem braku toalet. I parkingow. Pomysl na mapki dalem w listopadzie - skoro pozostal pominiety w urbanistycznych planach rozwoju to o czyms to swiadczy prawda?

Masz do wyboru: Albo wyolbrzymiasz (nie jest to tak istotne dla urzedu jak Ci sie wydaje), albo porostu ktos sie nie postaral.

Nie utrudniam zycia turystom, a i to jest temat dyskusyjny, czy Oni aby sami sobie nie utrudniaja. Miara istoty problemu, jest naklad sil zmierzajacych do jego rozwiazania.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 4 lipca 2007, 15:11

ja tylko uwazam,ze to dobry pomysl

Elveez, nie imputuj mi,ze dla mnie to problem, nie bede prowadzic rozmow podczas ktorych ktos wsadza mi w usta cos czego nie powiedziałam.

a to z tym dzieckiem to nie wiem co to jest, czy to nalezy do jakiejs kampani z folderami o podobnej oprawie graficznej, czy to jest jakis temat przewodni, czy co to w ogole?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 4 lipca 2007, 15:58

Skoro mam nie imputowac to ..to skad stwierdzenie ze ja utrudniam zycie turystom ?

(Opisy juz dawno istnieja - sa zdecentralizowane coprawda, ale jasno informuja o funkcji przeszlej i obecnej)

Mam wrazenie poza tym, ze to odgrzanie tematu.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » czwartek, 5 lipca 2007, 07:27

chyba myslimy o troche innych tablicach. chcodi o szlaki turystyczne z zaznaczonymi co ciekawszymi obiektami i krotkim opisem. Miniprzewodnik.
W tej chwili sa tablice przy różnych obiektach i to też jest OK i to pochwalam.
Jeżeli te wielkie stojaki nie sa wykorzystane, to to jest pomysł, by je wykorzystac.
Ta dziewczynke wystarczy zobaczyc tylko raz (chyba,ze urzednicy sami w swoj pomysł nie wierza,ze zapadnie ona w pamiec, jezeli nie powtórzy się jej co 2 metry na odcinku 100m. No ale mniejsza o to).

Jezeli taki pomysł był proponowany (dokładni taki) i nie przeszedł, to znaczy, że dobre pomysły odrzuca się na rzecz tych złych, bo nikt mi nie wmowi,ze powielenie czegoś bez tresci kilkakrotnie na jednym odcinku jest lepsze od pokazania lokalnych atrakcji.

I na koncu - nie twierdze,ze utrudniasz,a ze zawziałes sie na utrudnianie. A gdy Ty gdzies wyjezdzasz to wieprw zasuwasz do biura promocji?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 5 lipca 2007, 07:51

Ja jestem typek rowerowy, korzystam ze swojej orientacji, a jak gdzies jade, to najpierw zbieram wiedze o miejscowosci - dopiero pozniej szukam na mapie ulic i docieram. (To jak siasc na kibel a pozniej papieru szukac)

Nawiaze jeszcze do parkometrow - ktos potrafi porownac koszt utrzymania powiedzmy 10 parkometrow i tylu tablic w miescie ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » czwartek, 5 lipca 2007, 07:58

te wielkie stojaki już są, wiec co za różnica.

Poza tym temat parkingów chyba jest poruszony w innym wątku, ale mieszkając w Ustce nie da sie nie zauwazyc ile płatnych parkingów stoi pustych, a samochody parkowane sa np. na chodnikach na osiedlach albo parkingach dla mieszkanców. Ale ja w ten temat nie wnikam, bo mnie nie dotyczy.

Wracajac do głownego tematu - zostaje przy swoim i szkoda,ze nikt o tym nie pomyslał tam gdzie powinien. EOT

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » czwartek, 5 lipca 2007, 08:01

jeszcze jedno, to ze Ty tak robisz,nie znaczy,ze kazdy tak musi. Ustka moze byc dla kogos jedynie przystankiem na kilka godzin podczas podrozy po polskim wybrzezu. To nie egzamin,zeby kazac turystom najpierw sie opkuc, a potem przyjezdzac. Badzmy praktyczni

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 5 lipca 2007, 09:18

Nie chodzi tu o narzucenie.... Nie jestem takze zadnym przeciwnikiem tych tablic. Jestem za to zwolennikiem rzetelniejszego planowania infrastruktury i wydatkow na nia.

p.s. CO Z RADA STARSZYCH ?
Obrazek

fokka
Kontakt:

Post autor: fokka » czwartek, 5 lipca 2007, 11:17

Oj, elveez, Ustka naprawdę mogłaby się lepiej chwalić tym, co ma:

- tablica koło latarni tygodniami stoi pusta (czekając na informację o morskich wykopaliskach pod nią)
- informacja o szlakach turystycznych? nie widziałam, a prawda, jest! na stronie LOT-u, szkoda tylko, że fotki nie pokazują choć 10% ich piękna
- informatory o szlakach rowerowych w LOC-ie? skończyły się, nie wiadomo, czy i kiedy znów będą
- informacja o aktualnych imprezach w Ustce? jest, na stronie ww.ustka.pl i OSiR-u (o innych nie wspomnę, reklama : ), w ulotkach w LOC-ie, nie wszystkie imprezy są jednak czytelnie opisane i rzeczywiście aktualne
- LOT nie stać na lokalizację blisko promenady (zeszły rok - koło muszli koncertowej)
- niektóre plakaty (OSiR-u?) o nadchodzących imprezach - mało czytelne i mało atrakcyjne, przykład? może i fajna impreza Dzień Mieszkańca (już wakacyjna), a efekt?

Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » czwartek, 5 lipca 2007, 14:49

W tym poscie specjalnie nie umieściłem informacji na temat tego, że taki mini przewodnik jest zamieszczony na ustka.pl,
Pytanie ile osób przyjeżdza do nasz z laptopami, a ilu wogóle korzysta z internetu.

Mi chodziło o zrobienie takich przewodników na tablicach należących to miasta, dokładnie o to żeby w tych niewykorzystanych stenderach wstawić wzmianki o Słowińskim Parku Narodowym, Krainie w Kratę, Rezerwat Buczyna nad Słupią, Poddąbie, Rowy, a nawet Słupsk, który podobno jest z Ustką w "Dwumieście", nie chodzi o to żeby wypisywać całą historię, tylko o to żeby umieścić krótką notkę, co tam jest ciekawegi i jak dojechać. Myśle że to naprawdę ułatwi zwiedzanie naszego regionu turystom.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » piątek, 6 lipca 2007, 11:08

swoją drogą znaleźć stronę lotu, nie znając je adrsu w googlach jest albo niemożliwe albo bardzo czasochłonne. nie wyskakuje na hasła: "lokalna organizacja ustka", "noclegi ustka" i "LOT Ustka". innych nie chciało mi się wypróbowywać
No i wciąz niepoprawione błędy

fokka
Kontakt:

Post autor: fokka » piątek, 6 lipca 2007, 13:40

Platichthys_flesus pisze:swoją drogą znaleźć stronę lotu, nie znając je adrsu w googlach jest albo niemożliwe albo bardzo czasochłonne. nie wyskakuje na hasła: "lokalna organizacja ustka", "noclegi ustka" i "LOT Ustka".
E, to ja mam fajniejsze google : ) U mnie LOT wyskakuje. Może zrezygnuj z cudzysłowia.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » piątek, 6 lipca 2007, 13:51

nie pisze w cudzysłowiu, chciałam tylko,zeby frazy były czytelne

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 6 lipca 2007, 14:59

Fraza, term rekord - w google uzywa sie rss - aplikacji sledzenia nagłowka. Najskuteczniej szuka z przecinkiem np [ organizacja, LOT ] a to co jest na stronie szlowem kluczowym nazwane jest TAGiem.
Serwer broadcastowy zwraca zapytanie mozliwie najkrotsza droga stad wynik po 0,012 sek
Zaleznie od obciazenia drog zwrotu informacji szukanej - wystepuje ryzyko uzyskania roznych wynikow. Informacje na zatloczonym wezle tranzytowym poprostu znikaja po uplywie 5 sek. Dlatego jednym wyszukuje tak a innym inaczej niczyja to wina :D
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 10 lipca 2007, 22:48

Przyjdź (?) do Galerii.
Pierwszy plakat proponujący alternatywę dla szwendania się po promenadzie zawisł w gablocie (?) na niższej :roll: promenadzie. Brawo. Widoczne z daleka, zachęcające.
W pozostałych rozpanoszyły sie plany miasta i reklamy sieci komórkowej.
Nie mamy innych atrakcji w okolicach miasta i w nim samym, które można by zaproponować turystom? :?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Adi

Re: Atrakcje turystyczne w Ustce i okolicach

Post autor: Adi » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 10:57

Byłem, zwiedzałem, polecam. Konkurencja nie śpi i ma nową megaatrakcję:
http://www.lebapark.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dojeżdża się nową obwodnicą, przy okazji widać jak budują drugą część obwodnicy w stronę Słowińskiego Parku. Dzieciaki chcą jeszcze raz, więc w kolejny weekendowy dzień znowu niestety nie wybiorę Ustki :oops:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 12:03

W Ustce mógłbyś dzieciaki zabrać na promenadę, a tam czekają na Was wspaniałe atrakcje, np. automaty do gier, cymbergaje i tym podobne. Aha, i kino 4D...

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 8 czerwca 2010, 09:44

Niestety Piotrze, za małe są.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

ODPOWIEDZ