Wczasy - lipiec 2014

Zamierzasz odwiedzić Ustkę, a nie wiesz, gdzie zjeść albo przenocować. Zapytaj o to innych forumowiczów. Tutaj też możesz się podzielić wrażeniami z pobytu w naszym mieście.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
slawtro

Wczasy - lipiec 2014

Post autor: slawtro » środa, 19 marca 2014, 20:51

Witajcie
Proszę Was - ma ktoś fajne namiary na nocleg w lipcu dla 4 osób ( 2 dorosłe + 2 dzieci ) blisko morza, od strony wschodniej, blisko ulic Perłowa, Kosynierów, Beniowskiego, Sprzymierzeńców? Proszę o info na e-maila - slawtro@op.pl
Dzięki :D
Sławek z Włocławka - 318 km od Ustki
Już 19 razy odwiedziłem Ustkę!!!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Wczasy - lipiec 2014

Post autor: elveez » czwartek, 20 marca 2014, 08:35

Co Wy z tym blisko do morza ???
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
slawtro

Post autor: slawtro » czwartek, 20 marca 2014, 09:59

Bo jak wody zabraknie w kranach to będzie blisko... :-)

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » czwartek, 20 marca 2014, 23:41

elveez pisze:Co Wy z tym blisko do morza ???
Może nie lubią WSI-oków z Pustki zachodniej ,
Elvez trochę kultury i tolerancji :mrgreen:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 21 marca 2014, 08:07

Co Wy z tym blisko do morza ???
Myślę że to bidoki i kwestia kasy.Zamiast korzystać z restauracji na deptaku to targają piwska i żarcie z biedry a to ciężkie.
Widać to po ilości opakowań i śmieci pozostawionych przy plaży.Pusta kieszeń i zdzierstwo na promce.No ale taka jest polityka.
W Nowym Yorku jadłem hot dogi itp. niedaleko Wall Street przy cenie podobnej jak w Ustce.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

asieńka

Post autor: asieńka » poniedziałek, 24 marca 2014, 22:02

Kochani Ustczanie!
Skąd w was tyle jadu - człowiek zapytał o nocleg blisko morza, a tu odpowiedzi typu "bo to bidoki "
Jak można napisać tak do człowieka, który podobnie jak ja, bo śledzę to forum od kilku lat - przyjeżdża co roku od kilkunastu lat do Ustki. Trochę to przykre i smutne zarazem.
Nie każdy, kto przyjeżdża nad polskie morze - to bidok, który żre żarcie z biedronki - a nawet jeśli, to co z tego. Mieszka u kogoś i płaci, całkiem niemało za noclegi. Wydaje kasę na obiady, lody, gofry i inne cuda.
Co roku przyjeżdżam do Was z rodziną - cały rok odkładam kasę, żeby spędzić jedyny urlop w roku właśnie w Ustce, odliczam miesiące i dni do przyjazdu, czekając z utęsknieniem na widok 3 kominów, a czytając wasze posty mam wrażenie, że liczycie tylko na bogaczy z warszawki, którzy szastają kasa na lewo i prawo, a reszta turystów to dno.
Do slawtro - podobnie jak Ty z rodziną jeżdżę do Ustki od 16 lat i mam nadzieję, że odwiedzę Was również i w tym roku :)

Zimny

Post autor: Zimny » wtorek, 25 marca 2014, 10:50

asieńka pisze:Kochani Ustczanie!
Skąd w was tyle jadu -
nie we wszystkich, proponuję tylko ograniczyć lekturę tego foruma, tutaj można się zainfekować
nienawiścią do wszystkiego nawet przez monitor :evil:

do Ustki gorąco zapraszam. :wink:

Maz

Post autor: Maz » wtorek, 25 marca 2014, 14:12

Syndrom tubylca.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 25 marca 2014, 18:10

Sorry asieńka.Nie było moim założeniem kogokolwiek obrażać.Sytuacja jest taka że jest to drożyzna zamierzona.Zdzierstwo na turystach i mieszkańcach bo tylko niewielu żyje z turystyki.Taka jest polityka decydentów.Kieszeń Polaka jest taka jaka jest i jeżeli gdzieś zaoszczędzić to na żarciu i zimnych napojach bo w gardło trzeba wieczorem gorzałki wlać.
O ile jeszcze kilka lat temu były kolejki w barach na promce to teraz już nie.Te są natomiast w Biedronkach.Rodowitego ustczanina spotkać na piwie na promce to już rzadkość i nad tym ubolewam.Bywało kiedyś inaczej.W swojej krytyce jestem sprzymierzeńcem turystów.Nawet "bakszysz" zwany opłatą klimatyczną uważam za wysoce niemoralny i zbędny.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

asieńka

Post autor: asieńka » wtorek, 25 marca 2014, 22:51

To, że turystów jest z roku na rok coraz mniej, to i ja zauważyłam będąc corocznie prawie 2 tygodnie w Ustce. Na promce wieczorami (oczywiście jak pogoda dopisała) były dzikie tłumy i trzeba było czekać na stolik. Od kilku lat tego nie widzę. Dziwne, że na plaży ciężko za dnia znaleźć wolny kawałek piasku, a po 21 na promenadzie właściwie pustki. Czemu? Raczej nie wina biedronki, netto, czy marketu przy rynku (jak to mój mąż określa czary mary :)ale faktycznie drożyzna w okolicy plaży. Piwo 7 zł, gofry z dodatkami nawet i 12 zł, obiad dla 3 osób (oczywiście rybka) około 80 zł i to nie jest full wypas. Nie wspomnę o noclegach. Kilka razy z rzędu mieszkałam w domu rybaka. Zaczynałam od ceny 180 zł za dobę, w ubiegłym roku chcieli 240 zł :shock: Sorry, ale jak jadę na 2 tygodnie - to nie dam za noclegi więcej, niż zarabiam na miesiąc. Pomimo jednak tego wszystkiego i tak kocham wasze miasto, indian, pana od rybki, panią ze sklepu z ciuchami z marynarki i pana od maskotek na promce i wielu innych, których spotkałam w Ustce. Teraz czekam z niecierpliwością na lipiec :)

Janek

Post autor: Janek » środa, 26 marca 2014, 11:41

Akurat jestem od paru tygodni w Tajlandi, obecnie na wyspie Koh Samui, tutaj ceny sa jscze cywilne, za maly domek albo pokoj przy samej plazy placi sie od 15? ze sniadaniem, nie ma porownania z Polska, jesc mozna od 2? wzwyz, piwo jest roche drogie za butelke 0,33l ok 1.30?, niestety dochodzi do tego przelot, w sesonie to ok. 600-800?

Pogoda wysmienita, tylko woda troche z ciepla, ok 29.30°C

adexeczka

Post autor: adexeczka » środa, 26 marca 2014, 14:47

Piwo 7 zł, gofry z dodatkami nawet i 12 zł, obiad dla 3 osób (oczywiście rybka) około 80 zł
I to jest Twoim zdaniem drożyzna?? Obrazek

Maz

Post autor: Maz » środa, 26 marca 2014, 15:30

Oczywiście, że TAK.

Ile kosztuje kega piwa, np. Warki, ile rozlejesz z tego 0,5l nie wliczając nieznaczne spienienie podczas przelewania?
Ile kosztują składniki do przygotowania obiadu 3-4os.?

Ja osobiście informuję turystów gdzie mogą zjeść przy jednoznacznym zapytaniu, czy zwracają znacząco uwagę na cenę (w 80% słyszę, że tak) i ostatecznie kieruję ich na Wróblewskiego. Za 40zł zje 3-4os rodzina, co daje 50% powyższej kwoty.

Gofry to kolejne złodziejstwo, które pokazuje dalszą tendencję ku "ciśnij ile wlezie aby w 2 miesiące stykały na życie przez 12 miesięcy".

Awatar użytkownika
slawtro

Post autor: slawtro » niedziela, 6 kwietnia 2014, 23:40

Po takiej wypowiedzi i pobieżnej ocenie uważaj że Topilzin to "BURAK"!!! Ja akurat myślę, że nie należę do bidoków, ale jak można tak nazywać ludzi z których żyje całe Wasze miasto?! :evil:

Awatar użytkownika
slawtro

Post autor: slawtro » niedziela, 6 kwietnia 2014, 23:46

Trochę się zreflektowałeś późniejszą wypowiedzią, ale sorry ta wcześniejsza dużyyyyyyyyyyy minus!
P.S.
Ja za nocleg płacę dla rodziny 4 osobowej 300 PLN/ doba.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 10:37

slawtro pisze:Trochę się zreflektowałeś późniejszą wypowiedzią, ale sorry ta wcześniejsza dużyyyyyyyyyyy minus!
P.S.
Ja za nocleg płacę dla rodziny 4 osobowej 300 PLN/ doba.
Co to znaczy ze z wczasowiczow zyje cale miasto ? Absolutnie sie z tym nie zgodze ;]
Ja zyje z tego, co sam wypracuje, od miasta nie dostaje kompletnie niczego procz podwyzek i obowiazkow ktore maja na celu zniwelowanie brakow spowodowanych przez zlodziei ktorzy nie placa podatkow, a takze tych ciapciakow co wiedza ze wynajmuja na czarno. Zyje z Was głównie urzednik.
"u mnie" nocleg 4 osobowej rodziny kosztuje /dobę: 120 zł + opłata miejscowa. Ze wszystkimi wygodami.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ