Ustka Magiczne Miejsce

Zamierzasz odwiedzić Ustkę, a nie wiesz, gdzie zjeść albo przenocować. Zapytaj o to innych forumowiczów. Tutaj też możesz się podzielić wrażeniami z pobytu w naszym mieście.

Moderator: DKS

MakRaf

Ustka Magiczne Miejsce

Post autor: MakRaf » poniedziałek, 27 lutego 2006, 09:23

Pochodzę z Jeleniej Góry - co zrozumiałe większość wakacji swego życia w większym lub mniejszym stopniu spędziłem nad morzem. I chociaż dane mi było odwiedzić chyba wszystkie znane i popularne miejscowości (Łeba, Kołobrzeg, Mielno, Hel, Sopot itd) to nigdzie. powtarzam NIGDZIE nie jest mi tak dobrze jak w Waszym uroczym miasteczku. Oczywiście nawiększy wpływ na to ma fakt, że to w Ustce przeżyłem najciekawsze i najmilej wspominane wydarzenia swego dzieciństwa i okresu "młodzieżowego" - morze pierwszy raz w życiu zobaczyłem właśnie w Ustce, pierwsze wielkie lody - w lodziarni koło kina. potem kolonie (na wczasowej zaraz obok budek z hamburgerami) - pierwsze wakacyjne milości, pierwsze wolne tańce na "kolonialnej" dyskotece. pierwsze sukcesy w sporcie, pierwszy kontakt z amerykańskimi filmami na wideo w świetlicy - po prostu magia. potem wyprawy z kumplami pod namiot i w ostatnich latach do wynajętych pokojów z żoną (zaraziłem ją Ustką) wreszcie w trójkę z synkiem a w tym roku dołączy do nas córeczka.

Reasumując - czytam co się u Was dzieje - konflikty odbijają się echem nawet w telewizji publicznej - pewnie i jest drogo (na szczęście nie muszę już liczyć każdego grosza tak jak to było kilka lat temu) ale powtarzam - ryba nigdzie nie smakuje tak dobrze jak w ustce, morze nigdzie nie szumi tak fajnie, plaża nigdzie nie jest tak ładna (zwłaszcza zachodnia) i co ostatnio najważniejsze - w żadnym innym nadmorskim kurorcie nie czuję się tak bezpiecznie jak w ustce (chyba nawet łysi omijają Ustkę szerokim łukiem)

Teraz kiedy osiedliłem się już w Poznaniu i mam do Was znacznie bliżej staram się odwiedzić Ustkę chociaż na kilka dni każdego roku. I choć rozumiem Waszą flustrację, i choć domyslam się, że nie jest lekko żyć cały rok w małej typowo sezonowej miejscowości, to po prostu chciałbym abyście wiedzieli, że jest w tym kraju masa ludzi którzy myślą podobnie jak jak. Bo naprawdę mieszkacie w magicznym miejscu.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 27 lutego 2006, 11:05

Dziekujemy za taka sympatyczną opinie.Potwierdzasz regułę.Kto dobrze sie czuje jako nastolatek to przyjezdza do Ustki z rodziną jak 30-40 latek :D

Ps.Najładniejsza droga z Poznania.Za Piła,Szczecinek ,Miastko -az chce sie jechać latem. :D

MakRaf

Post autor: MakRaf » poniedziałek, 27 lutego 2006, 11:25

30, 30 latek od kilku dni :D

trasa rzeczywicie jest super. choć (a może na szczęście) już nie to wyzwanie co całonocna podróż na korytarzu 2 klasy miłościwie nam panującej PKP

w tym roku to chyba będzie czerwiec - oby pogoda dopisała.

Może jako miejscowi polecicie jakieś fajne miejsce do wynajęcia pokoju albo dwóch (jak się uda zabrać dziadków to dzieci nie będą takie zajmujące :) )

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 27 lutego 2006, 13:03

Z wynajęciem pokoji jest tak samo jak z dziewczynami.Trzeba znać gusta.Zalezy co chcesz.Pozdro :D

Ps.To sa miejsca o dobrym standardzie http://www.ustka.pl/ustka.html?section=158&sid=274
Taniej jest na gębe -numerów nie znam.
:D

MakRaf

Post autor: MakRaf » poniedziałek, 27 lutego 2006, 17:08

hmm no dobrze zostanę zatem na moim sprawdzonym miejscu przy Kilińskiego :)
ale teraz na prawdę czekam na opinie - gdzie dobrze zjeść? - od dawien dawna byłem fanem smażalni przy Marynarki Polskiej (była tam od zawsze nazywałem ją pod strzechą - chyba domyślicie się gdzie) ale w zeszłym roku spotkał mnie zawód przeogromny - ryba była po prostu nie do zjedzenia - od następnego dnia chodziliśmy już do tych knajpek przy porcie - czy są gdzieś indziej miejsca warte polecenia - nie ukrywam, że gdy Was odwiedzam to ryba rządzi w 99 procentach, choć jak polecicie coś innego dobrego to pewnie się skuszę.

Awatar użytkownika
przemek

Post autor: przemek » czwartek, 30 marca 2006, 22:36

jeżeli chodzi o smażalnię to wg mnie najlepiej dają w
Ustrybie (zachodnia część Ustki, zaraz przy porcie). niestety smażalnia działa tylko w sezonie i okolicach (gdzieś tak od maja do końca września).

ODPOWIEDZ