Bałtycka Galeria Sztuki zaprasza

Wiesz o ciekawej imprezie albo koncercie? Tutaj możesz zamieścić zapowiedzi odbywających się w mieście imprez i podzielić się z innymi swoimi wrażeniami. Zdjęcia mile widziane.

Moderator: DKS

Bałtycka Galeria Sztuki

Bałtycka Galeria Sztuki zaprasza

Post autor: Bałtycka Galeria Sztuki » czwartek, 8 lutego 2007, 09:32

Zapraszamy 16 lutego 2007,
na wernisaż wystawy

Forma jest Pustką - Pustka jest Formą

Galeria Kameralna Słupsk - godz. 18:00,
Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce - godz. 19:00,

"Forma jest Pustką - Pustka jest Formą" to multimedialny projekt artystyczny, zainicjowany 29 października 2006 roku w krakowskiej Fabryce Schindlera. Składa się nań cykl wystaw poświęconychproblematyce materializowania się idei i cywilizacyjnego dialogu kultury Zachodu oraz Dalekiego Wschodu. projekt - w tytule odwołujący się do słynnej Sutry Serca - jest próbą zmierzenia się z zagadnieniem formy i pustki. Zgodnie z nauką Buddy są one nieoddzielne, co oznacza, iż wszelka rzecz (forma), którą bierzemy za istniejącą i trwałą, jest ostatecznie pozbawiona swej istoty, a więc jest pusta czyli opróżniona z wszelkiego bytu.
Wystawa prezentuje różne sposoby myślenia wizualnego i prezentować rozmaite media - w tym instalacje, projekcje DVD, obrazy, rzeźby i obiekty.

Uczestnicy wystawy:
Mirosław Bałka, Sławomir Brzoska, Stanisław Dróżdż, Paweł Dutkiewicz, Koji Kamoji, Wojciech Kubiak & Lidia Krawczyk, Piotr Kurka, Konrad Kuzyszyn, Dominik Lejman, Leszek Lewandowski, Paweł Prusaczyk, Anka Sielska i Katarzyna Skrobiszewska.

Kurator i autor projektu: Roman Lewandowski

Wystawa będzie czynna do 11.03.2007

po wernisażu
koncert jazzowy
Piotr Kułakowski Trio

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » czwartek, 8 lutego 2007, 16:54

I to jest właśnie nasza mała Ustka, po raz kolejny dwie ciekawe imprezy w jednym dniu i o podobnej porze.

Jako grupa organizatorow pragniemy poinformowac i zaprosic na koncert pod haslem: "Mlodzi przeci narkotykom" ktory odbedzie sie dnia 16.02.2007 w Usteckim Domu Kultury o godzinie 18:00.
Na koncercie zobaczyc bedzie mozna 2 zespoly:
1.Malleo Reggae Rockers (warszawa)
2.Swiadomosc (Darlowo)

Bo jakże trudno jest zadzwonić i zapytać się czy w tym dniu coś się dzieje w innej instytucji kultury. Miałem nadzieję, że po ostatnim takim incydencie - koncert w DK oraz wernisaż w Galerii coś się zmieni na dobre i zamiast konkurować zacznie się współpraca. Nadzieja matką... :(
/.../ nie jestem poprawny politycznie...

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 8 lutego 2007, 18:20

Czyżby to był problem kto do kogo ma pierwszy pójść? Galeria ma opracowany terminarz wystaw na cały rok.
Tym razem to chyba nie jest taki wielki konflikt. Nie sądzę, aby obie te imprezy konkurowały o ściągnięcie tych samych widzów (słuchaczy). Zapomniałem - w Galerii po wernisażu też będą grali. Dwa grzyby w barszcz to trochę dużo. Warto sprawdzić, bo może i w Bibliotece mogli coś zorganizować właśnie w tym dniu ...
Edward Zając

Awatar użytkownika
Tygrysek

Post autor: Tygrysek » czwartek, 8 lutego 2007, 20:52

Miłośc to to napewno nie jest.

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » czwartek, 8 lutego 2007, 22:55

W wypowiedz Pana Edwarda odczuwam lekką nutkę złośliwości ale... może tak nie jest. Dla mnie jest ważne to, że 16-go będą dwie ciekawe imprezy i nie będę miał możliwości być na dwóch na raz. Muszę wybrać a szkoda. Pan Edward tego nie rozumie bo jak już wcześniej wielokrotnie pisał nie zna się na muzyce więc pewnikiem nie jest zainteresowany takimi "imprezami". Brakuje tu zgrania, wspólnego kalendarza imprez, porozumienia.
Może się czepiam i tylko ja mam takie odczucia, może się mylę. Mam do tego prawo. Podsumowując: zamiast zrobić w lutym 2 ciekawe, kulturalne imprezy w dwa weekendy, mamy dwie ciekawe imprezy o tej samej godzinie (różnica godziny to żadna róznica) w tym samym dniu. W DK i w galerii będzie więc znacznie miej osób niż mogło by być. Wierzę jednak, że ta chora dla mnie sytuacja ulegnie zmianie.

Edward

Post autor: Edward » piątek, 9 lutego 2007, 09:06

Nic ze złośliwości! To, że nie wytrzymuję zbyt dużej ilości decybeli, też w tym wypadku nie ma znaczenia. Nie jestem melomanem, ale niekiedy bywam na koncertach, na których nie zawsze jest p. Nycz, np. kilka dni temu w Domu Kultury...
W tym tygodniu trochę czasu spędziłem w Galerii, również rozmawiając o jej problemach i perspektywach rozwoju. W swojej wypowiedzi wyraźnie zaznaczyłem, że Galeria ma zatwierdzony plan pracy na cały rok i nie może dowolnie przestawiać terminów wernisaży, czy czasem nawet ich godzin. Wystawy o znaczeniu krajowym planowane są z dużym wyprzedzeniem i sądzę, że już teraz zajmowane są terminy na rok następny.
Tak więc Galeria, nawet przy najlepszych chęciach, ma niewielkie możliwości dostosowania się do terminów imprez organizowanych przez inne instytucje kulturalne.
Sądzę, że Galeria powinna wysłać do Domu Kultury i Biblioteki roczny terminarz swojej działalności.
Więc jeszcze raz: bez złośliwości. To, że z p. Przemysławem różnimy się w ocenie pewnych spraw miejskich nie znaczy, abym nie doceniał jego zdolności w organizowaniu imprez turystycznych i młodzieżowych.
Edward Zając

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » piątek, 9 lutego 2007, 14:49

Edward pisze:Więc jeszcze raz: bez złośliwości. To, że z p. Przemysławem różnimy się w ocenie pewnych spraw miejskich nie znaczy, abym nie doceniał jego zdolności w organizowaniu imprez turystycznych i młodzieżowych.
Edward Zając
A co to ma za znaczenia w tym temacie? Raczej ten rzekomy "brak złośliwości" zdaje się być złośliwością.

Co do sprawy galeria vs DK. Zgadzam się, galeria powinna wysłać terminarz do nich, bo w dniu przyjazdu takiej gwiazdy jak Maleo jest pewne, że straci lwią część potencjalnej publiki.
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 9 lutego 2007, 15:21

chcialem zaznaczyc ze temat juz istnieje w innej - odpowiedniej kategorii Syczu patrz dzial rozrywka :) czyzby wlodarze nie przestrzegali regulaminu forum ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

cyarnz

Post autor: cyarnz » poniedziałek, 12 lutego 2007, 15:38

Przemysław Nycz pisze:I to jest właśnie nasza mała Ustka, po raz kolejny dwie ciekawe imprezy w jednym dniu i o podobnej porze.

Jako grupa organizatorow pragniemy poinformowac i zaprosic na koncert pod haslem: "Mlodzi przeci narkotykom" ktory odbedzie sie dnia 16.02.2007 w Usteckim Domu Kultury o godzinie 18:00.
Na koncercie zobaczyc bedzie mozna 2 zespoly:
1.Malleo Reggae Rockers (warszawa)
2.Swiadomosc (Darlowo)

Bo jakże trudno jest zadzwonić i zapytać się czy w tym dniu coś się dzieje w innej instytucji kultury. Miałem nadzieję, że po ostatnim takim incydencie - koncert w DK oraz wernisaż w Galerii coś się zmieni na dobre i zamiast konkurować zacznie się współpraca. Nadzieja matką... :(

1. imprezy trzeba reklamowac (tak na przyszlosc)
2.jako ze Wiedziales doskonale o checi organizacji przez Nas koncertu, zastanow sie na przyszlosc co piszesz:)
To chyba tyle;)

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 12 lutego 2007, 15:55

cyarnz: to kto w końcu jest organizatorem koncertu?
Edward Zając

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » poniedziałek, 12 lutego 2007, 16:58

cyarnz pisze:

2.jako ze Wiedziales doskonale o checi organizacji przez Nas koncertu, zastanow sie na przyszlosc co piszesz:)
To chyba tyle;)
Ad. 1
O tym, że imprezy trzeba reklamować każdy kto cokolwiek organizuje wie i nikomu raczej przypominać nie trzeba.
p.s.
Gratki za plakat i hasło, ciekawy pomysł.

Ad. 2
O tym, że organizujecie koncert doskonale wiedziałem i cieszy mnie, że od pomysłu do realizacji minęło tak szybko i wszystko się udało. Nie rozumiem tylko Twojej stwierdzenia, bo odbieram to jakbyś obarczał mnie za organizację koncertu w Galerii. Mój post miał na celu zwrócenie uwagi, iż w Ustce, w której tak ciekawe koncerty nie odbywają się na codzień w jednym dniu mamy dwie imprezy. A szkoda, bo brak współpracy powoduje, że wielu chętnych będzie musiało wybrać jedną z dwóch imprez.
:!: I nie mam tu do was pretensji, gdyż to nie wy odpowiadacie za brak koordynacji i kalendarze imprez. Wam neleżą się słowa uznania za chęci i działanie. To tyle. :!:

Pozdrawiam i do zobaczenia na ... jeszcze nie wiem, którą imprezę wybrać.
Przemek Nycz

cyarnz

Post autor: cyarnz » czwartek, 15 lutego 2007, 20:09

Edward pisze:cyarnz: to kto w końcu jest organizatorem koncertu?
Edward Zając
Anonimowi ogranizatorzy:)

cyarnz

Post autor: cyarnz » sobota, 17 lutego 2007, 12:46

Przemysław Nycz pisze:
cyarnz pisze:

To chyba tyle;)
Ad. 1
O tym, że imprezy trzeba reklamować każdy kto cokolwiek organizuje wie i nikomu raczej przypominać nie trzeba.
p.s.
Gratki za plakat i hasło, ciekawy pomysł.

Ad. 2
O tym, że organizujecie koncert doskonale wiedziałem i cieszy mnie, że od pomysłu do realizacji minęło tak szybko i wszystko się udało. Nie rozumiem tylko Twojej stwierdzenia, bo odbieram to jakbyś obarczał mnie za organizację koncertu w Galerii. Mój post miał na celu zwrócenie uwagi, iż w Ustce, w której tak ciekawe koncerty nie odbywają się na codzień w jednym dniu mamy dwie imprezy. A szkoda, bo brak współpracy powoduje, że wielu chętnych będzie musiało wybrać jedną z dwóch imprez.
:!: I nie mam tu do was pretensji, gdyż to nie wy odpowiadacie za brak koordynacji i kalendarze imprez. Wam neleżą się słowa uznania za chęci i działanie. To tyle. :!:

Pozdrawiam i do zobaczenia na ... jeszcze nie wiem, którą imprezę wybrać.
Przemek Nycz
No dobrze, widocznie zle odebralem Twoje intencje...
Moze to nauczka na przyszlosc aby lepiej dobierac slowa, i nie wplatac nic miedzy wiersze? :wink:

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ