Festiwal sztucznych ogni 4-7 lipiec a nie 5-8??

Wiesz o ciekawej imprezie albo koncercie? Tutaj możesz zamieścić zapowiedzi odbywających się w mieście imprez i podzielić się z innymi swoimi wrażeniami. Zdjęcia mile widziane.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Ofilka
Kontakt:

Post autor: Ofilka » niedziela, 20 maja 2007, 22:37

zgadzam sie ORzel.
a tak w gwoli scislosci. insynuowanie, ze moja mams jest hipokrytka to zwykle oszczerstwo.
"radna" nigdy nie miała nic przeciwko imprezom kończącym sie z wybiciem ciszy nocnej. impreza o której ciągle piszemy, własnie wtedy sie kończy.
a poza tym ta radna, nie jest jedyną osobą która jest przeciw nocnym hałasom.
w zeszłym roku ludzie mieszkający wokół promenady napisali do sądu rejonowego (czy gdzies tam, nie pamietam dokladnie) petycje o nie zaklocaniu ciszy. i nie napisala jej ta radna, podkreslam - tylko inni mieszkancy.
schowaj wiec moze swoja zawisc do kieszeni i idz poszukaj bardziej wiarygodnych newsow.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 21 maja 2007, 06:49

Ce nie wlazlo spoko czaszka :D

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 21 maja 2007, 08:06

Obrazek Jakaś koszmarna dyskusja tutaj wybuchła.

Słuchajcie. Promenada, jakby nie patrzeć, jest rozrywkowym centrum sezonu i nic tego nie zmieni. Mnie osobiście tez chyba szlag by trafiał, gdybym musiał co noc wysłuchiwać dudnienia barowej muzyki czy pobrzękiwania kwazi-cymbergaja.
Ale nie oszukujmy się. Nawet jakby jednak udało się "wyciszyć" muzykę i to "pobrzękiwanie" - czytaj: przenieść hałas do lokali w godzinach nocnych - to zawsze pozostanie problem tłumów ludzi, niekoniecznie trzeźwych, które krążą po Ustce całą dobę i niekoniecznie zachowują się cicho. A w nocy nawet normalna rozmowa pod oknami, dla osoby próbującej zasnąć jest zmorą bezsenności. A raczej nie jestem w stanie wyobrazić sobie stróżów prawa krążących po promenadzie z palcem na ustach, po godz. 22.00, i syczących "CICHO".
A amfiteatr w lesie? Jest to jakieś rozwiązanie... Tylko w którym miejscu? W kierunku Orzechowa też są ośrodki wypoczynkowe. Po drugiej stronie portu także... Czy jest możliwa taka konstrukcja amfiteatru, żeby nie zakłócał on ciszy nocnej mieszkańców tamtych ośrodków?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

orzel

Post autor: orzel » poniedziałek, 21 maja 2007, 09:06

naturalnie,ze jest taka mozliwosc- wystarczy odpowiednia konstrukcja, oraz ekrany ochronne (podobne do tych montowanych przy autostradach, ktore przebiegaja wzdluz terenow zabudowanych).. A lokalizacja...hmm lasek jest dobrym miejscem, poniewaz tam mamy naturalna sciane (czyt drzewa), ktore w jakims stopniu dodatkowo niwelowaly by halas.

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » poniedziałek, 21 maja 2007, 11:47

Proszę Rzecznika o zamknięcie tematu, bo nic nowego do dyskusji się już nie wniesie. I tak będę tym, co zazdrości i tym, którego przepełnia zawiść o czyjś zarobek... Bo zainteresowani swojej zmienności poglądów nie widzą... :|
Więc wybacz mi, że żyję snem...

hehekasiuniaa

Post autor: hehekasiuniaa » sobota, 26 maja 2007, 21:24

ale kupujac dom na promenadzie chyba zdawalas sobie sprawe z tego,ze w wakacje bedzie glosno...polecam domki na wsi tam jest stoicki spokoj....dla Ciebie techno to chłam,a dla innych rock to chlam,wiec mniej patrzenia tylko na siebie proponuje. a w sumie argumentem dla Ciebie jest to,ze twoj koncert jest o 18.a ty jak chodzisz na imprezy to od 18 do 22 i koniec?nie wiem...ja sie bardzo ciesze,ze moge sobie pojsc na beach party,a nie musze lazic po jakis maxach,zeby sie pobawiac.dla kazdego definicja zabwy jest inna,tak samo jak definicja muzyki..dla Ciebie techno z tego co wnioskuja nia nie jest

nikita

Post autor: nikita » sobota, 26 maja 2007, 23:29

Hehekasiuniu...nie doszukuj się tu logiki. Szkoda cennego czasu. :lol:

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 28 maja 2007, 00:54

Przez 8 miesiecy mieszkałem przy ulicy Cromwell Road w Londynie. To jest niemal że samo centrum tego miasta, gdzie samochdy czynią przez 24 godziny na dobę taki hałas jak ten o który wy tutaj się spieracie, a może i większy. I co ma zrobić z takim problemem człowiek, który kupił przy tejże ulicy dom i któremu ów hałas przeszkadza - zadzwonić na policję aby ulicę zamkneli? Zawsze jest coś kosztem czegoś innego - złotego środka nie ma! Dlaczego zamieszkałem właśnie tam? Bo akurat należę do osób którym decybele nie szkodzą, gdyby było inaczej, poszukałbym innego lokum. Myślę wiec, że ludzie wynajmujący pokoik podczas lata w takim miejscu, powinny brać na to poprawkę. Pa!

p.s tęskie za tym hukiem, jest jak muzyka nie z tej ziemi, a przy muzyce (nawet głośnej) wypoczywam! .
p.s.2 może warto pomysleć ospecjalnych oknach które mają zastosowanie w studiach nagrań - efekt gwarantowany!

Awatar użytkownika
ami

Post autor: ami » poniedziałek, 28 maja 2007, 12:16

Pozdrowienia dla Grabarza od :twisted:

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 30 maja 2007, 22:50

Od??

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 31 maja 2007, 07:36

od diabla :D

Awatar użytkownika
ami

Post autor: ami » czwartek, 31 maja 2007, 13:22

Grabi- od dodatkowego pasażera w busie wracającym z Parafrazą z Woodstock (CICHO SZA)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 31 maja 2007, 14:40

Kamień w wode - bez obaw!

Awatar użytkownika
prostak

No muszę tu wkroczyć, bo bałagan się robi

Post autor: prostak » wtorek, 26 czerwca 2007, 10:18

NO MUSZĘ TU WKROCZYĆ, BO BAŁAGAN SIĘ ROBI

Nie będę nikogo usprawiedliwiał, czy jest ktoś głośniejszy od następnego. Ale powrócę do mojej drugiej gościnnej ojczyzny, Austrii. We Wiedniu w samym Centrum Miasta jest kilkadziesiąt najróżniejszych lokali dancingowych. Przeważają Kluby i Disco. Ale tam, w Cwilizacji, zadbano (o takie coś), że nie słychać głośnej muzyki na zewnątrz. Tam się w to inwestuje a potem zarabia.

Byłem na Majorce w AL NERAL koło PALMY. Po jednej stronie plaża i morze Śródziemne, po drugiej stronie przez ulicę szereg wzdłuż zabudowania i knajpa przy knajpie, kluby i restauracje, i jakoś nie wydobywa się stamtąd hałas.

A może tak ma wyglądać ta różnica pomiędzy Europą Zachodnią a Europą Wschodnią?

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
26 czerwca 2007 r.

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » wtorek, 26 czerwca 2007, 16:14

No dobrze, ale jak rozdzielić hałas "podwórkowy" z punktów oddalonych od siebie o 200m? :wink:
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 2 lipca 2007, 06:51

SRODA - SOBOTA intensywne opady deszczu w prognozie :shock:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
lw

Post autor: lw » poniedziałek, 2 lipca 2007, 07:19

No właśnie co jak będzie lało ? Czy festiwal zostanie przełożony na inny termin?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 2 lipca 2007, 08:09

Rok temu przeciagnal sie o godzine z powodu deszczu..pozniej lalo tuz po pokazie
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 2 lipca 2007, 08:47

W przypadku ulewnych deszczy , każdy widz, w ramach rekompensaty, dostanie od firm strzelających w danym dniu po jednej racy z tych niewystrzelonych. Będzie sobie mozna w pokoju mini pokaz zrobić :wink:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » poniedziałek, 2 lipca 2007, 11:02

W tamtym roku, o ile jeszcze dobrze kojarzę, to był niesamowity widok jak na morzu można było zauważyć burze, a w pewnym momencie 2 błyskawice obok siebie - fantastyczny widok, a u nas strzelały ognie. 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

ODPOWIEDZ