K S U NA PROMENADZIE W USTCE

Wiesz o ciekawej imprezie albo koncercie? Tutaj możesz zamieścić zapowiedzi odbywających się w mieście imprez i podzielić się z innymi swoimi wrażeniami. Zdjęcia mile widziane.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
s.podlewski

K S U NA PROMENADZIE W USTCE

Post autor: s.podlewski » wtorek, 22 lipca 2008, 13:19

Zgodnie ze złożoną obietnicą informuję, że została podpisana umowa z zespołem
KSU na występ w Ustce, zespól ten obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji
wydał bardzo fajną płytę. Zespół wystąpi w dniu 16 sierpnia na dolnej promenadzie
o godz.21,00.
Obecny skład zespołu:
Eugeniusz "SICZKA" Olejarczyk - wokal, gitara prowadząca
Leszek "DZIARO" Dziarek, - perkusja
Paweł "GAWEł" Gawlik - gitara basowa
Jarosław "JASIU" Kidawa - gitara solowa
Mateusz "JOSEPH" Sowa - gitara solowa.
Ponadto informuję, że jest propozycja występu przed KSU, znanego i lubianego
usteckiego zespołu "PARAFRAZA".
Wcześniej o 17,30 odbędą się wybory Bursztynowej Miss Polski.
Pozdrowienia :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Re: K S U NA PROMENADZIE W USTCE

Post autor: GRABARZ » wtorek, 22 lipca 2008, 13:32

Dziekujemy za zaproszenie! :D
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 22 lipca 2008, 14:25

"Bursztynowa" - moja ulubiona :mrgreen: a koncercik tez moze byc kooltowy
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » wtorek, 22 lipca 2008, 15:51

Czyli wybory miss a po nich potańcówka przy skocznej muzyce :P Nie skaczę z radości, KSU to nie są klimaty na nadmorską imprezę... Czy miasto zdaje sobie sprawę, że organizowane przez nie ściśle muzyczne imprezy z muzyką alternatywną w ilości: dwie, obie są w tej samej estetyce? I dla tej samej, stosunkowo nielicznej, grupy docelowej? Jeśli można, proszę Jacka o odpowiedź.
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

unrika

Post autor: unrika » wtorek, 22 lipca 2008, 16:17

A ja się cieszę bardzo! Dobrej muzyki nigdy dość! Choć KSU powinni zagrać na Warhead! A tak swoją drogą, może RYMARZ się wypowie jaka muzyka pasuje na "nadmorskie klimaty".

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » wtorek, 22 lipca 2008, 19:25

Na nadmorskie klimaty tylko i wyłącznie The Doorsz.
:mrgreen:
Jeśli o mnie chodzi KSU pasuje idealnie na nadmorską imprezę. Oczywiście Parafraza również. :lol:
Jak ktoś lubi inną alternatywę to może się przecież wybrać na Marysię Sadowską lub Indios Bravos.
Faktem jest że w dzisiejszych czasach najbardziej alternatywną propozycją w stosunku do tzw. mainstreamu będzie gig The Animals And Friends i T.Rex w Szarlocie. :mrgreen:
Więcej luzu. Be cool !

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » wtorek, 22 lipca 2008, 20:29

Rymarz może też bym odpowiadał takim tonem, gdybym lubił taką muzykę. Co do Indios, Sadowskiej czy choćby Dick4Dick - to wszystko jest organizowane przez Żywca, miasto nie wykłada na to ani grosza. Te oszczędności idą na punka. Nie rozumiem od kiedy charakterystycznym elementem naszego miasta jest uwielbienie punk rocka przez władze...

W Bytowie, Kwidzynie czy innych miastach, które nie mają zbyt wielu turystów zawsze na dni miasta przyjeżdżają klasowe zespoły rockowe pokroju Dżemu. Przy tym bawią się wszyscy. Więc z jakiej paki Usteckie władze uważają, że zapewnią rozrywkę ustczanom ściągając nieznane przez wielu KSU...
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Awatar użytkownika
bony
Kontakt:

Post autor: bony » wtorek, 22 lipca 2008, 21:50

kulTOOLA pisze:Nie rozumiem od kiedy charakterystycznym elementem naszego miasta jest uwielbienie punk rocka przez władze...
wystarczy, że wszystko inne trąci Ciechocinkiem
kulTOOLA pisze:W Bytowie, Kwidzynie czy innych miastach, które nie mają zbyt wielu turystów zawsze na dni miasta przyjeżdżają klasowe zespoły rockowe pokroju Dżemu. Przy tym bawią się wszyscy.
patrz fotorelacja z Warhead, tam też bawili się wszyscy
"Kurtula musi być" Tomasz M.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 22 lipca 2008, 22:00

@ Kulcik

Miasto obralo pewna perspektywe - ku ludziom mlodym Grabarz wyszedl z perspektywa i zostal doceniony pewnego rodzaju zbudzetem slabym moze..ale nie odrazu rzym zbudowano...

@ Rymarz

Kiedy nastepny gig w tataraku ? Mozna by zmontowac jakis teledysk tym razem :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » wtorek, 22 lipca 2008, 22:16

@ kulTOOLA

Cieszę się niezmiernie, że miasto nie powiela pomysłów Żywca i vice versa bo w różnorodności tkwi siła. Natomiast tezę jakoby stawiało na punk uważam za mocno przesadzoną. Warhead 2008 i koncert KSU "krzemowej doliny" punk rocka z kurortu naszego nie uczynią. KSU jest jednym z najważniejszych polskich zespołów rockowych, fundamentalnym rzekłbym i stawiać ich należy na tm samym podium co Dżem, Brygadę Kryzys, TSA, Maanam, Kasę Chorych, Kult, etc., etc., stwierdzenie więc jakoby byli mało znani uważam za nietakt. Czy miarą atrakcyjności letniska ma być ilość koncertów Dody, Bajmu czy Ich Troje ? Cieszę się z koncertu KSU tak samo jak cieszyłbym się z występu jakiegokolwiek elektro projektu z wytwórni Ninja Tune bo "music is music" jak zwykł mawiać Bob M.
Jak Ci się nie podoba to nie przychodź lub weź przykład z Grabarza i zorganizuj imprezę po swojemu, cokolwiek jest Ci bliskie.
A tak na marginesie, a'propos alternatywy, za największą alternatywną atrakcję roku uważam nadchodzący koncert Wiesława Ochmana i 7 tenorów na Przystanku Woodstock. To jest alternatywne w stosunku do wszystkiego.

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » środa, 23 lipca 2008, 09:30

"Nie chcesz - nie przychodź". Jakże odkrywcza wypowiedź. I dokładnie tak zrobię - nie przyjdę, podobnie jak lwia część turystów i mieszkańców Ustki.

2 koncerty punkowe w wakacje - zgadzam się, stolicy punka z Ustki nie zrobią - ale! pokażą, że władze dążą właśnie w tym kierunku! Kiedyś wszyscy mówili, że władze nie patrzą na sugestie mieszkańców. Teraz to się zmieniło, bo patrzą na sugestie - ale jak widać jednego mieszkańca (ewentualnie grupy skupionej wokół niego), czyli Grabarza. Parafraza to zespół znakomity i chluba Ustki, ale to nie znaczy, że przez jeden zespół nagle budżet ma lecieć na łupanie punka!

Bony: tak, na Warhead bawili się wszyscy. Wszyscy, którzy tam przyszli. A to chyba różnica, prawda?

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 23 lipca 2008, 10:56

Jako że Maciek i mnie wywołał do tablicy pozwólcie, że ja dorzucę swoje trzy grosze...

Słusznie Rymarz zauważył, że oferta muzyczna dla wypoczywających w Ustce turystów jest zróżnicowana. Był festiwal Warhead, będzie koncert KSU. W najbliższy weekend w miasteczku TVN wystąpią Natalia Kukulska, czy Sumptuastic. W sobotę koncert Goi, Łez i Blue Cafe. Te ostatnie zespoły nie są z mojej bajki, ale mimo to cieszę się, że wystąpią w Ustce. Bo ofertę letnich atrakcji trzeba różnicować i to właśnie staramy się czynić. Jak znam życie i pana dyrektora Podlewskiego, to sezon zwieńczy występ kapeli disco-polo. Przy całej sympatii, nie mogę więc zgodzić się z Tobą Maćku, że miasto promuje jeden, punk-rockowy gatunek muzyczny.

Dalej...
do Indios, Sadowskiej czy choćby Dick4Dick - to wszystko jest organizowane przez Żywca, miasto nie wykłada na to ani grosza.
Nie do końca jest tak, jak piszesz. Nie wszystko sprowadza się do nominalnych złotówek. W negocjacjach handlowych zawsze jest coś za coś. Co tu dużo pisać, wystarczy popatrzeć, ile reklam Żywca znajduje się na terenie miasta. Typowy barter; my zapewniamy reklamę browaru, w zamian za co Żywiec organizuje imprezy.
[Więc z jakiej paki Usteckie władze uważają, że zapewnią rozrywkę ustczanom ściągając nieznane przez wielu KSU...
KSU to legenda polskiej sceny rockowej. Śmiało można powiedzieć, że to muzyka kilku pokoleń. Zresztą, co tu dużo deliberować, poczekajmy na koncert i zobaczmy, kto będzie się na nim bawił.
na Warhead bawili się wszyscy. Wszyscy, którzy tam przyszli. A to chyba różnica, prawda?
Nieprawda. Tak się złożyło, że spędziłem pół dnia na festiwalu. Widziałem wielu przypadkowych turystów, którzy akurat przechodzili przypadkiem koło miejsca imprezy, z ciekawości przekroczyli bramkę, a później bawili się z innymi uczestnikami festiwalu.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » środa, 23 lipca 2008, 11:13

Ciekawie to wygląda,co się dzieje w tym roku w naszym pięknym mieście.W końcu troche normalnego punk rocka gra,a nie dzieci spod znaku tekstów wymyślonych na kolanie.Choć sam zbytnio za punkiem nie przepadam,ale się cieszę.
Ja wiem,że rege jest modne,ale są też ludzie słuchający troche innej alternatywy.Fakt,że zespoły których bym sobie posłuchał w ustce nie wystąpią,ale nie narzekam na to co się dzieje.
I oby tak dalej.

P.S. A i tak w tym sezonie najbardziej jestem zadowolony z kabaretów :twisted:
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 23 lipca 2008, 11:21

@ Maćku - muszę Cię wyprowadzić z błedu. Jestem organizatorem jednej imprezy w Ustce i to absolutnie mi wystarczy. O koncercie KSU dowiedziałem się od Pana Podlewskiego tak samo jak i Ty, była to więc autonomiczna decyzja dyrektora OSiR-u i hwała mu za to. Widocznie ktoś w tym mieście ma szerokie horyzonty. Co do zespołu Dżem to jest miedzy nimi a KSU zasadnicz różnica - KASA! I jeśli chodzi o zabawę, ja z kolei nie przyszedłbym na Dżem, wole bardziej energetyczne granie, na smęcenie przerzucę sie około 70/75 lat, lub jak zacznę sobie ładować w żyłę!
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » środa, 23 lipca 2008, 13:07

Grabarz:
wiem, że nie organizujesz, dostatecznie Cię Warhead wymęczyło. Chodzi mi o to, że wybierając KSU p. dyrektor sugerował się głosami Ustczan. Ciekawi mnie - jakich Ustczan. Dlatego śmiem twierdzić, że zasugerował się festiwalem punkowym jako przejawem tego, że jest to muzyka szeroko w mieście wielbiona.

Jacek:
to uderzę innymi drzwiami :) Skoro miasto zapłaciło za dwa koncerty punkowe, to gdzie w miejskiej ofercie miejsce na hip-hop, popularny w ostatnich czasach indie rock, kontrowersyjną w opinii wielu Ustczan muzykę reggae (i nie chodzi tu o Indios, bo oni przestali już ją grać), muzykę elektroniczną - lansowaną przez wiele nadmorskich miejscowości, czy po prostu na solidnego poziomu pop.

Chodzi mi o to, że punkowcy zaspokoili się na festiwalu Warhead, a pozostali (chociaż ich część) mogliby zostać zaspokojeni koncertem innego gatunku. A tak ci sami co byli na Warhead przyjdą na KSU, a pozostali nie. To oczywiste.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 23 lipca 2008, 13:27

kulTOOLA pisze:, a pozostali (chociaż ich część) mogliby zostać zaspokojeni koncertem innego gatunku. A tak ci sami co byli na Warhead przyjdą na KSU, a pozostali nie. To oczywiste.
Niech "pozostali" ruszą tyłki i zaczną działać, zarówno na forum jak i u odpowiedzialnych władz i organizatorów.
Zbierz ekipę zapalenców i do dzieła. :)
Czekam z niecierpliwościa na ciekawe koncerty.
( jak mnie muza będzie nudzić to wypiję 2 piwa wiecej i "Ich Troje' tez będzie się podobać - nie ma złej muzy tylko ... :lol: )

PS W Trójce własnie puscili Igora Strawińskiego - i tez fajnie
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 23 lipca 2008, 17:43

Nie ma złych piosenek, są tylko kiepscy wykonawcy! KSU należy jednak do grupy świetnych artystów, prawdziwie zawodowe granie. Ja nie poszedłbym na Dżem, bo wiem co grają. Maćku, Ty nie idziesz na KSU choć ich nie znasz - błąd! Wpierw zobacz, później oceniaj! KSU jest zespołem punk rockowym (nie mylić z panko-polo/łupanina bez sensu), ze zdecydowanym naciskiem na słowo ROCK!

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » środa, 23 lipca 2008, 19:17

Znów wędrujemy ciepłym krajem
Malachitową łąką morza
Ptaki powrotne umierają
Wśród pomarańczy na rozdrożach

Na fioletowo-szarych łąkach
Niebo rozpina płynność arkad
Pejzaż w powieki miękko wsiąka
Zakrzepła sól na nagich wargach...

A wieczorami w prądach zatok
Noc liże morze słodką grzywą
Jak miękkie gruszki brzemieje lato
Wiatrem sparzone jak pokrzywą

Przed fontannami perłowymi noc
Winogrona gwiazd rozdaje
Znów wędrujemy ciepłą ziemią
Znów wędrujemy ciepłym krajem

Krzysiek Kamil Baczyński

To jest dopiero Punk Rock !!!
Idealny nad morze.

Rymario M.

Awatar użytkownika
Ofilka
Kontakt:

Post autor: Ofilka » środa, 23 lipca 2008, 19:51

Tak skromnie od siebie dodam, że to nie wszystkie zespoły występujące podczas tej imprezy... :)

Awatar użytkownika
onyx
Kontakt:

Post autor: onyx » środa, 23 lipca 2008, 20:27

kulTOOLA pisze:Grabarz:
wiem, że nie organizujesz, dostatecznie Cię Warhead wymęczyło. Chodzi mi o to, że wybierając KSU p. dyrektor sugerował się głosami Ustczan. Ciekawi mnie - jakich Ustczan. Dlatego śmiem twierdzić, że zasugerował się festiwalem punkowym jako przejawem tego, że jest to muzyka szeroko w mieście wielbiona.
Może warto spytać organizatora o motywy zorganizowania koncertu KSU, jesli tak Cię ta kwestia porusza ;) Natomiast twierdzenie, że muzyka rockowa jest w tym miescie wielbiona uważam za całkiem trafne :) Jeśli natomiast brakuje wg Ciebie różnorodności - cóż stoi na przeszkodzie, byś spróbował zorganizować coś, by zadowolić zwolenników innych gatunków muzycznych? Myślę, że to nie kwestia zamiłowania do punkrocka usteckich urzędników, tylko otwarcie na inicjatywę Grabarza sprawiło, że odbył się Warhead. W związku z tym - wolna droga ;)
http://www.youtube.com/user/OuttaBathroom" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ