Usteckie Kapele

Wiesz o ciekawej imprezie albo koncercie? Tutaj możesz zamieścić zapowiedzi odbywających się w mieście imprez i podzielić się z innymi swoimi wrażeniami. Zdjęcia mile widziane.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Usteckie Kapele

Post autor: sie.ma » czwartek, 6 października 2005, 23:05

W wątku tym chciałbym poruszyć kwestię usteckich zespołów muzycznych, które istniały, lub istnieją nadal. Nie chcę, żeby była tutaj mowa o Granicy, Pumexie, czy innych tworach ostatniego roku, dwóch. Cofnijmy się w przeszłość i porozmawiajmy o starych zespołach...

O ile mi wiadomo pierwszą ustecką kapelą big- beatową (wielu sie zapewne teraz śmieje z określenia gatunku:P) była jakaś Grupa Biednych, czy coś takiego... A co było potem? Co dzieje się z Parafrazą? (wiem, ze grali ostatnio- jakiś rok temu- jako support przed UK Subs). Czy są jakieś ich nagrania, jakieś MP3?
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
Mr. Mix

Post autor: Mr. Mix » niedziela, 9 października 2005, 13:56

Non Profit, Kronsztad 21, Ultra Kuku, Pagoda, trochę tego i owego było. No i ofkorz wszelkie inkarnacje rozrywkowych grajków pokroju Pulsaru, Amadosa itd (silna scena!). A Parafraza ostatnio chyba milczy. Bodajże rok temu grali na Brudstocku, swego czasu na jakimś słupskim forum ich lider pisał o planie ściągnięcia w przyszłym roku na konceret do Ustki UK Subs, obchodzącego jubileusz 25-lecia istnienia. Ciekawe, czy dotrzyma słowa, nigdy nie przepadałem za samą kapelą, ale chętnie zobaczę ich 60-letniego lidera w akcji 8) . No i zastanawiam się, gdzie miałby owy koncert się odbyć. W Mdku??
Kupi? kradzione auto. Tel. 997

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » niedziela, 9 października 2005, 14:52

Grabarz pisał mi latem, że chce połączyć nasz Koncert Młodej Generacji z przyjazdem UK Subs i Vibrators ale nawet nie kontynuowałem zaczętej rozmowy, bo pieniężnie nie dalibyśmy rady za nic w świecie. Może jednak kiedyś...
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

papiesz

Post autor: papiesz » środa, 12 października 2005, 16:17

Grupa biednych, to była raczej pierwsza kapela reaggowa, a nie jakas tam big beatowa. Grał tam Izdebski i obecna dyrektor I l.o w Słupsku - pani Danielecka-Wojewódzka.
Do spisu dodam jeszcze pagode. Parafraza wydała kilka płyt. Jedną mam na kompie, jednakze wyjatkowo mierna.
Oddajmy wspólnie kup? na ?ep Giertycha!!!

SiwZ

Post autor: SiwZ » środa, 28 grudnia 2005, 13:46

Moge dodac jeszcze jeden zespol Heynal moze ktos pameta :D Musze dodace ze kiedys sie dzialo duzo moze ktos jeszcze pamieta koncerty ( zreszta byly nagrywane wszystkie na kamerke ) pozdrawiam
World a reggae music

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

UK SUBS w USTCE!!!

Post autor: GRABARZ » wtorek, 17 stycznia 2006, 23:39

Witam!
Koszt ściągniecia zespołu U.K.SUBS do naszego miasteczka to ok. 6000 zł.
Myslę, że browar "Żywiec" śmiało może taki koncert przysponsorować. Koncert (wstęp wolny) mógłby odbyć się w tym samym miejscu w którym występowały w ubiegłym sezonie zespoły Raz Dwa Trzy, VOO VOO czy Lech Janerka.
Za całkiem nieduże pieniądze mielibyśmy w wakacje zespół światowego formatu. Może ktoś pomoże mi dotrzeć do organizatorów w/w koncertów.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » środa, 18 stycznia 2006, 10:19

:D zespół o ktorym to mowa powyżej nazywał się " 74 Grupa Biednych " :wink: :!:
ostatni wiking w Rzeczpospolitej

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 23 stycznia 2006, 20:59

Witam!
Zespół PARAFRAZA oficjalnie nigdy nie wydał żadnej płyty (choć było wiele propozycji od wielu różnych ludzi). Tak więc nie jest prawdą aby miał ich na koncie kilka!! Być może w tym roku ukaże się pierwsza płyta pod tytułem ANTIQUE'S. Nie mam ciśnienia, aby być znanym i popularnym
tak więc mam jeszcze dużo czasu...

Pozdrawiam!

papiesz

Post autor: papiesz » wtorek, 24 stycznia 2006, 01:34

No ale co to znaczy nieoficjalnie?

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » wtorek, 24 stycznia 2006, 11:10

Witam!
Nieoficjalnie również nie! Sam zauważyłem, że gdzieś tam w internecie mogę kupić nagrania PARAFRAZY, ale zostały one wydane bez zgody zespołu! Za zgodą zespołu ukazały sie pojedyńcze nagrania np. na składance POLSKA NORMA (2 utwory-ENERGIA i ZOSTAWCIE MNIE) wydaną przez Rock'n'roller - Szczecin czy na składance pt. BRAND NEW RAGE A tribute to U.K.SUBS gdzie w międzynarodowym towarzystwie grającym kowery UK SUBS zamieściliśmy jeden ich utwór (KEEP ON RUNNING) z własnym tekstem odnoszącym sie do wydażeń w Słupsku w roku 1998 pt. NA ULICE - płyta wydana przez DSS Records (Austria), PLASTIC HEAD (Anglia) i Cargo Records (Niemcy) ta płyta jest w polsce praktycznie nie do zdobycia. Sam udostępniam pojedyńczych nagrań dokonanych podczas różnych sesji nagraniowych.
POZDRAWIAM!

papiesz

Post autor: papiesz » wtorek, 24 stycznia 2006, 17:34

Już rozumiem - były sesje, nie było płyt:]
Bo się zdziwiłem - swojego czasu miałem nawet jakąś parafrazę w Mp3 (ale już nie mam - więc tantiemów nie dostaniesz:), a na chacie gdzieś leży jeszcze kaseta mocno dobita.
pozdro!

papiesz

Post autor: papiesz » piątek, 17 lutego 2006, 23:49

A mam takie pytanie: czy jakiś zespół z Ustki gra w ogóle w MDK, czy gdzieś indziej? Cz to już definitywny koniec usteckiej sceny?

Awatar użytkownika
jajo

Post autor: jajo » sobota, 18 lutego 2006, 11:30

byłem kiedyś (daaaawno temu) na koncercie parafrazy w domu kultury w ustce. zresztą - to były fajne czasy.
pozdrowienia z górnego śląska dla usteckich (i słupskich) punków

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » sobota, 18 lutego 2006, 13:47

Wydaje mi się, że obecnie nie ma ani jednego usteckiego zespołu rockowego. Nic a nic. Szkoda wielka, kiepsko o tyle że w sumie nie ma perspektyw na powstanie jakiejkolwiek nowej.
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

papiesz

Post autor: papiesz » sobota, 4 marca 2006, 00:29

Kultoola - to się musiało tak skończyć moim zdaniem. MDK ponosi za to 50% winy. Takie moje zdanie.

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » sobota, 4 marca 2006, 11:18

Tylko jednego nie rozmiem- dlaczego lamentuje sie, bo NIE MA JUŻ ŻADNEGO ZESPOŁU ROCKOWEGO w Ustce. Czy tylko takowe mają prawo bytu? Muzyka nie konczy się przecież na rocku...
Może pora na inne klimaty??
Więc wybacz mi, że żyję snem...

papiesz

Post autor: papiesz » niedziela, 5 marca 2006, 01:23

No bo szkoda...sam przyznaj. Ustka niegdyś rockiem punkrockiem i metalem stała. A teraz?

Awatar użytkownika
jajo

Post autor: jajo » wtorek, 21 marca 2006, 21:31

papiesz pisze:No bo szkoda...sam przyznaj. Ustka niegdyś rockiem punkrockiem i metalem stała. A teraz?
pamiętam, jak kilka lat z rzędu przyjeżdżaliśmy na jakiś miesiąc i zabawa była "na maxa". myślę, że zasługą tego był nie tyle urok ustki, co usteckie punki (pozdrawiam przy okazji)

kurcze, nie byłem u Was jakieś 6 - 7 lat...
może wreszcie czas się wybrać, powspominać :)

papiesz

Post autor: papiesz » środa, 22 marca 2006, 10:17

A swoją drogą, to zapraszam na "Pumex" do Kępic.

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » sobota, 25 marca 2006, 15:51

skocz do grabarza to ci da pelno mp3 :twisted: :twisted: :twisted:

Nie nawidze usteckich kapel precz z nimi spiewac nie umia i wogule sa beznadziejne dalej nic nie pisze ......................... :evil: :evil: :evil:

ODPOWIEDZ