Zmiana formuły Festiwalu Sztucznych Ogni

Wiesz o ciekawej imprezie albo koncercie? Tutaj możesz zamieścić zapowiedzi odbywających się w mieście imprez i podzielić się z innymi swoimi wrażeniami. Zdjęcia mile widziane.

Moderator: DKS

veli

Re: Zmiana formuły Festiwalu Sztucznych Ogni

Post autor: veli » wtorek, 22 czerwca 2010, 20:23

rzecznik pisze:Na razie wszystkie nasze siły i środki skierowawane są na to, by tegoroczna edycja wypadła jak najlepiej.
I słusznie - brawa za determinację i nie poddawanie się. Zawsze trzeba szukać jakiegoś rozwiązania.

asieńka

Post autor: asieńka » wtorek, 22 czerwca 2010, 20:26

No wreszcie jakieś konkrety. Dobrze, że chociaż pokazy będą przez 2 dni, bo już sie bałam, że nie będzie ich wcale.
Wracając do postów poprzedników, pamiętam festiwale, które trwały 4 dni i niezapomnianą FORTECĘ, po której miałam dreszcze.
pozdrawiam

veli

Post autor: veli » wtorek, 22 czerwca 2010, 20:46

Forteca to od kilku lat Nakaja Art ( tyle że bez jednego współpracownika ), która będzie w tym roku na festiwalu, a ponadto była w zeszłym roku w Ustce:
http://www.youtube.com/watch?v=ps48xJLwFbE" onclick="window.open(this.href);return false;
i w Ełku:
http://www.youtube.com/watch?v=XRxD3Exq1o8" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » wtorek, 22 czerwca 2010, 21:21

A imprezy Iwan Show w beach socer nie chcieliście, to teraz ma Sopot, a Ustka ma wielki G...uzik 8)

Ale Blue Cafe ..... proszę, litości. :o
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 22 czerwca 2010, 21:25

Mi tam blue cafe pasi.... maja swietnych sesyjnych muzykow. Nie da tego zadna doda ani inne gnioty. "Cafejka" sie dobrze rusza, ze spiewem roznie bywa, poprzedni koncert mi sie tez podobal. Lubie technicznie grana muzyke. Ale dobrze zauwazyl jeden z rozmowcow, zamiast tego mozna bylo firme nr 5 upchnac. Nie wiem jak stawki.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 22 czerwca 2010, 22:37

Wobec oświadczenia, które zostało złożone, w zasadzie dalsze szukanie winnych jest bezcelowe. Ciekawi mnie tylko, dlaczego firma telekomunikacyjna się wycofała, dobrze byłoby poznać ich oficjalne stanowisko.
Cieszy determinacja i zaangażowanie Urzędu, aby spiąć imprezę, jak wynika z informacji część sponsorów została i esencja imprezy czyli pokazy pirotechniczne będą. Ja się wybiorę, jak co roku. Jednak wnioski z tej sytuacji trzeba będzie wyciągnąć, żeby nie było takich niespodzianek w przyszłości.

Trochę offtopowo:
Tu zapowiedź fajerwerków. Sponsor, a jakże, ogólnoświatowy :shock:
http://www.sfora.pl/Nadchodzi-koniec-Am ... ylo-a21439" onclick="window.open(this.href);return false;
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » środa, 23 czerwca 2010, 00:35

Chyba się gdzieś zagubiłem w tych doniesieniach nt. FSO... Od początku była mowa, że organizacją FSO zajmuje się firma VOLKY i p. Kulmatycki. Tymczasem okazuje się, że spartaczyła wszystko firma Fire Festival... i p. Kulmatycki. To w końcu VOLKY czy FF? :P
Więc wybacz mi, że żyję snem...

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » środa, 23 czerwca 2010, 01:10

cytuje: stąd: http://kurierslupski.pl/wydarzenia/artykul.php?id=3031" onclick="window.open(this.href);return false;

"Całą winę za nie zrealizowanie przedsięwzięcia pt.: Fire Festiwal Ustka 2010, ponosi tylko i wyłącznie Spółka"

To tak się nazywa, a to Volky organizowało.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 23 czerwca 2010, 08:17

rzecznik pisze:Władze Ustki na pewno wyciągną wnioski z gorzkiego doświadczenia z firmą Fire Festiwal. Na razie wszystkie nasze siły i środki skierowawane są na to, by tegoroczna edycja wypadła jak najlepiej. Konkretne decyzje zapadną po zakończeniu Festiwalu.
Władze Ustki już nie raz dawały "ciała" i jakoś nie wyciągały z tego specjalnych wniosków więc raczej trudno oczekiwać tego teraz. Oby to nie było tak, że po festiwalu kiedy opinia publiczna zajmie się czymś innym i sprawa przycichnie, nagle okaże się, że winnych nie ma i konsekwencji brak.
Adi pisze:Wobec oświadczenia, które zostało złożone, w zasadzie dalsze szukanie winnych jest bezcelowe. (...)

No niezupełnie. Jak dla mnie oczywiste jest, że zawinił ratusz nie zatrudniając do organizacji profesjonalistów, no i zawiniła firma organizująca skoro nie potrafiła odpowiednio skonstruowanymi umowami zabezpieczyć interesu miasta na długo przed festiwalem a nie kilka dni przed. A sponsor? W końcu to jego kasa, jeśli mu coś nie pasowało i miał możliwość prawną to się wycofał i tyle - miał do tego prawo
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » środa, 23 czerwca 2010, 09:29

celestyn pisze:No niezupełnie. Jak dla mnie oczywiste jest, że zawinił ratusz nie zatrudniając do organizacji profesjonalistów, no i zawiniła firma organizująca skoro nie potrafiła odpowiednio skonstruowanymi umowami zabezpieczyć interesu miasta na długo przed festiwalem a nie kilka dni przed. A sponsor? W końcu to jego kasa, jeśli mu coś nie pasowało i miał możliwość prawną to się wycofał i tyle - miał do tego prawo
Cóż często tak jest, że firmy nie wywiązują się z zobowiązań umownych i trudno winić za to drugą stronę czyli w tym przypadku ratusz. Zresztą sam przedstawiciel firmy przeprosił. Jeżeli nie ma pieniędzy, to kto by nie organizował, ten się rozłoży, niezależnie co się wpisze w umowy. Pytanie, jakie kryteria przyjąć do wyboru firmy organizatora - bo być może nie znalazł by się inny chętny aby podjąć całkowite ryzyko, zapewnienia i finansowania i organizacji, które to ryzyko właśnie się ziściło. Pewnie, że najlepiej byłoby wpisać do umowy przepadek mienia firmy organizującej i wszystkich krewnych właściciela, jako karę umowną, tylko kto wejdzie w taki układ.
Niemniej analizę umów jakie zawarło miasto trzeba zrobić i odpowiednie wnioski wyciągnąć.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 23 czerwca 2010, 10:43

Żądanie wadium podstawa.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » środa, 23 czerwca 2010, 12:34

nie bardzo wiem, kto miałby komu wypłacać wadium, ale są sposoby na zabezpieczenie przed ryzykiem wpadki kontrahenta: np ubezpieczenia dla firm, z tytułu prowadzonej działalności i można było wybrać lub zażądać od firmy polisy na kwotę powiedzmy 500 000 zł. Można było sprawdzić czy firma miała jakiś kapitał, doświadczenie czy też była to firma co mieściła się w teczce właściciela. Zresztą miasto finansowo nie ryzykowało, bo tam nie szła kasa miejska na organizację, na szali jest za to prestiż miasta i jego atrakcyjność wobec turystów, stąd teraz zaangażowanie urzędników. Narazie gdybamy, zobaczymy, co się wyjaśni...

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 23 czerwca 2010, 12:58

Adi pisze:Cóż często tak jest, że firmy nie wywiązują się z zobowiązań umownych
I dlatego wszelkie umowy z firmami prywatnymi kompetentni przedstawiciele miasta powinni zawczasu obwarować gwarancjami finansowymi i wysokimi karami w przypadku niewykonania. Gdyby tylko ratuszacy byli przewidujący i dbali o rzeczywisty interes miasta.
Adi pisze: (...) trudno winić za to drugą stronę czyli w tym przypadku ratusz.
Mylisz się Adi. Dokładne sprawdzenie referencji firmy, tego czy ma doświadczenie w organizacji tego typu imprez o podobnej wielkości, sprawdzenie ile podobnych imprez dana firma zorganizowała i z jakim skutkiem, to najbardziej elementarny obowiązek ratusza, który świadomie lub nie nie został dopełniony. Np. w przypadku zamówień publicznych zgodnych z ustawą, jeśli chodzi o przetargi na usługi, pojawia się najczęściej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia wymóg wobec ubiegających się oferentów - udokumentowane doświadczenie w wykonywaniu jakiejś usługi o podobnej skali, drugim często spotykanym warunkiem są solidne gwarancje finansowe w przypadku niewykonania umowy, adekwatne do skali usługi. Ktoś w ratuszu nie wykonał swoich obowiązków, bo myśli, że w ratuszu nie ma ani jednej osoby kierującej się choćby zdrowym rozsądkiem, jeśli nie kompetentną wiedzą dotyczącą takich działań, nawet nie chcę do siebie dopuszczać. Choć i to możliwe patrząc na działania ratusza nie tylko w tej sprawie. No chyba, że ratuszowi zależało nie na wyborze najlepszej firmy jako organizatora lecz ... konkretnej firmy i konkretnych ludzi, bo to by zmieniało zupełnie postać rzeczy i być może wiele tłumaczyło. Tak czy inaczej i śmieszno i straszno.

Adi

Post autor: Adi » środa, 23 czerwca 2010, 13:17

No więc pisałem wcześniej, że analizę umów trzeba zrobić i odpowiednie wnioski wyciągnąć. Narazie nie mam wiedzy takiej, żeby już ferować wyrok, kto jest winien. Narazie jedna strona się przyznała. Dajmy wypowiedzieć się każdemu i wtedy oceniajmy. Sesja już jutro pewnie będzie temat omawiany.

Awatar użytkownika
dwumiasto.pl

Post autor: dwumiasto.pl » czwartek, 24 czerwca 2010, 14:36

Hubert Bierndgarski
Dwumiasto.pl
http://www.dwumiasto.pl

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 24 czerwca 2010, 19:48

mam pytanie do JKU, piewcy od odpowiedzialności radnych za wszystko - szukam i szukam punktu w którym można przypisać winę któremuś z radnych za "lipę" w sprawie sztucznych ogni. Mając tak duże wątpliwości - czekam od naszej wyroczni na opinię w sprawie, bo dziwnie zamilkł :lol:

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » piątek, 25 czerwca 2010, 08:32

A to pech !

:mrgreen:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 25 czerwca 2010, 08:53

Poczytałem sobie uważnie na forum gp24 komentarze do artykułu o problemach z FSO. Pomijając negatywne i mniej lub bardziej dosadne teksty o osobie i osobowości forumowego groobego i jego rodzinie wyłowiłem kilka istotnych pytań.
1. Czy w celu wyłonienia firmy mającej zorganizować FSO był przeprowadzony jakiś konkurs a jeśli tak to w jaki sposób przeprowadzony?
2. Jak to możliwe, że za nie zorganizowanie festiwalu "wartego" 1,5 mln złotych kara umowna wynosi tylko 15 tys.?
3. Jakie rzeczywiste konsekwencje poniesie były już organizator.
4. Kto ze strony ratusza nadzorował organizację FSO oraz czy i jakie konkretnie konsekwencje poniesie z tego tytułu?
Z pewnością nie tylko ja czekam na szczegółową odpowiedź rzecznika. Tylko proszę bez śmiesznych tekstów, że forum nie jest miejscem na udzielanie takich odpowiedzi.
Mam niestety coraz większe wrażenie, że organizacja FSO została powierzona na zasadzie "krewnych i znajomych królika" (czytaj burmistrza albo innego ratuszaka).

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » piątek, 25 czerwca 2010, 09:02

Tytuł: Zmiana formuły Festiwalu Sztucznych Ogni
Włodzimierz Siudek pisze:mam pytanie do JKU, piewcy od odpowiedzialności radnych za wszystko
nie siej pan zamętu w każdym temacie, tłuczecie się wszędzie i nie ma jak normalnej dyskusji prowadzić, aż się nie chce tematów śledzić.
w kolejnym burdelu nie róbcie! :evil: od tego jest PW
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » piątek, 25 czerwca 2010, 11:20

o wpadce z usteckimi sztucznymi ogniami pisze już nawet Rzeczpospolita :oops:
Niech żyje promocja :oops:

Radny Siudek na sesji bardzo przytomnie zwrócił uwagę, gdy kryteria wyboru firm przedstawiała inna naczelnik wydziału - (o ile dobrze rozpoznałem - p. Mierzejewska), która szczegółowo tłumaczyła, jakie kryteria i zabezpieczenia brała pod uwagę wybierając kontrahenta dla miasta. Co do sztucznych ogni - nie było na sesji informacji o żadnym kryterium wyboru :oops: stąd wypowiedź radnego. Brawo radny!

ODPOWIEDZ