FESTIWAL SZTUKI ALTERNATYWNEY Y NIEZALEŻNEY - WARHEAD 2011

Wiesz o ciekawej imprezie albo koncercie? Tutaj możesz zamieścić zapowiedzi odbywających się w mieście imprez i podzielić się z innymi swoimi wrażeniami. Zdjęcia mile widziane.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

FESTIWAL SZTUKI ALTERNATYWNEY Y NIEZALEŻNEY - WARHEAD 2011

Post autor: GRABARZ » czwartek, 11 listopada 2010, 02:26

W tym roku mamy wybory i do końca nie wiadomo jaki bedzie ich wynik, więc w sumie nie powinienem z WarheadFestem się wcześniej wychylać jak po ich zakończeniu. Jest tylko jedno "ale" - z "topowymi" zespołami trzeba rozmawiać już we wrześniu, bo później może się okazać, że dana kapela ma już zabukowany dogodny dla nas termin w innym miejscu. Więc podjałem to ryzyko i rozpoczołem rozmowy z kilkoma zagranicznymi kapelami - nie bacząc na to, kto wygra wybory. W miesiącu wrześniu w ratuszu odbyło się spotkanie w który uczestniczył obecny burmistrz Jan Olech, naczelnik promocji miasta Piotr Wszółkowski, prezes wydawnictwa Big Blue Records (dawniej ZPV Poland) Igor Kurowski, oraz ja. Big Blue Records chce wejść w współorganizowanie festiwalu w Ustce. Wydawnictwo to posiada szereg korzystnych kontaktów z zespołami na całym świecie, zaproponowało swój udział w promocji festiwalu na dużą skalę w mediach (w radiowej "trójce", w radio Eska, w stacji antyradio, w pismach branżowych, internecie, ...), wszystko to wiąże się z dość znacznym obciążeniem finansowym dla BBR, dlatego prezes BBR chciał uzyskać zapewnienie od burmistrza miasta , że fetiwal w Ustce będzie organizowany cyklicznie, przez kolejne lata i takie zapewnienie uzyskał. W tym momencie powinienem takie rozmowy przeprowadzać z każdym z kandydatów, ale odnoszę wrażenie, że każdy kto zaprzepaścił by szansę na stworzenie w Ustce muzycznego festiwalu z prawdziwego zdarzenia byłby po prostu idiotą. Dlatego mam nadzieję, że niezależnie od wyniku wyborów ta impreza będzie się odbywać. Nie wiem jak to się odbywa w innych miastach przy zmianie samorządów, które posiadają swoje "markowe" festiwale i w których kosztach miasta partycypują. Nie mniej jednak, chcę tu podkreslić swoją lojalnosć wobec obecnego burmistrza, bo jako pierwszy potraktował mój festiwalowy pomysł bardzo poważnie. Obłudne i dwulicowe byłoby, abym prowadził jakiekolwiek rozmowy za jego plecami z innymi kandydatami, starajac się uzyskać jak najwięcej dla festiwalu od innych pretendentów do fotelu burmistrza. Nie jestem politykiem - po prostu mam szacunek do ludzi, którzy nie widzą we mnie dziwaka z "czerwonym kukuryku" na głowie, ale traktują mnie, moich znajomych, kolegów i przyjaciół jako partnerów do rozmowy.

Tak więc w 2011 w Ustce zagrają (mam nadzieję) ponownie U.K.SUBS - zespół w 2008 roku był już w Ustce, ale zagrał tylko 15 minutowy set, gdyż pewien nadgorliwy funkcjonariusz policji tak wziął sobie do serca telefon starszej pani z osiedla na wydmie z informacją, że nie może zasnąć, iż zagroził sprowadzeniem oddziałów prewencji ze Słupska jeśli zespół natychmiast nie zejdzie ze sceny. Charlie Harper był ogromnie zdumiony, że zaprasza się światowej sławy zespół z Londynu i przerywa się jego wystep po 15 minutach z powodu starszej babci (sam Ch.Harper ma 65 lat), do końca nie mógł uwierzyć, że to się stało - zespół ten ma na swoim koncie tysiące koncertów na całym świecie, a występ w Ustce był ich drugim tak krótkim występem w przeszło trzydziestoletniej działalności. Wtedy też obiecałem U.K.SUBS, że zaproszę ich ponownie, aby mogli zagrać cały swój set i po prostu staram się dotrzymać słowa. W przyszłym roku Subsi obchodzą 35 lecie istnienia i wydawnictwo BBR chce z tej okazji zarejestrować cały ich występ audiowizualnie, aby wydać z tego występu, okolicznościowe CD i DVD, które będzie dostepne na całym świecie - np. w USA dystrybucją tego wydawnictwa ma się zająć partnerskie dla BBR wydawnictwo "Cleopatra" http://www.cleorecs.com/" onclick="window.open(this.href);return false;. Naprawdę, do dzisiaj nie mogę zrozumieć satysfakcji w oczach policjanta, który przerywa ludziom zabawę. Niepotrafię również zrozumieć jak można być pozbiawionym rozumu, aby mieć w zamiarze wejście na scenę w pełnym, policyjnym rynsztunku - z pałką, kajdankami i pistoletem u boku, aby oświadczyć kilkuset podpitym facetom, że przerywa się im zabawę - wtedy to zmuszony byłem wejść na scenę i zwieść widzów informacją, że Charie Harper skręcił nogę i nie jest w stanie kontynuować wystepu - po prostu chciałem uniknąć dramatu. Od tamtej pory, przed każdym festiwalem organizowane są spotkania w gabinecie burmistrza, na których obecni są również komendanci policji i straży miejskiej. Podczas spotkań określa się zasady działania tych służb i chcę tu zaznaczyć, że z każdym rokiem działania policji i straży miejskiej przeprowadzane są coraz to bardziej profesjonalnie..., kurde, ale się rozpisałem. Książkę, można by napisać :shock:

WARHEAD 2011:
CLAN OF XYMOX (Holandia)

UK SUBS (Anglia)
http://www.youtube.com/watch?v=_g1Lqj24rmI" onclick="window.open(this.href);return false;

CHARGE 69 (Francja)

- data usteckiego koncertu jest już nawet na stronie tej legendarnej Francuskiej kapeli myspace - http://www.myspace.com/charge69punkrock" onclick="window.open(this.href);return false;

GOLDCRUSH (Norwegia)

- data koncertu w Ustce na stronie myspace zespołu - http://www.myspace.com/goldcrushoslo" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest też kilka propozycji zespołów z zagranicy, które które same się zgłosiły, np.
The Hellfreaks http://www.myspace.com/thehellfreaks" onclick="window.open(this.href);return false;

O zespołach z Polski później - idę spać.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Re: FESTIWAL SZTUKI ALTERNATYWNEY Y NIEZALEŻNEY - WARHEAD 20

Post autor: GRABARZ » czwartek, 11 listopada 2010, 02:51

Acha, zgłosiła się również kapela THE SILVER SHINE z Budapesztu

Już wcześniej mieli zagrać w Ustce, ale zaproponowano im w tym samym czasie kilka występów w Stanach Zjednoczonych.

P.s. Czekam jeszcze na odpowiedź od THE EXPLOITED (Szkocja).
Tu fragment koncertu z katowickiego spodka.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 14 listopada 2010, 11:47

W styczniu 2011 nakładem Capitan Oi ukaże się kolejna płyta UK SUBS - Work In Progress. Tytuły płyt UK SUBS ukazują się w kolejności alfabetycznej - do zakończenia alfabetu pozostało Charliemu i ekipie "X,Y,Z"

Obrazek

1 Another Kind Of Blues (1979)
2 Brand New Age (1980)
3 Crash Course (1980)
4 Diminished Responsibility (1981)
5 Endangered Species (1982)
6 Flood Of Lies (1983)
7 Gross Out USA (1984)
8 Huntington Beach (1985)
9 In Action (1986)
10 Japan Today (1987)
11 Killing Time (1988)
12 Live In Paris (1990)
13 Mad Cow Fever (1991)
14 Normal Service Resumed (1993)
15 Occupied (1996)
16 Peel Sessions (1997)
17 Quintessentials (1997)
18 Riot (1997)
19 Submission (1999)
20 Time Warp (2001)
21 Universal (2002)
22 Violent State (2005)
23 Work In Progress (2011)
24 ???????????
25 ???????????
26 ???????????

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 14 listopada 2010, 14:08

Data koncertu norweskiego zespołu z Oslo - Goldcrush - jest już na stronie myspace zespołu.

http://events.myspace.com/Event/8525613 ... d-festival" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » wtorek, 16 listopada 2010, 23:34

Jest szansa, że Die Toten Hosen zagra w Ustce.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 17 listopada 2010, 22:28

Joakim Broden, wokalista szwedzkiego zespołu Sabaton, który zyskał w Polsce niesamowitą popularność utworem 40:1 w ... koszulce z tegorocznego WarheadFestu. :shock:

Obrazek

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » środa, 17 listopada 2010, 23:29

A może ich spróbujesz ściągnąć?
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 18 listopada 2010, 00:23

Ban.an pisze:A może ich spróbujesz ściągnąć?
Próbuję.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 18 listopada 2010, 01:30

Mentalnie jestem za. Fizycznie dawno ich nie słuchałem.
A co Clan of Xymox, "Luise" - mogłeś wrzucić "Michelle" :P
Ogólnie powodzenia.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 27 listopada 2010, 00:07

?????Temat: PETYCJA przedciwko nazywania nazistowskich obozów
koncentracyjnych polskimi obozami !!!

Temat: PETYCJA przedciwko nazywania nazistowskich obozów
koncentracyjnych polskimi obozami !!!
Przekaż dalej - to zajmie tyko chwilę:
Drodzy,
Jeżeli sześć milionów obywateli Polski mogło oddać swoje życie podczas
drugiej wojny światowej, to myślę, że milion Polaków może teraz złożyć
swoje podpisy, aby ich w ten sposób uhonorować - podkreśla w rozmowie
Alex Storożyński, prezes Fundacji Kościuszkowskiej i znany amerykański
dziennikarz polskiego pochodzenia, który jest pomysłodawcą petycji.

Celem inicjatywy jest doprowadzenie do tego, by największe amerykańskie
redakcje - takie jak "New York Times", "Wall Street Journal",
"Washington Post" czy Associated Press - wprowadziły do tzw. stylebooków
(dziennikarskich podręczników, które określają, jak należy i jak nie
należy pisać) zapis o tym, że nie wolno używać terminu "polski obóz
koncentracyjny". Zamiast tego powinno się używać oficjalnie
zaakceptowanej przez UNESCO nazwy obozu Auschwitz-Birkenau, a więc
"niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady".

Czy Polakom uda się zebrać milion podpisów przeciw "polskim obozom"?

Link do strony z petycją:
http://www.thekf.org/events/news/petition/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 28 listopada 2010, 21:34

Sabaton w całej okazałości i... koszulka Warheadu. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » wtorek, 30 listopada 2010, 23:36

Jest szansa na...

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: GRABARZ » środa, 15 grudnia 2010, 22:01

Włodzimierz Siudek pisze:Mała uwaga do P. Artura. Tam, gdzie są pieniądze samorządowe, powinna być jasność i przejrzystość, stąd wnoszę, że dotacja dla Pana przedsięwzięcia jest dana jawną, a jeśli taki przepis pojawił się w umowie, to nie jest zgodny z prawem. Tak jak społeczność może domagać się jawności w sprawie syrenki ( tam gdzie są środki publiczne) tak może domagać się wiedzy jak zostały spożytkowane pieniądze na Pana zadanie. Z tym, że wiedza ta powinna być udostępniona zgodnie z ust. o dostępie informacji. Nie na forum.

Panie Włodku- ja podpisuję umowę, którą dostaję od miasta i przestrzegam zawartych w niej treści nie odstępując od nich nawet na jotę, bo wiem w jakim mieście mieszkam (niestety). Boże - co to będzie jak sobie kupię młodszego busa w kolorze bordowym metalik - pół miasta się potnie tępymi żyletkami :D

Nie jest tajemnicą, że gdybym organizował Warhead jako firma X z Pcimia Małego to miałbym święty spokój - prawda? No i oczywiście, gdybym nie zadawał nie wygodnych pytań, ale taką mam naturę i wisi mi czy ta impreza kolejny raz będzie... w Ustce.

Wie Pan jak przewieźć drum snare (werbel) samolotem i ile to kosztuje?

Umiem czytać między wierszami - "pytasz o to, o co niepowinieneś, więc uważaj - możesz mieć problemy ze zrobieniem "swojego " festiwalu" - niskie, żenujące i całkowicie "tumiwiszące".

Ale wróćmy do tematu Panie Włodzimerzu Siudek - co z tą Syrenką i nie chadźajmy na manowce spychając przewodni temat na bok.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: GRABARZ » środa, 15 grudnia 2010, 23:48

Zero odpowiedzi, totalna ...
Obrazek

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » środa, 12 stycznia 2011, 13:34

Raz, dwa, trzy, cztery! Czyli kto nie maszeruje, ten ginie.

Raz
Ta tablica (mam na myśli zdjęcie wyżej) jest bardzo wymowna, ale jeszcze bardziej wymowne jest to, że litera "P" nie została z niej usunięta. Widać, nikomu na tym nie zależy. To już ładnych parę latek...

Dwa
Mój kolega Jacek, ustczanin z pochodzenia, pewnego razu, podczas podróży pociągiem wdał się w rozmowę z grupą Metalowców. Kiedy odpowiedział na standardowe pytanie "Skąd jesteś?" usłyszał:
- Z Ustki? Parafraza jest z Ustki! Byliśmy na ich koncercie w Węgorzewie. Wiesz, my nie słuchamy takiej muzy, ale oni tak przypier......, że nam kopary opadły.

Trzy
Czasem bywa, że podróżuję przez Niemcy i Holandię. Wiosną i latem widuję tam wiele billboardów z informacjami o niewielkich festiwalach. Mówiąc "Niewielki", mam na myśli festiwal dla kilku tysięcy osób. Takie imprezy odbywają się zazwyczaj w małych miejscowościach, dodając im niezwykłego wprost kolorytu. Spektrum stylistyczne jest bardzo szerokie, od Folku, przez Punk i Muzykę Alternatywną, aż po najbardziej ekstremalne odmiany Metalu. Wspólny mianownik jest jeden - nie ma miejsca na byle gówno bez charakteru.

Cztery
Zeszłego lata gościłem w Katwijk (Holandia). Miałem przyjemność oglądać na żywo występ jamajskiego zespołu Reggae, który odbywał właśnie trasę po Europie. Po koncercie wdałem się w rozmowę o muzyce z pewną Holenderką. I tym razem padło standardowe pytanie "Skąd jesteś?". Odpowiedziałem, rzecz jasna, zgodnie z prawdą.
- Ustka? Byłam u was! Macie tam Warhead Fest!!!
- Tak - odparłem. - Mamy w Ustce nasz własny, niepowtarzalny festiwal - Warhead!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 stycznia 2011, 13:37

Smerf oglosil na GP ze w tym roku Warhead sie nie odbedzie. Prawda, czy znow jego pseudoprowokacja ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 12 stycznia 2011, 14:14

elveez pisze:Smerf oglosil na GP ze w tym roku Warhead sie nie odbedzie. Prawda, czy znow jego pseudoprowokacja ?
Nic o tym nie wiem, aby impreza miała się nie odbyć.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 13 stycznia 2011, 11:17

@ Rymarz - tak jest! I trzeba takie rzeczy pisać jasno i głośno.

Może się komuś wydawać, że "nisza" to oznacza "niewiele, garstka". A guzik prawda. Według moich obserwacji ludzi zainteresowanych sztuką "niszową" jest znacznie więcej, niż tych wielbiących "mainstream", a jeśli wydaje Wam się, że jest odwrotnie, to gratuluję wypranych przez komercyjne media i korporacyjnych speców od PR mózgów.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 13 stycznia 2011, 11:30

a jeśli wydaje Wam się, że jest odwrotnie, to gratuluję wypranych przez komercyjne media i korporacyjnych speców od PR mózgów.
Kazdy wie swoje. W zyciu nie sluchalem Floydow, ani UK Subs lubie to co mi wpada w ucho i powoduje ze palec u nogi sam zaczyna w rytm muzyki..jak pisala kiedys Onyx.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 13 stycznia 2011, 14:05

Oj przestań, bo się wymienialiśmy muzą i wiem, żeś nie audiofilny ćwok i dobry gust masz. :) Jest kupa innej świetnej muzy poza Floydami i Subs. Nawet można i w mainstreamie perły wyłowić... Ostanio dzięki Onyx odkryłem np. Georginię Tarasiuk. W wersji dorosłej kopie zad w swojej jazz-folkowej stylistyce IMO, a przecież to niby gwiazdka mainstreamu, bo zaczęła od Szansy na Sukces i była promowana przez TV za smarkuli...
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

ODPOWIEDZ