X Jubileuszowy Festiwal Sztucznych Ogni

Wiesz o ciekawej imprezie albo koncercie? Tutaj możesz zamieścić zapowiedzi odbywających się w mieście imprez i podzielić się z innymi swoimi wrażeniami. Zdjęcia mile widziane.

Moderator: DKS

mpiwowski

X Jubileuszowy Festiwal Sztucznych Ogni

Post autor: mpiwowski » środa, 8 czerwca 2011, 15:54

Brakuje mi na forum tematu podsumowującego tegoroczny festiwal, tak więc zakładam. :D

Program:

Obrazek

Wydarzenie na FB: http://www.facebook.com/event.php?eid=178582962179027" onclick="window.open(this.href);return false;

Oczywiście po festiwalu tradycyjnie możecie się ode mnie spodziewać fotek i filmów a także pełnej recenzji.

pieroog

Re: X Jubileuszowy Festiwal Sztucznych Ogni

Post autor: pieroog » czwartek, 9 czerwca 2011, 00:13

czyli przez 3 dni kupa kasy pojdzie z dymem , przy wczesniejszym akompaniamencie nikomu nie znanych kapel i oferta imprez na rok 2011 zostanie wyczerpana...ech byle do emerytury
NoBody is perfect,my name is NoBody...

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 9 czerwca 2011, 00:42

Jakoś przyciąga turystów, i jest naprawdę spore zainteresowanie. Nie widzę powodów dla których miało by się nie robić takiej imprezy. Zwłaszcza, że sprawdza się od lat i jest to już symbolem ustki. Ja Tam wole już pokazy obejrzeć niż słuchać jakiś pseudo-gwiazd gdzie niektóre biorą więcej niż jeden z tych pokazów. Ale co tam lepiej narzekać, typowy polak 8) Nigdy nie widzi plusów. POZA TYM !!! Tylko część kwoty idzie na festiwal z miasta, sponsorzy też są przecież.

PS: W takich właśnie imprezach w stosunku do Europy jesteśmy ultra zacofanym krajem. Bo w Polsce zawsze myśli się w kontekście, żal kasy, żal kasy i żal kasy. A jednak na koniec przychodzą tłumy na takie imprezy. Przykładowo dawna Pyromachina z KRK czy obecne Pyromagic ze Szczecina. Dziesiątki tysięcy ludzi były na tych imprezach.

pieroog

Post autor: pieroog » czwartek, 9 czerwca 2011, 12:57

Nie mowie ze nie przyciaga wogole turystow bo cos tam sie zjawia, ale nei oszukujmy sie, ze jest to teraz impreza dla ludzi ze Slupska i okolic, a z turystami najczesciej jest tak ze jak maja urlop i akurat w tym czasie jest festiwal to na niego ida a jak nie ma to nie... Jak sam piszesz Ustka nie jest jedynym miejkscem, gdzie takie cos sie odbywa przez pierwsze cztery lata, to bylo cos, co powinno sie z kazdym rokiem rozwijac, byc caly czas ulepszane a tak naprawde szytsko stanelo w miejscu, a na koniec sezonu wydzial promocji bedzie sie chwalic jaki to kawal roboty odwalil bo byly sztuczne ognie i Bielsko Biala
NoBody is perfect,my name is NoBody...

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 9 czerwca 2011, 13:06

Jeśli chcesz żeby przyciągała turystów to potrzeba 750k-2mln zł a nie tak jak idzie na festiwal koło 200k. Nie myślmy krótkowzrocznie.

Co do tego że powinno się rozwijać to masz rację. Uważam, że z 8 do 4 to trochę za nisko spadło. Powinno się do 6 pokazów podnieść chociaż. Przydałby się też jakiś plan kolejności w latach i jakie firmy by się zapraszało. Kłopot jest w tym, że co roku jakby miały być w nowe to w 2-3 lata się lista dobrych firm wyczerpie. Dlatego ciągle widzimy te same. Jakbyśmy brali z zagranicy to na 1 dobry pokaz potrzeba ze 3 razy wyższej kwoty niż teraz na 1 polski. Firmy by były, ale z kasą gorzej. Przydałoby się coś wymyślić pośrodku. I proponuje starać się to robić. :)

Najlepsza byłaby formuła po 4 pokazy różnych firm przez 4 lata a na koniec 5 roku firmy zwycięskie z poprzednich 4 lat.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 9 czerwca 2011, 13:26

mpiwowski pisze: ...Jakbyśmy brali z zagranicy to na 1 dobry pokaz potrzeba ze 3 razy wyższej kwoty niż teraz na 1 polski.
Tu bym polemizował - rozmawialiście z Chińczykami? Kto, jak kto - ale oni na prochu i fajerwerkach znają się jak mało kto w Polsce i w Europie. W końcu to ich wynalazek.

Cóż - uważam, że za 200 000 można zrobić świetną imprezę, która przyciagnie media i sponsorów. I niekoniecznie muszą to być sztuczne ognie, ale o tym na jesieni.

Pozdrawiam
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 9 czerwca 2011, 13:49

ten film to są japońce i używają ładunków 2 razy większych lub jeszcze większych od maksa w Polsce. Firmy, które najlepsze pokazy robią i najbardziej się znają to obecnie są Włoskie i Hiszpańskie. I nawet jeśli brałbym te chiny to muszę im zapłacić właśnie tą 3 razy większą kwotę. Ten temat już przerabiałem w Szczecinie (Pyromagic).

PS: Nie możecie każdej imprezy zmieniać na muzyczną czy coś koło tego, bo trochę to zaczyna śmiesznie wyglądać bo festiwali muzycznych bo w Polsce jest od cholery i można też sobie pojechać do takowych a takich innych imprez praktycznie w ogóle nie ma. Nie myślmy tylko w swoim kontekście, niektórzy też jadą dla fajerwerków, bo w końcu dojdziemy do tego, że w Polsce nie będzie żadnego takiego festiwalu a w każdym innym kraju za granicą będzie po kilka, nie wspomnę o Hiszpanii czy Włoszech gdzie tego jest od groma. W dodatku sprawdza się to i nie widzę powodów by to zmieniać. Zawsze jest masa ludzi.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 9 czerwca 2011, 14:40

mpiwowski pisze:ten film to są japońce i używają ładunków 2 razy większych lub jeszcze większych od maksa w Polsce.
Fimików "krzakami pisanymi" na YouTube jest od zatrzęsienia i z pewnością można znaleźć z Chin lepsze od tych Japońskich.
mpiwowski pisze:Firmy, które najlepsze pokazy robią i najbardziej się znają to obecnie są Włoskie i Hiszpańskie.
A najlepsze samochody w Europie robią Niemcy.
mpiwowski pisze:I nawet jeśli brałbym te chiny to muszę im zapłacić właśnie tą 3 razy większą kwotę. Ten temat już przerabiałem w Szczecinie (Pyromagic).
Widocznie dym i huk jest w cenie, więc nigdy nie bedzie nas stać na prawdziwe pokazy na przyzwoitym poziomie.
mpiwowski pisze:PS: Nie możecie każdej imprezy zmieniać na muzyczną czy coś koło tego,
Jest jakiś paragraf, który tego zabrania?
mpiwowski pisze:bo trochę to zaczyna śmiesznie wyglądać bo festiwali muzycznych bo w Polsce jest od cholery
Widocznie jest takie zapotrzebowanie i proszę mi tu nie mówić, że to głupota, bo np: Wawrowskiego głupcem bym nie nazwał.
mpiwowski pisze:i można też sobie pojechać do takowych a takich innych imprez praktycznie w ogóle nie ma.
W góry też trzeba jechać, bo ich tu nie ma.
mpiwowski pisze:Nie myślmy tylko w swoim kontekście, niektórzy też jadą dla fajerwerków, bo w końcu dojdziemy do tego, że w Polsce nie będzie żadnego takiego festiwalu
Cała Polska głupia jest, ale w Ustce jest jeszce ostatnia twierdza mądrości.

mpiwowski pisze: a w każdym innym kraju za granicą będzie po kilka, nie wspomnę o Hiszpanii czy Włoszech gdzie tego jest od groma.
W Londynie widziałem od groma jeżdżących po ulicach samochodów marki Rolls-Royce, w Ustce ani jednego.
mpiwowski pisze:W dodatku sprawdza się to i nie widzę powodów by to zmieniać. Zawsze jest masa ludzi.
Tak jak wspomniał wcześniej pieroog - impreza istnieje tylko w świadomości okolicznych mieszkańców. Nie jest to wabik, który ściąga rzeszę turystów do Ustki, ale są to osoby i tak będące na wakacjach i po prostu przychodza na imprezę z przypadku. Dość często rozmawiam z ludźmi na ulicy na temat imprez w tym mieśie i już dawno nie słyszałem, aby ktoś był zachwycony tym, że po raz kolejny zobaczy to samo. Muzyka ma to do siebie, że na scenie każdego roku można usłyszeć innego artystę, natomiast dla mnie wybuch petardy niewiele się różni od tej z przed roku, jak i z przed lat dzieięciu - ten sam huk, ten sam blask i po nim dym. Inną sprawą jest, że impreza z tak długą tradycją powinna mieć już swoją stronę internetową. Nie chcę byc krytyczny, ale nie mogę się powstrzymać od stwierdzenia, że ta impreza już dawno się wypaliła. Co roku są z nią kłopoty i nie przyciąga specjalnie sponsorów, a ogólnopolskie media mają ją w głębokim poważaniu. Dlatego ja, w przeciwieństwie do Ciebie, widzę powód, by to zmienić. Za taki szmal grupa osób z Ustki jest w stanie zrobić imprezę, która bedzie istniała na mapie Europy, a szmal z niej zarobiony byłby przeznaczony na cele, które pozwolą mieszkańcom TEGO miasta z nich korzystać.

Pozdrawiam
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 9 czerwca 2011, 14:50

mpiwowski napisał(a):
PS: Nie możecie każdej imprezy zmieniać na muzyczną czy coś koło tego,
Jest jakiś paragraf, który tego zabrania?
Zgoda z mpiwowski, lawki z muzyka, ognie z muzyka, nawet na YT i w tv kiedy testuje sie samochod zamiast silnika slychac muzyke, do przesady. Oczywiscie do muzyki niczego nie mam, ale lubie posluchac skwierczenia prochu.
Co roku są z nią kłopoty i nie przyciąga specjalnie sponsorów, a ogólnopolskie media mają ją w głębokim poważaniu. Dlatego ja, w przeciwieństwie do Ciebie, widzę powód, by to zmienić.
Cos wspominalem juz chyba o promocji, co zrobiono zeby impreza byla naglosniona w kraju ? nic!
Rok temu prawie wyszlo, nie sadze alby grooby mial zle intencje podejmujac sie zadania. Cos jednak nie wypalilo.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 9 czerwca 2011, 14:53

A ja tam lubię ten festiwal, przynajmniej mewy na czas jakiś dostają nakaż eksmisji z miasta :mrgreen:
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 9 czerwca 2011, 14:58

GRABARZ pisze: Fimików "krzakami pisanymi" na YouTube jest od zatrzęsienia i z pewnością można znaleźć z Chin lepsze od tych Japońskich.
Lepsze pod jakim względem?
GRABARZ pisze: Widocznie dym i huk jest w cenie, więc nigdy nie bedzie nas stać na prawdziwe pokazy na przyzwoitym poziomie.
Z takim podejściem to faktycznie nigdy...

GRABARZ pisze: Jest jakiś paragraf, który tego zabrania?
Po prostu jest to bez sensu, bo jesteście po 1 mało konkurencyjni i nawet nie macie szans się zrównać z większymi imprezami. A na 4 jakieś gwiazdy przyjdzie tyle samo co na pokazy ludzi.
GRABARZ pisze:
Widocznie jest takie zapotrzebowanie i proszę mi tu nie mówić, że to głupota, bo np: Wawrowskiego głupcem bym nie nazwał.
A skąd może Pan wiedzieć jakie jest zapotrzebowanie na festiwale sztucznych ogni? Z tego co widzę jest bardzo duże. Każda impreza tego typu w pl zbiera masę ludzi.
GRABARZ pisze: W Londynie widziałem od groma jeżdżących po ulicach samochodów marki Rolls-Royce, w Ustce ani jednego.
Czy to znaczy, że mamy nie dążyć do lepszego stanu? Bo inni mają lepiej, to lepiej narzekać?
GRABARZ pisze:
Tak jak wspomniał wcześniej pieroog - impreza istnieje tylko w świadomości okolicznych mieszkańców. Nie jest to wabik, który ściąga rzeszę turystów do Ustki, ale są to osoby i tak będące na wakacjach i po prostu przychodzą na imprezę z przypadku. Dość często rozmawiam z ludźmi na ulicy na temat imprez w tym mieśie i już dawno nie słyszałem, aby ktoś był zachwycony tym, że po raz kolejny zobaczy to samo. Muzyka ma to do siebie, że na scenie każdego roku można usłyszeć innego artystę, natomiast dla mnie wybuch petardy niewiele się różni od tej z przed roku, jak i z przed lat dzieięciu - ten sam huk, ten sam blask i po nim dym. Inną sprawą jest, że impreza z tak długą tradycją powinna mieć już swoją stronę internetową. Nie chcę byc krytyczny, ale nie mogę się powstrzymać od stwierdzenia, że ta impreza już dawno się wypaliła. Co roku są z nią kłopoty i nie przyciąga specjalnie sponsorów, a ogólnopolskie media mają ją w głębokim poważaniu. Dlatego ja, w przeciwieństwie do Ciebie, widzę powód, by to zmienić. Za taki szmal grupa osób z Ustki jest w stanie zrobić imprezę, która bedzie istniała na mapie Europy, a szmal z niej zarobiony byłby przeznaczony na cele, które pozwolą mieszkańcom TEGO miasta z nich korzystać.

Pozdrawiam
Za 200k trudno zrobić coś ultra rewelacyjnego nawet gdy będzie to muzyka. Przewidywałbym, że będzie dokładnie tak samo jak teraz z festiwalem. Nie wiem czego wy oczekujecie, chcecie prawdziwego show to potrzeba ponad pół mln. do 2mln. zł. To samo tyczy się też muzyki.

PS: Powiem tak, jakbyście mi dali 1mln to bym pokazał co można wyciągnąć ze sztucznych ogni i zrobić taką imprezę że hoho. 500k na pokazy z 300k na gwiazdy i 200k na organizację. I byłaby mega impreza. Ale tak jak mówię, wszystko opiera się na kasie.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 9 czerwca 2011, 16:08

mpiwowski pisze:Ale tak jak mówię, wszystko opiera się na kasie.
Dokładnie - z tym, że za 200 000 robi się marne pokazy trwające w sumie 20 - 30 minut, natomiast za tą samą kasę można zrobić imprezę trwajacą 3 dni z kilku godzinnym programem każdego dnia. Można zaprosić teatry uliczne, można robić warsztaty ceramiki dla dzieci i dorosłych, które poprowadzą artyści nie tylko z Polski, można zrobić rewelacyjna wystawę fotograficzną, można zrobić wybory miss festiwalu w strojach retro, można zorganizowac zlot zabytkowych pojazdów, można nakręcić z tego wszystkiego świetne, promujace Ustkę DVD, natomiast nie wyobrażam sobie DVD z fajerwerkami - kto by siedział choćby pół godziny i ogladał rozbłyski na czarnym niebie.

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 9 czerwca 2011, 16:18

za 200k to będziesz miał tak:

30k nagłośnienie
20k ochrona
po 30k na gwiazdę zostaje 30k (w tym jeszcze pewnie część na organizacje)

Nie wiem skąd wziąłeś tyle różnych rzeczy, ale zapomnij. Ja np. wole obejrzeć pokaz niż słuchać ciągle tych samych "gwiazd" gdzie 100km obok mam te same a nawet lepsze. Nie dość, że na bank nie było by więcej osób, na bank bo to nie byłaby impreza wielkiej rangi to w dodatku mielimy ciągle to samo, i widzę, że według ciebie lepiej mieć w Polsce 99% tych samych imprez niż np. więcej różnorodnych. Bo się tyłka nie chce ruszyć i trochę dojechać do takiej jakiej się chce. 8)

PS: I pokazy nie kosztują 200k tylko 100k. Z czego tylko część tej kwoty to fajerwerki. Poza tym te pozostałe rzeczy co wymieniłeś to mogę ci zagwarantować, że ustka spokojnie miała by kasę. bo tylko połowa idzie na festiwal.

PS2: według mnie ustka bardzo rozsądnie do tego podeszła. Koniec tematu, nie ma o czym gadać.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 9 czerwca 2011, 16:33

mpiwowski pisze:za 200k to będziesz miał tak:

30k nagłośnienie
20k ochrona
po 30k na gwiazdę zostaje 30k (w tym jeszcze pewnie część na organizacje)

Nie wiem skąd wziąłeś tyle różnych rzeczy, ale zapomnij. Ja np. wole obejrzeć pokaz niż słuchać ciągle tych samych "gwiazd" gdzie 100km obok mam te same a nawet lepsze. Nie dość, że na bank nie było by więcej osób, na bank bo to nie byłaby impreza wielkiej rangi to w dodatku mielimy ciągle to samo, i widzę, że według ciebie lepiej mieć w Polsce 99% tych samych imprez niż np. więcej różnorodnych. Bo się tyłka nie chce ruszyć i trochę dojechać do takiej jakiej się chce. 8)

PS: I pokazy nie kosztują 200k tylko 100k. Z czego tylko część tej kwoty to fajerwerki. Poza tym te pozostałe rzeczy co wymieniłeś to mogę ci zagwarantować, że ustka spokojnie miała by kasę. bo tylko połowa idzie na festiwal.

PS2: według mnie ustka bardzo rozsądnie do tego podeszła.

Wie Pan jak to wygląda z mojej strony - ustecki wydział promocji wepchano w jakąś koleinę, wiesza się psy na p. Wszółkowskim, bo jak tego nie zrobi to poleci, ale jak zrobi i będzie lipa to też jest pretekst, aby poleciał - więc jak normalnie taki wydział ma działać? Wszystko ma swój początek, ale też i koniec - pchanie tego wózka na siłę jakim jest FSO mija się absolutnie z jakimkolwiek celem. Problem polega też na tym, że większość ustczan tak twierdzi - no chyba, że spotykam tylko takich, którzy krytycznie się do tego odnoszą, ale niech Pan mi wierzy - znam naprawdę wielu ludzi.
mpiwowski pisze:Koniec tematu, nie ma o czym gadać.
Foch?
mpiwowski pisze:Jeśli chcesz żeby przyciągała turystów to potrzeba 750k-2mln zł a nie tak jak idzie na festiwal koło 200k.
Niech Pan ustali z samym sobą ile w końcu idzie na tą imprezę - 100, czy 200 - bo różnica jest spora.

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 9 czerwca 2011, 16:53

GRABARZ pisze:
Foch?
Nie, po prostu nie ma co brnąć dalej w tym temacie. Bo już wszystko sobie wyjaśniliśmy.

GRABARZ pisze:
Niech Pan ustali z samym sobą ile w końcu idzie na tą imprezę - 100, czy 200 - bo różnica jest spora.
Napisałem na porządną imprezę!!! 750k-2mln. A obecnie idzie 200k. Za 200k zarówno muzyczne jak i fajerwerkowa będą wyglądać tak samo.

asieńka

Post autor: asieńka » czwartek, 9 czerwca 2011, 17:50

Rany boskie! Ale szum wokół festiwalu, który jeszcze sie nie odbył. Ja mogę od siebie jako turysty powiedzieć, że trafiłam na drugi festiwal przypadkiem, bo akurat miałam urlop i przebywałam z rodziną w Ustce. Kolejne pobyty w Ustce były juz podporządkowane dacie festiwalu. Zatem byłam już na 8 pokazach - ten będzie 9. Nie tylko moja rodzina jeździ do Ustki właśnie w tym czasie. Znajomi i osoby poznane przypadkiem na plaży (czyt. turyści) również przyjeźdzają własnie w tym terminie. Nie dość, ze jest morze, plaża i promenada, której mogą pozazdrościć wam inne miasta, to jeszcze wieczorkiem coś ciekawego się dzieje. Uważam, że festiwal powiniem mieć swoje kolejne odsłony. Fakt, że i ja pamiętam 8 pokazów, po 2 na 4 dni festiwalu. Pamiętam jak wysyłałam sms-y na konkretny pokaz, który potem otrzymał nagrodę publiczności. 4,5 i chyba 6 festiwal, na którym pokazy trwały po 10 minut i pokazy, które mialy przez pierwsze 3 minuty te samą muzykę. Biorąc pod uwagę 10 lat trwania festiwalu, myślę, że stał sie on jednak wizytówką Ustki (może i nawet wżarł się już w klimat Ustki) i wcale nie uważam, że jest on tylko dla mieszkańców Słupska. Mieszkam w domu rybaka i z góry obserwuję falujący tłum ludzi wracających po pokazach do domu i z całą świadomością śmiem twierdzić, że to nie tylko mieszkańcy Słupska i okolic. Poza tym byłam w Ustce także w kwiecie sezonu czyli po 15 lipca i tyle ile ludzi jest w czasie festiwalu nigdy już później nie widziałam.
pozdrawiam serdecznie
Już nie mogę sie doczekać przyjazdu do waszego cudownego miasta :)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 9 czerwca 2011, 20:55

asieńka pisze:Rany boskie! Ale szum wokół festiwalu, który jeszcze sie nie odbył. Ja mogę od siebie jako turysty powiedzieć, że trafiłam na drugi festiwal przypadkiem, bo akurat miałam urlop i przebywałam z rodziną w Ustce. Kolejne pobyty w Ustce były juz podporządkowane dacie festiwalu. Zatem byłam już na 8 pokazach - ten będzie 9. Nie tylko moja rodzina jeździ do Ustki właśnie w tym czasie. Znajomi i osoby poznane przypadkiem na plaży (czyt. turyści) również przyjeźdzają własnie w tym terminie. Nie dość, ze jest morze, plaża i promenada, której mogą pozazdrościć wam inne miasta, to jeszcze wieczorkiem coś ciekawego się dzieje. Uważam, że festiwal powiniem mieć swoje kolejne odsłony. Fakt, że i ja pamiętam 8 pokazów, po 2 na 4 dni festiwalu. Pamiętam jak wysyłałam sms-y na konkretny pokaz, który potem otrzymał nagrodę publiczności. 4,5 i chyba 6 festiwal, na którym pokazy trwały po 10 minut i pokazy, które mialy przez pierwsze 3 minuty te samą muzykę. Biorąc pod uwagę 10 lat trwania festiwalu, myślę, że stał sie on jednak wizytówką Ustki (może i nawet wżarł się już w klimat Ustki) i wcale nie uważam, że jest on tylko dla mieszkańców Słupska. Mieszkam w domu rybaka i z góry obserwuję falujący tłum ludzi wracających po pokazach do domu i z całą świadomością śmiem twierdzić, że to nie tylko mieszkańcy Słupska i okolic. Poza tym byłam w Ustce także w kwiecie sezonu czyli po 15 lipca i tyle ile ludzi jest w czasie festiwalu nigdy już później nie widziałam.
pozdrawiam serdecznie
Już nie mogę sie doczekać przyjazdu do waszego cudownego miasta :)
Po dziesięciu latach festiwal dorobił się jednej wiernej fanki, która skrobnie kilka słów na forum. Co do tłumów wracających z pokazów, które obserwujesz z "domu rybaka" - za chwilę te tłumy wsiądą do samochodów i zakorkują wyjazd na Słupsk, ale tego z "domu rybaka" nie widać. Co do tłumów, których nie widujesz w późniejszym okresie (15 lipca), cóż - słupszczanie i mieszkańcy okolicznych wiosek nie mają już po co do Ustki przyjeżdżać, bo ilość wczasowiczów jest podobna, o ile nie większa. W tym roku proponuje Ci zająć miejsce nie na balkonie, ale na rogatkach miasta - najlepiej przy tablicy z napisem "Ustka", wtedy będziesz miała szersze pojęcie o sprawie, którą tu poruszamy.

Pozdrawiam

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 9 czerwca 2011, 21:20

Mistrzu!!! czego ty oczekujesz? jak nie stać ustke na reklamę ogólnopolską. Powinieneś się cieszyć, że w ogóle przyjeżdżają nie ważne skąd. Bo to znaczy, że jest zainteresowanie. Nie ważne jaka to będzie impreza i nie ważne gdzie, ale jedno jest pewne zawsze będą najliczniej przyjeżdżać z okolicy. Bo mają blisko po prostu, tyczy się to każdej imprezy. A ty się tak dziwisz jakby to nie wiadomo co było.

PS: Impreza to jedno, reklama to drugie. Nie łącz tego razem. Jak sam mówisz, że przyjeżdżają to znaczy, że jest zainteresowanie.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 9 czerwca 2011, 21:24

mpiwowski pisze:Mistrzu!!! czego ty oczekujesz? jak nie stać ustke na reklamę ogólnopolską. Powinieneś się cieszyć, że w ogóle przyjeżdżają nie ważne skąd. Bo to znaczy, że jest zainteresowanie. Nie ważne jaka to będzie impreza i nie ważne gdzie, ale jedno jest pewne zawsze będą najliczniej ludzie przyjeżdżają z okolicy. Bo mają blisko po prostu, tyczy się to każdej imprezy. A ty się tak dziwisz jakby to nie wiadomo co było.
Ja tylko sugeruję, że kwotę przeznaczoną na tą imprezę można wykorzystać o wiele bardziej pożytecznie, przyciągając zarówno sponsorów, media jak i więcej turystów - czeladniku!

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 9 czerwca 2011, 21:28

Więc nie rozumiem po co poruszasz w ogóle temat ludzi ze Słupska. Bo to nie ma nic do rzeczy.

Z taką kwotą to sobie dużo można zrobić.... :?

Nie widzę związku, Czym się różni impreza fajerwerkowa od muzycznej w stosunku do chęci sponsoringu? NICZYM!!!
Bo sponsora nie obchodzi to jaka to impreza w tym przypadku. Sponsora będzie obchodzić co za to dostanie. Zwłaszcza, że liczba osób przy tym budżecie w stosunku do tego co można wyciągnąć z obu rodzajów będzie praktycznie zapewne identyczna.

PS:Nawet prościej będzie znaleźć sponsora do znanego już festiwalu niż do jakiejś małej imprezy ni stąd ni zowąd gdzie zagrają jakieś 4 gwiazdy.

ODPOWIEDZ