Jak to było w PRL-U

Dla wszystkich uczniów i studentów z naszego usteckiego regionu. Można tutaj dyskutować o miejscu w którym się uczycie bądź uczyliście. O szkołach, nauczycielach, przedmiotach, itp.

Moderator: rzecznik

Awatar użytkownika
Mirek

Jak to było w PRL-U

Post autor: Mirek » czwartek, 29 marca 2007, 06:27

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 24 kwietnia 2007, 14:17

bardzo fajna wystawa :D sam mam w domu magnetofon szpulowy dzialajacy jeszcze i tasmy Fe ale uwazam ze najbardziej stylowe do dzis sa albumy na fotografie.

nikita

Post autor: nikita » wtorek, 24 kwietnia 2007, 14:37

Mi się najbardziej spodobał BUDYŃ :D

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » piątek, 15 czerwca 2007, 14:51

A mi PRL kojarzy się z permanentnym, wszechogarniającym badziewiem.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 20 sierpnia 2007, 12:22

Ostatnio ogladalem kroniki PRL - najobszerniejsze pelne kroniki na swiecie. PRL to byl bardzo dziwny twor, jednakze, do niedawna na poddaszu u kolesia lezal bass firmy Luna (Polski?) stan idealny. Sam odkupilem od szefa ratownikow gitare Defila, gryf byl minimalnie skrzywiony - biorac pod uwage wiek gitary, byla w idealnym stanie. To samo meble - w wielu mieszkaniach do dzis widze ciezkie ale jakze urocze szafeczki. :twisted: To samo lastryko, na wielu klatkach schodowych :) nie do sltłuczenia ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał.http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » środa, 22 sierpnia 2007, 21:33

Sam posiadam mebelki rodem z PRL-u 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
homa

Post autor: homa » środa, 22 sierpnia 2007, 21:47

Ostatnio ogladalem kroniki PRL - najobszerniejsze pelne kroniki na swiecie. PRL to byl bardzo dziwny twor, jednakze, do niedawna na poddaszu u kolesia lezal bass firmy Luna (Polski?) stan idealny. Sam odkupilem od szefa ratownikow gitare Defila, gryf byl minimalnie skrzywiony - biorac pod uwage wiek gitary, byla w idealnym stanie. To samo meble - w wielu mieszkaniach do dzis widze ciezkie ale jakze urocze szafeczki. Twisted Evil To samo lastryko, na wielu klatkach schodowych Smile nie do sltłuczenia Wink
grałem kiedyś na defilu ehh łapy bolały jak cholera ale ten klimat => Jak śpiewa Zdrowa Woda "w stolarni majster robił defile już można było dylana szyć" czasy PRL-u Znam opowiadań ojca i chciałbym się cofnąć tak na tydzień czasu :D

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » czwartek, 23 sierpnia 2007, 00:45

Ja posiadałem kiedyś akordeon, który wcześniej należał do mojego wujka - niestety nigdy nie nauczyłem się na nim grać. Za to mój wujo to tak zasuwał, że ho ho ho ... 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Zablokowany