Rozbestwionym uczniom stop...

Dla wszystkich uczniów i studentów z naszego usteckiego regionu. Można tutaj dyskutować o miejscu w którym się uczycie bądź uczyliście. O szkołach, nauczycielach, przedmiotach, itp.

Moderator: DKS

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » niedziela, 25 marca 2007, 13:45

Hap ma racje, podajcie pomysły co młodzież ma robić w wolnym czasie, Wy macie siłę, energie tylko postarajcie się ją jakoś wykorzystać.
Jesteście na forum, więc zróbcie z tego pożytek.
Ja nie jestem burmistrzem ani radnym ale to forum czyta dużo ludzi - wyborców i nie jesteśmy bezsilni.
Proponuje nowy temat na forum : Pomysły młodych na wolny czas w Ustce.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » niedziela, 25 marca 2007, 14:01

rzecznik pisze:po trzecie - celowo pozostawiłem posty użytkownika o nicku bull. Z uwagi na to, że zawierają one treści zachęcające do popełnienia przestępstwa, o sprawie poinformowałem już komendanta policji i straży miejskiej. Obecnie rozważamy możliwość zawiadomienia prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Nie muszę chyba tłumaczyć, że dysponuje już numerami IP wszystkich użytkowników, którzy sprowadzili poziom dyskusji na forum do poziomu rynsztoku.
Brawo Rzeczniku!
Ów bull powiedział, że posiada broń palną i nie sądzę, aby miał na nią zezwolenie. A to jest przestępstwo. Tym powinna zająć się policja i prokuratura. Wierzę, że zostaną one poinformowane o ewentualności złamania prawa.
Oczywiście może to być wyłącznie chora fantazja bulla. Mam nadzieję, że właśnie tak jest. To jednak powinno być rzetelnie sprawdzone, bo w przeciwnym razie może dojść do tragedii...

Dla wyjaśnienia - nie oceniam wszystkich osób, które znają bulla, czy też przesiadują tam gdzie on. Choć znajomość z kimś takim - wnosząc po wypowiedziach - chwały nie przynosi.

Awatar użytkownika
Qazar

Post autor: Qazar » niedziela, 25 marca 2007, 14:20

wielkie brawa Obrazek
dla rzecznika z taką postawą należy walczyć od początku Obrazek

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » niedziela, 25 marca 2007, 14:42

Głównym >zainteresowanym< przypominam,
iż każdy młody człowiek ponosi odpowiedzialność za czyn karalny
jakiego się dopuścił,
zaś kara musi być adekwatna do wagi czynu.
Tym samym, odpowiedzialność za dziecko do 18 roku życia
ponoszą również rodzice...

/ po linii demoralizacji, nieletni jest uznawany jako dziecko do lat 18, w zakresie post. o czyny karalne 13-17 lat
zaś w zakresie wykonywania środków wychowawczych lub poprawczych – osoby do 21 roku życia/
... czego wam chłopcy nie życzę...
..myślę ze zabawa się skończyła...

Celowo mówię o odpowiedzialności za czyny karalne nieletnich , nie sadząc by dorosły obywatel, w całej swojej nieodpowiedzialności, pozwalał sobie na tego typu żarty"

sesnu szukam ;D

Anonim

Post autor: Anonim » niedziela, 25 marca 2007, 14:46

Jak znowu zabawa... stoimy tam gdzie mamy na to ochote i nikt ani nic nam nie zabroni...nie wiem o co wam chodzi... Ale nie przeciez ludzie sie boja bo wyszlismy z kryminaly i staszymy wszystkich... pomyslcie kto tu jest zalosny...

Jantarek_z_Ustki

Post autor: Jantarek_z_Ustki » niedziela, 25 marca 2007, 14:58

Ludzie przyjebaliście sie do biednego pieska :? który nic nie robi sama go widziałam i wiem jaki jest a wy sie tak sracie za nim?? chłopak nie moze sobie kupic psa normalengo bo zaraz sie Przyjebi*cie o byle gówno ... jak wasze psy srają im na trawnik to czepiają sie was o to?? chyba raczej nie. Ale wam wszystko nie pasuje ... to że mają kaptruy na głowach to juz kur** największe bandytyzm na całej Ustce wy byście chcieli żeby rodzice kazali im siedzieć w domu i co?? by siedzieli na fotelu i wpierdalili cipsy przed telewizorem ... a co do psa to mój wujek miał identycznego psa i co wpierdolił mnie?? nie wpierdalał tylko cukierki jak chciałam zjeść:P naoglądaliscie sie tego animal planetu i sracie po kątach przed psem. Jeśli chłopak sobie go kupił to chyba ma odpowiedzialnośc za niego... ale nie trzeba sie przyjebać o byle gówno [cieście się że stoja na tym rogu niz lataja i rozpierdal*** wszystko]

Awatar użytkownika
yacek

Post autor: yacek » niedziela, 25 marca 2007, 16:53

Nie martwcie sie chłopaczki z magierowa,
wszyscy forumowicze wam współczują, wszyscy bez wyjątku, a pan rzecznik nawet wam pomoże :) Załosne to jest.....
Pozdro
http://www.fanfoto.pl/yacek29.html" onclick="window.open(this.href);return false;

bull

Post autor: bull » niedziela, 25 marca 2007, 21:11

przepraszam za wulgaryzmy ale jak tu sie nie wkurzyć my chcemy sobie gdzies siedzieć i gadać sobie a nie ma gdzie nie będziemy chodzić gdzień na miasto albo na przystanki tam przynajmiej opieramy sie o blok aa i po 2 wzywa pan policje na mnie nie wiem po co jak ja nikomu nie grorze a zobaczyłem ze inni tesz bluzgają to czemu ja bym miał nie bluzgać ? ale tera przeczytałem regulamin dopiero :D

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Banicja

Post autor: admin » niedziela, 25 marca 2007, 21:20

Za nieprzestrzeganie regulaminu forum użytkownicy o nick-ach "bull" oraz "Jantarek_z_Ustki" zostali zbanowani.

hehekasiuniaa

Post autor: hehekasiuniaa » niedziela, 25 marca 2007, 22:52

ale sie afera zrobila;]

mass98

Post autor: mass98 » niedziela, 25 marca 2007, 23:01

no nie ;p

chłopak zażartował pewno z tą bronią.
więc.
co nam po tym jak pójdziemy do burmistrza to i tak nie zrobią.
albo powie że odpowiedzialna jest za to spóldzielnia ktora nie chce 'wywalać' pieniędzy.
Powiedz Wszystkim Że Tu Byłem.

WH 4ever!
MgWo 4Ever!

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 25 marca 2007, 23:16

mass98 pisze: co nam po tym jak pójdziemy do burmistrza to i tak nie zrobią.
albo powie że odpowiedzialna jest za to spóldzielnia ktora nie chce 'wywalać' pieniędzy.
Wrrr a moze by ktory ruszyl szanowne 4 litery i chociaz sprobowal a nie jak kazdy po co jak i tak nic z tego ... macie swietne podejscie gratuluje w budowaniu wlasnej przyszlosci, pracowac tez nie bedziecie bo nie bedziecie szukac pracy bo wkoncu to nie ma sensu i tak nie ma pracy prawda? Chodzic do szkoly tez nie ma po co bo i tak z wyksztalcenia nawet pracy nie ma wiec moze tak siedzcie na tym golym murze i marudzcie ze nic nie ma sensu. Zeby cos mialo sens trzeba tez troche o to zadbac i sie chociaz zainteresowac, no ale ratusz chyba za daleko co? Podajcie jakis sensowniejszy powod niz jakies gdybania co powie burmistrz najlepiej chyba sie spytac niz sobie wyobrazac to co jest najprostsze do wyobrazenia.

mass98

Post autor: mass98 » niedziela, 25 marca 2007, 23:22

mika

więc.
szkołe kończe i mam perspektywe jaką objąc pracę, i wiesz,
chyba że co o pracę chodzi o Ciebie. wiesz.
a co do burmistrza, tak naprawde to co mam iśc tam i patrzeć sie na niego i otrzymać odpowiedz która już znam?

WH 4ever!
MgWo 4Ever!

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 25 marca 2007, 23:32

Ja sobie jeszcze studiuje a co do pracy jak sie po znajomosci ma to sie nie ma co martwic. I nie wiedzialam ze wszyscy macie tu jakies zdolnosci przewidujace przyszlosc nie no fajnie miec dar jasnowidzenia ... zreszta zamiast stac godzine pod blokiem mozna isc w tym czasie na spacerek do ratusza prawda? Lawka sama do was nieprzyjdzie ... a sprobowac chyba was nic nie kosztuje a z tego co pamietam to skate park to byla inicjatywa mlodziezy a nie miasta ale moge sie mylic...

mass98

Post autor: mass98 » niedziela, 25 marca 2007, 23:49

na desce nie jeżdze tego brakowało jeszcze,
nie czuję po prostu związku.

skatepark? o ile to można to tak nazwać, w słupsku bd 2 i o ile się nie mylę w okolicach 3 maja. i to ma być coś co zmiecie ze sceny ustecki i ten pierwszy słupski.
Sama widzisz w jakim stanie się to znajduje nie?

to ja życzę powodzenia na studiach a jaki kierunek obrałaś? ;]]

WH 4ever!
MgWo 4Ever!

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 26 marca 2007, 09:21

Cieszę się, że dyskusja w końcu zaczęła zmierzać w dobrym kierunku. Niemniej ostrzegam, że każdy przypadek złamania regulaminu forum będzie surowo karany.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 26 marca 2007, 10:01

Wow. Jaki dym tu taj się zrobił....

Staram sie nie oceniać ludzi po słowach. Ale w tym temacie nasunęła mi sie pewna refleksja. Mianowicie bezradność młodzieży, która z braku zajęcia obrała sobie "filozoficzne" pogaduchy za sposób spędzania wolnego czasu.

Nie obwiniam ich z prostego powodu. Mianowicie nasze pokolenie/pokolenia w program wychowawczy szkół miały wpleciony pełen wachlarz zajęć pozalekcyjnych, uczestnictwo w których było klasyfikowane w ocenie z zachowania. A i tzw. czyny społeczne - nawet proste jak np. grabienie trawników, sadzenie drzew - były pewnym sposobem na wychowanie.

W pewnym momencie historii "ktoś' stwierdził, że zajęcia pozalekcyjne są niepotrzebne, niepotrzebna jest infrastruktura typu place zabaw i boiska bądź kluby osiedlowe i dzieci/młodzież, karmiona sieczką medialną, została pozostawiona samym sobie. Zaczęła sie sama wychowywać, bo rodzice zmuszeni zostali do gonienia za pieniądzem. A wiadomo co z takiego "samowychowania" wychodzi... M. in. spotkania na kwadracie :roll:

Wydaje mi sie, że żeby ten stan rzeczy odwrócić mlodzież musi sama przejąć inicjatywę. Może pod okiem (nowy zawód) animatora z ramienia władz miasta, czy poradni psychologiczno -pedagogicznej (nie wiem, gdzie takich osób szukać, ale istnieją). Młodziż powinna pokazać, że nie jest tym znienawidzonym "marginesem" opluwającym chodniki, zaśmiecającym wszystko słonecznikiem i petami i rzucającym całą gamą wyzwisk dla podniesienia swojego ego do poziomu kwazi dorosłego.
Wydaje mi się,że to udowadnianie powinno zacząć sie od wyjścia od nich z inicjatywą do administratora terenu, np. wygrabienia trawników w rejonie, prac pomocniczych przy przygotowaniu terenu pod boisko, jakiś park.... czyli zajęć, które DOROŚLI ludzie wykonują,żeby w rejonie było ładnie. Administracja w zamian za to winna młodzieży odwdzięczyć się właśnie np. boiskiem, czy świetlicą... Ale potrzebna jest inicjatywa oddolna.

Co Wy na to panowie z "kwadratu/a"?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Anonim

Post autor: Anonim » poniedziałek, 26 marca 2007, 12:36

Mass98...w sumie to nic na mi sie nie stanie...mozemy przyjsc ale wiemy jak to sie skonczy...a nawet jak postawia ta lawke to za jakies 5-7lat...przeciez to oczywiste...

Anonim

Post autor: Anonim » poniedziałek, 26 marca 2007, 12:40

Mam prosbe do Admina w imieniu Bull'a...po naszej rozmowie poprosil mnie abym poprosil ciebie o odwieszenie bull'a jesli istnieje taka mozliwosc...(bull po raz pierwszy udzielal sie na forum i lagodnie mowiac robil sobie "jaja"...za co bardzo przeprasza...po przeczytaniu regulaminu)
Bull obiecuje ze takie wypowiedzi zachowa wylacznie dla siebie...

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 26 marca 2007, 13:43

Wy tą ławkę naprawdę traktujecie na serio? Czy to jest właśnie szczyt Waszych możliwości na spędzenie wolnego czasu? Przecież wszyscy wiemy, że to nie rozwiąże Wam problemu na brak zajęcia.
Zróbcie coś dla siebie. Możecie załatwić ławkę, ale może dałoby sie zrobić wspólnymi siłami coś więcej.

Odrobina wyobraźni...

Przyjrzyjcie sie temu Forum... Tutaj naprawdę wiele zgłaszanych spraw jest poddawanych dyskusji i -UWAGA- załatwianych przez Miasto pozytywnie. Nie tylko ławki... Może uda sie wypracować wspólnie jakieś propozycje...

Tak na marginesie kto jest administratorem bloków na Wilczej?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Zablokowany