Rozbestwionym uczniom stop...

Dla wszystkich uczniów i studentów z naszego usteckiego regionu. Można tutaj dyskutować o miejscu w którym się uczycie bądź uczyliście. O szkołach, nauczycielach, przedmiotach, itp.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » środa, 28 marca 2007, 15:23

Anonim pisze:Moim zdaniem nie da sie wychowac odpowiednio dziecka (bez obrazy) a jednoczesnie zrobic jakas kariere...
Po pierwsze nie wiem, co znaczy "jakaś kariera". Moim zdaniem osoby, które właśnie robią karierę - spełniają się zawodowo, rozwijają się, dzięki swej pracy mają pieniądze - mają też większe szanse, aby wychować dzieci należycie.
Tak mi też wychodzi z osobistych obserwacji. Jeśli rodzic jest dowartościowany, to chyba przechodzi również na dziecko. Gorzej jak w domu jest marazm i bylejakość...
To ciekawy i skomplikowany temat. Trudny do takiego jednoznacznego opisania.
W sumie to nie powinienem sie wypowiadac gdyz nie posiadam dzieci...
Nie uważam, aby o wychowaniu dzieci mieli prawo wypowiadać się tylko ci, co je posiadają... W końcu każdy z nas był (lub jest) dzieckiem.

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » środa, 28 marca 2007, 15:33

Dokładnie tak! Robienie kariery i zasobność rodziców tak samo może wpływac korzystnie lub nie, na osobowość dziecka jak i mniej zasobny portfel rodziców.Wszystko zależy od podejscia rodzica a nie jego zdolności do robienia pieniążków.I tak naprawdę nikomu nie jest łatwiej:ten co nie ma auta narzeka,że chciałby je mieć i musi chodzić z buta,a ten co ma auto ciągle narzeka na ceny paliwa,bądż na awaryjność auta.Także każdy ma jakies niedogodności i każdy z czegoś zawsze jest niezadowolony.Także nie zazdroścmy nikomu,nie porównujmy się tylko działajmy w tym obszarze,w którym w danej chwili jesteśmy!

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 29 marca 2007, 08:05

Obrazek
Wszystko zależy od podejścia rodzica a nie jego zdolności do robienia pieniążków.
Ot i sedno całej tej rozprawy. Nie sztuką jest zrobienie oszałamiającej kariery i zarobienie kupy pieniędzy. Zawód rodzica polega na wypracowaniu równowagi pomiędzy potrzebami materialnymi i własnej samorealizacji, a obowiązkiem (przywilejem?) wychowania następnych pokoleń...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 30 marca 2007, 12:09

Szkoła grozy
Adrian T. (14 l.) wstał i krzyknął do klasy: - "Kto ostatni rzuci krzesłem w Mariolę, ten down!". Po chwili na nauczycielkę matematyki ze wszystkich stron z impetem poleciały krzesła. Żaden z uczniów 1B nie chciał być frajerem. Dopiero wtedy zaszczuwana od miesięcy kobieta nie wytrzymała upokorzeń. Zgłosiła się na policję. Ośmiu najbardziej agresywnych uczniów zatrzymano. Pięciu z nich było już notowanych!
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Oleko

Post autor: Oleko » niedziela, 1 kwietnia 2007, 01:09

nie wiem jak to się stało ale jakoś ominełem ten temat dowiedziałem się o nim na dzisiejszym spotkaniu.

zacznę od informacji dla ludzi z kwadratu. Słuchajcie jestem mniej więcej w waszym wieku, i idąc do burmistrza na spotkania miejąc juz konkrety i wypowiadając się dośc schludnie(bez wulgaryuzmów) można wiele zdziałać, lub zaproponowac jakąś ugodę lub współpracę. Nie znam wielu ludzi na waszym rejonie, ale kiedy przechodze tamtędy i widze grupę wolę przejśc na około niż słuchać wuylgaryzmów. Stanie tam niestety nic wam nie da. Młodzież ze wschodu walczyła o skatepark, dostała beznadziejny, bo beznadziejny skatepark, ale jest to przykład, że z władzami da się rozmawiać i że władze samorządowe są dla nas.

Do Maji:
Zajęcia dla młodzieży są ale nie w takiej ilości jak za komununy, nie ma nakazu w ich uczestniczeniu, a młodzież póki czegoś nowego nie spróbuje to uważa to za złe:/ nie wiem z czego wynika takie przekonanie ale jako osoba która jest wychowawcą/opiekunem kilkudziesięciu osób w Ustce spotkałem sie z takimi przypadkami. Najczęściej młodych osób trzeba przekonać do nowych zajęć.

Mass98
Też jestem uczniem liceum i nie raz chodziłem do burmistrza(poprzedniego i aktulanego) i prosiłem o jakąś pomoc. Nigdy nie zostałem wyrzucony zawsze zostałem wysłuchany, ale trzeba iść z konkretami tam. chcecie ławke myslę że nie bedzie problemu żeby ją ustawić ale zaproponujcie miejsce może przygotujcie teran pod tą ławkę i pokażcie że zasługujecie na nią. Co do psa to niestety, ale każdy pies czy jest na smyczy czy nie powinien posiadać kaganiec. To że pies nie gryzie Wy wiecie, ale niesety przechodnie o tym nie wiedzą. Nie chciałbym osobiście mieszkać w bloku, i pod oknem słuchać ciągłe bluzgi bo niektóre osoby zamiast znaków interpunkcyjnych używają słowa k***a, i prosze nie pisz mi że tak nie jest bo byłem kilka razy na kwadracie i wiem jak jest. A czemu juz nie jestem? niestety ale mam plany na przysłośc mam obowiązki w domu i chcę je realizować i czuć że jestem do czegoś potrzebny a nie bez czynnie stac i czegać na kogoś łaskę.
pozdrawiam
Wypożyczalnia kajaków polietylenowych jedno i dwuosobowych, spływy z weryfikatorami oraz weryfikacje według Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych.

http://www.na-kajakach.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - rzuć się z nami na wodę!!

nikita

Post autor: nikita » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 20:54

Nie ma co tu pisać elaboraty. Młodzież lubi jasne komunikaty. Postaram się.
1. Inteligentni się nie nudzą
2. Do książek obiboki, ortografię ćwiczyć
3. Naprawdę ławka wszystko załatwi? Takie niskie wymagania? :?

mika
Kontakt:

Post autor: mika » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 23:17

Nikita z jednym sie nie zgodze inteligentni sie nie nudza ... to znaczy ze kazdy jak nie ma planu zajec ustalonego albo nie wie co robic bo jest np zla pogoda a wtedy nie ma gdzie isc i jedyna alternatywa jest dom, ksiazka, komputer to sa to osoby nieinteligentne? To chyba takie by bylo 90% naszego spoleczenstwa. Ty sie nigdy nie nudzilas?
Co do ortografi podziekujmy tym co wymyslili sciagi i opracowania im mniej czlowiek czyta tym gorzej u niego z gramatyka, a ja ostatnio nawet do biblioteki nie mam czasu zajsc :((( odbije sobie w wakacje mam nadzieje :D

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 23:32

. Inteligentni się nie nudzą
Ryzykowna teza. A znudzeni życiem?

nikita

Post autor: nikita » wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:55

jedyna alternatywa jest dom, ksiazka, komputer

Inteligentni wykorzystaliby właśnie te marne alternatywy.
Ty sie nigdy nie nudzilas?
Oj, pewnie, że się nudziłam, ale nigdy też nie twierdziłam że jestem inteligentna :wink:

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » wtorek, 3 kwietnia 2007, 09:55

rzecznik pisze:
. Inteligentni się nie nudzą
Ryzykowna teza. A znudzeni życiem?
czym jest znudzenie życiem? :roll:

inteligencję posiada każdy człowiek... "znudzeni życiem" takze,
każdy prezentuje określony poziom kompetencji...stad różnice w zdolności dostosowania umysłu do zaistniałej sytuacji ;)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 3 kwietnia 2007, 10:15

wyczuwam ton zenskiej rywalizacji ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » wtorek, 3 kwietnia 2007, 10:25

elveez pisze:wyczuwam ton zenskiej rywalizacji ;)
jezeli jest rywalizacja musi być cel.
uświadom mi co nim jest w Twoim mniemaniu grogi el'Visie,
bo jakos nie znajduje logicznego wytłumaczenia ;)
to dyskurs... a z wypowiedziami poprzedników mogę,
lecz nie muszę się zgadzac, czyż nie ? 8)

zastanawiam sie nad
rzecznik pisze:znudzeni życiem?
moze znudzony życiem się nie nudzi...?
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 3 kwietnia 2007, 10:41

hehehe zachowam swoje wnioski dla siebie :D hehehe i wywine sie stwierdzeniem : ze meska logika to cos nad zenska intuicje ;) a skoro kobieta pyta o powody..to chce poznac cos co Ja ciekawi - a skoro Ja ciekawi to zapewne ...

... i wtedy przyszedl maj..namieszal w moim sercu...

hehehe (bez skojarzen)
Obrazek

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » wtorek, 3 kwietnia 2007, 11:22

elveez pisze:ze meska logika to cos nad zenska intuicje ;) a skoro kobieta pyta o powody..to chce poznac cos co Ja ciekawi - a skoro Ja ciekawi to zapewne ...
czy ja pytam o powody?
jedynie o cel pytałam ?
powód jedynie określa cel :)

Intuicja przy tym nie ma znaczenia /żeńskiego/ wobec / męskiej /logiki.

moje wnioski elveez też zachowam dla siebie ;)hehehe
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » czwartek, 5 kwietnia 2007, 22:35

Proponuje po IP.
Obrazek

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 5 kwietnia 2007, 23:21

I będzie ban. Tym razem dożywotni. A numer IP przekażę policji.

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » piątek, 6 kwietnia 2007, 07:21

rzn23mgwo pisze:pozdro dla moich ziomkow !! pis
W dodatku sprawa jest polityczna. Osobnik posłużył się nazwą jaśnie nam panującej... ;)

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 6 kwietnia 2007, 07:57

ciekawe kto by spierdalał
Taaak ławka i nap****** wszystkich, którzy mieliby czelność zwrócić uwagę. A szkoda wydawałoby się, że moglibyśmy wspólnie coś więcej niż ławeczka wypracować. Zastanawiam się czy jest sens...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

nikita

Post autor: nikita » piątek, 6 kwietnia 2007, 15:28

Gdzie ten ban?

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 6 kwietnia 2007, 18:12

Może chce się z nami zaprzyjaźnić. :wink: :wink:
Obrazek

Zablokowany