Szlachta

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderator: DKS

Rosamunda

Post autor: Rosamunda » wtorek, 26 lutego 2008, 21:01

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:18 przez Rosamunda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 26 lutego 2008, 21:57

Rosamunda.
Ostatnie "pokojowe" upomnienie. Proszę powrócić do tematu wątku, albo będę kasował bez ostrzeżenia wszystkie nie związane z nim treści.
MAJ

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » wtorek, 26 lutego 2008, 22:15

Topilzin,
A pojechalem. Bylem tam z braciszkiem Ryszardem Kuciak. Wybralismy sie do Krolewca mercedesem na niemieckich numerach. Kilka dni wczesniej polskie media podawaly, ze znaleziono tam polskiego biznesmena. Bez glowy. Trwala wojna w Czeczenii. Szlachcic Izdebski h. Pomian podjechal z nami do granicy. Ale cos muy wypadlo i nie pojechal z nami. Przezycia godne opisania. Moze kiedys na blogu.
Jak Krolewice byl Pruski, to z racji tego, ze Prusy byly panstwem zaborczym Polski. Tez niszczyli, deklasowali polska szlachte ostro, to Krolewiec nalezy sie monarchii Polskiej. I Rusek niech sie z tych terenow jak najszybciej wynosi.

"Rosamunda" to pseldonim pewnej kliki, ktora mnie zwalcza. Z tej "kliki" ktos moze i mnie kiedys znal. Moze sie uwaza za znajomego, kolege. Ale powiadam jeszcze raz: KAZDY KTO PLUJE NA SZLACHTE + MOJA RODZINE (wyk. aut.), nigdy nie byl moim kolega, znajomym, przyjacielem. Moi przyjaciele, znajomi, rodzina do swojego gniazda nie pluli. A gniazdo to szlacheckie.

Cenzurujcie mnie i straszcie banem. Ale kazdy kto mnie zna to wie, ze tak z Lewedem sie nie rozmawia. Wieksi od Was za komuny probowali takich rozmow.
Nie chcecie mnie. Sam sie wynosze. Tylko poproscie.
Pozdrawiam serdecznie z Toronto, Lewed + pruszy lekki sniezek + jedna morelka.
......

jaszyna

Post autor: jaszyna » wtorek, 26 lutego 2008, 22:45

ja poproszę !

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 26 lutego 2008, 22:47

@Edward Kuciak
Powtórzę słowa elveeza. Nie masz żadnych podstaw do sugerowania, że osoba posługująca sie nickiem Rosamunda jest Twoim nawiedzonym adwersarzem z innych for. Rzucanie takich oskarżeń jest zabronione.

Staram sie czytać w miarę dokładnie wszystkie posty. Nie widzę nigdzie bezpośredniego ataku na Twoją osobę, jak to miało miejsce w przypadku wielu innych nicków, które przez lata pojawiały się na usteckim Forum i m. in. podszywały się pod Ciebie.

Wypowiedzi Rosamundy raczej traktowałbym jako odmienny głos w dyskusji. A dyskusja polega na rzeczowym przekonaniu rozmówcy do swoich racji. A nie na wzajemnym obrażaniu się. Zresztą takie sprawy możecie sobie wyjaśnić na kanale prywatnym (przycisk PW w lewym dolnym rogu postu osoby, do której chcemy napisać).

Jeśli nie powrócicie Państwo do merytorycznej dyskusji zamknę wątek.
MAJ

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » wtorek, 26 lutego 2008, 23:00

Maj, jesli to Wasz koles, to nie znaczy, ze moze pisac glupoty. Jak wiesz na 100%, ze to nie osoba, ktora mnie przesladuje i zwalcza na Necie, to znaczy, ze musisz ja znac. Ze ta osoba mieszka w Kanadzie, na przyklad, to nie znaczy, ze jest to osoba wiarygodna. A moze jeszcze podaje, ze mnie zna. To tym bardziej. Maj radzilbym sie baczeniej wokol siebie rozejrzec.
Lewed
......

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 26 lutego 2008, 23:18

@Edward Kuciak
Na samej górze strony tego forum znajdziesz informację: "Masz 2 wiadomości"
Otwórz je. Tam jest dokończenie tej "teorii spiskowej"

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 27 lutego 2008, 23:03

Kolego forumowy Edwardzie.Fajnie napewno mieliscie z Ryskiem w Prusach.Wiem ze Rysio to rozrywkowa i odwazna dusza choc rogata.Wracajac do Krolewca to te tereny mimo lenna nigdy nie byly polskie.Byly pruskie (orginalni Prusowie wybici przez krzyzakow) oraz pozniej glownie niemieckie (przejeli po nich nazwe Preussen albo Borussia)z duza domieszka Baltow glownie na wsi.Po przegranej zakonu pod Grunwaldem i wojnie 13 letniej ktora mowiac oglednie dla Polski byla pyrrusowym zwyciestwem (bitwa bod Chojnicami katarstrofalna dla naszego rycerstwa) ,zakon byl tak dobity ze podnosil podatki i ciemiezyl swoja ludnosc.W protescie mieszczanstwo(niemieckie) zalozylo zwiazek miast ktory poprosil krola polskiego o lenno i gwarancje ich swobod.Jak to naprawde wtedy wygladalo to nie wiadomo lecz byl to triumpf dyplomacji krola polskiego i sytuacji geopolitycznej.Rozkwit gospodarczy Prus ,Gdanska i Polski (swobody i male podatki)przypadl wlasnie na ten okres.(200lat).W tamtym czasie nie bylo cos takiego jak narod czy panstwo narodowe.W 17 wieku pelnym dla Polski zwyciestw (kazde zwyciestwo oplacone jest jednak ofiara z ludzi i pieniedzy)ale i klesk, gospodarczo i politycznie jednak klesk takie Prusy wyswobodzily sie i zaczely prowadzic polityke dla Polski destruktywna.Jak to sie skonczylo - wiadomo.Choc militarnie najwiecej mielismy do czynienia z Rosja to wlasnie Prusy byly finansowym sponsorem.
Nastepna sprawa to dobra utracone na wschodzie + schlachta.
Kolego Edwardzie ! nawet za komuny mogles zglosic wniesek o zwrot finansowy za dobra pozostawione na wschodzie. Jesli takowe miales.Wiadomo ze taki wniosek byl bez odpowiedzi lub z komusza odpowiedzia.Jednak jakis papier by pozostal.Wiadomo ze z polskiej szlachty tworzacej 11-15% (konstytucja 3 maja)spoleczenstwa wiekszosc to byla biedota bez grosza.Juz wtedy , przed 3 rozbiorem.Pozniej mieszali zaborcy , jednym zabierali innym dawali.Stad inflacja tytulow.Powolujac sie na szlachte (rozumiem twoje hobby) nie wiem skad wpadles na to ze sam jestes szchlachicem.Czlowiek rodzi sie nie szlachcicem lecz czlowiekiem , ma 2 nogi i rozna karnacje w zaleznosci od pochodzienia.Nie ma takiego pojecia genetycznego jak szchlacic.Wychowanie to rzecz czysto socjalna.Moze przypadek nazwiska.Wiekszosc np. nazwisk niewolnikow w USA nosi nazwisko swoich bylych wlascicieli.Wiem cos o logice nazwisk , robie swoje drzewo genealogiczne i mam przodkow z 1750 roku.Na tyle sie dokopalem na pewniaka.Szlachectwo w tym temacie dla mnie wogole nie interesuje bo o niczym nie mowi.Polecam chroniki koscielne i nagrobki na wschodzie , kresach.Korpus urzednikow w Niemczech dla przykladu wywodzi sie od szlachty ,czyli ludzi z gruntu zasobnych i nieprzekupnych.Czlowiek bez tytulu nie mogl byc (beamter)Dzis wyglada to nieco inaczej jednak urzednika nie przekupisz.
Moi znajomi jezdza czesto n a Ukraine , mowia mi ze pomimo historii wspolej , ciezkiej takiej czy owakiej znajduje sie jezyk zrozumienia i wzajemnej sympatii.Po tym wszytastkim co bylo mozna byc przyjacielem.Tak trzymac.!!!Jednak ty z tekstem "Krolewiec jest nasz"
juz nie
mowiac Lwow jest nasz(byl niewatpliwie nasz , i co z tego?)
Plujesz w twarz Ukrainie.To sa nasi bracia slowianscy i trzeba i ch pozyskac Teraz jest szansa.Nie dawaj amunicji Moskwie kolego Kuciak.

I tu kolego Edwardzie mam prosbe.Internet jest dostepny dla wszystkich.Wszyscy tez czytaja i znaja jezyki.Tez nasi bracia na wschodzie.Prosilbym zatem o teksty dojrzale wywazone , godne szlachcica i patrioty
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

jaszyna

Post autor: jaszyna » środa, 27 lutego 2008, 23:25

po raz wtóry: brawo kolego Topilzin :P

wątpię jednak, że Kuciak to zrozumie, jego wyimaginowany świat ległby wówczas w gruzach :wink:

co do genealogii, to masz we mnie przyjaciela, ja też grzebię w historii swojej rodziny, choć przyznam, że tak daleko nie doszedłem! Więc przez to z jeszcze większym szacunkiem pozdrawiam serdecznie!!!

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » środa, 27 lutego 2008, 23:32

Braciom Ukraincom nie pluje w twarz. To jest insinuacja. Rosja nam pluje w twarz i jej sie odwzajemniam.
Szlachcicem(cianka) rodzi sie. Po mieczu (ojcu) i kadzieli (matce).
Rusek w ramach rekompensaty za to co zrobil stanowi szlacheckiemu musi oddac Krolewiec. Z calej enklawy musi sie wyniesc i to jak najszybciej.
Wiem, ze moze kazdy czytac moj dzienniczek (blog) i widze w tym jakas fascynujaca magie. Czego to technologia nie czyni? Prawda?
Jak sie komus moja niepoprawna politycznie gadanina nie podoba, to WOLNOSC WYBORU (wyk. aut.) pozwoli mu aby o...ac moj blog i moje idee. Wolnosc to slowo piekne. Szczegolnie zlota wolnosc szlachecka.
Pozdrawiam z dalekiej Kanady, Lewed + Isabel u fryzjera.
......

Rosamunda

Post autor: Rosamunda » czwartek, 28 lutego 2008, 10:40

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:18 przez Rosamunda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 28 lutego 2008, 11:35

Musze rozczarowac.Nie czytam blogow E.Kuciaka bo i po co.Odnosze sie tylko do tego co tu napisal , to wystarczy.Hobby mozna miec rozne , nawet takie jak "szlachectwo" .Nic w tym zdroznego , jesli rozjasnia to polskie zamierzchle dzieje a nie sciemnia.

Rosja pluje nam w twarz to sie zgadza.Pluje niemal wszystkim wokol w twarz nawet Niemcom.I co z tego?Lama tez pluje w zoo.Wstawia sie szybe wtedy lub nie podchodzi zbyt blisko.Rozroznialbym tutaj wladze rosyjskie od narodu rosyjskiego.Ten ostatni przezyje Putina a jest przez niego wlasnie straszony "dzikim zachodem" i powrotem pazernego "polskiego pana".Trzeba Rosjanom dawac na kazdym kroku do zrozumienia ze demokracja i zachod w tym Polska nie jest dla nich zadnym zagrozeniem a szansa.Ze naleza do jednej europejskiej rodziny.Okazji do tego jest coraz wiecej bo oni wlasnie zaczynaja poznawac Europe.Wiem ze to zmudna robota i na dziesieciolecia ale innej lepszej drogi nie ma.Latwo jest natomiast dla wlasnego samopoczucia wymachiwac szabelka , tepa i zardzewiala zwlaszcza ze od wroga dzieli wielka woda.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Rafał

Post autor: Rafał » czwartek, 28 lutego 2008, 13:15

Kompletnie w innym miejscu, w kontekście Katynia Wajdy napisałem posta, którego zacytuję i tutaj, bo rozjaśnia trochę sprawę polsko-rosyjską w kontekście jak nas widzą:
Trafiłem na bardzo bardzo ciekawą dyskusję o filmie. Naprawdę warto sobie poczytać w wolnej chwili. Ot dla przykładu, na opinię:
а мне не жалко польских офицеров. Нисколько. Потому что когда польская армия,выгнала Тухачевского и вошла на территорию России, она вырезала там 120 тысяч женщин, детей и стариков. И Сталин правильно сделал - пусть гады помнят и пусть знают за что.
Jest odpowiedź:
Почему тысяч? 120 миллионов! И еще одну маленькую собачку.

Rosamunda

Post autor: Rosamunda » czwartek, 28 lutego 2008, 13:44

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:08 przez Rosamunda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 28 lutego 2008, 14:11

Nie bardzo jestem biegly w rosyjskim ale domyslam sie co tam pisze.
Zrobie prosty rachunek.
Niemcow jest 2 razy wiecej niz nas a Rosjan 4 razy.
Niemcy sa 2 razy do przodu jak my a Rosjanie 2 razy do tylu w rozwoju cywilizacyjnym.
Wynik jest taki ze na jednego polskiego durnia przypada odpowiednio jeden niemiecki idiota i 8 rosyjskich kretynow.Ich (Rosjan)alfabet jest tu sprzymierzencem poniewaz u nas (zachod czy EU)opinie pisane sa bardziej zrownowazone i madrzejsze. To raczej oni czytaja nasze teksty niz my ich.Nie ma co sie przescigac w tym kretynstwie a wyciagnac reke i rozminowac te postsowieckie zaminowane jeszcze pobojowisko.Innej drogi nie ma.Stojac kulturowo wyzej od Rosjan to raczej oni przejma nasze wzorce niz my ichnie.

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » piątek, 29 lutego 2008, 02:58

Rosamunda jest zdecydowanie antyszlachecka i prowokuje. Dam sobie spokoj. I jak to moja s.p. Mama zwykla mawiac: "synu madrzejszys to ustap". Nie bede wnikal w skonczone wyzsze studia Rosamundy aby jej madrosc zweryfikowac.
Topilzin i jaszyna chociaz interesuja sie genealogia. Czyli mamy cos wspolnego.
Po pierwsze, bardzo niezrecznie i niefachowo jest porownywac powstawanie polskich nazwisk z nazwiskami amerykanskich niewolnikow. W Polsce niewolnictwo nie istnialo. Nawet ustroj feudalny minal Polske, gdzie w Zachodniej Europie istnial.
"Czysty szlachcic" to osobnik zrodzony z matki i ojca szlachcica. Jest to ok. 3 mil. osob. Liczby tej nie wymyslilem. Podal ja znany w Polsce genealog i heraldyk pan Andrzej Zygmunt Rola-Stezycki. Dodac do tego "nieczystych szlachcicow", gdzie tylko albo ojciec lub matka ma pochodzenie szlachecke, to drugie 3 mil osob. W sumie 6 milionow Polakow moze poszczycic sie pochodzeniem szlacheckim. Jest to wszak mniejszosc w 40 milionowej Polsce, ale mniejszosc znaczaca.
Rosja to nie europejski kraj. To jest cywilizacja turanska. Jesli ktos wierzy w cuda, ze ta barbaria scywilizuje sie, to zycze sukcesow w marzeniach i poboznych zyczeniach.
Udobruchiwanie barbarzyncy do niczego nie prowadzi. Strach jest jeszcze gorszy. Vide Jaruzelski - przed strachem przed Ruskiem zniewolil Polakow.
Pozdrawiam serdecznie z syberyjskiego Toronto, Lewed + PC Diet Cola ze slomki + Ksiaze Harry na pierwszej linii frontu w Afganistanie, to tak ad rem wyzszosci monarchii nad republikami.
......

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 29 lutego 2008, 11:09

Zgadzam sie z kolega Kuciakiem.W Polsce byl wysyp tytulow szlacheckich a niewolnictwo w takiej formie jak w USA nie istnialo.Druga rzecz to oczywiscie mozna i trzeba szlachte obwiniac za rozbiory i upadek Rzeczpospolitej.Historia Polski i szlachty jest jednak duzo dluzsza jak czas kleski i rozbiorow.Nie zgadzam sie natomiast z teoria ze w Rosji nie ma zmian i zadnych procesow.Sa i to duze.Sam fakt wyjazdow milionow Rosjan za granice zmienia ich samych.Ta agresja z ich strony( rzad i media , podsycaja umiejetnie nastroje) wynika ze strachu i kompleksow nizszosci wymieszanych z mania wielkosci za zwyciestwo w II wojnie.Twierdze tez rowniez nie pierwszy raz ze cywilizowanie Rosji to praca na pokolenia a nie lata.

Rosamunda

Post autor: Rosamunda » piątek, 29 lutego 2008, 16:44

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:08 przez Rosamunda, łącznie zmieniany 1 raz.

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » sobota, 1 marca 2008, 02:23

Jesli zgadzacie sie ze mna, to po co te zaczepki, potyczki, nog podkladanie?
Szlachta to stan hermetyczny. Nie mieszal sie z czlonkami innych stanow. Szlachcicem sie jest po rodzicach. A ze to stan zamkniety, to z samej definicji, i matka i ojciec MUSIELI (wyk. aut.) byc szlachcicami.
Zabory, wojny, okupacje, deklasacje podniszczyly ten stan. Dla przetrwania dzialy sie rozne rzeczy. Ale w oglole to szlachta trzymala sie razem. Zachowujac ustna tradycje rodzinna, zwyczeje, warosci, kulture, zachowanie...
Wyrosli w takim srodowisku czlonkowie szlachty biora to wszystko for granted. Jako normalke, ktorej sie nawet nie jest swiadomym. Dopiero po zderzeniu z rzeczywistoscia i kultura innych stanow, zauwazamy te roznice. Te innosc.
Z syberyjskiego Toronto pozdrawia,
Lewed + PC Diet Cola + sniezyca za oknem.
......

Rosamunda

Post autor: Rosamunda » sobota, 1 marca 2008, 10:51

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:09 przez Rosamunda, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany