Szlachta

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Szlachta

Post autor: Topilzin » środa, 9 grudnia 2009, 23:12

Kompleks stanowy :wink:
Mam tyle różnych a tu taki nowy.Kurza twarz ćwieka mi zabiłeś kolego Edwardzie.
Większość Polaków szlachcice to pewnie i ja.Prostak też szlachta.Więc nie mogę mieć takiego kompleksu.
Czy Rysiek Kuciak wtedy też szlachcic?Czy tylko pierworodny?Pytania i pytania bez odpowiedzi , które poruszają ludzkość. :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Edward Kuśka

Post autor: Edward Kuśka » czwartek, 10 grudnia 2009, 16:05

Edward Kuciak pisze:Kuska bije piane, bo tylko to potrafi robic. Nalezy do tej samej kliki paszkwilantow i ludzi niehonorowych kryjacych sie za swoim kompleksami stanowymi...
Szanowny Edwardzie Pokądzielny,
miast mnie okładać ciosami, jak pijany bokser na emeryturze, robiący za wykidajłę w remizie, uśmiechnij się do świata i ludzi a zacznij od uśmiechu do siebie...
Pozwól, że na początek, zadedykuję Ci poniższy konterfekt szlachcica chorego na stanowy kompleks pokądzielny - jednostkę chorobową dostępną tylko szlacheckiej high society.

Obrazek
Szlachcic chory na "stanowy kompleks pokądzielny".

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » czwartek, 10 grudnia 2009, 22:56

Jak cos naturalnego moze byc kompleksem? W Rysku siedzi szlachcic jeszcze wiekszy niz we mnie. On tam Boziewicza by od razu stosowal, jak ktos go by podk... Poza tym nikt mu nie podwazy jego szlachectwa i nie zada zadnych dowodow na pismie. Jak to co niektorzy tu robia. To tak, jakby Torontonczyk podeszedl do mnie i powiedzial, ze Zydem jest. A ja, jakim pan Zydem! Udowodnij. A gdzie to napisane. Prosze mi pokazac bumaszku.
Genealogia bazuje tylko na dowodach. Polska jest unikatem na miare swiatowa. Poniewaz w wypadku Polakow (zakladam ze wszyscy maja szlachte w swoich korzeniach) geneologia rowna sie heraldyka. I to jest fascynujace.
Pozdrawiam serdecznie, Lewed + pomodlilwm sie za was + przepraszam jak kogos urazilem + tafelka czekolady zdrowotnej szosa + na dworze minus 16 z wiatrem.
......

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » piątek, 11 grudnia 2009, 18:12

Czyżby Żyd nie mógł mieszkać w Toronto?
Poza tym nikt mu nie podwazy jego szlachectwa
"Szlachectwa" czyli czego? Myślisz pan, że to coś w genach? Mnie się wydaje, że mylisz pan inteligencję ze szlachectwem. Szlachta to tylko nazwa - taki wymysł bogatych opojów, a poza tym wszyscy podobno pochodzimy od Adasia i Ewci, nieprawdaż? Czyli równego stanu, rasy, gatunku itp hehhehe :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 11 grudnia 2009, 21:25

Edward Kuciak pisze:... W Rysku siedzi szlachcic jeszcze wiekszy niz we mnie. On tam Boziewicza by od razu stosowal ....
Muszę przyznać że pod tym kątem nigdy na coś takiego nie spoglądałem.Zawsze sądziłem Edwardzie że brak umiejętności kontrolowania się , swoich emocji ,zwłaszcza po akoholu jest cechą ludzi raczej z nizin społecznych lub kręgu kulturowego półksiężyca.No ale mogę się mylić jak w wielu kwestiach.
Kiedyś chyba premier Australii poklepał po plecach Queen i aż się dziwię że mu nie odwinęła. :wink:Może nie istnieje przekład Borewicza na angielski? :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » sobota, 12 grudnia 2009, 04:28

Boziewicz to jest wlasnie kulturalne, cywilizowane, honorowe rozwiazywanie sprawy konfliktowej pomiedzy 2 dzentelmenami. A Wasc mi tu o huligance prawi. Boziewicz jest skodyfikowanym elementem kontroli. Co roznilo szlachcica od czlonkow innych stanow, to to ze szlachcic to homo politicus. Szlachic w towarzystwie osobnikow z innych stanow nie koniecznie musi postepowac jak oni. Wszak Boziewicza wobec nich stosowac nie moze. Obmacywanie krolowej rzeczywiscie jest niestosownym aktem i watpie zeby krolowa to zachowanie aprobowala.
Wrodzona inteligencja szlachecka powoduje, ze takie wartosci jak Bog, honor, ojczyzna sa wyrazane w codziennej rzeczywistosci szlachcica. Inteligencja moze byc wrodzona, ale szlachcic musi byc urodzony z matki i ojca szlachcica.
Ze skutego mrozem Toronto pozdrawia Lewed + Rysiek na dole oglada TV i kicha.
......

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 12 grudnia 2009, 10:31

Znając jednak Ryśka i cytowane zdanie można dojść do takiej konkluzji.Spotkałem w swoim życiu już kilku osobników powołujących się na szlachectwo i niestety muszę powiedzieć że różnica w stosunku jak ty to piszesz "innych stanów" wypadała znacząco na ich niekorzyść.Co oczywiście nic nie musi znaczyć.

Awatar użytkownika
Edward Kuśka

Post autor: Edward Kuśka » sobota, 12 grudnia 2009, 11:46

Prawdziwej szlachty w Polsce już nie ma. Popłuczyny tzw. stanu szlacheckiego błąkają się po Sejmie, Senacie i obrzeżach polskiej polityki, swoimi skandalami dając żer agresywnym tabloidom. Szlachta polska już dawno została pogrzebana i niech spoczywa w spokoju. Amen.
Dziś hasło "szlachcic polski" budzi tylko uśmiech politowania lub grymas szyderstwa. Wielu na wzmiankę o szlachcie dostaje odruchów wymiotnych...
Szlachta polska, z której wyszło tylu sprzedawczyków ojczyzny, powinna być szybko zapomniana i dla dobra nas wszystkich wymazana z kart naszej historii a szczątkowa resztka niedowarzonych mitomanów i "piewców"szlacheckiej świetności też wkrótce wymrze i będzie spokój...

Wieszanie zdrajców szlacheckich
Obrazek

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:45

Kuska-Putinowiec gada jak Rusek. Na weekend ogladnalem z Ryskiem film pt. "Rok 1612". Produkcja rosyjska. Propaganda antypolska, czyli antyszlachecka. Typowy stereotyp czarnej propagandy: "Szlachta wyzyskiwala chlopow". Oj ile tego sie nasluchalem na lekcjach historii w PRL-u! W Rosji na tej kanwie produkuje sie filmy. Film dobrze zrobiony. Szlachcic Zebrowski przedstawiony jak diabel meczacy pobozny ruski chlopski lud. Konczy tez strasznie, bo z mieczem w gebie, wsadzonym mu przez chlopa.
Kuska zamiast pisac na forum usteckim, powinien na moskiewskim. Tam blizej swoich.
Pozdrawiam serdecznie z ciemnego juz Toronto, Lewed + czekoladka Szosa + zlatuje na dol na rosolek.
......

Awatar użytkownika
Edward Kuśka

Post autor: Edward Kuśka » wtorek, 15 grudnia 2009, 18:19

Edward Kuciak pisze:Kuska-Putinowiec gada jak Rusek. Kuska zamiast pisac na forum usteckim, powinien na moskiewskim. Tam blizej swoich.
E. Kuciak z prowincjonalnej kanady stosuje bolszewicką metodę w swojej odpowiedzi - Władimir Iljicz Lenin mawiał: "kto nie z nami, ten przeciw nam". E. Kuciak z prowincjonalnej kanady wysyła mnie na forum moskiewskie...
A czemu od razu nie na Syberię, albo jeszcze lepiej: "pod stienku i rastrielać".
I niech do E. Kuciaka z prowincjonalnej kanady wreszcie dotrze prawda, że nikt w Polsce nie tęskni do szlachty i jej, jak poniżej, szlacheckich "obyczajów".

Obrazek

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » wtorek, 15 grudnia 2009, 22:33

Poczucie honoru jest jedna z cech wrodzonych szlachcica. Dlatego nie ma co sie dziwic, ze sie rwa do walki. Ale obowiazywal kodeks honorowy i brac trzymala sie w ryzach. A ze jakis cham podskoczyl. To to juz byly indywidualne porachunki i moze szlachcic stosowal metody wziete z innych stanow. Przeciez wszystkie 6 stanow Polskiej Rzeczypospolitej Szlacheckiej sie przenikalo. Jedni uczyli sie od drugich. Nawet tzw. niskie stany mialy wiecej wolnosci w Rzeczypospolitej Szlacheckiej niz w krajach osciennych. Czy nawet w calej Europie. Dlatego prosze, BEZ RUSKICH KOMPLEKSOW (wyk. aut.).
Z zerowego Toronto pozdrawia Lewed + lekki sniezek pruszy od czasu do czasu + arytmia trzyma caly dzien + czekoladka Szosa
......

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » wtorek, 15 grudnia 2009, 23:08

Panie Kuciak, zaczynasz pan tu odtwarzać taki swój filmik o jakichś stanach, chamach i honorach... Zupełnie jak nasz prostak o swoich "przygodach patriotyczno miłosnych". Może od razu przedstaw nam pan tu jakąś tabelkę z podziałem polaków na rasy (stany), troszkę się pośmiejemy. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » środa, 16 grudnia 2009, 23:09

Jak Wasc z historii lubi sie posmiac, to dlaczego nie. I Rzeczypospolita Szlachecka skladala sie z 6 stanow. 1. Stan krolewski. 2. Stan duchowny. 3. Stan szlachecki. 4. Stan zydowski. 5. Stan mieszczanski. 6. Stan wloscianski (chlopski). Pierwsze 3 stany skladaly sie ze szlachty. I uwazane byly za stany wyzsze. Stan szlachecki dorownywal wielkoscia Stanowi zydowskiemu.

Kazdy genealog poszukiwacz musi dojsc w swoich badaniach nad rodzina do momentu gdzie przodek przypisywany byl do ktoregos stanu Rzeczypospolitej. Moze przepraszam za moje skrzywienie genealogiczne. Ale jest to moja pasja i hobby. Dlatego historie Rzeczypospolitej zrownuje z historia swojej rodziny. U mnie w domu zawsze mowiono, ze ze szlachty pochodzimy. Jak tradycja ustna ma sie z genealogia, ktora bazuje tylko na zrodlach istniejacych, glownie pisanych? Na dowodach. Bardzo cieniutko. Wojny, rewolucje, okupacje wszystko zniszczyly.

Kazdy stan byl sobie panem. Kazdy stan byl bardzo zroznicowany gospodarczo. Kazdy stan mial swoja dostojna kulture, tradycje, religie, zwyczaje i maniery. Wszystko bylo kultywowane i przekazywane z dziada pradziada na swoich potomkow. Swiadomosc stanowa rodzi sie i umiera po 7 pokoleniach.

Pozdrawiam serdecznie ze snieznego i mroznego Toronto, Lewed + 17:07 Hrs. + czekoladka Szosa + burczenie w zoladku + wycinek z gazety z fotka liscia maryski: "Liberal-dominated Senate committee amends Tories' marijuana bill".
......

Awatar użytkownika
Edward Kuśka

Post autor: Edward Kuśka » piątek, 18 grudnia 2009, 18:28

Edward Kuciak pisze: I Rzeczypospolita Szlachecka skladala sie z 6 stanow. 1. Stan krolewski. 2. Stan duchowny. 3. Stan szlachecki. 4. Stan zydowski. 5. Stan mieszczanski. 6. Stan wloscianski (chlopski). Pierwsze 3 stany skladaly sie ze szlachty. I uwazane byly za stany wyzsze. Stan szlachecki dorownywal wielkoscia Stanowi zydowskiemu.
Proponuję jeszcze Stan przedzawałowy i Stan paranoidalny. Stanu wojskowego nie polecam. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 18 grudnia 2009, 18:52

Chłop pańszczyźniany był pewnie dumny ze swojego stanu (posiadania). :wink:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 18 grudnia 2009, 22:36

a co ze Stanem Tyminskim... ?? rzeznia !!! coz to sie dziej w tej komunojczyznie... :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward Kuciak

Post autor: Edward Kuciak » piątek, 18 grudnia 2009, 22:51

Stan Tyminski to oczywiscie Stan szlachecki. Piekna postac z klanu Nalecz. I nie wstydzi sie tego. Jest odwazny przyznac sie ze ze szlachty pochodzi. Dlatego w wyborach dostal u mnie glos. Dlatego jego "Swiete Psy" z autografem leza na przedniej polce.
Stan szlachecki dorownywal wielkoscia Stanowi zydowskiemu. Po kilka milionow kazdy. Akurat te dwa stany najbardziej nienawidzialo wszelkiej masci lewactwo i te prawicowe (nazisci) i ci lewicowe (bolszewicy). Szlachcic jak Zyd musial sie ukrywac, a jak zlapany to dostawal kule w leb.
Pozdrawiam serdecznie tym optymistycznym akcentem, ze Kuska jak najlepiej zbita na pregiezu prawdy wkrotce zrozumie, ze polowanie na szlachte juz sie skonczylo i Polski Narod sie obudzi, Lewed + sciska w zoladku, czuje sie ciagle glodny + z zakonnej kuchni potrawa Kuciak zwana (Kutia).
......

Awatar użytkownika
Edward Kuśka

Post autor: Edward Kuśka » sobota, 19 grudnia 2009, 18:04

Edward Kuciak pisze: Szlachcic jak Zyd musial sie ukrywac, a jak zlapany to dostawal kule w leb.
Kuciak, nie biadol! Jeden przeżył i ma się dobrze...

Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 19 grudnia 2009, 18:21

Edward Kuciak pisze: ...wszelkiej masci lewactwo i te prawicowe (nazisci) i ci lewicowe (bolszewicy). Szlachcic jak Zyd musial sie ukrywac, a jak zlapany to dostawal kule w leb.
Chyba że jeden albo drugi poszedł na współpracę i to on wtedy wykonywał wyroki a z tym lewackim prawicowcem to jeszcze musimy poćwiczyć.
Prawicowca to z Adolfa właśnie komuna zrobiła więc nie powtarzajmy jej bzdur.

Margo

Post autor: Margo » środa, 23 grudnia 2009, 22:26

wracajac do tematu sprzed miesiaca....
bedac szlachcicem pokadzielnym nie moge zostac czlonkiem zwiazku szlachty polskiej bo po pierwsze pokadzielny po drogie rodzina nie polski z tego co wiem... ostatnio sie dowiedzialem ze przywedrowalismy z francji... zagmatwane to wszystko bardzo chce poznac historie mojej rodziny a mam wrazenie ze im bardziej szukam to ktos dokladniej to wszystko wymazal.. ale jak...

Zablokowany